Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: BlueRay na MKV

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od puschpull Zobrazit příspěvek
    Zdravím v tomto threadu. Kdysi jsem se celkem dost orientoval v tomto tématu. Ale nyní již nějakých 8 možná víc roků již s převodem DVD do AVI nepracuji. Oslovil mě ale jeden kolega. Shání nějaký sw, který umí dobře a jednoduše převést bluray do mkv. Nejraději nějaký freeware. Prosím moc - poradíte mi nějaké záchytné body? Děkuji
    https://www.google.cz/search?q=conve...utf-8&oe=utf-8
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele puschpull
    Registrace
    Oct 2005

Dík
    Koukal jsem nyní ještě sem:
    http://forum.videohelp.com/threads/3...ing-free-tools

Nováček
    Registrace
    Aug 2013

Zdravím,

částečně dotaz patří i do této kategorie ač se jedná o záležitost kolem 3D, tak to hodím sem. Stáhl jsem si Gravitaci 3D v iso formátu, ale můj přehrávač (eGreat R6S Pro) nezobrazí menu titulu, pouze mohu spustit film samotný. Ten se spustí ve 2D, následně na přehrávači zvolím přepnutí 3D simulace a obraz je ve 3D. Jde mi o to zda se v ten moment nejedná jen o konverzi jako např. když si na tv přepnu jakýkoliv 2D pořad do 3D, nebo zda se jedná o 3D tak jak bylo natočeno, protože ten iso soubor v sobě obsahuje tu 3D informaci?

Nováček
    Registrace
    May 2014

Zdravím. Je mi jasné, že to téma zde není poprvé, ale žádné není aktuální. O co tedy jde:

Pořídil jsem si pár oblíbených BR filmů a chtěl si je jednak zazálohovat na disk a druhak si vytvořit MKV ripy, abych nemusel stále strkat medium do mechaniky/přehrávače. Prostě placku jsem si koupil a chci uživatelsky přívětivější přehrávání filmu

Na tuhle zálohu do ISO a ripování do MKV jsem tak nějak dle potřeby využíval trojmo programů:

BluFab
    AnyDVD
    MakeMKV

AnyDVD jsem používal hlavně na PC pro možnost přehrávat disk v přehrávači, který si neporadí s ochranou. Teprve nedávno jsem zjistil, že umí také uložit obraz disku
    BluFab jsem používal pro ripování do MKV - vybral zvukovou stopu a titulky a za pár chvil bylo MKV na světě. Sice jsem nemohl zvolit, která zvuková stopa á být výchozí (takže standardně česká s českými titulky namísto ENG s CZ titulky), ale lepší než drátem do oka.

MakeMKV jsem použil jen párkrát, protože ne vždy je výběr části, ve které je samotný film, úplně v tomhle programu jednoduchý.

Jenže pak se mi dostaly do rukou tituly jako Rango nebo Wreck-It Ralph a další a zde začíná být problém:

BluFab zahlásil, že jej mám aktualizovat - stalo se na verzi 9.1.3.8 a od té chvíle program hlásil, že ctí ochrany a že AACS mi nedekryptuje. V tu samou chvíli chtěl aktualizaci i AnyDVD - po aktualizaci jsem zjistil, že umí i ukládat ISO na disk, tak jsem jej pro to hned využil - s ochranou problém neměl.

Zazálohovat BR film jako ISO tedy není zatím problém. Problém je, že se mi nedaří nijak v pořádku ripnout film do MKV.

Dle diskuzí na netu BluFab přestal AACS ochranu umět obejít, ale stále to prý umí DVDFab 9.1.3.8 a vyšší (používám 9.1.4.2). Zkusil jsem tedy ten, ano, ochranu obejít umí, ale výsledné MKV je nepoužitelné. Zvuk i obraz nejsou synchronizované, titulky v souboru se vůbec nezobrazují a když, tak jen náhodně, jen některé a jak kdy. A je jedno, jestli zvolím remux v souboru nebo export pro Vobsub nebo PGS. A také je jedno, zda je zdroj BR v mechanice nebo pomocí AnyDVD vytvořené ISO (jež by mělo mít odstraněnou ochranu a je funkční a po namountování z něj lze film přehrávat).

A když jsem vyzkoušel poslední verzi MakeMKV, tak jednak při použití BR média v mechanice jako zdroje řve, že mám vypnout AnyDVD (ačkoliv není aktivní a je vypnuté), ale hlavně při samotném ripování (z BR mechaniky nebo z načteného ISO) začne vypisovat hromadu chyb s nečitelným zdrojem a program vytuhne a je třeba jej sestřelit v procesech. Zvláštní, že před aktualizacemi AnyDVD a MakeMKV samotné MakeMKV nemělo problém s tím, že bylo instalováno i AnyDVD.

