Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové DVD - špatná kvalita obrazu

jirimatusek (31)|3.2.2011 11:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Koupil jsem si DVD Kylie Minogue Body Language live a když jsem DVD zapnul, tak jsem se zhrozil. Obraz je v tak špatné kvalitě, že se na něj ani nejde dívat. Pokud je záběr z větší dálky, tak jsou přes obraz vodorovné pruhy a vše je díky tomu rozmazáno. Přikládám fotky, aby jste mi poradili co s tím. Zajímavé je, že při pohledu z dálky je ten obraz příšerný, ale z pohledu z blízky je docela pěkný (viz detail tváře).
screen_DVD.PNG snapshot_dvd_00.10.40_[2011.02.03_11.48.50].jpg screen_DVD2.PNG
StD (8612)|3.2.2011 12:04
No v první řadě by jsi měl napsat přesně o co se jedná - tedy zda jde o lisované DVD a od jakého dodavatele/producenta, či je to něco ilegalos... Jinak o "nekvalitě" některých výrobců ve zdejších zeměpisných šířkách už tu pár threadů máme, stačí se rozhlédnout a přidat svůj hlas tam.
Např. zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21376
panasonic650 (1124)|3.2.2011 12:04
Neviem ci mam zle nastaveny LCD na notebooku ale nevidim tie vodorovne pruhy. :(
jirimatusek (31)|3.2.2011 12:13
Aha, tak to se omlouvám, nějak jsem nevěděl pod co to zařadit. Jinak je to normální klasická plastová krabička, originál od vydavatele Parlophone, EMI records.
StD (8612)|3.2.2011 12:19
[quote=jirimatusek;328112]Aha, tak to se omlouvám, nějak jsem nevěděl pod co to zařadit. Jinak je to normální klasická plastová krabička, originál od vydavatele Parlophone, EMI records.[/quote]

No v každém případě je to udělané z nějakého blbého analogového TV-záznamu (Betacam, zřejmě Xtá kopie) - ty slité vlasy a chybějící detaily na ruce na tom záběru zblízka o tom svědčí - a navíc to mohl někdo ještě zpackat následně v postprodukci (blbě nastavený encoder - velmi často vídávám takové "výsledky" z Tsunami). Fakt je halt ten, že jako všude existují kvalitní/nekvalitní výrobky/výrobci.
jirimatusek (31)|3.2.2011 12:27
No jo, ale jak si můžou tohle dovolit vydat. Stačí se podívat na youtube kolik videoamatéru umí remasterovat starý obraz dokonce do HD kvality a krásně jej vyčistit.
StD (8612)|3.2.2011 12:36
No to není nic nenormálního, jde přeci jen o peníze až na prvním místě... Podobné věci se vyplatí kupovat po internetu jen od velkých (existujících) studií - EMI už pokud vím dávno neexistuje a ty věci co jsou v oběhu pocházejí z konkursní podstaty od překupníků 2. a 3. třídy - a od solidních obchodníků, jako je třeba Amazon.

V této situaci tě jen život donutí stát se nedobrovolně pirátem a rozebrat to obojí - vzít ten lepčí obraz a spojit ho s tím lepčím zvukem a upirátit si tak za velké peníze vlastní verzi...
vivid.sk (11472)|3.2.2011 14:07
Inak ten scaling na AR 1:1 je dost nechutny (neviem ako si sa k nemu dopracoval) - obrazky 1 a 3).

Ked si pozries obrazky z DVD, ktore nasiel google s povodnym DVD rozlisenim, tak tie obrazky vyzeraju (v ramci normy) OK. Treba prihliadat na to, ze tie klipy spred 20 rokov nemozu byt nejako extra kvalitne.
jirimatusek (31)|3.2.2011 14:46
No jak bych se k tomu dopracoval :-).. Pustil jsem si DVD. Na televizi to je ještě horší, protože to je velká plocha a tak to na tom vypadá hůře než na malém monitoru. A je to koncert z roku 2004, takže kvalita by měla být dobrá. Koncert Michaela Jacksona z roku 2001 je v daleko lepší kvalitě( tak samo koncerty 1996, 1993). A tohle je hrůza. Už jsem psal na prodejce a uvidím co s tím. Všechno je otázkou digitalizace a remasteru. Tady to někdo pořádně odflákl..
vivid.sk (11472)|3.2.2011 15:34
No jak bych se k tomu dopracoval :-).. Pustil jsem si DVD.

no mna zaujima, ako si sa dopracoval k tym obrazkom. (sposob, akym boli ulozene).
jirimatusek (31)|3.2.2011 16:43
Atak.. Udělal jsem to přes klasicky přes print screen. Kromě té fotky kde je zaměření na tvář. Tu jsem dělal přes media player classic (mám tam nastavené, aby to dělalo snímky ve formátu 4:3, tak proto je taková "zdrclá")
vivid.sk (11472)|3.2.2011 18:01
Tak skus spravit vsetky v MPC (vo formate 5:4 720x576), lebo tie ostatne vyzeraju ako dost silny grc (vdaka resize).
jirimatusek (31)|3.2.2011 19:58
[quote=vivid.sk;328216]Tak skus spravit vsetky v MPC (vo formate 5:4 720x576), lebo tie ostatne vyzeraju ako dost silny grc (vdaka resize).[/quote]

A k čemu to bude? Snímky mají demonstrovat kvalitu, která je na DVD a kvalita snímku odpovídá kvalitě na DVD.
StD (8612)|3.2.2011 20:12
[quote=jirimatusek;328242]A k čemu to bude? Snímky mají demonstrovat kvalitu, která je na DVD a kvalita snímku odpovídá kvalitě na DVD.[/quote]

No k čemu to bude - chceš něco demonstrovat, tak ten screen musí být 1:1 a bezztrátová komprese. Já to dělám zachycením statického snímku v PwrDVD (tlačítko s fotoaparátem) a to potom pastnu do PhotoShopu jako nový soubor. Když je to 16:9, tak změním poměr stran nesymetricky s bikubickým převzorkováním ze 720x576 na 720x440 a uložím v nejvyšší kvalitě - BMP, TIFF případně JPEG optimalizovaný na nejvyšší kvalitu, tj. 10, což je prakticky také jako 1:1.