Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nováčik prosí o rady

PROTIVETRU (3)|7.2.2011 16:08
Zdravím, v budúcnosti by som sa chcel venovať réžii aj ju študovať ale rozhodol som sa predtým získať nejaké kamerové základy. Vygoogliť sa dá toho dosť ale možno sa na tomto fóre stretnem s ochotou poradiť. Či už ohľadom kúpy kamery, čo si všímať, na čo dávať pozor. Prípadne nejaké linky na stránky venujúce sa teórii kamerovania, práce svetla a tieňov, prípadne do súkromnej správy nejaké rady či odkazy na zaujímavé e knihy. Za hocijaký typ budem vďačný, niečo si iste vyberiem.
josefíka (651)|7.2.2011 18:19
PROTIVETRU
Bude dobré, když tedy něco vygooglíš a potom se zeptáš konkrétněji. Takhle všeobecně je těžké radit.
PROTIVETRU (3)|7.2.2011 20:05
Rozumiem, ale na nete je toho veľmi veľa a možno tie najužitočnejšie a najzaujímavejšie veci sú ťažšie vygoogliteľné, tak som dúfal že na takomto fóre môžem dostať aj všeobecnejšie aj konkrétnejšie rady, čo prečítať alebo kam sa obrátiť. Také.. aby lama mohla začať...
jarino1978 (8045)|7.2.2011 20:31
[quote=PROTIVETRU;329067]Zdravím, v budúcnosti by som sa chcel venovať réžii aj ju študovať ale rozhodol som sa predtým získať nejaké kamerové základy. Vygoogliť sa dá toho dosť ale možno sa na tomto fóre stretnem s ochotou poradiť. Či už ohľadom kúpy kamery, čo si všímať, na čo dávať pozor. Prípadne nejaké linky na stránky venujúce sa teórii kamerovania, práce svetla a tieňov, prípadne do súkromnej správy nejaké rady či odkazy na zaujímavé e knihy. Za hocijaký typ budem vďačný, niečo si iste vyberiem.[/quote]

pošli PM nick Pave1 , aby ti dal link na svoju homepage, kde je perfektný návod a rady pre začínajúcich kameramanov. Momentálne si naň neviem spomenúť.
jibarr (792)|7.2.2011 20:46
http://videoproduce.cz/videokurz.htm

Stáhni si ,,Základy střihové skladby ",,Film v rukou amatéra",,Filmová řeč"
Pokud tohle nastuduješ, prakticky využiješ, tak budeš profesionál.
PROTIVETRU (3)|9.2.2011 16:35
Díky obom, napísal som Pave(ovi), i ten link isto preštudujem.
Valkyrja Entertainment (362)|9.2.2011 17:14