Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

efektivní řešení titulků v Sony Vegas (hromadně)

atomic44 (3)|3.2.2011 20:09
Jak řešíte hromadnou úpravu titulků? Vytvářím prezentaci a budu potřebovat vytvořit hodně titulků ve stejným formátu a dělat každej samostatně je stráášně zdlouhavý. Žel, ani po několika hodinách zkoumání nejsem o nic moudřejší, proto se obracím na vás. Potřebuju zefektivnit vytváření těchto titulků: http://www.uloz.to/7693692/sample-avi (vystřižený příklad rozdělané prezentace).
U toho prvního typu (pouze jeden text, jak "přilítne") jsem to řešil přes klasický text v media generators, ale bohužel nejde použít normální copy-paste, nechat stejnou formu a změnit pouze text pro všechny klíče najednou (zrovna v tomto případě se to ještě dá, protože jsou to pouze čtyři klíče, ale kdybyste věděli o lepším a rychlejším způsobu, samozřejmě budu vděčný).
Co mi ale dělá opravdové potíže, je vytvoření druhého typu - jak titulky přijíždějí postupně z boku. Nad tím jsem se mořil opravdu několik hodin a nepřišel jsem na žádný jiný způsob, než je vytvořit v pluginu "Sony ProType Titler" - ostatní možnosti nepřipouštějí postupné přijíždění titulků, zatímco by ostatní zůstávaly. Řešení je ale naprosto neideální, zdlouhavé a navíc i nepřesné. Nejdřív jsem si musel vytvořit jednotlivé titulky, u kterých jsem musel jednotlivě přenastavovat velikost, tloušťku, a písmo (není někde v SPTT možnost kopírování vlastností textu?? To není možné aby nebylo). Potom jsem musel ručně nastavit souřadnice na kterých skončí a potom rozanimovat osu X. Pracování s klíčema v SPTT je dosti nepraktické a navíc není nijak propojeno s osou filmu, takže když jsem se snažil srovnat titulky s namluveným komentářem, musel jsem postupovat formou posouvání a pokusu a omylu, dokud jsem to jakžtakž nesrovnal. Potom se také přibližným odhadem a neustálým porovnáváním pokoušel o stejnou rychlost přijíždějících titulků. Takže řešení OPRAVDU NEPRAKTICKÉ, leč, jiné jsem nenašel. Takže se obracím na Vás - Máte nějaké tipy jak práci s titulky zefektivnit? Příp. nějaký úplně jiný způsob, jak docílit stejného efektu? Příp. alespoň nějaké usnadnění pomocí funkce, které jsem si nevšiml (možnost kopírování stylů, forem apod.)? Se SONY Vegas nepracuji moc dlouho, takže toho zřejmě ještě spoustu nevím, ale tu prezentaci musím mít hotovou co nejdříve :(
man100 (235)|3.2.2011 22:00
Paste Event Attributes - to nefunguje?

P.S.
Proč tak složitý a zdlouhavý popis požadavku...
Saxel (2279)|4.2.2011 08:28
atomic44:
V tom prvním případě si můžeš pomoci tím, že přilítnutí a odlítnutí textu budeš řešit pomocí "Event Pan/Crop...", abys neměl keyfrejmy ve vlastnostech textu. Pak stačí jen kopírovat a měnit text.
Druhý případ je složitější, ale taky bych to řešil spíše obyčejným textem s použitím Event Pan/Crop - nastavit si vyjíždění ze strany (2 keyframy) a pak už jen kopírovat eventy a měnit hodnoty "Y Center" u Pan/Crop u těch 2 keyframů a taky text samozřejmě. Zkus si to, je to docela snadné a daleko líp se ti bude trefovat do mluveného komentáře. U textů si nastav "Text Placement" na "Center Left", aby se zarovnávaly na levý okraj.
atomic44 (3)|4.2.2011 11:21
díky, to je fakt praktičtější..ale nepochopil jsem, jak tedy docílím toho, aby tam jedny přijely a ostatní zůstaly na obrazovce?
Saxel (2279)|4.2.2011 11:44
Musíš přidat další videostopy, pro každý řádek jednu a do nich text nakopírovat.
atomic44 (3)|4.2.2011 13:20
No to mně napadlo jako první, ale přišlo mi to taky dost nepraktické (mít jen kvůli tomu dalších 5 stop)..A po vyrenderování zas není možnost to dále upravovat. No ale je pravda, že je to asi pořád jednodušší, než to dělat v tom PTT no..
Nostradam (210)|6.2.2011 08:43
atomic44
U sousedů máš odpověď i s projektovým souborem. Ten tvůj problematický druhý titulek lze v Protype Titleru zvládnout během cca 3 minut. Pokud to máš uloženo jako šablonu-druh titulku, pak stačí jen celý blok titulku v rámci editace textu nahradit tím, který je v šabloně a automaticky ti budou přilítávat zleva do obrazu po jednom řádku, takže v tomto případě ti to bude trvat již jen cca 30 sekund.:D