Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimedia center a plánované nahrávání z TV

Honza Simon (2)|19.3.2004 21:30
Mám ATI 9700 Pro AIW už přes půl roku a do dnes se mi nepodařilo v Multimedia centru vytvořit plán pro záznam z TV :(( . Pokud śpustím nahrávání ručně, tak vše funguje. Ale pokud se snažím vytvořit plán, tak se MMC hryzne a odmítá komunikovat. Funguje to někomu? Dá se pro obsluhu TV z All-in-wonderu použít jiný funkčnější program. Zkoušel jsem verze MMC 8.1, 8.7, 8.8, a vždy je to stejné. Děkuji předem za radu. Honza
mia (103)|20.3.2004 00:46
Já mám ATI AIW 128/32 už dva roky. MMC 7.8 se mi podařilo rozchodit "ze sakrama", ale podařilo, hodně mi přitom pomohl ATIFAN (atifan.ati.cz). S plánovaným nahráváním jsem problémy neměl nikdy. Osmičku jsem ani neinstaloval, jelikož si nechci zasírat komp DX9 a MDAC. Co mi to dělá je to, že pokud mám plánované nahrávání v době trvání dejmetomu půlhodinu, proběhne to, nahraje, skončí, a pokud chci něco dalšího nahrát ručně, tak musím nejdřív shodit TV a nahodit ji znovu, jinak mi to po půlhodině přestane nahrávat. Takže jsem si napsal prográmek ve VisualBasicu, kterej má rezidentní část a editační část. Pro ovládání televize mám skript v Girderu. Rezidentní část mi co minutu kontroluje řídící soubor, jestli se shoduje definovaný čas s aktuálním, pokud ano, pošle do Girderu zprávu s délkou nahrávky a ten spustí TV (pokud už není spuštěná) a začne nahrávat. V Girderu mi běží časovač, kterej mi každou minutu odečte od délky nahrávky jedničku a až to dosáhne nuly, tak se nahrávání ukončí. Editační část mi slouží k udělání toho řídícího souboru, i když ten se dá jednoduše napsat třeba v notepadu. Vypadá to komplikovaně, ale zas tak těžký na napsání to nebylo. Psal jsem to jako součást programu pro multifunkční zařízení DMFC01 (http://www.dmfc.cz) a je tam pár věcí navíc, jako třeba v průběhu nahrávání si můžeš prodloužit dobu nahrávky po 15 minutách, pokud už se nahrává, tak to aktuální nahrávku nezruší, kontrola překrývání časů podle definovaných pravidel... Co to neumí, tak pojmenovat nahrávku, to jsem neřešil. Jestli chceš, můžu ti poslat zdrojáky...
mirekv (7169)|20.3.2004 07:40
Já používám MMC89, directX9 jsem sice musel použít, odměnou je však Videosoap, díky kterému už nemusím používat šumové filtry při dalším zpracování a tak jej urychlit. Co se týká scheduleru, tedy plánu, mají MMC8x výhodu, že se v něm dá zaškrtnout funkce ukončení MMC po skončení záznamu. Měl jsem problémy s nastavením scheduleru (při zadávání času vytuhl), ale na vině byla vadná čeština, stačilo přeinstalovat a nechat en. U Atifana je dokonce oprava na tu češtinu. Pravidelně nebývám až týden doma, nahrávám více pořadů a OK. Takže Honzo, skus to bez češtiny (pozor, MMC nestačí jen přeinstalovat, musíš kompletně odinstalovat včetně nastavení a znovu nainstalovat). Podívej se taky na Atifanovy stránky.
Ferda (9)|25.3.2004 00:17
Presne tak, chyba byla v cestine, taky mi to nefungovalo... Takze nedavat ji tam... Nahravam pres MMC 8.x celkem bez problemu - kdyz nastavim spravne cas a kanal :-D
Vojto (55)|5.4.2004 10:17
Tiez mozem potvrdit, ze bez lokalizacie funguje Scheduler v MMC OK. Mal som postupne takmer vsetky verzie - MMC 8.1 -8.9 (s vynimkou 8.8 - ATIFAN nedoporucoval vobec instalovat) a vzdy to slo, ale nedavam si cestinu (ani slovencimu :-D :-D :-D ) do ziadneho ATI softu.
artam (1147)|6.4.2004 00:27
No práve, MMC8.9 funguje, english rulez :-R

Nie je mi jasné, prečo niektorým jedincom robí problém naučiť sa tých 20 anglických výrazov :OO , čo sa v každom programe stále opakujú a radšej si zaserú počítač kadejakými češtinami/slovenčinami/maďarčinami/...a inými xxx...ami a potom sú prekvapení, že z funkčných programov sa stali programy nefunkčné :-?