Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD přijímače

Lubis04 (18)|26.1.2011 09:31
Vybírám HD přijímač. Po přečtení mnoha diskuzí jsem vybral následující:
Vantage HD 8000 S
VU+DUO Twin tuner
Dream box 800 HD SE

Zatím provozuji kartu Skylink, LNB monoblok Quad, mám v plánu nahrávat/přehrávat/mazat někdy archivovat.
Zajímá mě náročnost nastavení, ovládání, nespolupráce s TV, chyby, poruchovost...
jarino1978 (8045)|26.1.2011 10:36
do užšieho výberu si daj Dreambox a Vantage HD. VU+ nie...
Lubis04 (18)|26.1.2011 12:40
VU+ ..... vyřadit pro malou podporu SW?

Ještě jsem zapomněl na přístroje:

Kathrein UFS 922
Octagon SF 1018 HD
jarino1978 (8045)|26.1.2011 12:48
VU+ je čerep.
Ostaň pri tých 2, čo som ti napísal, tie posledné 2 od teba, možno ten Octagon, ale skôr nie. kathrein taktiež nie.
mat1401 (52)|26.1.2011 13:54
VU+ nie je ziadny crep. Soft od DreamElite teamu je perfektny. Moznosti ma skoro ako DM8000 - 2 tunery, 2xcard reader a 2xCI slot, interny SATA hdd, lan, moznost pouzit wifi usb, ext usb aj Esata fat aj ntfs HDD atd. atd. Funguje perfektne, spolahlivo, ziadne mrznutie a zelena obrazovka, slusny obraz. Bezproblemova je aj prevadzka motora aj EMP-Centauri diseqc prepinaca pre 8 LNB ( u dreamov 800 s nim boli nejake problemy)
Viem o com hovorim, s linux prijimacmi fungujem uz par rokov - presiel som u Dreamov od 500,7020 cez 800HD.
Mam doma okrem VU+Duo aj DM800 - obidva s imagom DreamElite a VU+ je na tom urcite lepsie.
Nemenil by som ho . Doporucujem.
Ak nelinuxovy stroj, tak Vantage.
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 15:09
VU+DUO robia korejcania Marusys, a oni robia aj pre nemecky Kathrein, nebude to +- rovnake?

Ako by obstal v tomto porovnani Technisat Digicorder HD S2X?
mat1401 (52)|26.1.2011 15:41
Technisat je nieco uplne ine. Je to slusny reciever, ale nema take moznosti ako linuxovy reciever, t.j moznosti instalacie roznych pluginov (pocasie, webradio, email , webcam , homeshare, cam atd..). Takisto pri nahravani kodovanych prog. z dvoch roznych frekvencii je 1 nahravka zakodovana pokial nie je pouzity modul s DualDecrypt, resp 2 karty.
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 15:57
JJ, prave tie linuxove vylepsenia ma az tak moc nelakaju (teda nie v sat. prijimaci). Nieco som uz o nom precital, pozdava sa mi kvoli spolahlivosti, dobremu obrazu.
S tym nahravanim, pokial su tam dve karty, tak uklada zaznam nekodovany a ked ma jednu kartu, tak jednu zakoduje a jednu nie?
A fungovat moze normalne aj s jednou kartou? videl som ponuku kompletov a bola tam len jedna karta.
mat1401 (52)|26.1.2011 16:30
1, ano
2, ano
JSM1 (52)|26.1.2011 17:24
[quote=Lubis04;325755]Vybírám HD přijímač. Po přečtení mnoha diskuzí jsem vybral následující:
Vantage HD 8000 S
VU+DUO Twin tuner
Dream box 800 HD SE

Zatím provozuji kartu Skylink, LNB monoblok Quad, mám v plánu nahrávat/přehrávat/mazat někdy archivovat.
Zajímá mě náročnost nastavení, ovládání, nespolupráce s TV, chyby, poruchovost...[/quote]

Za podobnou cenu je možné zakoupit novinku, špičkový satelitní receiver CLARKE-TECH ET-9000 HD. Podrobnosti na http://www.swoopo.cz.
jarino1978 (8045)|26.1.2011 17:31
[quote=mat1401;325824]VU+ nie je ziadny crep. [/quote]

ja prdím na nejaké pluginy, ktoré nikdy potrebovať nebudem ( a ktoré ani poriadne nefungujú ), mňa zaujíma obraz. A ten je na tom podobne, ako u Arivyshit. KATASTROFA !
Tak hnusnú pleťovku človek neuvidí ani na prvom LCD TV, ako ju vypľuje ten VU+shit.
jarino1978 (8045)|26.1.2011 17:34
[quote=JSM1;325880]Za podobnou cenu je možné zakoupit novinku, špičkový satelitní receiver CLARKE-TECH ET-9000 HD. Podrobnosti na http://www.swoopo.cz.[/quote]

ďaľší shit. nebrať !
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 18:12
jarino1978: ked porovnas tie lepsie priimace, co by si vybral?
a ako by si hodnotil v porovnani Vantage a Technisat?

