Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp lc-40le810e

Xhibit (36)|26.1.2011 12:50
Tak probehla vymena me predesle philips jejiz vady jsem resil jinde, za tuto TV. V obraze je posun urcite k lepsimu, jenze zas to podsvetleni. Je tohle normalni pro edge led?

http://pjotr.603.sweb.cz/sharp.jpg

To jsem tu prave cetl ze Sharp je i pres edge ok. Je to foceno na vyssi iso tak ze v realu to neni takova hruza,ale hlavne ta prava cast uz rusi i ve tmavych scenach. (pruh v obraze je jen odraz)
Ivo Mašek (10205)|26.1.2011 12:56
V televizorech s podsvícením Edge LED je obraz v televizoru osvětlován bílými diodami LED uspořádanými na horním a dolním okraji displeje. Takže to, co je na snímku, by býti nemělo. Je to o seřízení obrazu.
Já sám mám SHARPa, nikoli ale technologii edge, a tenhle problém nemám. (ovšem tu TV, co mám, jsem vybíral skoro rok, až už byl ten model "starý", a nelituji)
Xhibit (36)|26.1.2011 13:13
Ted je to focene aby to vyniklo, v realu to tak hrozne neni. Kazdopadne ale i kdyz obraz seridim a zkalibruju ( dle recenze na flatpanelshd pro LE820) proste to na tmavych plochach zacina byt videt, na cerne samozrejme nejvic. Je to uz ma 3ti TV za 14dni,a uz mam toho reseni se zmetkama dost. Tentokrat mam 3dny na vyzkouseni, tak ze by byla moznost vymeny.
bavorak (1494)|26.1.2011 18:37
tak to vymen a netrap sa s tym. Neskusis nakoniec predsa len plazmu?
jarod72pm (841)|26.1.2011 18:38
U Edge led jsou sice ledky po okraji rámu panelu kolem dokola tedy i na bocích ale zbytek je rozveden světlovody po celé ploše
(kdyby svítili pouze od krajů měl by si opačný efekt okraje a rohy světlé a střed by byl nejtmavší)
Ano tohle je normální pro Edge led (dokonce někteří majitélé TV Sony s Edgeled co ukazují různé fota svých panelů se nestačí divit!)
Vše je to o dané technologii výroby a požitých světlovodech .LG má zase naopak střed obrazu OK ale trochu světlejší rohy nebo jeden bok.
Je jasné že viditelné to je hlavně při pauze bez obrazu nebo signálu ale s obrazem to není vidět.

PS: nemusíš nutně dodržovat kalibraci (někým danou nebo určenou)pro podsvícení a jas je potřeba pro každou TV nejlépe doladit doma podle očí a okolního světla,takže můžeš skusit to doladit podle sebe s tím že asi efektivnější bude skusit snížit podsvícení na nejnižší unosnou mez.
Xhibit (36)|26.1.2011 20:27
to bavorak: Nevěřím už že výměna za druhý kus pomůže. Plazma by asi řešila vše krom teda spotřeby. Ta by mě až tak netrápila jenže zvuková část "kina" mě bere kolem 150-200W, dohromady s plazmou už je to moc.. Taky ji chci využívat jako monitor k NTB, zde je vhodnější LCD.

to jarod72pm: Kalibrace z netu byla to první co jsem zkoušel když byla při ruce, ještě to zkusím poladit od oka, uvidím nakolik to půjde eliminovat, podsvětlení už je totiž dost snížené.
No a problém je právě v tom že je to vidět i při běžném sledování TV - tmavší scény ve filmu (a že jich někdy je), přechody mezi záběry přes ztmavení do černa, začátek filmu prostříhaný titulky na černé, apod.. Právě že se toho najde víc než by člověk čekal.
jarod72pm (841)|26.1.2011 20:56
No jo clouding je svině,hold to je jen důkaz že v podsvícení jsou si TV edge led rovnocené - někdy bez problémů a někdy prostě chytneš shit panel.U výrobců funguje nějaká tolerance kdy to ještě není vada a nestydí se to pustit do prodeje a pak záleží kdo komu to uzná za vadu.
Osobně si myslím že výměna pomůže buď k lepšímu nebo horšímu je to loterie.
fox (222)|26.1.2011 21:36
Skusal som 3 kusy tohto modelu a len jeden (!) z nich mal podsvietenie v poriadku. Takze ma to neprekvapuje.
To, ze je podsvietenie typu edge, neznamena automaticky clouding. Je to vzdy len o tom, kolko pozornosti venoval vyrobca navrhu a vyrobe. Videl som napr. LG 8500-ku a ta - hoci ma full podsvietenie, tiez nebolo uplne rovnomerne.
vengeance (20)|26.1.2011 22:14
esteze nemam prachy na novu tv. ale aj tak, nevie niekto ci sa nechysta nova generacia tejto tv? nejaky inovovany 2011 model ktory by mal odstranene absolutne vsetky /ha ha ha/ nedostatky? videl som v kamennej predajni a spokojnost, nevsimol som si vsak chyby o ktorych sa tu pise

dakujem