Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Upgrade aneb jak jsem vybral domácí kino a TV

Doktor78 (46)|5.2.2011 20:52
Předem upozorňuji, že nejsem žádný velký odborník, ale uživatel, který se občas trochu zajímá a prioritou je bezproblémové používání. Jenom bych rád v rychlosti popsal zkušenost s výběrem TV a dom. kina.

Léta jsem používal domácí kino s dvd Thomson, širokoúhlý 100mhz crt Sony Trinitron 82cm a k tomu připojený noťas (divx atd.) a showbox s dvb-t/dvb-s. Vše k naprosté spokojenosti, nikdy jsem s ničím neměl problém, s obrazem jsem byl maximálně spokojenej. Doba pokročila... blu ray, mkv, psychický nátlak, úprava v bytě... tak jsem polevil a rozhodl se pro nějaký rychlý upgrade, ať mám zase na chvíli klid :) Ten upgrade mě stál 3 měsíce při řešení kina a 1 měsíc při výběru TV.

Kino: zvolil jsem hezký design, zvuk, podpora blu ray, divx, mkv, a to Philips HTS7200 za 13tis. Kino bylo hezký, zvukově mi hodně vyhovovalo, basy přirozený, většinu divx to bralo. Mělo ale 3 nedostatky: stupnice zvuku měly velký rozptyl, pomalejší reakce a to hlavní - po vypnutí ve standby šíleně pískal zdroj. 2x mi ho v reklamaci vyměnili (údajně známý problém u tohoto modelu), po 3. ale najednou přišlo vyjádření, že vše je v normě :) Asi proto, protože jsem ho chtěl vrátit :) Vyhádal jsem úplně nový kus, doma jsem ale zjistil, že pro změnu má vadný větráček. To mě už hodně naštvalo a trval jsem na vrácení částky, po celkem 3 měsících bez kina se podařilo. Z aktuální nabídky a mých požadavků (blu ray, podpora všech formátů/kontejnerů, ntfs usb disk) nevyšlo moc domácích kin, prakticky jen LG. Radost jsem moc neměl, ale za 5tis jsem jedno - zrovna v akci - pořídil (LG HB405SU). A kupodivu jsem s ním naprosto v pohodě, do teď mi přehrál veškeré mkv z ntfs disku (včetně oceanic dema, pro rejpaly), zvukově až na slabší basy v pohodě (woofer je ze slabší překližky), bedničky z plastu by mohly vypadat lépe. Až někdy nebude stíhat, není problém dokoupit za pár peněz egreat nebo xtreamer.

TV: s nostalgií jsem se rozloučil s trinitronem a hlava mi praskala z informací (z webu, zkušeností ostatních, návštěv předváděcích center a obchodů), prioritou byl pouze obraz a sat. tuner, na "fičury" mám notebooky. Byl jsem jednoznačně rozhodnutej a objednal plazmu Panasonic V20. Obrazově ta televize nemá chybu, vřele doporučuji. Ale pouze za předpokladu, že budete mít volume nad 5. Buzzing (bzučení,vrčení) je u plazem známý, a to včetně Panasoniců, diskuzí na toto téma je všude dost. V obchodech když si zezadu dole plazmu Panasonic poslechnete, uslyšíte to. Na mě to bylo ale až moc, doma se na to nedalo dívat resp. poslouchat. TV jsem vrátil a požadoval nový kus. Ten byl znatelně lepší, ale stále z jednoho místa to bylo neúnosné. Tu TV jsem chtěl, takže jsem zkusil dvě věci: odhlučnit silent hmotou na počítače, částečně to pomohlo. Ale zase nemůžete odhlučnit komplet TV kvůli chlazení. Další věc bylo zavolání zár. servisu, přijeli a vyměnili bzučící desku...nová na tom byla ale stejně :) Takže bohužel i druhý kus šel zpět. Trh si žádá LED, takže další pokus byla LED Sony EX715 :) Obraz se mi líbil, barvy i po nastavení trošičku umělé. Večer ale přišlo testování a zděšení u tmavých scén..známý clouding byl tu, a to velmi výrazný :) TV šla hned druhý den z domu, o drahý clouding jsem nestál. Doporučení zní - když led, tak ne edge v rámu, ale pouze ty lepší (podsvícení vzadu, každá značka tomu nadává jinak např direct led atd.). Další možnost je ještě klasické LCD s CCFL - trubicema vzadu, kde by mělo být podsvícení rovnoměrnější a stále za rozumnou cenu a navíc dnešní dražší LCD už nejsou mazanice, jak tomu bývalo. Tak jsem vybral pro další testování LCD Sony KDL-46EX505. Prakticky stejná TV jako předchozí LEDka, ale CCFL. Rozdíl jsem zaznamenal v přirozenějších barvách a v rovnoměrném podsvícení bez žádného cloudingu a v sd signalu ze Skylinku o chlup hezčí obraz. Jediné, čeho jsem si při detailním pozorování u tmavších scén všiml, že na 2 místech jsem viděl nevýrazné světlejší pruhy od trubic. Běžný uživatel si toho nevšimne, já jsem už přecitlivělej, čtvrtá televize v jednom měsíci. A pátá už nebude, nakonec LCD u mě zvítězilo, ačkoliv na samém počátku jsem ho zavrhoval a nikdy jsem lcd nechtěl. A za ty peníze není co řešit, za dveřma jsou nové modely většiny značek a starší modely jsou za zajímavý peníz :)

