Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VD: Situace v Egyptě

4.2.2011 11:20
Jiří PiškulaTímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"] Situace v Egyptě [/SIZE]Na severu Afriky to v poslední době vře. Po nepokojích v Tunisu, které vyústily v úprk prezidenta Zína Abidína bin Alího ze země, se koncem ledna vydali do ulic také Egypťané, kteří požadují odstoupení prezidenta Mubaraka. Protesty gradují i v dalších zemích. Do dění v Egyptě se vložila administrativa USA, která vyjednává se současnou vládou o možnostech řešení napjaté situace. Opozice dala prezidentovi k opuštění úřadu čas do dneška (pátek 4. 2. 2010). Co bude dál?

  • Obáváte se dalšího vývoje na severu Afriky?
  • Myslíte, že prezident Mubarak ustoupí tlaku protestujících občanů?
  • Opustili byste za těchto okolností Egypt, pokud byste tam právě trávili dovolenou?

Napište nám svůj názor, zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní , stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
4.2.2011 11:22
PitomecMakat nebudou, ale Kalašnikov do ruky to jo :-k
4.2.2011 11:33
StD...mimochodem, jsou to všechno republiky , se kterými "kdemohkrati" EU udržují dlouhodobé diplomatické styky. Tak proč se někdo pozastavuje nad tím, že když někdo jedná protiústavně a v rozporu se zákonem, je s ním patřičně zacházeno?
Tady bych byl za podobné "protistátní jednání" (podněcování veřejného násilí a žhářství) zavřen na doživotí za hromadné spolčování s cílem svrhnout ústavu...

Navíc si ti, co skutečně tahají za nitky těch loutek z pozadí (Osama Ben Laden plus Muamar El Quadaffi) jen mnou spokojeně ručičky a další podpora z Íránu i Číny bude jistě následovat...

