Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS O!play mini - zkušenosti, postřehy

dryvole (22)|1.2.2011 14:07
Zdravim,

zakládám nové téma o novém přehrávači od Asusu. Zde můžete psat vaše postřehy a zkušenosti.

Specifikace O!play Mini - cena kolem 1500 kč vč DPH
(text převzat z Alza.cz)

Výrazně zmenšená verze populárního multimediálního přehrávače Asus O!Play, která váží pouze 175 g a vejde se vám do dlaní! I tak si přehrávač zachoval svou největší přednost a podporuje Full HD rozlišení 1080p a 7.1kanálový zvuk Dolby TrueHD, který zaručují audiovizuální zážitky srovnatelné s návštěvou kina. Podporuje celou řadu video formátů v populárních kodecích XviD, DivX i v pokročilém H.264 jako např. AVI, VOB (pro DVD), MPG, MP4 či vysoce kvalitní MKV. Neméně početná podpora formátů se týká i audio souborů, které si budete moci přehrávat např. jako MP3, WAV, OGG, WMA nebo jako AAC. Nechybí možnost prohlížení digitálních fotografií JPEG, obrázků BMP, GIF, TIFF.

Jelikož přehrávač disponuje opravdu miniaturními rozměry, tak ho není možné osadit interním pevným diskem. Datový obsah však můžete přehrávači dodávat pomocí flashdisků, externích HDD anebo paměťových karet několika druhů díky přednímu USB 2.0 portu respektive vestavěné čtečce karet. Propojení s televizorem obstará HDMI výstup ve verzi 1.3 nebo komponentní a kompozitní výstup. Optický digitální audio výstup dobře poslouží např. k posílání digitálního signálu do vašeho receiveru. Přehrávač je dodáván s dálkovým ovladačem.

http://www.alza.cz/asus-oplay-mini-d206104.htm
robsik (12)|6.2.2011 12:14
[quote=dryvole;327729]Zdravim,

zakládám nové téma o novém přehrávači od Asusu. Zde můžete psat vaše postřehy a zkušenosti.

Specifikace O!play Mini - cena kolem 1500 kč vč DPH
(text převzat z Alza.cz)

Výrazně zmenšená verze populárního multimediálního přehrávače Asus O!Play, která váží pouze 175 g a vejde se vám do dlaní! I tak si přehrávač zachoval svou největší přednost a podporuje Full HD rozlišení 1080p a 7.1kanálový zvuk Dolby TrueHD, který zaručují audiovizuální zážitky srovnatelné s návštěvou kina. Podporuje celou řadu video formátů v populárních kodecích XviD, DivX i v pokročilém H.264 jako např. AVI, VOB (pro DVD), MPG, MP4 či vysoce kvalitní MKV. Neméně početná podpora formátů se týká i audio souborů, které si budete moci přehrávat např. jako MP3, WAV, OGG, WMA nebo jako AAC. Nechybí možnost prohlížení digitálních fotografií JPEG, obrázků BMP, GIF, TIFF.

Jelikož přehrávač disponuje opravdu miniaturními rozměry, tak ho není možné osadit interním pevným diskem. Datový obsah však můžete přehrávači dodávat pomocí flashdisků, externích HDD anebo paměťových karet několika druhů díky přednímu USB 2.0 portu respektive vestavěné čtečce karet. Propojení s televizorem obstará HDMI výstup ve verzi 1.3 nebo komponentní a kompozitní výstup. Optický digitální audio výstup dobře poslouží např. k posílání digitálního signálu do vašeho receiveru. Přehrávač je dodáván s dálkovým ovladačem.

http://www.alza.cz/asus-oplay-mini-d206104.htm[/quote]
Taky by mě zajímala nějaká zkušenost. Ta cena je hodně zajímavá i když je člověk ochuzen o síťové připojení, dostane jen 1 USB, který je na přední straně. Jestli to ale pojede stejně jako Asus Air tak to bude super. Hlavně jestli to bude umět 24fps real cinema a auto HDMI
dryvole (22)|24.2.2011 15:25
Recenze uživatele Kubino:

Souhrn na úvod: chtěl jsem multimediální přehrávač s pasivním chlazením a použitelným uživatelským rozhraním, který přehraje co mu předhodím. Asus O!Play Mini to splňuje bez výhrad. Z p r a c o v á n í Miniaturní krabička, jenom o málo větší než přenosný 2,5 palcový disk. Na přední straně jsou vstupy: USB a čtečka paměťových karet, na zadní straně audio a video výstupy. Stav přehrávače je signalizován diodou (modrá - on, červená - off), která je naštěstí hodně tlumená, takže nijak neruší. Z přehrávače vede asi 1,8 m dlouhý napájejí kabel, zakončený malým zdrojem s vyměnitelnou koncovkou pro EU a UK zásuvku (v balení obě koncovky). Zdroj má modrou ledku, která svítí trochu víc, ale pořád to není nic co by rušilo (plus zdroj se dá díky dvoukolíku připojit tak aby ledka směřovala např. do zdi). V balení byl také hdmi a kompozitní AV kabel. D á l k o v ý o v l a d a č Klasický plasťák s pouze základními ovládacími prvky. Hodilo by se např. tlačítko pro přímé přepínání titulků/audio stop nebo krokový posun. Tlačítka jsou hodně vysoká s minimálním tvarovým odlišením. Protože jich ale není moc, dá se ovladač po chvíli používání ovládat poslepu. Zmíním důležité tlačítko "Option", které mění funkci podle toho co přehrávač zrovna dělá. Při listování obsahu se přes něj nastavují možnosti zobrazení, při přehrávání se používá k výběru titulků, zvukových stop, opakování ... Co naopak oceňuju, je neuvěřitelná citlivost příjmu. Ovladač funguje i obrácený o 180° a s překážkou mezi přehrávačem. U ž i v a t e l s k é r o z h r a n í Po připojení externího úložiště dat proběhne indexace obsahu (běží na pozadí a je hodně rychlá: cca 80 GB filmů, fotek a hudby zabralo asi 5 - 10 vteřin, plus se dá vypnout). Procházení obsahu lze podle typu (film/hudba/foto) nebo složek (=správce souborů). Řazení lze nastavit podle názvu, velikosti, frekvence prohlížení nebo doby přidání. Složky se řadí mezi soubory (tedy ne na začátek jak zvykem např. v průzkumníkovi windows). Zobrazení obsahu je možné jako seznam/náhledy/miniatury přičemž se vždy ukáže pouze osm položek. Nejrychleji se dá asi procházet obsah při zobrazení "miniatury", které jsou jako 2x4 matice a listování je po čtyřech. Plusem je, že se zobrazují pouze typy souborů které přehrávač přečte (např v seznamu nejsou vidět *.srt titulky, ty se načtou automaticky při spuštění videa se stejným názvem). Se soubory lze provádět základní operace (kopírování, přesun, přejmenování, mazání), což se hodí např. pro odstranění zhlédnutých filmů. Ovladač má v menu malé zpoždění, procházení delšího seznamu (sto a více položek) není moc pohodlné. P ř e h r á v á n í Zkoušel jsem následující typy video souborů: avi (kodek xvid), mp4 a mkv (720p a 1080p ripy h264), iso (blueray AVCHD), DVD (zkopírované soubory), flv (staženo z YouTube). Přehrálo se všechno bez problémů, včetně externích i vložených titulků a menu DVD. BDripy měly relativně nízký datový tok (největší asi 10 000 Kbps při velikosti 6,5 GB), jak plynulé by bylo něco náročnějšího netuším. U titulků se dá nastavit velikost, vertikální pozice v obraze, kódování, časový posun a barva (použitelná je imho pouze standardní bílá). Bílé titulky mají tenké černé ohraničení a na světlém pozadí nejsou moc dobře čitelné. Font je bezpatkový a nedá se změnit. Při standardní velikosti "20" (maximum je 40, reálně asi 35) se vejde na řádek necelých 60 znaků. Použijete-li větší font, nebo jsou titulky moc dlouhé, nezobrazí se začátek a konec řádků. Přehrávač si pamatuje poslední pozici, při opakovaném spuštění filmu nabídne výběr odkud přehrát. Edit: Samsung Oceanic Demo s bitratem 40 Mbps (FullHD, 483 MB, 1 m 42s) jede sice plynule, ale obraz silně kostičkuje. F o t k y a h u d b a Krátce jsem zkusil abych si ověřil, že to přehrává. Načítání id3 tagů na mojí sbírce moc nefunguje, objevují se tam divné znaky. Používám rozdělení alb do složek. Hudba se dá pouštět na pozadí za současného prohlížení fotek. Načítání 5MPx fotek z obyčejného kompaktu je rychlé. Listování fotkama z digitální zrcadlovky (Nikon D60, 12MPx, jpg cca 6MB) je trochu pomalejší, odhadem tak 1 vteřina, což je pořád v pohodě použitelné. M e n u n a s t a v e n í Obsahuje pouze základní věci, např. u videa je to: poměr stran (16:9), TV systém (PAL), zvětšení videa (zap/vyp), digitální potlačení šumu (zap/vyp) a 1080P 24HZ (zap/vyp). P o z n. V negativech nezmiňuju věci, které jsou dané konstrukcí přístroje, jako je absence jakéhokoli síťového připojení, nebo jenom jedno USB. Kdo to potřebuje tak si vybere něco jiného.
mojemeno (1)|5.5.2011 11:06
[quote=dryvole;332130]Recenze uživatele Kubino:

