Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Těšíte se na vysílání ve standardu DVB-T2 v ČR?

Jiří Piškula (30)|31.1.2011 02:29
  • Nechtějte mě rozesmát, to ještě není na pořadu dne.
  • Netěším, jen by chtěli z lidí tahat další peníze.
  • Už aby to tu bylo, a snad i s více HD kanály.
  • Je mi to jedno.
  • Nevím, co je to DVB-T2.

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
Ivo Mašek (10205)|31.1.2011 07:22
Už aby to bylo. A jen dodám, že je škoda, že se s tím nezačalo od začátku.
Ovšem optimizmus je jedna věc a realita je věc druhá. On ten přechod nijak rychlý nebude. Ještě si u nás počkáme.
jarod72pm (841)|31.1.2011 08:36
Standart?
To bude ještě dlouho trvat když nemají dodělané a vyladěné ani DVB-T .
panasonic650 (1124)|31.1.2011 09:45
Hlasovat som nehlasoval kedze ide iba o CR, ale podla mna je velmi zle ze sa zacalo ci uz u vas alebo u nas s MPEG2 DVB-T ked uz bolo jasne ze je nieco lepsie. Jedneho dna bude tuner v TV nepouzitelny kedze aj tak treba externu krabicku. Ved naco potom bude Analog a DVB-T tuner ked vysielanie (hoc len par kanalov) v DVB-T2. Nikto predsa nebude prepinat na iny STB a zvysok pozerat na TV.
Pitomec (10211)|31.1.2011 10:26
T2, pak T4, pak T8 a tak pořád dokola. S něčím se začít musí, jinak by se pořád čekalo a nezačalo nikdy s ničím. Takže logicky je na startu samotné T, v průběhu doby přijde další inovace. Jediné co ale chybí jsou zájemci o vysílání a při těch cenách za pozemní šíření se ani není čemu divit...
SPAWN (744)|31.1.2011 12:48
Jen aby bylo po nastupu DVB-T2(2013???) v CR co sledovat.:-)- Kdyz nam pomalu a jiste zacinaj mizet stanice z DVB-T. Zaclo to Z1 nasledovat bude Publik TV pak Nova Cinema...

Jeste si dobre pamatuji jakym reklanim tahakem bylo prosazovano DVB-T pry tam budou desitky digitalnich novych stanic.:-R Tak se ptam kde jsou? :-!!!
Kazdy rozumny clovek ktery chce prejit na MPEG4 si poridi radeji DVB-C nebo DVB-S2 a ma to do budoucna jista nez se spolehat na prichod DVB-T2 v CR.:-(

Jinak STB pro prijem DVB-T tady: http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/obecne/mala-encyklopedie-televizni-techniky/2011-1-31-serial-o-dvb-t-2-dil-prijimace-pro-dvb-t2.html
Saidxxx (104)|9.2.2011 20:12
Je to všechno krásné ale jak napsal Ivo Mašek ,mělo to být hned od začátku digitalizace pozemního vysílání.
Koukněte se kolik neštastníku koupilo nové LCD TV a plazem s představou že mají novou TV na dlouhou dobu připravenou ke spokojenému přijmu.A ejhle, zase je vše v háji ,zase musíme něco dokupovat ke svým novýmTV.

Jsou sice na trhu již přijímače s tímto tunerem ale zase pozdě.Pozdě pro ty co si již koupily přijímač pouze s tunerem DVB-T.No a o SET-TOP boxech ani nemluvim.

Zastaví se tahle nepromyšlenost někde?Co si za pár měsícu zase někdo vymyslí,je na řadě rozhlas?
mužem vše doma vyhodit k čertu?

Takhle nejspíš prcuje naše celé národní hospodářství,potom se nemužeme divit jak na tom jsme.
oberkorn (4)|10.2.2011 02:02
[quote=Saidxxx;329482]
Jsou sice na trhu již přijímače s tímto tunerem ale zase pozdě...[/quote]

s žádnou televizí podporující DVB-T2 jsem se na našem trhu zatím nesetkal, jestli o nějaké víte, dejte mi vědět, i ostatní
SPAWN (744)|11.2.2011 09:50
[quote=Saidxxx;329482]Je to všechno krásné ale jak napsal Ivo Mašek ,mělo to být hned od začátku digitalizace pozemního vysílání.
Koukněte se kolik neštastníku koupilo nové LCD TV a plazem s představou že mají novou TV na dlouhou dobu připravenou ke spokojenému přijmu.A ejhle, zase je vše v háji ,zase musíme něco dokupovat ke svým novýmTV.

