Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

drziak na parabolu pre zatepleny panelak

panasonic650 (1124)|19.1.2011 17:03
Ahojte,

Hladam nieco na co by sa dala pripevnit parabola (skylink) na panelak ktory je zatepleny. Problem je ze na strane kde bude, nie je balkon ale iba okna. Existuje nieco specialne ako sa to ma urobit a nevypadnut z okna ? Napriklad som videl nieco ako na prilozenom obrazku. Nestandardny drziak kde sa prichyti na betonovu cast z boku paneloveho otvoru pre okno. Dufam ze je jasne ako to je naozaj. Modre je akoze okno, sive panel a zlte polystyren. Len neviem nikde najst kde by to mali.

Dik.

EDIT: Nasiel som cosi
http://www.skymax.sk/drziak-antenny-k-oknu-40cm-pravy-v131g
http://www.avtsystem.sk/?pg=product&cat=563&id=318
http://www.spaceball.phorum.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=10&t=1637
drziak.PNG
Zigáč (231)|19.1.2011 17:24
pokud je zateplení dobře provedené tak i tato část okolo okna by měla být pokryta sádrokartónem/vatou...
panasonic650 (1124)|19.1.2011 17:34
Hmm... pravda... (zistim ako to je) a ako na to teda ked nie tak ?

EDIT: po zbeznom poklopkani u mna doma to nevyzera oblozene. Ak aj tak nejak jemno. Zistujem ako to je u majitela (asi rovnako narychlo).
mirekv (7169)|24.1.2011 21:31
Pod nebo vedle okna vyvrtáš díry až do betonu, osadíš hmoždinkami, do kterých se dají našroubovat tyčky se závitem, zašroubuješ matky na úroveň obložení, nasadíš držák a dalšími matkami dorveš. Ovšem co na to majitel domu, jesli je fasáda ještě v záruce.
panasonic650 (1124)|24.1.2011 21:50
[quote=mirekv;325443]Ovšem co na to majitel domu, jesli je fasáda ještě v záruce.[/quote]
Kedze sa jedna o sukromny byt v osobnom vlastnictve tak majitelia domu su majitelia bytov to znamena aj on.

Vies poslat link na typ hmozdiniek a tyciek ? Bol som v Baumaxe a maju ich spustu. Poradit ale moc nevedia.
sekac777 (5)|4.2.2011 12:49
[quote=panasonic650;325458]Kedze sa jedna o sukromny byt v osobnom vlastnictve tak majitelia domu su majitelia bytov to znamena aj on.[/quote]

To není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Společné prostory včetně fasády sice majiteli bytu taky patří, ale má v nich podíl třebas jen 2%, takže se musí podřídit vůli většiny. My jsme si na schůzi odhlasovali absolutní zákaz montáže antén i jiných konstrukcí na fasádu nebo na střechu, právě abychom nepoškozovali novou zateplenou bytovku. Z toho důvodu jsme zároveň nechali vybudovat novou společnou anténu, která kromě pozemního vysílání umožňuje příjem i tří družic a bezdrátového internetu, takže jsme uspokojili požadavky všech a nikdo nemá potřebu cokoliv na fasádu montovat. Ten problém už jste měli řešit ještě před zateplením. Buď se osadí držáky na anténu ještě před zateplením anebo v místech, kam přijdou držáky, se dá místo polystyrénu kostka ytongu. Nám se ale nezamlouvala ani jedna varianta a navíc bychom se nezbavili toho Chanova, co jsme na fasádě měli (na každém druhém okně anténa), takže jsme zvolili tu nejdražší variantu. Řešit ale držáky až po zateplení a kotvit je přímo na polystyrén je asi to nejhorší řešení ze všech, co jsem zmínil.
mirekv (7169)|4.2.2011 15:37
V takovém případě anténu na střeše a na každém patře multiswitch, ale je to dost nákladné řešení.
panasonic650 (1124)|4.2.2011 15:52
[quote=sekac777;328411]Ten problém už jste měli řešit ještě před zateplením.[/quote]
To vies... "timetravel" este nie je dorieseny ;) To uz tak chodieva ze problemy sa riesia ked sa vyskytnu a nie spatne v case :BB:
Inak dik za info...