P.S. Já si ještě pamatuji, jak to vypadalo v Egyptě za presidentů Nasera a Al Sadata (obojí anglický fonetický opis jmen, protože české výmysly typu Násir a Sadát nikdy neexistovaly, jen to nemělo soudruhy iritovat...)
4.2.2011 12:10
mirekvJá měl Egypt za pokojnou zemi, stejně jak předtím Řecko. Zdá se, že čím více na jih, tím hůř. Afrika už dávno není bezpečný světadíl!
4.2.2011 12:26
Ivo MašekV Egyptě existuje značná chudoba. Tu rychle nezlikviduje žádná demokratická (a ani jiná) vláda. To je minimálně na 10 let, když to všechno půjde dobře. Jenže tamní lidé to budou chtít hned a tudíž se k moci stejně dostanou slibotechny, kterým půjde o úplně něco jiného, než nějaký rozvoj svobody a demokracie. A protože jsme v muslimském světě, tak hádejte, které "strany" se budou cpát do vedení státu. Což je velice nebezpečné, protože řadoví občané Egypta se lépe mít nebudou (možná i hůře, co se týče otázek svobody náboženství a kritiky "ostrých hochů" muslimského světa), navíc, vznikne velký problém (a to si řada humanisticky smýšlejících občánků neuvědomuje) s okolím Egypta. Je to strategická země, vlastní Suezský průplav a je to jediná arabská země, která udržuje s Izraelem diplomatické vztahy, má s Izraelem mírovou smlouvu a díky spolupráci obou těchto zemí (což je v ostatním arabské světě, až na výjimku Jordánska, nemyslitelné) existuje v oblasti defacto mír.
To všechno pravděpodobně padne a bude ještě veselo. ..... a Evropa je tak blízko.
Ony totiž ty revoluce v Tunisu a Egyptě jsou sice stejné, ale zároveň nejsou stejné.
4.2.2011 09:35
ČRTato planeta je totálně zasra.á! Nikdo nepotřeboval Saharu. Každej kontinent rozpůlit a naházet na sever a na jih! Do Pacifiku kontinent velikosti Austrálie v zeměpisných šířkách Indonésie. Zdroje jsou omezené, tak má normální člověk peníze na pár klacků, ze kterých si postaví chatrč do 300m2. Životní úroveň je globálně otřesná. Historický vývoj a evoluce také. Pak tady sedíme u diskuzí, kterých se může účastnit jen třetina lidstva. Nacismus, nacionalismus, rasové disbalance, naprostá tragédie. Egypt je samej hic. Nejsme na evropské louce. Dokud tam budou lidi spocení, tak zbytek jsou detaily. Ani ta kráva se tam nemá kde pást. V Číňe roste HDP, lidi létají na dovolené, následující desetiletí přibude desetitisíce letadel. A to hlavně do spárů východu. V Číně máme rostoucí velkoměsta, která se neustále rozšiřují. Spojují se také menší města. Teď má vzniknout velkoměsto pro 48 mil. lidí! Výroba pro USA začíná být nevýhodná v Číně. Pravděpodobně se přesune do Afriky, kde také zůstane. Čína se stane mrakodrapová velmoc a Evropa postaví do center měst po pěti 100m mrakodrapech, aby to bylo tzv. dynamické město. Zbytek budou hypermarkety a opravování omítek. Občas někde zatravnit, aby se neřeklo. Úzké vozovky nejdou sladit s filosofií západního kapitalismu, kde je mezi čtyřmi pruhy pás stromků, který výrazně zlepšuje infrastrukturu. Nebělošské rasy se budou vyskytovat na evropském kontinentu v řádech desítek procent. Evropani mají čím dál větší nároky na komfort, později děti, emigrace na západ. To samé v Irsku. USA také není nafukovací. Původně tam mělo být 200 mil. lidí! Dnes máme 310 a tolerovatelné je do 500 mil. Hodně lidí z Evropy uvažuje o velkoměstech, to samé uprchlíci z Jižní Ameriky. Východ porazí západ pomocí děloh jejich žen. Začíná to být o hubu.
9.2.2011 09:29
JindraPceno mě osobně na tom spíš štve, že za většinu problémů tohoto typu, které v poslední době jsou, můžou a nebo v tom alespoň mají prsty, muslimáci a když už si s tím nevědí rady, tak prostě začnou střílet do lidí a nebo se vyhazovat do povětří někde třeba na letišti :(
11.2.2011 02:03
MartasKP[quote=Ivo Mašek;328405][COLOR=red]V Egyptě existuje značná chudoba. Tu rychle nezlikviduje žádná demokratická (a ani jiná) vláda[/COLOR]. To je minimálně na 10 let, když to všechno půjde dobře. Jenže tamní lidé to budou chtít hned a tudíž se k moci stejně dostanou slibotechny, kterým půjde o úplně něco jiného, než nějaký rozvoj svobody a demokracie. A protože jsme v muslimském světě, tak hádejte, které "strany" se budou cpát do vedení státu. Což je velice nebezpečné, protože řadoví občané Egypta se lépe mít nebudou (možná i hůře, co se týče otázek svobody náboženství a kritiky "ostrých hochů" muslimského světa), navíc, vznikne velký problém (a to si řada humanisticky smýšlejících občánků neuvědomuje) s okolím Egypta. Je to strategická země, vlastní Suezský průplav a je to jediná arabská země, která udržuje s Izraelem diplomatické vztahy, má s Izraelem mírovou smlouvu a díky spolupráci obou těchto zemí (což je v ostatním arabské světě, až na výjimku Jordánska, nemyslitelné) existuje v oblasti defacto mír.
To všechno pravděpodobně padne a bude ještě veselo. ..... a Evropa je tak blízko.
Ony totiž ty revoluce v Tunisu a Egyptě jsou sice stejné, ale zároveň nejsou stejné.[/quote]

K tomu zvyraznenemu jsem si vzpomel na prirovnani jednoho pilota CSA po navratu z Caira. "... dovedes si predstavit arabskou pracovitost a ruskej smysl pro poradek? ... " myslim,ze toto dokonale vystihuje egyptskou mentalitu a situaci v teto zemi (i s ohledem na moje dalsi zkusenosti). Takze pokud se nezmeni mentalita lidi v Egypte,jakoze tomu moc neverim,tak tam budou takovy rozdily,jakz tam jsou.

Mubarak at byl jakej byl,udrzel klid v teto casti blizkeho vychodu a Egypt byla svym zpusobem bezpecna a relativne civilizovana zeme.
Byt nikdo neuvadi rozbory vsech trech revoluci,obavam se,ze v tom maji prsty muslimsky radikalove.Jak v Egypte,tak v Tunisku,o Jemenu se da pochybovat.Tyhle dve zeme ale byly dosti labilni a tudiz snadne cile pro podobnou revoltu.
Dneska uz civilizace v arabskem svete zustava jen na Arabskym poloostrove.Uprimne se obavam o dalsi vyvoj v severni Africe a o relativni klid na blizkem vychode.
Byt si o izraelskych obcanech (nechci pouzit vyraz zidech) mzslim to co si myslim (a ze k tomu mam padne duvody podlozene zkusenostma) ,tak bych si vcelku pral,aby v Egypte se dostal k moci nekdo,kdo je schopen s nima vychazet.Uz jenom pro vetsi klid v tyhle casti sveta.
Uprimne se obavam a porad sleduju vyvoj v Egypte a doufam,ze po vsech zmenach ktere nastanou se situace nezhorsi.
Nechame se prekvapit.
12.2.2011 07:07
StDTak tady máte první výsledky té "demokratizace" (=ustupování plebsu) v Severní Africe. Teď plaťte občané EU, chraňte hranice a braňte se, jinak vás ta vlna emigrantů převálcuje...

http://www.maltatoday.com.mt/news/national/afm-on-high-alert-as-3-000-migrants-land-on-lampedusa-in-24-hours
13.12.2011 11:12
Ivo MašekCesta k chudobě, izolaci a problémům z toho vyplývající byla započata. Turistický ruch, který přinášel nemálo peněz do ekonomiky a také zaměstnával značný počet lidí, .............. tak to právě končí. (inu, kdo chce kam, pomožme mu tam. blbost je prostě neporazitelná)
Islamisté v Egyptě chtějí turistům zakázat bikiny, alkohol a společné koupání
[quote]
Islamisté, kteří mají navrch v egyptských volbách, by rádi v této turisticky oblíbené zemi zakázali nošení bikin, pití alkoholu nebo koupání na smíšených plážích. Podle expertů by to odlákalo turisty, na kterých je země závislá.
[/quote]
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/253418-islamiste-v-egypte-chteji-turistum-zakazat-bikiny-alkohol-a-spolecne-koupani.html
13.12.2011 06:41
geronimoh[quote=Ivo Mašek;384398]Cesta k chudobě, izolaci a problémům z toho vyplývající byla započata. Turistický ruch, který přinášel nemálo peněz do ekonomiky a také zaměstnával značný počet lidí, .............. tak to právě končí. (inu, kdo chce kam, pomožme mu tam. blbost je prostě neporazitelná)
Islamisté v Egyptě chtějí turistům zakázat bikiny, alkohol a společné koupání

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/253418-islamiste-v-egypte-chteji-turistum-zakazat-bikiny-alkohol-a-spolecne-koupani.html[/quote]

No vždyť my nemámo komu co radit, ani kritizovat, sami jsme v pěkné pr..li . Oni chtějí žít po svém a je to jejich věc.
13.12.2011 07:04
Ivo MašekSamozřejmě že je to jejich věc. ovšem časem už to nebude jejich věc. Až schudnou, až z toho vzniknou problémy přesahující vlastní stát - tak už to nebudou pojímat jako svůj problém. natáhnou dlaň a budou řvát: vy okolo jste bohatý, nám nebylo přáno (všimni si, jak to pěkně obrátí) a tak nám nasypte dolary. nenasypete? tak k vám půjdeme emigrovat (samozřejmě s našimi zvyky, na které MY máme právo u vás - VY zde u nás nemáte právo na nic). Takhle to funguje už od dob zrušení kolonií. Afrika byla ještě v 50-tých letech soběstačná a spoustu toho vyvážela. Dneska? Je maximálně v pr..... revolucionáři akorát uměli vyhodit odborníky a techniky a huráááá - teď jsme svobodní. Ale že nemají co žrát, že se tam rvou a zabíjej, že do toho tahají okolní svět, ..... Kdysi výstavná města, kterým se přezdívalo africká Paříž, africký Londýn, atd., skončily jako ruiny, trosky bez obchodů, za každým rohem samopalník, ...........
Mě tam zaujal postoj jednoho diskutéra:
[quote]
Klidně zakažte chlast, miniplavky, společné koupání a další...
Nechť se turisté rozhodnou, zda tam pojedou.