Jsou sice na trhu již přijímače s tímto tunerem ale zase pozdě.Pozdě pro ty co si již koupily přijímač pouze s tunerem DVB-T.No a o SET-TOP boxech ani nemluvim.

Zastaví se tahle nepromyšlenost někde?Co si za pár měsícu zase někdo vymyslí,je na řadě rozhlas?
mužem vše doma vyhodit k čertu?

Takhle nejspíš prcuje naše celé národní hospodářství,potom se nemužeme divit jak na tom jsme.[/quote]

Techniku nelze zastavit ta jde porad do predu je to proste pokrok i kdyz nekdy jen na ukor penez/kvality. :-(

DVB-T/T2 lze resit prece jen pres DVB-S2 ktere ma prece jen vetsi technickou zivotnost nez pozemni digital.
SPAWN (744)|11.2.2011 09:53
[quote=oberkorn;329531]s žádnou televizí podporující DVB-T2 jsem se na našem trhu zatím nesetkal, jestli o nějaké víte, dejte mi vědět, i ostatní[/quote]

Ale najdou se kousky dovezene do CR na testovani DVB-T2 (Praha a Brno) z UK. Jinak v UK uz nejakym rokem vysilani pres DVB-T2 jede kdyz se tam prodavaji TV s timto tunerem.

Info:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/VIERA+Flat+Screen+TV/NeoPDP+Plasma+TV/TX-P42G20B/Specification/3569566/index.html?trackInfo=true
Saidxxx (104)|11.2.2011 19:10
SPAWN.

Dnas jsem oznámil v práci pánum co si za své peníze koupili nové LED TV a plazmy a jejich reakci bych vám přál zažít !!
Ty jejich ruce jako kladiva málem skončili na má hlavě.Až po chvíli pochopili že zato nemužu já ale někdo nahoře.
V čechách je digitalizace ukončena a na moravě ještě ani pořádně nezačala.No a čekat na TV které mají DVB-T2 a v čechách se bude prodévat za multi cenu jen pro magnáty,to zavání zase něčím a někým kdo je silně mimo realitu.
Satelitní příjem je daleko ve předu a pozemka si z toho nebere žádé poučení,vypadá to spíš že o tom rozhodují lidé kteří jsou odchováni v prodeji masa nebo pečiva.
SPAWN (744)|15.2.2011 10:27
Dokazu se vzit do te situace lidi kteri si za poctive vydelane penize koupi neco co je zitra jiz prezitek. V nasi male zemicce je uz tradice neli spise folkrol to ze neco se draze az podivne prosadi zato na zapade uz je to OUT. Nelze s tim nic delat to uz je nas kocourkov nebo mozna vestecka koule v rukach nasich odborniku kteri prosazuji pozemni digital prvni generace na ukor jiz zname druhe generace. Nelze nic nez mavnout rukou a prejit na satelit ktery je po strance kvality, stability a zivotnosti vyhodnejsi jiz od 90 let.
vsp (704)|5.5.2011 03:46
je někde mapa pokrytí T2 signálem a seznam T2 Ready přijímačů?
Ivo Mašek (10205)|5.5.2011 06:48
U nás se DVB-T2 nevysílá. Na jižní Moravě lze sledovat pokusné vysílání rakouské televize v DVB-T2, ovšem je nutný k tomu STB pro T2, který u nás nelze zakoupit. Takový přístroj (značka HUMAX) lze zakoupit ve Velké Británii (příloha č. 1), nebo v Rakousku, kde by se mělo jednat o TechniSat HDFV (příloha č. 2). U nás, v ČR, probíhají pouze testy: https://www.tvfreak.cz/zacinaji-ostre-testy-dvb-t2-v-cr/3802 Pokud je mi známo, tak testy probíhají přes STB HUMAX (jestli se něco změnilo - to nevím)
humax1.jpg hdfv1.jpg
vsp (704)|9.5.2011 07:33
já vím

proto se ptám na tu mapu signálu jestli ji někdo někde neudělal :)