Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s nahrávkami AVCHD u Panasonic HDC-SD9

radík (1)|26.1.2011 16:01
Znění otázky:
Dobrý den. Jak už jsem na některém foru již uvedl, mám problém s daty u nahrávek ve formátu AVCHD na kameře Panasonic HDC-SD9 a SDHC kartách at už neznačkových a ted už i přímo od Panasonic. Vždy se jedná o 16GB, jiné zatím ne. Při konečném zapisu na kartu kamera hlásí:U ČÁSTI DAT BYLA ZJIŠTĚNA CHYBA. Apo té :OPRAVA MUŽE V ZÁVISLOSTI NA CHYBĚ VYŽADOVAT URČITOU DOBU.To provádí kamera naprosto automaticky. Na konec se misto videí objeví modré ikony s vykřičníkem a pak vše (duležité)zmizí. Na novou kameru nemám.Reklamoval jsem oba produkty. Vina je vždy troho druhého, a udajně je vše v pořádku. Co jsem zkusil fu. Datamedik celkem s úspěchem, i když to je docela nákladné, ale dodaný sw. HD Writer stále nebere a ani kamera. Jiné sw. editují ale je to dost rozsekaný, takže spojuji i po jedné vteřině. Kamera zřejmě opravuje vymazáním playlistu, které videa otvírají. Podobné chyby se děje při přendávání karet z různých přistrojů(foták, kamera atp.i stejné značky a roku výroby), co ž nedělám a ani to nikomu nedoporučuji. Předem děkuji za odpověd.

Doplňující komentář:
Prý se to děje i u jiných výrobků, ač na mě všichni udiveně koukali. Proto dnes karty s vylepšeným zápisem typu SDXC nebo tak nějak.
Fricoolinek2 (675)|26.1.2011 22:12
Na 8GB SDHC se vejde přes 80 minut videa v max. kvalitě, to je více než déla standartní miniDV kazetky. To ti nestačí?
romana51 (355)|27.1.2011 08:04
Ahoj,
Panasonic HDC-SD9 jsem měl a nikdy žádné problémy s kartami nebyly. Používal jsem max.8GB (jak radí Fricoo...) a celou řadu značek (nikdy origoš od Panáka který je předražený a nikdy také neznačkové). HD Writer hoď do koše, je na dvě věci. Do PC jsem soubory MTS kopíroval přes čtečku.
U známého nastal problém s kartou 16GB když soubory MTS mazal v noťasu. Možná že je to tvůj problém. Karta se má mazat a hlavně formátovat v kameře, má přece svojí strukturu zápisu. Používal jsem karty class 6 a v pohodě je používám i v nové kamče SD700 a ani tady není problém.
Zkus kartu zformátovat v kamče. Pokud to nepomůže, bude chyba asi v kameře.