Evropa by měla zakázat zahalování postav, nošení ručníku na hlavě, stavění mešit atd.
Nechť se vyznavači islámu rozhodnou, zda zde chtějí žít.
[/quote]
13.12.2011 07:15
geronimohNo oni už chudí jsou, alespoň to tvrdí známí, co tam byli na dovolené, že takovou chudobu ještě neviděli. Jenže to je potřeba se dívat i jinde, než u moře a pyramid. Proč by měli trpět chudobou a ještě ožralé turisty. Stejně tak, pokud se muslimům nelíbí, že v Evropě chodí dívky do školy s odhaleným obličejem, můžou se odstěhovat do přejícnějšího státu.
13.12.2011 07:20
Ivo Mašek[quote]
Proč by měli trpět chudobou a ještě ožralé turisty.
[/quote]
Však nemusí. Náhradu za turistický ruch jistě najdou jinde. .......... prostě bude to další země, kde budou vládnout ozbrojené frakce. jenomže za rohem je Izrael, Evropa. A každá totalitní moc vždy hledá viníka mimo svůj rajón. takže díky islamistickým cvokům, kteří zaviní prázdnou kasu, budou ty problémy mimo Egypt. A já se tě pak zeptám, jaká je to ještě jejich věc
[quote]
No oni už chudí jsou, alespoň to tvrdí známí, co tam byli na dovolené, že takovou chudobu ještě neviděli. Jenže to je potřeba se dívat i jinde, než u moře a pyramid. Proč by měli trpět chudobou a ještě ožralé turisty.
[/quote]
Ti turisté jsou jedinými, kdo jim tam do státní pokladny nosí peníze. tam nic jiného není. proto ta chudoba. Afričan nikdy nebude dobrovolně makat - bude pouze natahovat dlaň, a nebo mačkat spoušť na samopalu. Až jim odejdou i ti turisté, no tak to si pak ty okolní státy tedy užijou, té jejich věci.
Už teď, co se to tam rvalo, je velmi znát úbytek peněz od turistů, kteří tam v posledním čase nejezdili (až na pár výjimek) Islamisté jim tam slibují prosperitu (stejně, jako kdysi revolucionáři osvobozující země od kolonistů). je mi naprosto jasné, jak ta prosperita bude vypadat (stejně, jako vypadá v zemích, odkud museli odejít kolonizátoři)
13.12.2011 07:34
interfernet422Další text nesouvisí přímo s Egyptem, nicméně je aplikovatelný na přistěhovalce kdekoliv na světě.

Od roku 2005 se jako hoax šíří e-mail s proslovem australského premiéra Johna Howarda, později byl autorem označován Kevin Rudd. Kdo je autorem je vlastně jedno, vlastní text je určitě k zamyšlení:

Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Sharia, byli ve středu vyzváni, aby opustili Austrálii, čímž se vláda zaměřila na radikály ve snaze odvrátit možné teroristické útoky.

Rudd sám pak rozhněval některé australské muslimy prohlášením, že podporoval špionážní agentury ve sledování národních menšin. Cituji:

„Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit. Přijměte to, nebo odejděte. Jsem unavený obavami tohoto národa u toho, zda nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví.“

Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, jež usilovali o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se jazyk!

Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je jistě vhodné, aby to bylo vyobrazeno na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury.

Vaši víru můžeme akceptovat, a nebudeme se ptát proč. Vše, co žádáme, je aby jste vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití.

Tohle je naše země, naše půda a náš způsob života a dáme vám veškerou příležitost k tomu, abyste toho všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší skvělé australské svobody - právo odejít. Pokud jste nešťastní, odejděte. Nenutili jsme vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak přijměte zemi, která přijala vás.“