neviem najst vyrobcu Vantage, len ceske a slov zastupenie, aka je to firma?
SlavoF (834)|26.1.2011 18:31
viem že tu píšete o drahších boxoch, ale nemusí byť vždy cena adekvátna použitelnému výkonu
čo sa týka obrazu, tak nedám dopustiť na ShowBox Vitamin, aj ked vela ludi nanho nadáva, mne osobne /a všetkým známym ktorým som ho doporučil/ splnil čo som potreboval /aj neofiko funkcie ktore vyuzivam atd., nebudem rozpisovať/
obraz jednoducho vynikajúci, to treba vidieť a porovnať s iným
nie je linux, ale ak linux človek nevyužije /pluginy a pod./ tak je to skoro jedno

teraz mám na test novinku DreamSky NXP256HD, ktorá je velmi zaujímavá, je to linux a funkcií má až až
je to jak sa vraví vela muziky za málo penez, ale musím dodať že čo sa týka obrazu tak Vitaminu sa nevyrovná, aj ked to zase nie je až taký rozdiel - je to iba môj subjektívny názor
nejaká "ariva, satelita tragédia" to určite nie je ani z ďaleka
[COLOR=black]http://forum.satdigitalne.cz/viewforum.php?f=278[/COLOR]
( k videám z YouTube uvedených na digizone a vo fóre sa dá dostať aj klikom na moj podpis :) )
jarino1978 (8045)|26.1.2011 18:39
[quote=Hornet F-18;325891]jarino1978: ked porovnas tie lepsie priimace, co by si vybral?
a ako by si hodnotil v porovnani Vantage a Technisat?
neviem najst vyrobcu Vantage, len ceske a slov zastupenie, aka je to firma?[/quote]
- obrazovo sú takmer identické = veľmi dobré, najlepšie na trhu
- výbava je už rozdielna, podpora taktiež
- ja dávam hlas Vantage HD, ale vyskúšaj oba...
- Vantage HD sa montuje v Kórei, črevá pochádzajú z Nemecka

[quote=SlavoF;325899]nedám dopustiť na ShowBox Vitamin, [/quote]
- lepšia alternatíva, ako je Ariva spol.
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 19:09
tak som aj predpokladal, ze u tych top znaciek budu len minimalne rozdiely v kvalite obrazu

Vantage sa mi pozdava aj dizajnom, ale len tie vyssie modely, tam sa uz aj cena splha celkom slusne hore :-) zase ten najnizsi (1100) sa mi moc nepaci...

je zaujimave, ze vyroba sa sustreduje do nemecka a korei...japonci nerobia samotne sat. prijimace? alebo len nie su dovazene na nas trh? ked sa montuju do televizorov urcenych aj na nase trhy
mat1401 (52)|26.1.2011 19:40
[quote=jarino1978;325883]ja prdím na nejaké pluginy, ktoré nikdy potrebovať nebudem ( a ktoré ani poriadne nefungujú ), mňa zaujíma obraz. A ten je na tom podobne, ako u Arivyshit. KATASTROFA !
Tak hnusnú pleťovku človek neuvidí ani na prvom LCD TV, ako ju vypľuje ten VU+shit.[/quote]

VU+ ma obraz uplne rovnaky ako DM800, DM8000.
Vyroba je takisto korejska, ako ten tvoj jedinecny, "najlepsi na svete" a so vsetkymi moznymi chvalami oslavovany LCD Samsung.
co ty mozes vediet o kvalite obrazu zo sat. prijimaca, ked sa pozeras na pixelizujuce LCD
ale 100 ludi, 100 chuti :-)
A ako tak pozeram na vsetky tvoje prispevky, tak mas asi patent na rozum. Prihlas sa v Stockholme, mozno dostanes Nobelovu cenu v novej kategorii "CHROBAK TRUHLIK"
Ivo Mašek (10205)|26.1.2011 20:09
[quote]
japonci nerobia samotne sat. prijimace?
[/quote]
Vyrábí. Například SharpVision. Ale u nás je nenajdeš.
AS3001.jpg AS7001.jpg AS8001.jpg dth-2.jpg
Lubis04 (18)|26.1.2011 20:22
Díky za odkaz na receiver CLARKE-TECH ET-9000 HD - na první pohled vypadá velmi zajímavě. Zkusím zjistit podrobnosti. Kathrein UFS 922 nemá české EPG. Proč je komplikace s obrazem na PAN Neo PDP s Vantage 8000 S ? Máte někdo zkušenosti s Octagonem 1018 ? Podpora Dreamu je velká tj. plus. Výběr nebude jednoduchý....
panasonic650 (1124)|26.1.2011 20:34
By ma vcelku zujimalo ako ludia co maju "nazor" na kvalitu obrazu jednotlivych STB k nemu aj dospeli. Lebo podla mna jediny sposob ako to porovnat je mat vsetky pristroje doma na tej istej TV, zapojene rovnakym pripojenim a sledovat ten isty (pokial mozno aj staticky) obraz a popripade ten obraz odfotit tym istym fotakom, pri tom istom osvetleni s tym istym nastavenim. Vsetko ostatne je podla mna len "pocit" nepodlozeny faktom. Tazko budem porovanavat obraz zo STB A pustanom na 50" Plazme s STB B co videl niekto u niekoho na 32" LCD a este k tomu nemal sancu sa pohrat z nastaveniamy STB. Mne az monoskop STV3 umoznil realne porovnavat kvalitu
mat1401 (52)|26.1.2011 20:57
Presne tak. Ja mam obidva prijimace doma , mam moznost ich porovnat na tej istej Tv, a ako som uz pisal obraz u VU+ a DM800, 8000 je identicky. A nepisal som, ze je najlepsi, je kopec prijimacov, ktore maju kvalitny obraz - Topfield, Technisat, Humax. Mam moznost si pred kupou odskusat rozne STB predavane na nasom trhu. Rozhodol som sa pre to, co mi vyhovuje. Ja som len reagoval na odkaz. Ako si pisal, vela zavisi od nastavenia STB a nastavenia TV a samozrejme osobnych pocitov uzivatela - niekto preferuje teple farby, iny vyssi kontrast, iny vyssiu ostrost, niekto ma radsej obraz z plazmy, iny z LED atd. atd. Velmi zaujimave je, ze buduci kandidat na Nobel prize doporucuje Dream a VU+ opisuje ako crep a shit. Obidva pouzivaju rovnaky soft. a maju identicky obraz. Ale, ked tak citam tie jeho prispevky :-), ani sa necudujem tej reakcii. Su to vsade len utoky, osocovanie, ponizovanie a ziadna konstruktivna debata.
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 21:24
Ivo Mašek: s tym Sharpom si mi potesil oko :-) hodil by sa k mojej telke(aj ked farebne nie celkom)

nehladal som sice konkretne japonske sat. prijimace, ale na domacom cesko-slovenskom trhu som nic podobne nevidel, nie su urcene na europsky trh? alebo dovozcovia nemaju zaujem? myslim, ze zaujem o japonsku kvalitu by bol :-)
jarino1978 (8045)|26.1.2011 21:24
[quote=Hornet F-18;325913]tak som aj predpokladal, ze u tych top znaciek budu len minimalne rozdiely v kvalite obrazu[/quote]
- pretože HW a výrobu nikto neodflákol ( ako napr. Arivu a jej vypadávajúce konektory )

[quote=Hornet F-18;325913]
je zaujimave, ze vyroba sa sustreduje do nemecka a korei...japonci nerobia samotne sat. prijimace? alebo len nie su dovazene na nas trh? ked sa montuju do televizorov urcenych aj na nase trhy[/quote]
- Nemecko je v EU a v EU platí ztv. antipirátsky zákon, čiže sa nemôžu v EU predávať, vyrábať napr. STB, ktoré umožňujú ilegálny príjem. Takže sa to takto elegantne obchádza ( podobne aj Dreambox )
- jediný STB, čo som mal z digitálnych STB bol Strong SRT 4355 Evolution, ale bol to taký čerep, že MADE IN JAPAN si veru nezaslúžil...

[quote=mat1401;325917]VU+ ma obraz uplne rovnaky ako DM800, DM8000.
Vyroba je takisto korejska, ako ten tvoj jedinecny, "najlepsi na svete" a so vsetkymi moznymi chvalami oslavovany LCD Samsung.
co ty mozes vediet o kvalite obrazu zo sat. prijimaca, ked sa pozeras na pixelizujuce LCD
ale 100 ludi, 100 chuti :-)[/quote]
- ty môj maličký truhlíček...
- obraz z toho VU+ je jeden z najhorších, aký môžeš vôbec vidieť. Horší uvidíš už len z tej Arivy a z Dreambox 500-vky...
- obraz z DM800/8000 je na 3. mieste, hneď za technisat a vantage hd
- tak si to truhlík vyskúšaj doma, zober si postupne HD box, Dreambox 800, VU+, Vantage HD 7100, Arivu HD200 a maľuj čerta na stenu pekne doma...Aby som ti to skrátil... Zapoj si Vantage HD 7100 do HDMI-1 a VU+ do HDMI-2 , nahraj si rovnaké vysielanie a pozoruj. Do 5 min. ti príde z toho VU+
:-k a prerežeš od jedu HDMI kábel. Je to shit, ktorý nepozná prirodzenú pleťovku, ľudské tváre zobrazuje ako Marfušu z Mrázika a jeho obraz je podobný, ako 1000x vyprané tričko...

[quote=Lubis04;325935]Proč je komplikace s obrazem na PAN Neo PDP s Vantage 8000 S ? Máte někdo zkušenosti s Octagonem 1018 ? Podpora Dreamu je velká tj. plus. Výběr nebude jednoduchý....[/quote]
- NEO PDP sú shity od Panasonicu, ktoré degradujú akýkoľvek obraz z ktoréhokoľvek externého zariadenia.
- takú podporu, akú má Dream, nemá žiaden STB... Je to jeho najväčšia výhoda...

[quote=panasonic650;325939]Mne az monoskop STV3 umoznil realne porovnavat kvalitu[/quote]

a prišiel si na to, že tá Ariva má "špičkový" obraz...

[quote=mat1401;325951]Ja mam obidva prijimace doma , mam moznost ich porovnat na tej istej Tv, a ako som uz pisal obraz u VU+ a DM800, 8000 je identicky. [/quote]

- ty máš doma iba tak veľké guľové, pretože by si nemohol napísať takú koninu, že ten VU+ čerep má obraz rovnaký, ako Dream 800-ka... 9-)
- to, že používajú rovnaký image neznamená to, že majú obraz rovnaký, pretože ich HW je tak odlišný, ako motor z Trabanta ( VU+ ) a motor z Rolls Royce ( DREAM )...
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 21:37
Takze co sa tyka ponuky sat.prijimacov, je to na europskom trhu vsade rovnake?
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 21:38
jarino1978, nejako sa to nezobrazilo...
mat1401 (52)|26.1.2011 21:41
- ty máš doma iba tak veľké guľové, pretože by si nemohol napísať takú koninu, že ten VU+ čerep má obraz rovnaký, ako Dream 800-ka... 9-)
- to, že používajú rovnaký image neznamená to, že majú obraz rovnaký, pretože ich HW je tak odlišný, ako motor z Trabanta ( VU+ ) a motor z Rolls Royce ( DREAM )...[/QUOTE]

:-), ty asi pracujes u MI6, ked vies co mam doma. pozdravuj Jamesa, daj si vodku-martini a potom sa konecne zobud .
so zakomplexovanym narcisom co ma pravdepodobne problemy s erekciou sa dalej nemienim bavit.
mozes si ma hned zapisat do toho svojho Ignore listu.
SlavoF (834)|26.1.2011 22:51
[quote=panasonic650;325939]By ma vcelku zujimalo ako ludia co maju "nazor" na kvalitu obrazu jednotlivych STB k nemu aj dospeli. Lebo podla mna jediny sposob ako to porovnat je mat vsetky pristroje doma na tej istej TV, zapojene rovnakym pripojenim a sledovat ten isty (pokial mozno aj staticky) obraz a popripade ten obraz odfotit tym istym fotakom, pri tom istom osvetleni s tym istym nastavenim. Vsetko ostatne je podla mna len "pocit" nepodlozeny faktom. Tazko budem porovanavat obraz zo STB A pustanom na 50" Plazme s STB B co videl niekto u niekoho na 32" LCD a este k tomu nemal sancu sa pohrat z nastaveniamy STB. Mne az monoskop STV3 umoznil realne porovnavat kvalitu[/quote]
pravda
Dagy2 (3153)|26.1.2011 23:16
Ad Mat1401: Samozrejme že TechniSat nikdy nenahráva zakodovaný program.
TechniSat si jednoducho pre nahrávanie zoberie tú kartu ktorú potrebuje pre dekodovanie. Potom na pozeranie zostane už len FTA, alebo pri CI-module TechniCrypt programy na rovnakom transponderi ako sa nahráva.

To,čo si napísal možno platí pre Topfield, určite nie pre TechniSat.
Hornet F-18 (1328)|26.1.2011 23:36
Dagy2, diky za objasnenie, niekedy su tie informacie dost rozporuplne....

Takze ty by si z tych, co tu padli v ponuke, vybral co? Jasne ze Technisat :-) a druha a tretia volba by bola aka?
Lubis04 (18)|27.1.2011 07:28
Našel jsem zajímavé informace, posuďte sami:

http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=32&t=33701&sid=e6648036a974318763c3b4ba24b9357c

Založil jsem téma pořízení HD přijímače, pár přístrojů jsem napsal, informací jsem moc nedostal. Tedy těch konstruktivních.... :-(

S výběrem jsem zatím moc daleko nepostoupil.

Zkusme to zlepšit!
emilsat (64)|27.1.2011 09:46
[quote=mat1401;325951]Presne tak. Ja mam obidva prijimace doma , mam moznost ich porovnat na tej istej Tv, a ako som uz pisal obraz u VU+ a DM800, 8000 je identicky. A nepisal som, ze je najlepsi, je kopec prijimacov, ktore maju kvalitny obraz - Topfield, Technisat, Humax. Mam moznost si pred kupou odskusat rozne STB predavane na nasom trhu. Rozhodol som sa pre to, co mi vyhovuje. Ja som len reagoval na odkaz. Ako si pisal, vela zavisi od nastavenia STB a nastavenia TV a samozrejme osobnych pocitov uzivatela - niekto preferuje teple farby, iny vyssi kontrast, iny vyssiu ostrost, niekto ma radsej obraz z plazmy, iny z LED atd. atd. Velmi zaujimave je, ze buduci kandidat na Nobel prize doporucuje Dream a VU+ opisuje ako crep a shit. Obidva pouzivaju rovnaky soft. a maju identicky obraz. Ale, ked tak citam tie jeho prispevky :-), ani sa necudujem tej reakcii. Su to vsade len utoky, osocovanie, ponizovanie a ziadna konstruktivna debata.[/quote]

Jestli mužu k tomu obrazu a kvalite u DM_8000/800/500
Ono taky zalezi jaky imag se tam nahraje , vyskoušel jsem nekolik imig a muzu řic ze je tam rozdil ! ?
Merlin-2.Excalibur_OE-1.6 /dream-allrussian_OE-1.6
Newnigma2 v3.1.4 ( blbne ac3 ) problem neby ani v posleni verzy odstranen ! škoda !
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 11:19
Lubis04: ja som si uz vybral na 95% Technisat(zatial neviem presne ktory), este mi zostal vo vybere Vantage( tam je trochu minus cena).
Nemam chut ist do prijimaov, kde budem musiet stale nieco robit s fw a aj tak su nejake problemy, vysledok je diskutabilny. Hlavne u tych lacnejsich modelov.
Obrazovo lepsi ako spominane asi nenajdes, zalezi kolko do toho mozes a chces investovat :-)
jarino1978 (8045)|27.1.2011 12:24
http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1273590711&q=&kod=SRDIGHD16PL
http://www.omko.cz/?m=eshop&idm=katalog&k=1273590711&q=&kod=SRVANTAG8000

Oba sú špičky a nebudeš ľutovať. Keď to rozpitvem, tak potom u mňa vyhráva Vantage HD pre tieto dôvody :
- nepotrebuješ CI moduly , prehráš na EMU FW úplne jednoducho ( každý dobrý predajca ti to spraví hneď pri kúpe ) a môžeš vložiť 2 kartičky ( napr. Skylink + UPC ) do interných čítačiek
- vie nahrávať súčasne z 2 rôznych TP pri použití len 1 kartičky, alebo dvoch ( vie ich zdieľať ). pri technisate potrebuješ 2x CI modul + 2x kartičku
- širšia podpora
- viac programových miest, väčšia možnosť správy EPG a PVR, EMU....

Technisat má body naviac za :
- lepšie DO ( to od Vantage odporučím vymeniť za UNI DO )
- programovanie timera cez internet
Dagy2 (3153)|27.1.2011 12:25
Lubis, Hornet:
odpoveď samozrejme nie je jednoznačná. Je veľmi dôležité sa na začiatku zamyslieť nad tým, čo očakávam. Lebo 1000 ľudí 1000 odpovedí.
Ja by som to videl takto:
1/ chcem kúpiť, zapojiť parabolu, pozerať a nahrávať bez problémov, kvalitný obraz, dobré EPG, dobrá záruka
TechniSat a Vantage

2/ EMU, alternatívny FW, a pod.
Vantage a iné stroje

3/ prístroj ako koníček na hranie, skúšanie rôznych nastavení a pod., sledovanie TV nie je až také podstatné

4/ prístroj na odbavenie keď prídem nap.r.d.ený z práce. Tento prístroj by mal napríklad zvládať aj rany kladivom a údery o stenu a pod.

Ad Hornet: samozrejme u Technisatu pokiaľ je twin netreba zabudať na potrebu dvoch kariet. Toto je vlastnosť prijímača, ktorá je tu jasne definovaná a nebude sa meniť. SkyLink teraz vychádza v ústrety riešením ICE+NEXT.
Pokiaľ skončia čr programy v sr a naopak tak dve karty budú mať aj tak všetci - toto bol stav keď som kupoval ja.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 12:38
jarino1978: rozdiel je sice "len" 30€ ale musim si priratat investiciu za HDD, ale je to zrovnatelne, aj ked viac inklinujem k Technisatu(Vantage som nezavrhol). Kupovat bude tak snad za mesiac, takze mozem rozmyslat :-)

Dagy2: som za bod 1., cislo 3, nie je pre mna, lebo preferujem obraz, na hranie mam ine veci :-)
ale najlepsi je asi bod cislo 4, opancierovany STB, minimalne 6 tunerov, 3TB HDD za 59€ :-D

je aj ine riesenie ako ICE+NEXT? toto je asi najlacnejsie
Lubis04 (18)|27.1.2011 12:44
Jarino1978:
recenze mám již dávno pročtené, zajímám se o praktické informace a tzv. čtení "mezi řádky". Díky za snahu. Tvé znalosti Dreamu a Vantage jsou přínosné.

Dagy2:
Velmi výstižně jsi to shnul. Zcela s Tebou souhlasím. Pohybuji se mezi body 1 a 2. Jen se rozhodnout :-)

Myslím si, že přístroje jsou ve svých kategoriiích podobné. Chtěl bych si vybrat takový přístroj, který bude mít bezproblémový provoz a pokud se objeví nějaká "slepá ulička", aby bylo možné ji upravit, odstranit.
Rád bych nahrával i více pořadů (2 -3), které se časově překrývají.
Lubis04 (18)|27.1.2011 12:47
Jarino1978:
Před psaním předchozího vzkazu byly zobrazeny jen Tvé 2 odkazy.... Připomínku beru zpět.
jarino1978 (8045)|27.1.2011 13:46
[quote=Hornet F-18;326152] Kupovat bude tak snad za mesiac, takze mozem rozmyslat :-)
[/quote]

- treba zájsť k predajcovi, dohodnúť sa s ním o možnosti zapožičania oboch typov, doma v kľude otestuješ. Upriam sa na stabilitu systému, či nemrzne, ako rýchlo prepína programy, spolupráca s CI modulmi a kartami, vyskúšaj timer, EPG, nahrávanie, timeshift, prehrávanie záznamov.
- proste ktoré prostredie ťa viac zaujme z týchto dôvodov, zober ho...
- je úplne jedno, či kúpiš Vantu alebo techňák, oba sú tie najväčšie špičky na trhu a sú bezproblémové. Ich rozdiely sú dôležité s pohľadu užívateľa a je na ňom, čo si zvolí. Tak šťastnú ruku a krásny obraz.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 15:13
jarino1978, divne ze si v tom vysnom prispevku mal zobrazene len tie linky a text chybal....