Souhrn na úvod: ...[/quote]

Aj keď neprehľadne napísané, tak veľmi dobrá recenzia, hlavne VYČERPÁVAJÚCA s takými detailami, aké nie sú ani v originálnych recenziách. Aj na základe toho som si Asus Mini kúpil a zatiaľ max.spokojnosť.
carl.johnson (87)|11.5.2011 09:24
Prosím můžete mi někdo vysvětlit co znamená v nastavení "Jazyk MiniKBD"? Případně co tam nastavit? A ještě jeden dotaz: TV systém mám nastavit na 1080P když mám FUll HD televizi, že?

Předem se omlouvám za hloupé otázky, ale ani v návodu nic není. Děkuji předem za odpovědi.
carl.johnson (87)|13.5.2011 10:10
[quote=carl.johnson;345015]Prosím můžete mi někdo vysvětlit co znamená v nastavení "Jazyk MiniKBD"? Případně co tam nastavit? A ještě jeden dotaz: TV systém mám nastavit na 1080P když mám FUll HD televizi, že?

Předem se omlouvám za hloupé otázky, ale ani v návodu nic není. Děkuji předem za odpovědi.[/quote]

A ještě další věc je divná: zkoušel jsem jak si to poradí s DTS HD, ale receiver hlási pouze DTS. Nastavení z výstupu HDMI je "nezpracované" (nebo podobně). Zdrojem bylo video z této stránky: http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
carl.johnson (87)|19.5.2011 07:35
Dalším nepříjemným objevem je, že si ASUS neporadí s AAC. Reciever hlásí pouze stereo. Nepomůže ani měnit nastavení výstupu zvuku.
Celkově je pro mě tato krabička spíše zklamáním a náročným uživatelům rozhodně nedoporučuji kupovat.
jurajc (8)|24.5.2011 09:40
Takze som si kupil tuto malicku krabicku. Zatial spokojnost prehrava detom vsetky rozpravky co mame na HDD. Hlavne koli tomuto to bolo kupovane.
Ak clovek nie je narocny bude mu toto zariadenie postacovat. Jedine co som na zaciatku urobil som upgradoval firmware na 1.13.
jurajc (8)|2.6.2011 14:33
Takze reklamacia zacal pistat napajaci zdroj :( ,ale inak spokojnost.
carl.johnson (87)|27.6.2011 13:40
MP4 soubor s těmito parametry:

D:\sample.mp4
General
Complete name : D:\sample.mp4
Format : MPEG-4
Format profile : Base Media
Codec ID : isom
File size : 14.9 MiB
Duration : 1mn 35s
Overall bit rate : 1 307 Kbps
Encoded date : UTC 2011-02-10 18:31:25
Tagged date : UTC 2011-02-10 18:31:25
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.0
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 12 frames
Codec ID : avc1
Codec ID/Info : Advanced Video Coding
Duration : 1mn 35s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 1 149 Kbps
Maximum bit rate : 6 245 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 528 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.071
Stream size : 10.7 MiB (72%)
Encoded date : UTC 2011-02-08 08:59:46
Tagged date : UTC 2011-02-10 18:31:26
Audio #2
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, SBR : No
Codec ID : 40
Duration : 1mn 35s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 352.8 Kbps
Maximum bit rate : 377 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Rear: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Resolution : 16 bits
Stream size : 4.10 MiB (28%)
Language : English
Encoded date : UTC 2011-02-08 22:51:35
Tagged date : UTC 2011-02-10 18:31:26

to přehrává zrychleně a bez zvuku. V čem je problém?
olistr (1)|9.7.2011 13:50
ma niekto problem s prehravanim filmov so zvokovou stopou mpeg 1 2 , pretoze ked si to pustim tak ten zvuk sa neda pocuvat , je to ako zo starej VHS z 84teho , ani nieje dobre rozumiet co hovoria
ak pustim nieco s AC3 tak je to OK
any help????
Drake89 (293)|27.5.2012 21:57
Zdravim, uvazuji o koupi tohoto MMC a mel bych par dotazu :)
Chtel bych ho pouzivat hlavne na prehravani fullHD filmu v kontejneru .MKV, tak bych chtel vedet, jak si s nimi poradi- treba i kvalitnejsi filmy, ktere maji 25Gb a vic? Nesekaji se? Nezpozduje se zvuk nebo neco podbneho? Prehraje to v pohode vsechny filmy? Neni moc hlucny?
Pak by me jeste zajimalo, jestli to prehraje prekopirovane DVD filmy?
A jak si poradi s titulky? najde to bezproblemu titulky k filmu nebo se musi stejne jmenovat? Pripadne jeste upravovat do nejakaho formatu (napr UTF-8 atd) ? Diky za odpovedi :)
Drake89 (293)|27.11.2012 20:44
Potreboval bych poradit, vlastnim MMC Asus Oplay Mini Plus a zajimalo by me, jestli mi do nej pujde i nejaky vetsi 3,5" pevny disk? (Tady jsou specifikace Oplay https://www.tvfreak.cz/recenze-asus-oplay-mini-plus-pokracovatel-rodu/4711-2 ) Jak je resene napajeni? Zatim u nej mam jen klasicky 1TB externi 2,5"

A druha vec je spolecne ovladani s TV Panasonic TX-P50ST30, jde to nejak? Cetl jsem, na foru, ze to u Xtreameru slo zprovoznit takhle: http://www.hddplayer.cz/viewtopic.php?f=45&t=2731&sid=1707c793e49dfd5c325add7503f8b9bf

Diky

[HL]Mod: přesun z nesouvisejícího vlákna[/HL]
KamilZ (10277)|27.11.2012 21:06
Do něj nepůjde žádný disk a "Větší" je relativní pojem (např. každý 3.5" je fyzicky větší jak 2.5") :D. Pokud máš na mysli připojení externího 3.5" disku s vyšší kapacitou (nepíšeš jakou), tak jistota jsou 2TB.

A přečti si pořádně ten odkaz, co jsi sem dával. Tam se řešil pravý opak, aby Xtreamer nedělal bordel přes HDMI CEC a proto se přelepoval PIN 13, který to řídí. Takže se nezprovozňoval. Podívej se do specifikace, jestli ASUS HDMI CEC podporuje a máš jasno jestli máš šanci, že by to mohlo jít zprovoznit.
Drake89 (293)|27.11.2012 22:11
Jo vetsi, jako vetsi kapacita, napr 2TB :) A nemyslel jsem primo do MMC (dovnitr), ale jestli pujde pripojit k MMC. (vstup eSata je na co?) Protoze v menu pristroje je kolonka krome USB HDD i kolonka HDD, takze jestli k tomu pujde treba neco takovyho v nejakem boxu http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-caviar-av-greenpower-2tb-32mb-7200rpm-intellipower-8-9ms-wd20evds/. (Ptam se, nevyznam se v tom vubec). A pripadne jak je tam resene napajeni? 3,5" budou muset mit asi vlastni zdroj, ze?