Tak, a teď babo raď jak si vytvořit z vlastního zakoupeného BR média MKV? Co se to sakra děje? To si mám jako zákazník tedy jít stáhnout film v MKV na torrent?

Zkusil jsem teď v DVDFabu ripnout do MKV a přehrát v PotPlayeru i PowerDVD:

Ranga - při spuštění se v pořádku zobrazí několik úvodních log společností, následně se překočí asi 10 minut filmu a následně se přehrává, ale bez titulků, které se i po opětovném navolení vůbec nezobrazí. Navíc zvuk je posunut před obrazem. Takže nepoužitelné.

Wreck-It Ralph - Video se přehrává (asi) jak by mělo, obraz sedí se zvukem, ale titulky se objevují náhodně, vynechávají, zobrazují se se zpožděním. Takže nepoužitelné.

Oblivion - BluFab zahlásil, že ctí AACS, MakeMKV to nerozdýchalo (ani z mechaniky, ani z ISO, ani z BDMV), DVDFab vytvořil MKV, které vypadá zcela bez problémů a titulky sedí s obrazem a zvukem a nevynechávají.

Co kde dělám špatně? (Jako odpověď by se nabízelo: Že si to vůbec kupuješ, máš s tím jen nervy a ztrácíš čas - fakt děkuju)

MartinezZ
    Naposledy upraveno uživatelem MartinezZ007: 05-05-2014 v 10:32

Je tu pořád Avatar uživatele stani
    Registrace
    Feb 2006

Tak tohle by mě také zajímalo. Chci si koupit nějaké BR filmy, ale protože mám mou filmotéku na HDD, tak to chci převést na *mkv.
    Ale jak tak koukám asi to nebude nic jednoduchého..

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Zdravím lidičky,
    rád bych se s vámi poradil o rippování Blu-ray do MKV.

Jde mi o tohle. Mám BD Star Warsů s Menu a vším možným. Také je tam víc jazykových verzí toho plovoucího textu vesmírem. Rád bych do výsledného MKVčka tedy dostal tento stav:
    - anglická zvuková stopa
    - česká zvuková stopa
    - anglické titulky (případně forced)
    - české titulky (případně forced)
    - anglické verze plovoucích textů v případě, že si pustím film v angličtině
    - české verze plovoucích textů v případě, že si pustím film v češtině

Klíčové jsou ty poslední dva body, ty předchozí jsou běžná rutina. Lze tedy vytvořit MKVčko, které bude reagovat na to, kterou zvukovou stopu zvolím a podle toho vybere příslušnou video stopu se správným jazykem plovoucích textů? Ruční přepínání by nevadilo. Případně, bude takovéto MKVčko žrát TV přes DLNA? V případě, že by to nezvládalo, měl bych rád jako "výchozí" plovoucí text ten v českém jazyce, protože při čistém vytvoření MKVčka přes MakeMKV je tam pouze anglický plovoucí text.

Co myslíte, je tohle možné?

Předem děkuji za jakoukoli odpověď, radu nebo tip.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Paullik74 Zobrazit příspěvek
    MakeMKV je tam pouze anglický plovoucí text.
    Musis si do vysledku vybrat vice zvukovych stop/titulku a tu, ktera ma byt pro tebe vychozi nastavit jako Default pripadne Force Default. Jestli na to nejsou volby ve vyberu, tak staci pridat do parametru stupy pismeno d nebo fd. Presne polozky ti ted nenapisu. Nejsem u PC.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

To vím, s tím není problém. Zkusím se zeptat konkrétněji.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 2016-06-05.png 
Zobrazení: 203 
Velikost: 99.3 KB 
ID: 33177
    Takhle to vypadá v MakeMKV. Ty 4 první jsou samotný film, liší se jen v prvních 2 minutách, ve kterých běží text vesmírem v různých jazycích. Film se poskládá ze dvou souborů. Soubor 00153.m2ts obsahuje samotný film a pak jsou 4 různé soubory 00151.m2ts, 00154.m2ts, 00155.m2ts a 00158.m2ts. Ve svém výsledném MKV bych chtěl 00153.m2ts, 00151.m2ts (anglický text letící ve vesmíru) a 00154.m2ts (český text letící ve vesmíru), anglickou zvukovou stopu, českou zvukovou stopu a titulky. S tím, že když bych vybral anglickou zvukovou stopu, pustilo by se 00153 + 00151 a když bych vybral českou zvukovou stopu, pustilo by se 00153 + 00154. Je možné něčeho takového docílit?