Moje doporučení: říďte se při final výběru sami sebou, vyzkoušejte si všechno v klidu doma, jenom tam poznáte, jestli vám vše vyhovuje včetně velikosti, naštěstí tomu napomáha 14denní lhůta na vrácení zboží

Přidá se někdo, kdo to taky neměl při výběru jednoduché a nevadilo mu několikrát tahat velkou krabici? :)
Archicz (11)|6.2.2011 14:18
Tak teď se rozhoduju mezi telkama, bylo mi již několikrát napsáno že na moji vzdálenost 2,60 metru bude 42" akorátní, přesto jsem se rozhodl že objednám 37" protož 42" se mi sem zdá prostě veliká, uvidím třeba je možné že dopadnu jako Ty a budu běhat s balíkama na poštu :o)
Jinak prostě nevím, protože v krámu mi to vše připadá takové mrňavé.
psv1 (458)|6.2.2011 16:00
37" na 2,6m je úplně v pohodě a pokud budeš pouštět i signál s horším datovým tokem, tak budeš nakonec ještě rád.
Až budeš chtít kino, tak si koupíš projektor.
Doktor78 (46)|6.2.2011 19:26
[quote=Archicz;328836]Tak teď se rozhoduju mezi telkama, bylo mi již několikrát napsáno že na moji vzdálenost 2,60 metru bude 42" akorátní, přesto jsem se rozhodl že objednám 37" protož 42" se mi sem zdá prostě veliká, uvidím třeba je možné že dopadnu jako Ty a budu běhat s balíkama na poštu :o)
Jinak prostě nevím, protože v krámu mi to vše připadá takové mrňavé.[/quote]

37" bude malá, věř mi, vem tu 42" příp. nejméně 40"
Karel129 (503)|6.2.2011 20:20
On to po tydnu pozna ze je mala,hlavne pokud nepojede na DigiTV.:D Ja si tou vymenou taky prosel,nastesti jsem vracel jen jednou,ale ta plasma byla dost tezka.:rolleyes: Porad tvrdim ,ze je nejlepsi koupit ze 3 ks a vybrat tu svou nej..a zbytek vratit,jak uz to udelal jeden zdejsi clen.Mm.mel dobrej napad,ale prodejce asi nemel velkou radost.:((
jaudak (176)|6.2.2011 22:25
To je pěkná prasárna. A ještě se tím chlubíš ?
Doktor78 (46)|7.2.2011 06:59
[quote=jaudak;328946]To je pěkná prasárna. A ještě se tím chlubíš ?[/quote]