Pre ostatnych... potrebujem riesenie ako sa to riesi po zatepleni. Mirekv poslal zaujimave info (neviem ci z praxe alebo len napad) len mi chyba typ jmozdiniek. Hlavne hladam "real life" riesenia ako sa to naozaj robi. Vdaka.
VlaDamorava (466)|4.2.2011 17:47
[quote=mirekv;328455]V takovém případě anténu na střeše a na každém patře multiswitch, ale je to dost nákladné řešení.[/quote]

Proč na každém patře? Stačí použít tohle:
http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=14&id=253

cena kolem 12.000,- Kč
panasonic650 (1124)|4.2.2011 20:48
Niekto k teme "drziak na parabolu pre zatepleny panelak" ? Vdaka....

Super info ale multiswitch nepotrebujem a ani nechcem. Iba pripevnit parabolu. Vdaka za porozumenie.
79090 (13)|4.2.2011 21:48
Co zkusit tohle? http://elektronika-kubat.eu/akce.html Ale nevím, kdo to dělá na Slovensku.
panasonic650 (1124)|4.2.2011 22:27
:) pouzivaju tie vetracie (ci ake to su) dierky :) kto ho vie ako to je robene v rame... sa mi to zda byt dost malo spolahnut sa na plast pokial to tam vovnutri nie je vystuzene kovom

Vdaka... hladam dalej..
Pytkin (7947)|5.2.2011 00:57
ja neviem co tu riesis .. navrtat dury . chemicke kotvy .. a hotove .. na zateplenie sa bezne instaluju aj klimatizacie ..
panasonic650 (1124)|5.2.2011 06:12
[quote=Pytkin;328574]ja neviem co tu riesis .. navrtat dury . chemicke kotvy .. a hotove .. na zateplenie sa bezne instaluju aj klimatizacie ..[/quote]
Mozno pre Teba to nie je problem a robil si to velakrat... Ja o chemickych kotvach napriklad viem len ze existuju ;) Aky priemer dier, aky typ kotvy (naposledy v Horbachu moc neporadili)... atd. Jednoducho som chcel od ludi co to robia pocut ako presne to robia. No nic... idem nieco googlit o chemiskych kotvach. B-)
Pitomec (10211)|5.2.2011 13:29
[quote=Pytkin;328574]ja neviem co tu riesis .. navrtat dury . chemicke kotvy .. a hotove .. na zateplenie sa bezne instaluju aj klimatizacie ..[/quote]Do panelu ta chemika není ani potřeba, tam bude držet i obyčejná 12 hmoždinka a 8 vrut v ní.
mirekv (7169)|7.2.2011 11:59
Takže jsem to konzultoval, nejlepší je vyvrtat 10mm díry, koupit 10mm šroubovici a speciální tmel, napatlat jej do díry, zarazit šroubovici a pár minut počkat a už ji nikdo nevytrhne. Asi tohle měl na mysli Pytkin.
Pytkin (7947)|8.2.2011 00:31
mirek : ano to je chemicka kotva .. ale pitomec pise , ze by mohli stacit aj normalne .. comu verim ..
mirekv (7169)|8.2.2011 07:20
Na zeď ano, tak to dělám taky, ale při zateplení? Je ale fakt, že jsem na zateplenou zeď jsem SAT ještě nemontoval, tak nevím.
Pitomec (10211)|8.2.2011 15:04
Zateplení nemá nic společnýho s uchycením, protože pod tím polystyrenem je normální panel, takže vrut v hmoždince tam bude držet naprosto v pohodě. Akorát délka vrutu musí být adekvátní, takže já třeba dával 12 hmoždinku a do ní 8x200 vrut (když zateplení bylo 100).
mirekv (7169)|8.2.2011 16:24
Tj, ale ten držák je připlácnutý na tom polystyrénu, to ve větru vydrží?
Jedině použít distanční trubičky o síle polystyrénu, pak ano. Ale i tak to bude na ty vruty při větru nápor.
Pitomec (10211)|8.2.2011 20:19
Ten polystyren je většinou "potažený" ještě nějakou fasádní barvou, která se vsákne (tudíž dostatečně tvrdý) a navíc držák má určitou plochu, takže jsem nezaregistroval promáčknutí. Kromě toho parabola 80cm kdesi za oknem není zase tak namáhaná větrem. Zatím si prostě nikdo nestěžoval na problémy :)
panasonic650 (1124)|12.5.2011 22:48
Takze nakoniec sa to vyriesilo tou chemickou kotvou ci ako sa to vola.