priznavam, ze som nahlodany, po technickej stranke je to dost vyrovnane, mozno ma trosku navrch Vantage, dizajnovo su fakt pekne obidva. To co odporucas, dohodnut sa s predajcom o zapozicani a porovnani doma, je idealna volba, len neviem, ci to u nas bude mozne...

diky vsetkym za rady :-)
Dagy2 (3153)|27.1.2011 15:21
1/ U Vantage je 100% výhoda v zdieľaní karty v internej čítačke. Ak to u Vantage vydrží aj po kotrmelcoch SkyLinku s kodovacími systémami a zmenami kariet tak v tomto by som povedal že nie je konkurencia. A ak táto vlastnosť preváži nad inými ani by som nerozmýšľa o niečom inom (oktagóny, kaony, xy-boxy, vitamíny a rôzne zverstvá ako ich jeden z výrobcov pomenováva a pod).

Moja osobná poznámka: Vantage bol môj druhý kôň v čase kúpy. Humax (ten nahráva 4 programy naraz) a Topfield som vyhodil práve z dôvodu kodovaných nahrávok a potreby dodatočne ich dekodovať. Potom sa stáva, že sa zmenia kľúče a k nahrávke sa nedá už dostať.
Vantage som zavrhol z dôvodu že vtedy nefungoval strih nahrávok.

2/ TechniSatu by som dal do plusu
- EPG, ktoré je uložené permanentne na disku, tzn. že nie je treba precvakávať programy keď chceš nastavovať timre (z tohto dôvodu aj keď je prístroj v standby a nastavuješ timer cez LAN tak ti TechniSat spätne potvrdí aký program si nastavil ak je dostupné EPG pre čas nahrávania). Vyhľadávanie podľa žánrov (u ne-X verzia aj podľa textových reťazcov).
- 3 roky záruky od výrobcu
- oficiálna (a len oficiálna) podpora výrobcu (všetky návody, FW, zapojenia, sú na webe TechniSat)
- pre tých čo sa nechcú príliš baviť nastavovaním - dobrá podpora pre ladenie antény a predvolené parametre pre nastavenie Diseq tzv. "debility easy"
- dobrý strih, krokovanie, PIP, práca s dvomi paralelne bežiacimi timeshiftami, teletext
- integrovaný HDD a aktivne chladenie od výrobcu s veľmi tichým chodom

To Hornet: lacnejšie riešenie dvoch kariet je možné ak uvážiš čo sleduješ a čo chceš nahrávať.
Ja som kupoval 2xSkyLink pretože v tom čase fungovala CZ a SK regionalizácia. Dnes mám na jednej platené programy a druhá je "zadarmo". V slote sú vložené tak, aby nahrávanie ktoré 80% beží z neplatených programov nerušilo pozeranie.
Alebo je tiež možnosť kombinácie CSlink + Skylink a mať väčší výber programov a pod.
Jedna karta pre viac transpondérov funguje len v čítačke (vraj) a tie sú obe Conax. Neofiko FW ako u Vantage nie je možný.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 15:36
Dagy2, k tomu nastaveniu timera cez LAN, prijimac pripojim do routera a cez PC sa to da nastavit bez toho aby bol zapnuty? fajne az som to spravne pochopil

S kartami by to mohlo byt zaujimave dat CSlink + Skylink, o tom som uvazoval uz davnejsie, pribudnu nejake programy.

Kolko je vhodne pouzit konvertorov? Je velky cenovy rozdiel medzi 2 a 3? Pri 3 by mal ist aj Eurobird1 na 28.5. Oplati sa ist do toho? alebo pridat aj stvrty? Ma to vyznam?
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 15:41
Pri Techisatoch su zobrazovane dvojake DO, jedno ma modre krizove tlacitka, druhe je take jednofarebne, zalezi to od modelu, alebo datumu vyroby?
Dagy2 (3153)|27.1.2011 16:54
1/ Na to aby fungoval remote timer management musí byť TechniSat minmálne v stave stand-by s povoleným rýchlym zapnutím. Potom cez internetový prehliadač je možné prihlásiť sa IP adresou do TechniSatu, kde je k tomu vytvorené komunikačné rozhranie.
Dá sa nastaviť timer pre nahrávanie, upomienka aj timer pre ext. DVD/HDD, TV alebo R stanica (ponúka v rolovacom menu), čas začiatku a konca. Na základe toho napíše aký program to bude.
Ak máš do domácej lan prístup zvonka, môžeš to urobiť aj z telefonu z Austrálie. Skúšal som Nokiu E52 a super.

Tento standby znamená ale samozrejme väčšiu spotrebu než 0,1W ako je to v eco standby móde. Neviem koľko to je.