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

nic se nezmenilo celkem,

---- makemkv je nejpohodlnejsi, free a updatovany, sam si Blu-Ray ripuje (odstranuje ochranu)
    ----AnyDVDHD odstranuje ochranu, je updatovany nejlepe, ale neni zadarmo, a pokud se rozhodnu jej pouzivat , tak mohu pouzit free utility na vyrobu MKV , treba eac3to demux na streamy, mkvmerge potom na mux. Toto je stara klasika. Muzete rict, ze ten demux je zbyecny, ale to trva skoro stejne rychle i bez neho, protoze data se musi cist z optickeho disku a pak zapsat na HDD. Pak samotny mux zabere par minut, pokud pouzivam vice hardisku je to velice rychle. Ja jsem si udelal batch, kde mi to udela copy Blu-Ray a rano najdu v adresari titul_1.MKV , titul_2.MKV atd, tedy i bonusy, vse co na tom Blu-Ray je, samozrejme nemusim zvolit vse, nebo enkodovat video, audio na neco jineho, nebo vytvori vice mkv , kde je mozny custom, cokoliv na cokoliv (samozrejme je nutny ten riper vpozadi, jako AnyDVDHD, Avisynth nutny pro enkodovani). Proc to rikam, abych zduraznil ze pokud se rozhodnu pouzivat nejaky background ripper (AnyDVDHD, DVDFAB), tak pak vpodste muzu delat s tim Blu-Ray cokoliv, nebo proste zkopirovat i m2ts, pokud neni rozkouskovany! a ten primo prevest na MKV pmoci MKVmerge (kde odeberu stopy, ktere nechci).
    ----jiny ripper jako DVDFab, a pak zase programy , ktere organizuji to Blu-Ray, treba tsMuxer , ale to nemam moc vyzkousene ...
    ----jinout utilitu z webu, vetsinou placene, ktere jsou all-in-one, ale se spolehlivosti, hlavne nejnovejsich blockbusteru to muze byt vselijake ...
    Naposledy upraveno uživatelem ai: 05-06-2016 v 20:41

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Nejkvalitnejsi program neexistuje.

MeGui pouziva x264 enkoder, a ten pouziva Handbrake a dalsi a dalsi programy, dokonce i rada ffmpeg GUI, pouzivaji libx264 library. Tedy zalezi jen a jen na tom co tam nastavis pro ten x264. Co se tyka jednoduchosti je Handbrake nebo radeji VidCoder dobra volba (pouziva Handbrake engine a umoznuje batch).

Ale vlakno se toci hlavne o jednoduchem prevodu Blu-Ray na MKV, bez enkodovani. A to muze stacit jednoduse makeMKV, kde zvolis ttuly a mas MKV v PC, nic jednodussiho uz snad nelze vytvorit. Krome snad nejakeho prikazoveho radku, kde das povel a skripta ti prevedou vse co na BD je do MKV souboru, ale dneska mohou Blu-Ray mit falesne playlisty, takze ti to klidne muze udelat MKV ze vsech titulu , muze jich delat treba i sto a jen jediny je zpravny. Tedy manualni volba titulu je u blockbuster movies nutna, je nutne to prohlednout nejakym mozkem a shodnotit, nebo vygooglit zpravny playlist. Tohle jeste nikdo snad nezatomatizoval, treba Blu-Ray softwerove prehravace (power DVD nebo totalmedia theater snad) vi co ma prehrat a aby se to vytahlo z nej atd. Nekde jsem to zahledl, ty prehravace vi, ktery playlist je zpravny a ta informace se da vycist. Dokonce i system to snad nejak prozradi. Blu-Ray mimo Hollywood snad ty falesne playlisty nepouziva, takze se da spolehnout na a jednoduse i mit skripta , ktera ti vytahnou vsechny tituly, nebo nejdelsi titul do MKV, preferovane titulky, audio atd. Top that!

Tedy muze se rozebirat pro koho je ten a ten program vhodny, vhodnejsi. Ne nejkvalitnejsi. Treba i Windows Batch Skripta pro geeks ( a mit jen ripping v pozadi v PC na odstraneni ochrany, anyDVDHD nebo DVDFAB) nebo Handbrake/Vidcoder pro ty, kteri to chteji enkodovat DVD a BD (plus ripping v pozadi) , maji tam defaultne nastaveno auto decomb a deinterlace nebo jak to tam je a nemusi nic vedet. Nebo i MeGUi pokud ho bavi se do toho trochu ponorit a pouzivat GUI. Ale i ten potrebuje ripper. MakeMKV se jevi vhodny pro ty co potrebuji jen zkopirovat Blu-Ray do MKV a a bez pouziti ripperu, protoze makeMKV si to ripuje sam. Ale .... stejne tady vetsina filmy stahuje, takze je to jen pro uzsi skupinu lidi.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. BlueRay s 3D
    Od Ice v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-10-2010, 00:08
  2. BlueRay přehrávač s HDD
    Od Calfa99 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 27-09-2010, 19:48
  3. BlueRay prehravac s nahravanim (HDD)