Možná, že pokud mezi sebou tohle rozšíříme, najdeme i my odvahu začít mluvit a vyslovit tu samou pravdu.
13.12.2011 07:35
geronimohIvo Mašek : Prázdnou kasu mají momentálně všechny státy EU, USA a další. A k tomu dluhy pro několik dalších pokolení. Nevím, proč ti tak vadí, že si chtějí žít po svém. Co jim chceš nabídnout místo toho ? Na úroveň Švýcarska se nikdy nedostanou a zbrojit asi musí , protože se ve světě pořád válčí a navíc se nepřátelí se sousedním státem.
13.12.2011 07:39
geronimohinterfernet422 : mají asi krátkou paměť a zapoměli, že tu zem ukradli původním obyvatelům a jak se k nim donedávna chovali. Měli by jim tu zem vrátit, stáhnout ocas a držet hubu. Stejně tak nepůvodní Američani.
13.12.2011 07:39
Ivo Mašek[quote]Další text nesouvisí přímo s Egyptem, nicméně je aplikovatelný na přistěhovalce kdekoliv na světě.
Od roku 2005 se jako [COLOR=#333333]hoax[/COLOR] šíří e-mail s proslovem australského premiéra Johna Howarda, později byl autorem označován Kevin Rudd. Kdo je autorem je vlastně jedno, vlastní text je určitě k zamyšlení:
[/quote]
Ten text znám, a plně s ním souhlasím. Ovšem u naší vlády by jsi velmi narazil a skončil ve vězení za šíření nacismu, fašismu a rasismu. Bohužel
13.12.2011 07:41
interfernet422geronimoh: ono vlastně kde někdo někomu neukradl nějakou zemi? Jak daleko do historie lze jít, než se dopátráš ke skutečně původním obyvatelům?
13.12.2011 07:43
Ivo Mašek[quote]
mají asi krátkou paměť a zapoměli, že tu zem ukradli původním obyvatelům a jak se k nim donedávna chovali. Měli by jim tu zem vrátit, stáhnout ocas a držet hubu. Stejně tak nepůvodní Američani.
[/quote]
Se divím, že ještě nejsi u soudruha Putina na Kremlu :-DB-) ty jseš levičák, jak noha
13.12.2011 07:44
geronimoh[quote=Ivo Mašek;384528]Se divím, že ještě nejsi u soudruha Putina na Kremlu :-DB-)[/quote]

Nepozval mě :-E
13.12.2011 07:45
interfernet422Ivo vyhoď mě pls z té citace :) Já to nenapsal :)
___
Opraveno

Děkuji
28.12.2011 09:03
Ivo Mašek[quote]
V souladu s islámem navrhuje představitel salafistické strany An-Núr Abdul Nín Aš-Šachát nejen zákaz bikin na plážích nebo přísnou prohibici, ale podle serveru Mail Online i zalití pyramid voskem.
Vosk by však paradoxně mohl pyramidám i pomoci, protože tyto monumenty ohrožuje eroze ze smogu a kyselých dešťů, stejně jako neustále se rozrůstající zástavba pro rychle přibývající egyptskou populaci. Nicméně místo vznosných staveb ve tvaru jehlanu by se na okraji pouště tyčily obrovské nažloutlé bloby.
Otázkou je, zda by pak pyramidy a obří Sfinga stále lákaly turisty, z nichž Egyptu plyne 11 procent HDP. Na turistice jsou přitom přímo závislé tři milióny Egypťanů. Před arabským jarem a propuknutím nepokojů do Egypta zajíždělo každoročně kolem 14 miliónů turistů. Už dnes údajně klesla v sezóně obsazenost hotelů v některých přímořských letoviscích z 90 procent na pouhých 15.
[/quote]
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/254564-pyramidy-zalijeme-voskem-planuji-islamiste-zasadit-ranu-modlarstvi.html
:-D:-D Neuvěřitelné. Ale Egypt pomalu a jistě spadne do stoky zemí, jako je Mosambik, Somálsko, Súdán, apod. A státy s ním hraničící budou mít o "zábavu" postaráno - tedy jejich armády se opravdu nudit nebudou.
[quote]
Oni chtějí žít po svém a je to jejich věc .
[/quote]
Ha, ha - povídali, že mu hráli .............
28.12.2011 09:46
ai... no, je zadelano hodne testa na pruser v techto oblastech, ... system je rozkopavan na hodne mistech soucasne, je to velice riskantni tam dole

myslim, ze dnesni mladez v tech arabskych oblastech chce to same co vidi na internetu, telefonovat kam chce, textovat co by chtela, nechce cenzuru internetu (nez se rozkoukaji nebude ji mit ani USA ovsem, tedy to prosvihnou zase, to je ale druha vec :-) ),chteji se oblekat volne atd., ovsem v techto nepokojnych dnech se jim zase vnuti stare poradky, protoze stara kara jede setrvacnosti zvyku, tezko se to radikalne meni ...., nechodme daleko, u nas by kolik lidi slo zpatky k tomu co bylo pred lety, nebo tedy tajne jaksi jen voli KS, proste nejsou lidi a ty zvyky tak zakorenene, co by tu karu tlacilo jinam ... pokud jsem vychovan pozdravit "Dobry Den" nebo "ahoj" budu mit taky problem ze sebe vyhuknou "How are You doing" v cizi zemi, mnohem snadneji by ze me vyletelo , "Good Day" nebo "Hellou" i kdyz se to nehodi v te cizi zemi vetsinou podle situace. Cizi zeme je vlastne o tech jinych zvycich to se nesmaze lehce, to se musi vychovavat a tlacit do podvedomi co se ma a nema od periny, a tedy nekdy se muzu octnout v cizi zemi ve sve vlastni zemi po nejake zmene..
29.12.2011 12:44
geronimoh[quote=ai;387294]...., nechodme daleko, u nas by kolik lidi slo zpatky k tomu co bylo pred lety, nebo tedy tajne jaksi jen voli KS, proste nejsou lidi a ty zvyky tak zakorenene, co by tu karu tlacilo jinam ... [/quote]

