Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávání DVD na liště

earwig (2)|4.3.2005 09:19
Ahoj všem,
potřebuji poradit, jak přehrávat film DVD na naklonované TV tak, abych mohl pracovat na PC.
Pri přehrávání filmů DivX používám BSplayer a tam tato funkce pracuje normalně. Bohužel se mi nepodarilo nalezt přehravč DVD, kde by tato funkce pracovala.
Děkuji předem za jakoukoliv radu.
ODSakEda (2278)|4.3.2005 12:11
Mášli nVidii, coč se nezminuješ a jelikož je to i věcí grafiky, zkus: Vlastnosti plochy(pravé tl. myši na plochu)-nastavení-upřesnit-záložka grafické karty: nView-nastavení barev na popředí-a u volby celoobrazovkové zobrazení, zvol: sekundární zobrazení! Pak i když okno videa playeru co nejvíce zmenšíš někam do rožku, aby nezavazelo (mimo na lištu!), půjde na TV OUT poze videosignál s videem a nezobrazuje se plocha Windows.
vlada (3470)|6.3.2005 01:00
ODSakEda> Máš částečně pravdu, ale ne úplně. To co popisuješ je pravděpodobně to, co ostatní (ATI, Matrox) nazývají režimem divadla. V tomhle režimu dokonce můžeš přehrávač i minimalizovat a video bude na TV stejně. Podmínka ale je, aby přehrávač používal pro zobrazení videa overlay mixer.
earwig> Z přehrávačů, který umožňujou vybrat výstupní zařízení videa a umí DVD, bych doporučil MPC, ViPlay a MV2Player (občas má problémy). Pro podrobnosti navštiv moje stránky. To nastavení u nVidie jak psal ODSakEda je snad dobře. Pokud máš ATI, tak tam bych zase mohl poradit já.
earwig (2)|6.3.2005 11:13
Diky všem za rady.
Pouziva, ATI grafiku a samozdrejme to mam v rezimu divadla. Me se jednalo hlavne o problem s prehravacem DVD, ktery neumel v tomto rezimu pracovat.
Mezitim jsem sám zkoušel dostupné přehravača a našel jsem Media Payer Classic, ktery toto umi. Video necham bezet na ploše, na TV se zobrazuje cele, a zaroveň mohu otevřit jakoukoliv aplikaci pracujici pod Win, ktera video na monitoru překryje, ale na TV mohou dale sledovat film.
Doporučené programy vyzkouším. dík.
vlada (3470)|6.3.2005 12:34
earwig> Media Payer Classic je ten MPC, co jsem psal. Je to nejlepší přehrávač kterej znam.
stayman (12393)|6.3.2005 15:49
Najlepsi je WMP, co ja znam, aj ten MPC je prave z neho \/ :-E
clee (6592)|6.3.2005 16:23
az na to ze mpc je opensource a podoba se maximalne wmp6.4 tak jako jo :-D
vlada (3470)|6.3.2005 16:32
StayMan by €RikŁ€> WMP a MPC nemají nic společnýho. MPC pouze vypadá stejně jako WMP 6.4, ale to je jediná společná vlastnost. Dokážeš například ve WMP vybrat výstupní zařízení pro video (preview, overlay, VMR7, VMR9)? Umí WMP zobrazovat sám o sobě titulky? Umí WMP přehrávat sám o sobě DVD, MKV, OGM, dékódovat DTS, AC3, MP3 nebo AAC? Můžeš si ve WMP nastavit klávesový zkratky pro většinu funkcí? Umí WMP přemapovat zvukový kanály nebo umožní výběr z víc zvukovych stop? A takhle by se dalo pokračovat ještě poměrně dlouho.
Některý z těch funkcí lze samozřejmě do WMP dodat nainstalovánim různych filtrů. Ale určitě sám víš, že čim míň různych kodeků a filtrů na počítači máš, tím máš míň problémů s kompatibilitou. Například takovej MMSwitcher nebo OggDS byly svejma problémama přímo pověstný.
Vůbec srovnávat MPC a WMP se mi zdá vůči MPC značně nefér. Na mym počítači například WMP ani nefunguje, nainstaloval sem si ze zvědavosti WMP10 a vůbec ho nespustim. A myslíš že jde odinstalovat?
Vláďa
stayman (12393)|6.3.2005 16:36
MPC mas aj v systeme, ked nainstalujes WMP :-E
vlada (3470)|6.3.2005 17:40
[quote]MPC mas aj v systeme, ked nainstalujes WMP [/quote]
To sem nepochopil 9-)
stayman (12393)|6.3.2005 18:07
C:\Program Files\Windows Media Player\mplayer2.exe :-E
vlada (3470)|6.3.2005 19:43
Vypadá jako Vrána, ale je to Králík :-)
Tohle se fakt nedá srovnávat.....
stayman (12393)|6.3.2005 19:45
Ved prave, preto pouzivam "velky" WMP10 :-)
clee (6592)|6.3.2005 20:18
velkej ale blbej jak tago :-)