K tomu prelepovani pinu- omlouvam se, rychlejs jsem se ptal tady na foru, nez jsem si to poradne precetl :-/

A kdyz uz jsem u tech otazek, tak nevite, jak se v Oplay Mini Plus nastavuje casovac vypnuti?
KamilZ (10277)|27.11.2012 22:26
e-sata je externí sata. Napájet 3.5" musíš zvlášť. Kup si HDD + box, nebo rovnou přímo nějaký externí HDD.
Drake89 (293)|29.11.2012 21:37
Takze by tam sel zapojit napr tenhle? http://pevne-disky.heureka.cz/western-digital-av-green-power-2tb-sata-300-64mb-7200rpm-wd20eurs/
Maji tam dokonce psane napajeni z USB
KamilZ (10277)|29.11.2012 22:01
Ne bez boxu s externím napájením. 3.5" disk napájet z USB/e-sata nemůžeš. Přečti si pořádně, co tam píšou: Napájený z USB [HL]N[/HL] (Ne)

Pokud chceš opravdu e-sata, tak si kup nějaký 3.5" s 5400 otáčkami (rychlejší je zbytečný a topí) a k němu http://www.czc.cz/zalman-zm-he350-u3e/93419/produkt nebo http://icydockuk.com/goods.php?id=145. Jinak prakticky libovolný externí 3.5" 2 TB HDD s USB 2.0 a externím napájením.
Drake89 (293)|29.11.2012 22:31
jo, sorac, to "N" jsem nepobral.. :/ Me slo jen o to, jestli pres to e-sata nesezenu nejaky 3,5" disk se 2TB kapacitou.. Tedka mam 1TB klasickej 2.5" externak a je to na filmy malo, tak jsem si rikal, ze v 3,5" by se dal sehnat levnej 2TB.. Ale asi teda zadnej dostupnej s vlastnim napajenim nesezenu, tak asi stejne zase skoncim u dalsiho 1TB 2,5", protoze se me nechce furt po dodivani/usnuti u filmu vypinat napajeni HDD. Ale diky za rady
KamilZ (10277)|29.11.2012 22:36
Proč chceš vypínat napájení HDD? Pokud máš rozumné MMC, tak Ti ho při vypnutí také vypne. Nebo jsou externí HDD s vlastní správou napájení (po timeoutu se vypne). Vypnutím se myslí zastavení otáčení ploten a přechod do sleep módu, elektronika samozřejmě žije, aby šel opět zapnout.
Drake89 (293)|29.11.2012 22:43
No prave jsem v nejake diskuzi cetl, ze 3,5" disky nejsou pro MMC vhodne, ze se pokazde musi vypinat zdroj, tak jsem zil v tom, ze bud musim zkusit sehnat neco s vlastnim napajenim z USB a nebo znovu 2,5" externak.
Takze i kdyz bude mit 3,5" napajeni ze site, tak to u MMC (Oplay Mini Plus) nevadi a vypne se stejne jako 2,5" ? :)
KamilZ (10277)|30.11.2012 06:49
Tak si ještě jednou přečti můj předchozí příspěvek. nebudu to znovu stejné psát.
killerman27 (871)|15.12.2012 19:52
zdar, pokud nekdo ma jeste asusa a umel by tam rozbehat moServices a mel by zajem o xLiveCZ tak mrknete sem
joeh (1358)|15.5.2013 20:20
Asus O!Play MINI - máte niekto praktické skusennosti s prehrávaním videa AVCHD 1080p 28Mb/s ? D. /video z 50p fullHD kamery/
Dr.Evil (8)|2.9.2013 12:34
Čau,
zajímalo by mě jestli je tento model vhodnej jako přehrávač (http://multimedialni-centra.heureka.cz/asus-o-play-mini/) do 6-ti místné dodávky, kterou používáme na rybářský výlety po celé Evropě. Máme tam LCD TV s vestavěným DVD přehrávačem (napájení 12V), ale problém je, že už asi rok DVD nepořizuju a přešel sem na mkv.

Ve specifikacích se píše, že napájení 12V, ale podle jednoho příspěvku zde sem pochopil, že to asi nebude přímo do 12V do zapalovače. A utáhlo by to napjení v autě ikdyby se k tomu připojil 2,5" ext. hdd?

Případně nemáte nějkajej typ na mmc vhodný pro tyto účely?

Dík.
marian_1960 (1)|21.8.2014 20:11
Zdravím.
Rozširujem rady majiteľov tohto zaujímavého zariadenia. Mám ho len dva týždne, ale za ten čas som ho dôkladne otestoval a som s nim vcelku spokojný.
Je tu ale pár vecí ktoré mi vadia. Napr. USB konektor, ktorý je podľa mňa dosť neprakticky umiestnený. Nakoľko mám k nemu pripojený ext. harddisc, ktorý má USB vzadu, privítal by som, keby ho tam mal aj ASUS. Budem to musieť asi vyriešiť nejakou pravouhlou USB redukciou.
Ďalšou vecou je, že keď pozerám nejaký film a zastavím ho (*stopkou nie pauzou*) a keď ho chcem znova pustiť, nepamätá si kde prestal a začína od začiatku.
Ďaľšou vecou čo mi vadí je, že keď pozerám nejaký film a po jeho skončení sa začne automaticky prehrávať nasledujúci. Privítal by som, keby po skončení filmu zostal v režime Stop a aby som musel ktorý koľvek daľší a nielen nasledujúci pustiť manuálne. Neviem, možno sa to dá niekde v menu nastaviť
Mal som pred tým iný prehrávač WD HD MEDIA PLAYER, ktorý tieto vymoženosťi mal a vyhovovalo mi to. Bol však už morálne zastaralý, preto som ho vymenil za tento ASUS.
Ale aj napriek tomu pevne verím, že s ním budem rovnako spokojný ako s tým predchádzajúcim.
joeh (1358)|21.8.2014 23:59
marian - menu-nastavenie-system-obnoviť prehravanie - zapni. film bude prehrávaný od scény, kde bola stopnutá.
abtlas (1)|3.9.2015 22:13
Koupil jsem přehrávač ASUS O!Play Mini v roce 2012.
Po půl roce bezproblémového přehrávání čehokoli si vyžádal aktualizaci firmware.
Uprostřed aktualizace vytuhl a ani reset nepomohl.
Přehrávač byl v záruce, tak jsem ho reklamoval.
Výsledek: neopravitelný, dali mi nový.

Letos se situace opakovala se stejným výsledkem.
Rozdíl je jen v tom, že již v záruce není.

Má někdo zkušenost ???
Co s tím ???
Otevřít okno a použít hardwarové urychlení ???
:-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-( :-(
Furat (1)|22.3.2016 20:26
Ahoj, rad bych poprosil o pomoc. Pouzivam k plne spokojenosti Asus O!Play mini, nicmene vcera po vypadku elektriny mam nasledujici problem. Vse zdanlive funguje jak ma, ale nelze zobrazit nacteny HDD. Oznami ze je pripojeno nove zarizeni, ale v sekcei Slozky se nic neobjevi. Zkousel jsem reset tlacitko nekolikrat, stejne tak jako prepnuti do tovarniho nastaveni. Zkousel jsem naformatovat HDD i na exFAT i na NFTS, bez vysledku. Zajimave je, ze 8GB flasku bez problemu otevre. Oba HDD (120GB a 1,5TB, oba WD) normalne funguji pri pripojeni k jine TV a k PC. Nevim co s tim, nikde jsem nenasel reseni. Oba disky jsem pouzival celou dobu bez problemu az doposud. Kdyby prehravac nefungoval vubec tak prece neprehraje ani tu flasku (formatovana na NTFS). Dik vsem predem za radu.