Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastavení VLC

jeninicicek (22)|3.2.2011 18:47
Jde nějak nastavit VLC tak , aby si pamatovalo nastavení pro stream a streamovalo postupně více videí? (ruční nastavení jede, ale ve chvíli kdy chci pustit další video musím vše nastavit znovu).

Popřípadě aby vždy po spuštění videa ve vlc (např. dvojklik ve win, nebo nejlépe přímo po pravém kliknutí zobrazit možnost streamovat s vlc?) se začalo video automaticky streamovat podle předem daného nastavení?

Existuje plug-in, který umožnuje aby se video nepřehrávalo, ale místo toho bylo přímo pomocí vlc streamováno dále (zatím musím vždy ručně nastavit VLC, což znamená složité kopírování linků atd.)?
Wintermute (265)|3.2.2011 23:48
VLC lze poměrně solidně ovládat z příkazové řádky, takže no problem. Stačí vyrobit účelu vyhovující batch.
jeninicicek (22)|4.2.2011 14:18
A mohu se tedy zeptat jak přesně by to vypadalo? Mám představu, že bych zkusil sepsat bat soubor. Umím z příkazové řádky spustit 1 soubor s danými parametry, ale jak jich streamovat více po sobě, nebo donutit aby se to pustilo při kliku na video s danými parametry nevím.
Wintermute (265)|4.2.2011 15:47
Batch by mohl vypadat treba takto nějak.

[code]
"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\"vlc.exe -I dummy -vvv "%1" --sout=#transcode{vcodec=h264,vb=1000,scale=0.5,cabac,frameref=3,deinterlace,audio-sync,threads=2}:duplicate{dst=std{access=http,mux=ts,dst=10.0.0.2:8888}}
exit
[/code]

Samozřejmě je třeba upravit část "dst=ip : port" a poladit parametry rekomprese. To co jsem poslal zmenší video na 1/2 rozměr, překóduje do H264 při video toku 1000kbps, audio ponechá původní a výslednýa stream vystaví na síťovém rozhraní 10.0.0.2 a portu 8888.

Spuštění by spočívalo v tom, že vezmeš soubor se zdrojovým videem a přetáhneš jej (drag&drop) na tento batch. Jak řešit přidávání dalších videjí do fronty tak aby plynule navazovala bez přerušení streamu ti neřeknu, nepotřeboval jsem. Možná by šlo předem vytvořit třeba M3U playlist a ten přetáhnout na batch.
jeninicicek (22)|5.2.2011 13:36
No, tak jsem si to upravil do této podoby:
C:\VideoLAN\VLC\vlc.exe -I dummy -vvv "%1" --sout=#transcode{vcodec=h264,vb=800,scale=1,acodec=mp4a,ab=128,channels=2,samplerate=44100}:udp{mux=ts,dst=10.0.0.2:8208} :no-sout-rtp-sap :no-sout-standard-sap :sout-all :ttl=1 :sout-keep

a dostal jsem jsem akorát nádhernej výpis co dělá s nejčastější hláškou main mux warning late buffer for mux input (mnoho řádků pro celé video) vlc nenaskočilo, kde mám chybu?
Wintermute (265)|5.2.2011 14:32
[quote=jeninicicek;328626]a dostal jsem jsem akorát nádhernej výpis co dělá s nejčastější hláškou main mux warning late buffer for mux input (mnoho řádků pro celé video) vlc nenaskočilo, kde mám chybu?[/quote]

Ehm? Cílem přece nebylo, že naskočí nějaké VLC, ale že se spustí streamování a to se také zjevně děje. Výpis všemožných warningů je u VLC docela normální jev. Horší je když začne být VLC nestabilní.

Takže nechej běžet streamování a na stejném stroji, nebo klidně jiném stroji si pusť VLC běžným způsobem a otevři stream z adresy "http://10.0.0.2:8208". Pokud tedy stroj ze kterého streamuješ má skutečně IP 10.0.0.2.
jeninicicek (22)|15.2.2011 14:55
Ok, pro soubory mi vše už jede ok, jde to nějak napsat i tak aby na to šli přetahovat i linky z youtube nebo dalších videí online?