2/ Karty - to obmedzenie tam vždy je a funguje tak, že TechniSat pre nahrávanie vždy berie kartu ktorá je v slote myslím č.1. Tzn. že táto bude pri začiatku nahrávania "anektovaná" a pokiaľ pozeráš program z nej a tento sa nenachádza na karte č2 tak skončíš s nápisom "kryptovaný program". Ak je rovnaký program aj na karte 2 tak to Technisat prepne a po cca 3sek beží obraz ďalej.
Takže aj CSlink - SkyLink treba vyberať s ohľadom na toto obmedzenie. Ešte stále je v hre aj to, že TechniCrypt zdieľa kartu pre oba tunery, takže napr. u HD programov SkyLinku alebo Cinemax+HBO tento problém nie je ani s jednou kartou.

3/ Konvertory
TechniSat má "debility easy" pripravené pre 4LNB alebo 3LNB+motor. Ak by si chcel viac ako 4 je potrebné použiť EMP Diseq, ktorý vie prepínať myslím 8LNB
Ja používam 2xDiseq4/1 a 4twinLNB 13+19.2+23.5+28.5. Tri alebo štyri družice znamená len jedno LNB naviac. 28.5 môžem doporučiť ako sat na výborné hudobné stanice, staré filmy a šport.
Ide to v pohode na 85cm parabole.

4/ DO
X-ové verzie majú to jednoduchšie ovládanie. Mám ho 2.5roka, nemôžem si sťažovať, reaguje dobre aj keď mieriš inde odhadol by som to tak na 90° rozptyl.
To "lepšie" je k originál verzii (doporučil by som ti ju inak ak sa vieš dostať do rakuska). "originálna verzia" má navyše vyhľadávanie textové v EPG (herci, názvy a pod), ISIPRO update staníc pre 19.2 a 13E, podporuje CI+ rozhranie, extra EPG pre cca 30 nemeckých staníc s podrobným popisom programov a obrázkami a v balení je CONAX MTV umlimited karta s predplatným na 3 mesiace. Potom sa dá doplatiť v SK.
panasonic650 (1124)|27.1.2011 17:52
[quote=Dagy2;326217]Potom sa dá doplatiť v SK.[/quote]
Euro alebo "na SK". ;) Kde v rakusku napriklad ? (okolia BA)
PV_ox (182)|27.1.2011 17:55
Zdravím, má ten diskutovaný Technisat nebo Vantage možnost nahrávání na disk po ethernetu (disk v NAS serveru)?

Pokud ne, je alespoň možnost překopírování z interního disku na disk v NAS serveru přes ethernet?

V jakém formátu se ukládají nahrávky? Jsou nekódované a je možné je prohlížet prostřednictvím běžně dostupných Media přehrávačů?

Díky moc za info.
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 18:52
Dagy2:
1,timer-s tym stan-by mi to bolo jasne, sikovna funkcia, aj s tym telefonom:-) mozno sa bude niekedy hodit
2,karty-do toho sa asi dostanem casom pri prevadzke, aby som zistil ktory program sa da pozerat a ktory nahravat, nejake male obmedzenia nevadia, aj to teda este neviem kolko toho budeme nahravat, ale myslim ze to nebude vela
3,takze tam mas toho dost :-) 28,5 by som chcel hlavne za tu hudbu a neviem ci ist aj na opacnu stranu na Hotbird6 tusim na 13.
4,sem sa nedovaza original vezia? hmm....skoda, ale do rakuska asi kvoli tomu nepojdem

diky za vycerpavajuce info :-)
Lubis04 (18)|27.1.2011 19:26
Podívejte se na hodnocení z Německa. Zajímavé jsou datumy testování a počet testujících médií.

http://www.testberichte.de/p/dream-multimedia-tests/dreambox-dm-800-hd-se-testbericht.html

Ostatní přijímače si zadejte sami.

Před odesláním vzkazu se někteří podívejte na ikonku EDIT.... a vyzkoušejte :-)
jarino1978 (8045)|27.1.2011 20:51
[quote=Dagy2;326217]Tento standby znamená ale samozrejme väčšiu spotrebu než 0,1W ako je to v eco standby móde. Neviem koľko to je.
.[/quote]

- veľká hodnota to aj tak nebude, naviac tento stav nebude určite default nastavený u užívateľa. Skrátka niekde cestujem a pod... Vcelku zaujímavá utilita.

[quote=PV_ox;326238]Zdravím, má ten diskutovaný Technisat nebo Vantage možnost nahrávání na disk po ethernetu (disk v NAS serveru)?
Pokud ne, je alespoň možnost překopírování z interního disku na disk v NAS serveru přes ethernet?
.[/quote]
- nahrávať nie, kopírovať áno

[quote=Hornet F-18;326191]To co odporucas, dohodnut sa s predajcom o zapozicani a porovnani doma, je idealna volba, len neviem, ci to u nas bude mozne...
diky vsetkym za rady :-)[/quote]