prasárna je to, že dnes už málokdy vyrábí kvalitní výrobky, bohužel to ale místo výrobce odskáče asi i prodejce, jejich boj.. příště reaguj k tématu a nemusíš hned vyjíždět
Ladys (1829)|7.2.2011 07:16
Taky jsem tento napad celkem kvitoval, bo na jednu stranu je to vuci prodejcum "svinarna", ale rozdilnost dnesnich zobrazovadel je neskutecna, tak proc toho nevyuzit timto smerem, aby clovek zjistil ktera bude pro nej nejlepsi.
Doktor78 (46)|7.2.2011 10:34
[quote=Ladys;328976]Taky jsem tento napad celkem kvitoval, bo na jednu stranu je to vuci prodejcum "svinarna", ale rozdilnost dnesnich zobrazovadel je neskutecna, tak proc toho nevyuzit timto smerem, aby clovek zjistil ktera bude pro nej nejlepsi.[/quote]
ono zas tolik lidi to delat nebude, preci jen neni to mala krabicka a je rozdil, kdyz to nekdo vrati za 2 tydny se znamkama pouzivani, nebo hned na zacatku, ja to mel vzdy max 1-2dny a kdyz jsem to vracel, tak nebylo nic poznat krome rozlepeny krabice, ale jak rikam...dnesni vyrobic si za to muzou sami
Ladys (1829)|7.2.2011 10:50
Samozrejme ze to nebude delat kazdy, spis si myslim ze to budou jen vyjimky, nicmene pak si dotycny s klidnou hlavou muze rict, ze vybral tu spravnou presne dle jeho gusta.
Nehlede na to, ze poslat si 3 TV najednou znamena vysolit PPLce minimalne 60 litru a to uz si taky dovoli malokdo.
Ja jsem pdobnym zpusobem kupoval tu svou, ale s tim, ze jsem si prvni den sam privezl jednu a druhy den jsem ji jel vymenit za jinou znacku a nelituju, naopak.
Karel129 (503)|7.2.2011 15:20
[quote=jaudak;328946]To je pěkná prasárna. A ještě se tím chlubíš ?[/quote]
Asi jsi zaspal dobu a neumis cist!:mad:Ja si koupil jednu, tu vratil a koupil druhou.Vsude ve svete je bezne, ze se veci vraci a to i primo pri nakupu v obchode.Mm kdyz je u nas skoro vsechno drazsi jak na zapade,auta,elektro,obleceni i potraviny,phm atd.,tak proc budu litovat obchodnika.Je to tvrde,ale doba je takova a za svoje tvrde vydelany prachy chci poradny a kvalitni zbozi!
SPAWN (744)|7.2.2011 15:50
Chce to otevrit oci, a podivat se napr. do VB,GER, USA ale treba taky do Ciny. A pak uvidite jak nas ti nasi skrblici odiraj a jake maj blahodarne vydelky. Proc je radost napupovat v Nemecku kde Vas s usmevem vytaj a radi poradi, hned mate jiny pocit pri nakupovani. A kdyz je treba neco vratit bez sebemensich namitek vymeni nebo daji novy kus..
jaudak (176)|7.2.2011 22:27
Pánové, klid. Já reagoval na příspěvek od Karel129, na větu "Porad tvrdim ,ze je nejlepsi koupit ze 3 ks a vybrat tu svou nej..a zbytek vratit,jak uz to udelal jeden zdejsi clen."
Ano měl jsem to napsat přesněji, omlouvám se, ale stojím si za názorem, že pokud chci slušné jednání od obchodníka, tak se taky slušně musím chovat sám a to né jen když se mi to hodí. Upozorňuji, že nejsem obchodník, nemám s nimi nic společného a osobně žádného co prodává TV neznám.
Ale jak by se Vám líbilo dostat sice nové, ale rozbalené zboží. Já osobně, bych K TV v rozbalené krabici moc důvěry neměl a asi bych ji ani nechtěl a předpokládám, že rozbalené zboží se prodává se slevou, která jde na úkor obchodníka. A do VB,GER, USA ale treba taky do Ciny se dívat nemusím, myslím že tam by mi taky nepůjčili domu 3TV, abych si je doma vyzkoušel.
Nebylo mým úmyslem kohokoliv napadat a jestli jsem se někoho dotkl, tak se mu v zájmu ukončení OT omlouvám a pojďme se vrátit ke konstruktivní diskusi.
bavorak (1494)|9.2.2011 13:55
ale napriklad ja to tiez povazujem za nefer voci obchodnikovi, lebo za tie sroty robi vyrobca. Ale zase ten predajca by mohol predavat nieco ine, ale ked to ludia pytaju, bol by blbec keby to nepredaval, je to kruh :-)
Karel129 (503)|9.2.2011 16:22
Panove nic ve zlem,ale proc bych to proboha mel odnesti ja,zakaznik????Podminky jsou dane zakonem a proc jich nevyuzit.Myslim ze obchodnici s touhle moznosti pocitaji,protoze ty ceny tomu odpovidaji,tedy ty nase cesky ceny(vysoke).A pokud se to nelibi obchodnikovi,tak muze prodavat treba pomerance a ne elektroniku!
bavorak (1494)|9.2.2011 17:52
pomarance zas na predajni hniju :-)
proste niet vyhnutia, ja tiez robim vo velkoobchode aj ked s uplne inou komoditou pre priemysel.
Xhibit (36)|14.2.2011 19:26
Bohuzel, dnesni trh je zaplaveny zmetky a to i v celku vysokych cenovych kategoriich.. Ja si tim prosel taky, mesic reseni, telefonovani, jezdeni a vraceni TV. Vubec by me nenapadlo ze koupe tv bude takovy problem.
Prvni mela vadu panelu, vymena za druhou, opet vada.. Vraceni, koupe jine znacky, priserny clouding, neustale lupani v tv, tak ze jeji vraceni.. Az koupe 4te tv behem mesice dopadla dobre.
Karel129 (503)|14.2.2011 19:40
[quote=Xhibit;330300]Az koupe 4te tv behem mesice dopadla dobre.[/quote]
A vitez je??Trochu to rozepis i s popisem zavad jedn.znacek,je to preci k tematu.
memphisto (15)|14.2.2011 20:18
tak tak...to jsi kupoval všechny v jednom obchodě? Taky vyhlížím nějakou 46 ledku, tak třeba mi ušetříš práci :)
eldorado09 (1441)|14.2.2011 20:26
[quote=Karel129;330313]A vitez je??Trochu to rozepis i s popisem zavad jedn.znacek,je to preci k tematu.[/quote]