Kdo se měl před listopadem 1989 dobře a dnes se má hůř, tak možná volí KSČM, Ženské zase často volí politiky podle toho, jak se jim ten chlap líbí a je jim jedno, ze které je strany ... Podle mě většina lidí v ČR nechce vrátit dobu před listopadem 1989, ale chtěla by zjednodušeně řečeno v ČR nastolit pořádek. Jelikož si ho sami ve své zemi neumíme nastolit, těžko můžeme radit někomu jinému, a už vůbec ne Egyptu, o kterém víme velké kulové.
12.10.2012 11:57
Ivo MašekJako bych to tu na začátku neříkal. Další "magor" stát, který bude v oblasti, která už je tak díky muslimské pobožnosti výbušná, eskalovat napětí. Je mi samozřejmě jasné, že všichni poblouzněnci budou nadávat izraelcům, co že si to dovoluje se bránit, bránit své občany (kéž by to uměli i čechoslováci) a svoji státnost a suverenitu.
Někdo tu také uváděl, že to muslimské bratrstvo je prý umírněné. :-D
Šéf Muslimského bratrstva vyzval k tažení na Jeruzalém
Hlava egyptského Muslimského bratrstva, z jehož řad vzešel i prezident Muhammad Mursí, ve čtvrtek vyzvala věřící ke svaté válce proti Izraeli. Jejím cílem má být osvobození Jeruzaléma.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/281293-sef-muslimskeho-bratrstva-vyzval-k-tazeni-na-jeruzalem.html
12.10.2012 07:22
geronimohDá se na to dívat i jinak. Tenhle zatím jen vyzívá, zatímco USA už několik let okupují Irák a Afghánistán .... to ti asi nevadí.
12.10.2012 08:22
Ivo Mašek[QUOTE]Tenhle zatím jen vyzívá[/QUOTE]
On nezívá (neotvírá pusu, protože se mu chce spát). On vyz ý vá defacto k válce B-)
12.10.2012 08:29
geronimoh[QUOTE=Ivo Mašek;428230]On nezívá (neotvírá pusu, protože se mu chce spát). On vyz ý vá defacto k válce B-)[/QUOTE]

Zatímco tebou opěvovaní už konají a válčí
12.10.2012 09:01
Ivo MašekNeboj, dočkáš se i tady v Evropě. jen co těch muslimů žijících ve středověku tu bude víc. A doufám, že právě humanisté a jejich ochránci to dostanou od těch blbů plnou dávkou.
12.10.2012 09:29
geronimoh[QUOTE=Ivo Mašek;428252]Neboj, dočkáš se i tady v Evropě. jen co těch muslimů žijících ve středověku tu bude víc. A doufám, že právě humanisté a jejich ochránci to dostanou od těch blbů plnou dávkou.[/QUOTE]

A já zase myslím, že to schytáme dřív od židů z USA .....

Humanismus : http://cs.wikipedia.org/wiki/Humanista

Pokud je humanismus podle tebe něco špatného, tak jsem rád, že od tebe bydlím tak daleko ... B-)
12.10.2012 09:31
Ivo Mašek[QUOTE]Pokud je humanismus podle tebe něco špatného, tak jsem rád, že od tebe bydlím tak daleko ... B-)[/QUOTE]
Můžu ti tam poslat pár snědých spoluobčanů. jsou stejní, jako ti arabáci. Velmi rychle by jsi se vyléčil s humanismu - to se vsadím.
12.10.2012 09:46
geronimoh[QUOTE=Ivo Mašek;428262]Můžu ti tam poslat pár snědých spoluobčanů. jsou stejní, jako ti arabáci. Velmi rychle by jsi se vyléčil s humanismu - to se vsadím.[/QUOTE]

My je tu máme taky a znám je dostatečně. Jestli mají něco podobného s Araby, to nevím, přeci jen pochází původně ze severní Indie a to je trochu jinde. Každopádně znám i horší, než jsou cikáni ...