Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DEMUX problém s timecode

west (15)|3.2.2011 22:00
Zdravím,
po dlhšej pauze sa potrebujem vrátiť k úpravám DVD /pridanie CZ/ ale mám veľký problém
s DEMUXovaním video stopy.
Na starom PC s Win XP som to zvládal bez vážnejších problémov a teraz to čo fungovalo nefunguje.

Takže problém:
DVD prebehnem DVD Shrinkom alebo DVD Fabom.
DEMUX pomocou PgcDemux , Vobedit , DVDDecrypter , Womble ...
vyskúšal som na demux už všetko možné a film ktorý má napr 1:30.00 tak Win aj SW prehrávač alebo video editor ukazuje napr. že má len 20 minút !
Znamená to že je pošahaný GOP, timecode ?

Prečo sa to deje vie mi niekto poradiť prosím. Už som z toho zúfalý. Dokonca ani filmy ktoré som v minulosti na starom PC demuxol správne už nejdú na novom demuxnúť.

Myslel som či to nebude tým že mám teraz Win 7 x64 kedže všetko sú to už staršie programy
tak som to skúsil znovu na XP ale ten istý problém.
Nemôže to byť nejakým kodekom alebo dokonca win záplatou ?

Moc prosím o pomoc a diskusiu.
Ďakujem
StD (8612)|3.2.2011 22:22
Teď jsem si zrovna před několika hodinami demuxoval PGCDemuxem starší placku, že si přidám jednu stopu navíc - normálně přímo z placky, hlavní film, PGCmode a otvírat příslušné VTS_01_0,IFO, ne Video_TS.IFO. Musí ti to ukazovat správný celkový čas nahrávky.
Hračičky typu DVDShrink či krám DVDFab bych do toho netahal, tedy pokud nemluvíš o chráněném obsahu...
west (15)|3.2.2011 22:36
StD: skúšam to aj tak ako píšeš bez Shrinku aj ISO otvorené cez virtuálnu mechaniku priamo
v PgcDemux a stále to demuxuje zle.
Dokonca som dal vo WOMBLE fixnúť GOP a potom už čas zobrazilo správne a keď som následne
zasa cez WOMBLE tento fixnutý VOB demuxol tak bol zasa zle !

Už som z toho totálne mimo.
Prosím ďalšie nápady, nikto nemá podobnú skúsenosť ?
StD (8612)|3.2.2011 22:47
...no jestli do toho pleteš ISO a krámy typu DaemonTools, tak s tím se výsledku nedopracuješ.

Místo nějakého zbytečného fixování by jsi měl přiznat barvu o co vlastně go. Co je konkretně za vstupní materiál?
vivid.sk (11472)|3.2.2011 22:51
Skus pouzit na demux DGindex (ak ti ide o audio)
StD (8612)|3.2.2011 22:57
[quote=vivid.sk;328307]Skus pouzit na demux DGindex (ak ti ide o audio)[/quote]

...v prvním postu píše, že demuxuje videostopu.

@West: Koukal jsi se na velikost té tvé demuxované videostopy v m2v? Odpovídá přibližně velikost v GB? Otevřel jsi ji pro kontrolu v ReStreamu nebo GSpotu?

Proč se ptám - zrovna teď tu svou demuxovanou stopu reenkoduji a ProCoder mi také hlásil, že má délku 00:00:01 a přesto ten 2hodinový film zpracovává už 4 hodiny a je někde před půlkou...
west (15)|3.2.2011 23:18
Moje úpravy DVD spočívajú v pridaní CZ titulkov a audia do DVD z Anglie, Itálie ktoré CZ podporu nemajú. Čiže sú väčšinou chránené a preto ten SHRINK ktorým som povyhadzoval menu, bonusy.
Na 99 percent som v minulosti použival na demux práve PgcDemux bez najmenších problémov.
Teraz to skúšam priamo originál placku bez ochrany načítať priamo z mechaniky,
rovnako ISO cez virtuálku alebo z adresára vždy je demux zlý.
A to skúšam rôzne filmy !
StD (8612)|3.2.2011 23:22
Tak na to vezmi RipIt4Me a hoď si to nejprve as is na placku, ale o tom se nebudeme bavit tady. Dej když tak SZ zítra, dnes už jdu chrnět.