Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita při konverzi AVCHD

sobi (3)|31.1.2011 23:59
Ahoj,

nejsem si jistý, jestli jsem tohle téma dobře zařadil, takže pokud ne, tak mě prosím přesuňte.

Mám problém s kvalitou přehrávaného videa z dvd přehrávače oproti přehrání přímo z kamery.
Máme doma HD kameru, která používá AVCHD. Bohužel jsme zatím neupgradovali ani přehrávač ani televizi. Takže jsem nucen formát z kamery měnit na jiný (zvolil jsem .avi), abych si mohl nahrávky přehrát. Problém je ve velmi špatné kvalitě .avi formátu. Zkoušel jsem měnit parametry konverze, ale kvality, kdy přehrávám z kamery přímo v Tv jsem nedosáhnul.

Takže moje otázka zní. Jakto, že z kamery, která je přímo napojená na televizi je obraz kvalitnější než při konverzi z dvd přehrávače? Myslím i při konverzi, kdy nastavuji parametry na nejlepší a kdy je velikost téměř stejná jako u originálu.

A druhá otázka je, jestli se dá AVCHD nějak konvertovat, aby byl výsledek přijatelný.

Děkuji za jakokoliv odpověď k tématu.

Jirka
jarino1978 (8045)|1.2.2011 00:18
takže počítam, že kombinácia je DVD prehrávač a CRT TV.
Na avi sa vybodni, sprav z videa z kamery normálne DVD-VIDEO, pokiaľ je možné, zvoľ CBR aspoň 8-9 Mbit/s, zvuk PCM.
Pokiaľ máš kvalitný DVD prehrávač ( prepojený s TV cez SCART RGB ), výsledok nebude určite zlý.
vivid.sk (11472)|1.2.2011 00:25
Pouzijem nasledovne prirovnanie.

Preco je obrazok v rozliseni 2mpx (1920x1080) krajsi ako maly obrazok s 400.000 bodmi ? (SD)
Pretoze ma niekolkonasobne viac informacii.

A ty prave HD zaznam "zmrsis" do nejakeho DVD rozlisenia. Preco to robis? Aky vyznam ma potom tvoja kamera, ked z toho vyrabas DVDcko? (resp SD avi).

Takze moja rada. Ak chces dosiahnut kvality
1) zakup si niektory z media playerov (WD TV Live, PlayonHD, popcorn Hour, ... je ich vela, vyber si podla preferencii, uz od cca 2500Kc) a prehravaj s nim original subory z kamery.
2) stiahni si subory do PC a prehravaj z PC v povodnej kvalite.

V ziadnom pripade nic nekonvertuj a nezmensuj pre archivne ucely!
------------------------------------------------------------------------

updated: opat som si neprecital cely prispevok dokonca :) - predpokladal som, ze mas FullHD TV s DVD playerom. Takze tento by platil v danom pripade.

Ale kedze mas CRT, plati to, co napisal Jarino. Vyrob si DVD_VIDEO a budes spokojny.
sobi (3)|1.2.2011 00:42
Díky moc za odpovědi. Hned zítra to vyzkouším. :)

Jirka

----------------------------------------------------
EDIT:
Mám tam na výběr mezi DVD Video PAL/SECAM/NTSC. Který mám zvolit?
Jaký je mezi nimi rozdíl?
vivid.sk (11472)|1.2.2011 01:06
PAL

ak ta to zaujima, mozes si to nastudovat.

V skratke, PAL sa pouziva v Europe, NTSC USA+Jap. Secam sa uz nepouziva (az na par statov).
sobi (3)|1.2.2011 15:30
Kluci, děkuji moc za odpovědi. Vypadá to mnohem lépe než předtím.
jarino1978 (8045)|2.2.2011 23:35
[quote=sobi;327745]Kluci, děkuji moc za odpovědi. Vypadá to mnohem lépe než předtím.[/quote]

najlepšie bude samozrejme kvázi originál vo full hd...:)