Ak dobre viem, vybral LG 47LE8500
Doktor78 (46)|14.2.2011 22:47
ta lg se mi taky libila, ale nemela satelitní tuner a problem s odleskem, dle informaci ma lg jedny z nej panelu ale kazej to totalne shitozni elektronikou
ja sem nakonec s tim lcd sony cim dal vic spokojenej
Xhibit (36)|14.2.2011 23:36
Ano, skoncil jsem u LG 8500 ve 47". Uz jsem to psal jinam, tak ze to kopiruju sem i s odkazy na foto.

1) prvni philips 5605H, netreba popis, koupe na e-shopu

http://pjotr.603.sweb.cz/vada-1.jpg
http://pjotr.603.sweb.cz/vada-2_1.jpg

2) druhy po domluve vymeneny philips, 5 vadnych subpixelu (neresil bych) kolem jednoho svetly flek viditelny i ze 3-4m na vsem svetlem a cerne. To bych si snad i nechal vedet co me jeste ceka. Nicmene ten flek jsem neminil akceptovat, tak ze vraceni tv ve 14denni lhute. Nebyt techto vad tak proti teto tv nic nemam, nevim jestli to byla nahoda, me uzasne stesti nebo maji tyhle tv vetsi zmetkovost.

http://pjotr.603.sweb.cz/IMG_2303.JPG
http://pjotr.603.sweb.cz/IMG_2307.JPG

3) A nejvetsi omyl na zaver, koupe sharpu LE810, nize jeho uzasny clouding. K tomu jeste jeho akusticke efekty aby jste nezapomeli ze ho mate i kdyz ho vubec nesledujete. I s minimalni zmenou teploty v tv porad lupalo a to i hodiny po vypnuti, nedalo se u toho ani spat. TV mam ve stejne mistnosti kde postel. Dle servisu vse ok, napred rikali ze to lupani je konstrukcni vada, vi o ni ale neni jim v soucasne chvili znamo reseni, ze na nem primo se sharpem pracuji. Kdyz sem to chtel pisemne obratily ze je to vlastnost ktera nevadi uzivani pristroje. Byl koupen v kamennem obchode, nicmene velmi ochotny majitel me ho i po cca. tydnu vzal zpet, nastesti, jinak bych z neho snad zesedivel. Doplatil jsem a koupil LG 8500. Na ten sharp najdete vsude vicemene chvalu, dle meho je to ale zmetek a diky mym zkusenostem a pristupem otresneho servisu minim sirit tuhle osvetu dale..

http://pjotr.603.sweb.cz/sharp.jpg
http://pjotr.603.sweb.cz/sharp2.jpg
http://pjotr.603.sweb.cz/sharp3.jpg

Co se tyce me zatim konecne, LG 8500, k te uz nemam vyhrady, odlesky se u me nekonaji (tmavsi mistnost s oknem do dvora) ,jedine negativum ceho si jde nekdy vsimnout je obcasne prouzkovani pri pohybu celeho obrazu na svetlejsich plochach.. Zadna tragedie to uz ale neni oproti sledovani svetlych fleku na vsem tmavem. Lze to snad snizit vypnutim local dimmingu, zatim jsem nezkousel protoze jeho prinos je dle meho vetsi. Takovou cernou a tak kontrastni obraz jsem snad jeste nevidel. Nemuzu ale porovnat s plazmou, v obchode pri beznem pohledu uvidite kulove a plazmu jsem doma jeste nemel a ani neplanuju :).
Ladys (1829)|15.2.2011 08:19
Technologie LED podsviceni se ukazuje cim dal vic.

Pritom ta 5605 ma direct led, ale ani to nepomuze.

Ten Sharp 810 je teda otresnej.Muze to byt samozrejme kus od kusu, ale i 1 ks z peti neco znamena.

Nechapu jak si vyrobci muzou dovolit to pustit do volneho prodeje !!!