Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ethernet cez USB

karool (34)|7.2.2011 01:59
Zdravim Vas vsetkych, predtym nez ma ukamenujete, pisem to ako otazku resp. uvahu.
Kupil som si novu TV, Samsung LE46C630 a samozrejme podporuje po sieti DLNA ktore ako vsetci vieme nie je idealne(hlavne nie na mkv atd.). Viem o Samygo no zial pre moj model zatial nie su ziadne neoficialne vychytavky ako napr. Samba dostupne. TV z USB prehra takmer vsetko.
Napadlo ma riesenie vo forme USB hosta ktory by bol pripojeny do siete a v podstate by len spristupnoval data zo samby(vybrane zdroje) do televizora ale cez USB port ktory ma plnu podporu formatov a titulkov atd.
Cisto hypoteticky, je mozne nieco taketo vyrobit? Co by to obnasalo?

Dakujem Vam za akekolvek napady.
karool (34)|7.2.2011 17:46
Takze moja hypopateticka otazka je asi dost...
jito (999)|7.2.2011 18:27
Přehrávání MKV po síti DLNA funguje naprosto normálně-pokud se nebudeme bavit o nemožnosti výběru jazykové stopy.Ale to jde lehce vyřešit v Merge.
karool (34)|7.2.2011 18:56
Hmm, ja mam LE46C630 a pravdupovediac dost malo .mkv mi ide cez DLNA. O dost viac ide priamo z USB.
jito (999)|7.2.2011 19:08
Hodně záleží na tom,jak je film udělaný.Tedy jaká byla použita verze MkvMerge na úpravu filmu.
Udělej pokus:
Vem film který ti nejde po DLNA,dej ho do softu Haali Media Spliter-protáhni ho tím softem a zkus ho znova.Je to operace na 3-4 minuty.
http://www.afterdawn.com/software/audio_video/codecs/haalimediasplitter.cfm
Pokud ti po tomto pokusu film půjde,tak je jasné,že byla použitá verze mkvMerge,která ten film "nakopla".
karool (34)|7.2.2011 20:09
A ktory MKVmerge funguje najlepsie so Samsungami? Ja pouzivam nejaky dost stary...
jito (999)|7.2.2011 20:20
Merge nijak nesouvisí s Samsungem.
Co jsem četl,tak Merge verze 3 a dolů.Je venku nová verze,ale ještě jsem jí nezkusil.Je tam částečné řešení tohoto problému.Při převodu filmu se musí v Extra options-v položce Compression u všech položek v filmu zvolit None.
karool (34)|7.2.2011 20:31
Hmm, o prispevok vyssie pises ze zalezi ako je film urobeny. A kedze nic ine nema problem s tymi filmami ktore prehanam cez mkvmerge uz 2-3roky tak to asi bude tym samsungom(popcorn to prehra uplne v pohode). Takze hovoris ze pomoze jedine prehnat to cez Haali. Ok, vyskusam.
Dik
jito (999)|7.2.2011 20:40
Nemůžeš srovnávat Popcorn a Samsung TV.
Zásadní problém je právě v té "chybě",kterou dělá Merge u převedených filmů.Popcornu to nevadí-ten je někde jinde s kompatibilitou.Film do TV musí mít přesný formát podle dané specifikace.
karool (34)|7.2.2011 21:15
Hmm, tak to teda vidim na opat extra krabicku vedla TV(popcorn,xtreamer). Dik za info. A co sa tyka toho USB hosta cez ethernet? Co myslite?
karool (34)|14.2.2011 04:11
[quote=jito;329130]Merge nijak nesouvisí s Samsungem.
Co jsem četl,tak Merge verze 3 a dolů.Je venku nová verze,ale ještě jsem jí nezkusil.Je tam částečné řešení tohoto problému.Při převodu filmu se musí v Extra options-v položce Compression u všech položek v filmu zvolit None.[/quote]
Takze da sa tomu zamedzit priamo v nastaveni mkvmerge,pouzivam 4.4.0 a treba zaskrtnut "disable header removal compression...". Idem testovat ci to pomohlo.