Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: Aktivní reproduktory k TV (2.0, 2.1)

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Ahoj všem.

Chtěl bych poradit s výběrem aktivních repro k nové TV. Očekával jsem, že bude mít lepší zvuk, než má, ale není tomu tak. Chci něco kompatkní, ideálně třeba schovatelné za TV (42"). Doteď jsem měl k Sony 32" TV připojen Sony receiver STR-DG510 (na prodej) a k tomu sloupové repro Pioneer S-H240V-W (taky na prodej). Zvuk byl OK, nejsem až tak moc náročný, ale vadilo mi jednak, že to bylo vše moc velké a jednak, trafo receiveru mně v noci trošku rušilo. Takže hledám nějaké aktivní repra, co v noci neruší jen tím, že jsou zaplé, ideálně s dálkou (použivám univerzál Harmony 600). Výkonově nic extra není potřeba, hlavně mi jde o lepší hloubku basů a kvalitnější prokreslenější výstup, než má TV (haha, prej ladil Mark Levinson , jde o koukaní TV a filmů (Xtreamer Pro), hudbu neřeším. TV má výstup buď optický, nebo 3,5mm jack na sluchátka, z něj přes redukci třeba cinch, stačí jeden vstup do repro. Ozvučuju pokuj kolem 25m ctverecnich. Cena, no, tak do 3-4tis. Koukal jsem na netu a dle všeho bych si polepši třeba s:

2.1
    Logitech Z-2300
    CREATIVE GigaWorks T3
    Creative I-Trigue 2.1 L3800IR

2.0
    CREATIVE GigaWorks T40 Series II
    CREATIVE GigaWorks T20 Series II
    BOSE Companion TM 2 II
    GEMBIRD WCS-049HQ

Teoreticky by mi stačil i nějaký aktivní subwoofer, to neumím posoudit. Tv je LG 42LE4500.

Prosím, vyhněte se tomu, že mi budete cpát, co nechci (tedy 5.x, 6.x, 7.x sestavy, receiver + pasivní repro), jak se to tu pořád děje. Vím, že to nebude Hi-Fi, ale to nepotřebuju, chtěl bych proti předešlé výbavě trošku kompaktnosti, obraz narostl, musím šetřit prostorově na zvuku

Díky moc.
    Naposledy upraveno uživatelem swenak: 23-01-2011 v 12:04
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jarod72pm
    Registrace
    Feb 2007

Mám a používám k TV (jednak subwoofer k receiveru tak 2.1 místo reproduktorů na TV)
    Logitech X-220 (bohužel už nejsou v prodeji)
    jinak vše od této značky je vhodné k TV ,ještě Creative , co nedoporučuji jsou repro Genius (to nemá se zvukem nic společného )

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Přiznám, že TV jsem vybíral kratší dobu, než repráčky Včera ráno mně popadlo koupit novou TV, něco jsem načetl, k večeru zašel do Datartu, kouknul, zajel do Alzy a bylo. Ale todle mně začíná pekně... Ještě mně napadlo, zkusit jen pořídit jiný zesilovač s tichým trafem, chjo

Je tu pravidelně Avatar uživatele tjurny
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od swenak Zobrazit příspěvek
    Přiznám, že TV jsem vybíral kratší dobu, než repráčky Včera ráno mně popadlo koupit novou TV, něco jsem načetl, k večeru zašel do Datartu, kouknul, zajel do Alzy a bylo. Ale todle mně začíná pekně... Ještě mně napadlo, zkusit jen pořídit jiný zesilovač s tichým trafem, chjo
    a co dat ten zesilovac do rozdvojky z vypinacem, vypinat ho kdyz ho nepouzivas ;-)
    Naposledy upraveno uživatelem tjurny: 23-01-2011 v 17:22

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

kdepak, to musi byt komfort...a hlavne, ono o tm vis i kdyz to pouzivas v tichem prostredi...asi jedina moznost bude prost ekoupit, zkusit, kdyz nebude OK, prodat, nebo zkusit vratia vymenit za jine...

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Docela zajimavé mi řijde toto:

http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/redstar-rs-220/

Koukal jsem na Redstar obecně a líbí se mi konzervativní vzhled i dalších produktů.

EDIT: Tak jsem zkusmo objednal ty RS220, a uvidíme, velikost obstojná, vzhled přesně pro mně (konzervativní a i bez ovladaču veprědu), dálka (uvidím, jeslti bude potřeba), i kdyby to nedopadlo, cena není extrémní a je možné, že se s nima pohraju a něco potuním, jak psali v recenzi Dám vědět.
    Naposledy upraveno uživatelem swenak: 24-01-2011 v 03:08

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Repráčky včera dorazili. Asi bych to napsal takhle. Brum je tam značný a objem ničím nenahradíte. Už jsem kouknul to repra, kde je zdroj, takže určitě budu tunit. Ovladač je docela k ničemu, ale to mi nevadí, použivám univerzál, jen bylo potřeba učit, Harmony nemá k němu kódy. Vzhled a zpracování ujde. Dálkou nejdou vypnout. Nepamatuje si to nastavení hlasitosti, basů ani výšek po vypnutí.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Tak jsem to nevydržel a repráčky vrátil. Jsou to, slušně řečeno, no, na fekál. Zítra mi dorazí Behringer MS40, snad to bude lepší.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

CREATIVE GigaWorks T3 maju z vymenovanych najlepsi zvuk. Zial je tam ovladac hlasitosti na kabli (absencia DO), takze tento problem budes musiet nejako vyriesit.

Tie Behringery MS40, nie su urcite zla volba, ale skor ma muziku z blizkeho pola (monitory), takze basy si neuzijes. Pre film odporucam skor T3.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 31-01-2011 v 18:17

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

No, uvidíme, co z toho bude, když tka je prodám a jdu dál

Registrace
    May 2009

Mas stale moznost vratit do 14 dni

Digitalny vstup je pri Behringeroch jedinou vyhodou.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

No, počkám, co z nich vypadne

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2010

Tak mi dnes dorazili a už je testuju. Určitě je to mnohem lepší co do zvuku, než ten Redstar RS220. Zpracování slušné, ale i tak z nich nemám pocit jako z Pioneeru, co jsem měl. Je to ale již použitelné. Nakonec tam bude zvuk poslán jen 3,5mm jackem v analogu, protože mi nedošlo, že optika z TV není regulovaná. Hlasitost jsem si nechal tak na 1/3, basy na 4/5, výšky tak kome 3/5 úrovně. Uřčitě po zapnutí je slyšet šum a brum, ale ten brum je mnohem menší než u Redstar, uvidíme, co v noci.

9z9 9z9 je offline
    Je tu občas
    Registrace
    May 2004

OT: nebylo by lepší vzít něco ověřeného v úplně jiné kvalitě (ale i ceně) ? ;-)

Registrace
    May 2009

Ten brum moze byt casto aj zo zdroja (hlavne ak je analogovy). Naviac, ak mas vystup vyhuleny a vstup regulujes (a casto je len na 1/3 povodnej hlasitosti), tak s tym bude problem vzdy.

Co viem isto, Creative T3 nesumia ani nebumia.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. reproduktory k televizi
    Od JURRY09 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 17-11-2011, 01:13
  2. Reproduktory na HD filmy z PC
    Od radezz v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 23-01-2011, 16:34
  3. reproduktory