- je to ideálna voľba, len musíš mať samozrejme doma už všetko pripravené ( parabola, lnb, diseq, kabeláž... ), zapichneš F-ká a testuješ.
- na zapožičaní sa dá vždy dohodnúť so serióznym predajcom, dajme tomu za nejakú formu odplaty, zálohy a pod. Prípadne zoberieš šéfa do auta, dovezieš aj s STB k tebe domov, vyskúšate, popijete kávičku a vyberieš si. Ideálne bude, ak to bude šéfka a tvoja žena nebude doma...:BB:
Hornet F-18 (1328)|27.1.2011 21:31
jarino1978: mame tu viac firiem co sa zaoberaju predajom a instalaciou satelitnej techniky, ale ani v jednej nemaju zensku a uz vobec nie sefku....ale mozno sa bude dat dohodnut :-) teda na tom vyskusani :-D
Dagy2 (3153)|27.1.2011 21:38
Lubis tak takéto testberichty sme tu už preberali pri jednom inom výrobcovi. Na to sa absolutne vykašli. Keď pozrieš koľko je tam Testsiegerov.... Ďalšia blbosť je že aj TechniSat aj Vantage sú tam hodnotené aj 3x. Vantage má známku raz 1.5 a raz 2.2, TechniSat 1.5, 1.6, 1.7 tak čo je vlastne výsledok. Potom je tam dobrý aj iCord ktorý som veľmi chcel a dnes som strašne rád že ho nemám - to bol najväčší omyl v dejinách DVB-S

Nech kúpite jeden alebo druhý čo sa týka obrazu a funkčnosti určite nebude sklamanie.
Skôr je naozaj dobre vidieť (požičanie domov je sqelý nápad, ale aj skúška v predajni môže byť)
1/ ako sa prijímač ovláda, ako vyzerá EPG (lebo s tým človek pracuje neustále, aspoň ja) ako sú zoradené programy v listoch, voľba zvukovej stopy, titulkov a pod.
2/ ako sa ovláda a programuje nahrávanie, pretáčanie, strih, handling nahrávok
3/ timeshift a prepínanie medzi nenahrávaným programom a nahrávaným a nahrávkou
4/ Ako sa dajú triediť programy, mazať, pridávať a pod (to nie je každodenná činosť ale 1-2x do mesiaca sa stane
Pri tomto nesleduj kvalitu obrazu - to je zabitý čas, naozaj sa treba pozrieť na ovládanie.

Síce človek si myslí že nahrávanie potrebuje raz za čas, ale potom zistíš, veď je to len cvak jedným tlačítkom a pozriem si to v sobotu ráno. Cvak a cvak a cvak...
A úplne úžasné je, že film, ktorý mal začať 20.00h si hodíš na nahrávanie, pozrieš si tému dňa v kľude na TA3 ktorá ide tak do 20.30 (?) ešte k tomu nejakých Simpsonovcov na Coole a potom začneš s filmom, ktorý samozrejme začal nejakých 20.18 a 55x v ňom bola reklama, takže ty dopozeráš nakoniec rovnako ako on-line len si ušetrený stupídnych sobov a tancujúcich vianočiek a zastrčených magorov v chladničkách... Na druhej strane si môžeš 10x pozrieť reklamu kde smrtkoš sedí na pravom sedadle toho auta a v celej super reklame sú len dve slová "sorry" raz od smrtkoša a raz od majiteľa auta. Nemá chybu tá reklama...


to PV_OX
na NAS myslím nahrávajú hlavne Linuxy. Ak máš interný HDD tak to ale celkom postráda zmysel.
Kopírovanie na NAS zvláda jeden aj druhý cez LAN. Mám 500GB a kopírovanie z dôvodu málo miesta som robil tak po roku.
Nahrávky sú u oboch nekodované, to je devíza týchto dvoch prijímačov.
Nahrávky u TechniSatu sú v tvare *.ts a *ts4 pre HD. Prehráva ich napr. GOMplayer (free player) doporučený TechniSatom. Tiež ich možno z NASu priamo prehrávať napr. WDTV live alebo ich žerie aj Samsung LED TV cez USB HDD.


to Hornet
28.5 Eurobird stojí určite za to. Všetky aktuálne športy idú na BBCi - teraz beží Australian open na jednom baby, na druhom chlapi. Hudba tiež super. Už teda chýba len tá povestná klobása.
13 Hotbird - to je hlavne stovky talianov (nič mi to nehovorí) a poliaci. Toto mám že mi zostal prastarý LNB z analogu tak čo s ním. Nejaké poľské stanice a tiež hlavne hudba, napr. RTL102.5 je moja obľúbená alebo ruský Music-box keď nedávajú dlho na Markíze Mrázika.

originál nemecké verzie TechniSatov idú naozaj už len v nemecku a rakusku. Možno kvôli CI+ by to malo význam - dá sa potom kúpiť HD+ karta za 50EUR/rok.


Panasonic: MTV unlimited predáva napr. obchod v Nitre, takže keď máš kartu dajú sa potom dokupovať kupóny. Takže myslel som aj na slovensku (nie slovenské koruny) samo za eurá, možno v rakúsku sú tie kupóny lacnejšie, nebádal som.


Prehrávanie FW:
na základe dotazu na problémy Topfieldu vo vedľajšom vlákne potvrdzujem že u TechniSatu nie je problém prehrať nový na starý a starý na nový alebo rovnaký na rovnaký. toto je dosť dôležité, keď sa novší FW nepáči, dá sa vrátiť k starému.
Keďže túto neuskutočniteľnú vec pre Topfield radil Jarino, predpokladám, že Vantage je v tomto rovnako na tom ako TechniSat (t.j. dobre).
Aj keď u TechniSatu je to skoro jedno, pretože za 2,5roka čo mám HDS2 tak nový FW nebol - proste ho nebolo treba.