Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: rozklad obrazu ve vegasu 8

Neregistrovaný (0)|29.1.2011 21:22
Tazatel: heep

Znění dotazu: po reenderingu ve vegas 8 na empeg2 pustim tento vyreendrovaný klip v jakemkoliv prehravaci a az dojde na 3.minutu a 52 sekundu prehravani probehne rozklad tedy kostickovani po dobu jedne sekundy,pak vse bezi opet normalne.toto se stane jeste v 5 minute a 24 sekunde.pak uz je vse o.k.Vi nekdo z pritomnych proc tomu tak je? pri samotnem strihu se nic takoveho neobjevuje ani v nahledovem monitoru,obesel jsem tento problem zatim jedinou cestou a to je ze vlozim do zminene doby jen cernou obrazovku bez videa tedy jakoby videopomlku.

Technika, které se dotaz týká: vegas 8
peco (772)|31.1.2011 12:59
Vegas Pro 8 ma podobne muchy, hlavne pri spracovani mpeg2 z HDV kamery. Vyriesit by to mohol prechod na Vegas Pro 10.
MartasKP (710)|31.1.2011 14:27
Ja si narozdil od PECO myslim,ze chyba neni v SW,ale mezi zidli a klavesnici :D ... mrkni na prehravaci,kolik ti ukazuje datovy tok ... jsem temer presvedcen,ze tam mas vysoky datovy tok a ten prehravac ti to neskousne. Jsou to nejaky dynamicky sceny?
Neregistrovaný (0)|31.1.2011 16:38
Prave ze se nejedna o dynamickou scenu,dela to vzdy at je scena dinamicka ci nikoliv.datovy tok obrazu pri reenderingu nastavuji na best,constant bit rate 8 000 000, dc koeficient 10 bit.audio potom pocitam zvlast jako ac-3 tusim.zkousel jsem to i na kouskach klipku v dane casove ose abych dlouho necekal na cely film jako test a porad potiz.obejit to samozrejme umim nejakym vymyslem pri tvorbe,spis me zajima proc to tak je,jestli je to vada softu nebo treba hw. Jeste jednou diky
MartasKP (710)|31.1.2011 17:03
A ten prehravac ti ukazuje jakej tok? ... Tech 8M by melo byt vpoho,ale jestli si Vegas k tomu neco malo nepridava,je to blbost,ale mrkni na to co ti ukazuje prehravac a nebo na info toho streamu. Ten prehravac bych bral jako smerodatne.
Neregistrovaný (0)|31.1.2011 18:58
taky tomu nerozumim,v prehravaci stolnim to dela taky na datovy tok jsem jeste nekoknul ale zarazi me ze to udela i prehravac v PC, pouzivam treba KM player.a nemohlo by to byt treba tim ze mam v jednom kompu nainstalovanou verzi vegas 7,8 i 9 ? nepujcujou si treba mezi sebou nejake knihovny nebo tak neco?Mozna ze zkusim odinstalovat ostatni verze, ktere nevyuzivam tolik a bude klid,co myslis?nemas s tim zkusenost?
MartasKP (710)|1.2.2011 00:07
Tohle ale snizuje tu moji temer stoprocentni jistotu dosti vyrazne. Ten prehravac v PC by si mel s tim videem poradit mnohem lepe nez stolni.
Kazdopadne bych mozna odinstaloval vsechny tri a nainstaloval pak jeden. Uprimne nevim,proc mas vsechny tri. Osobne Vegas vubec neznam,ale urcite bych si nenechaval dve starsi verze v PC.
Zkusil si to vyrenderovat do MPEG a pak vytvorit DVD v nejakym autoringovym softu a popripade jeste prekontrolovat v PGCEditu?
Neregistrovaný (0)|1.2.2011 14:58
ahojky,prave i ja jsem v koncich,dela to ale uz ten reendrovany mpeg jeste nez ho dam do DVD architektektu take od sony kterej teprve vlastne vyrobi DVD strukturu.Ty vegasy mam v kompu proto nebot verze 7 je i cesky a i kdyz ji nepotrebuji, tak ji mam pro pacienty, kteri za mnou obcas prijdou pro radu a lepe se jim komunikuje cesky.,Sam ho ale nevyuzivam, dostal jsem ho jako soucast bundle pri koupi kamery. Ale asi te poslechnu a zkusim je dat do haje a vrazit tam opravdu jen jednu verzi, pro jistotu vymazu i registry aby tam fakt nic nezustalo a uvidim co a jak. V podstate jsem se ridil stejnym zpusobem jako ty ale zatim naprava zadna,mozna ze je to fakt nejaka anomalie verze 8. Prohlidnu to asi v te nove verzi 10 a uvidim. Chtel jsem si tu osmicku nechat, protoze neni tak narocna na HW a na to, co v tom vytvarim mi v pohode stacila, ale koukam ze budu muset asi povysit. (-: