Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hdv cs5 premiere cuda 480 gtx geforce

KREATOR (83)|25.1.2011 22:15
Má niekto skúsennosť s použitím tejto technologie od NVIDIA.Skúšal som strih no netušim,či to funguje tak ako má.Hardvérove enkodovanie je veľmi pomalé.CUDA je v Premiere patchnutá a vo výbere ju mám,no pokiaľ dám niečo zrenderovať tak sledujem či mi rastie výkon VGA v systéme a ono je len vyťaženie na procesore 100% a karta nič.Realtime na druhej obrazovke funguje,no stačí,že pridám nejaký filter napríklad od Boris FX tak to ide veľmi pomaly.Napríklad 10 sekundovú sekvenciu renderuje 5 min.
AaronBrown (3)|28.1.2011 21:19
Napadá mne jak to otestovat > zvol v premiéře nový projekt a porovnej s obrázkem, pokud tam ta GPU akcelerace je, tak je. Pokud ne tak není, kdyžtak napiš, nastavit to není složitý, ale mám dojem, že efekty se stále počítaj přes procesor (taky mne to štve, obzvlášť proto, že mám starší dvoujádro id intelu, nabušenou grafiku a full hd kameru...)...
zlgigas (7)|11.2.2011 18:02
Prišli ste na niečo? Práve kvôli Premiere CS5 sa chystám kúpiť gtx 470, na stánke Adobe je na zozname podporovaných kariet medzi novými quadrami.
-A nevie niekto, či by to šlo aj s inými kartami od nvidie (napr gtx570) alebo to musí byť na tom zozname?
Pytkin (7947)|12.2.2011 01:26
no ale boris FX asi neni akcelerovny (neni tak napisany) , cize ho rata CPU a je to tym padom pomale ..
dalizije (641)|12.2.2011 08:07
[quote=Pytkin;329861]no ale boris FX asi neni akcelerovny (neni tak napisany) , cize ho rata CPU a je to tym padom pomale ..[/quote]

Přesně tak. Tohle je hodně častej omyl ... Grafika totiž akceleruje jen vybrané efekty, které jsou označeny, zbytek obstarává CPU.
Effects.jpg
KREATOR (83)|12.2.2011 09:59
presne je to tak - mám GEFORCE 480 GTX a je to o držku,podpora zopár filtrov,resp. transition a to je všetko - BORIS 0 bodov - -všetko rieši CPU. Grafika mlčí výkon procesora 80 - 100% a vyťaženie grafiky je nulové.Budeme musieť počkať na balíky efektov ktoré budú podporovať CUDU.
BEPE (539)|14.2.2011 13:12
No, ony ty případné pluginy asi taky musí být napsané pro možné použití akcelerace GPU. Je to vzdáleně obdobné jako programy pro 32bitové nebo 64bitové prostředí. Jinak si dovolím citovat z PIXEL 9/2010 (Adobe Premiere Pro CS5 a akcelerace video kartamiNVIDIA) : "Oficiálně podporované karty ... umožňují při přehrávání a exportu videa z Premiere aktivaci hardwaroveho modu Mercury Playback Engine, při kterém je část výpočtu rozložena mezi procesor a grafikou kartu." Doporučuji přečíst celé pojednání v uvedeném PIXELu.
kernel132 (11)|29.3.2011 00:06
Bohužel mám stejnou zkušenost. Stačí zařadit nějaký filtr, nedejbože šumový z Boris CC,nebo NewBlue a rendering se značně časově protáhne. Proto video raději postříhám a sestavím , maximálně přidám nějaký ten jednoduchý přechod a exportuji z Premiere CS5 přes codeck cineform v plném HD rozlišení což jde celkem rychle. Final render provádím raději přes Avisynth s příslušnými potřebnými filtry do požadovaného formátu. Vše pochopitelně v 64 bit verzi. Stejnou zkušenost mám i v Composeru kde exportuji do QuickTime Reference, což je velmi rychlé a zase přes Avisynth a filtry do final formátu. Authoring je už hračka.
Sestavu sice nemám úplně nej, ale zatím o novější neuvažuji. Zdrojové video je XDCAM EX/1080 50i.



Na jednom počítači jsem zkoušel i poslední CyberLink PowerDirector 9, který se chlubí 64 bitovou podporou. Je to něco jiného než na co jsem zvyklý, ale o prostředí a komfort mi tolik nešlo. Rychlost je velmi slušná, možná že by mělo Adobe trochu víc zapracovat na své vlajkové lodi. Pěkně to fičelo v 64 bitové verzi Windows 7. Tak podobně bych si to představoval i v jiných editorech které se chlubí profi úrovní. Bylo to rychlejší jak Vegas 10!
SmirickyT (377)|5.4.2011 09:37
[quote=KREATOR;325706]Má niekto skúsennosť s použitím tejto technologie od NVIDIA.Skúšal som strih no netušim,či to funguje tak ako má.Hardvérove enkodovanie je veľmi pomalé.CUDA ...[/quote]

CS5 používá technologii CUDA Premieře pro Mercure PLAYBACK engine, čili jenom pro realtime preview. Takže CUDA jádra jsou na rendering nevyužitý. Tohle ještě prostě neumí.

Myslím že se renderingem nebo podporou přes CUDA chlubí poslední Sorensson Squezze.