Do pozornosti davam aj toto aj ked som to neskusal
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=345124#post345124
sirdo (1320)|13.5.2011 22:09
[quote=Pitomec;329308]Ten polystyren je většinou "potažený" ještě nějakou fasádní barvou, která se vsákne (tudíž dostatečně tvrdý)[/quote]

tak len farbou sa to nenatiera. postupuje sa ako pri "natahovani" omietky, cize vrstva murarskeho lepidla, nan murarska sietka a opat vrstva mur. lepidla. ked to vsetko vyschne, tak potom sa to este "natiahne" tou fasadnou farbou:)...
Pitomec (10211)|13.5.2011 22:14
Jo, může být. Šlo hlavně o to, že se ten polystyren nepromáčkne, takže se dá držák v pohodě přidělat :-)
sirdo (1320)|13.5.2011 23:57
[quote=Pitomec;345516]Jo, může být. Šlo hlavně o to, že se ten polystyren nepromáčkne, takže se dá držák v pohodě přidělat :-)[/quote]

jasne, ze zalezi aj na sposobe uchytenia, aby sa ten polystyren naozaj nezdeformoval, lebo ta vrstva lepidla a faby zasa ten polystyren velmi nefotifikuje:) no a hlavnym problemom su zarucne podmienky za akych zhotovitel stavby, v tomto pripade zateplenia, garantuje kvalitativne charakteristiky zateplenia. napr. nam este len pred nedavnom zateplili panelak a vsetci co mali paraboly direkt na obvodovom plasti museli paraboly prestahovat na strechu panelaku, alebo na balkony. zhotovitel stavby proste odmietol niest akekolvek zaruky ak dojde k naruseniu zateplovacej vrstvy akymkolvek zasahom zo strany vlastnikov bytov...
Hornet F-18 (1328)|14.5.2011 00:03
Hmm, to je zaujimave, u nas co zateplovali cinzaky, tak bud sa pytali obyvatelov a podla toho im dali konzoly, alebo niekde urobili vsetkym, pekne v jednej linii. Potom uz zalezi len na kazdom jedincovi, ci chce satelit alebo nie. Zda sa mi to celkom elegantne riesenie, po upravach uz vyzeraju tie cinzaky velmi dobre.
sirdo (1320)|14.5.2011 00:14
[quote=Hornet F-18;345530]Hmm, to je zaujimave, u nas co zateplovali cinzaky, tak bud sa pytali obyvatelov a podla toho im dali konzoly, alebo niekde urobili vsetkym, pekne v jednej linii. Potom uz zalezi len na kazdom jedincovi, ci chce satelit alebo nie. Zda sa mi to celkom elegantne riesenie, po upravach uz vyzeraju tie cinzaky velmi dobre.[/quote]

zjavne zalezi od firmy s akymi poziadavkami sa uz v minulosti stretla a tomu prisposobila aj svoje technologicke postupy. neviem ci nieco podobne aj "nasa" firma ponukla spolocenstvu, alebo nie. nejak to neriesim, balkon mam orientovany na juh a este pred zateplenim som si natahal komplet vonkajsiu kabelaz takze mi ju skryli pod polystyren, takze jedine co bude "hyzdit" moj balkon bude konzola na uchytenie paraboly:)...
Hornet F-18 (1328)|14.5.2011 00:20
Takze to mas fajn :-)
Nuz na nasom (len 18 bytov), to ma kazdy niekde inde :-D cinzak sa zatial nezatepluje, ale aspon to maju vsetci na balkonoch - juzna strana. Tusim mame najuspesnejsi cinzak na okoli, co sa tyka hustoty parabol, ked dame aj my, bude to presna polovica :-D
mirekv (7169)|14.5.2011 08:40
U nás se zatím nezatepluje, ale i kdyby, tak firmy stávající držáky prostě zateplí včetně koaxiálů. Já mám provrtanou zeď protože je blbost vrtat nová plastová okna. Na balkon nelze, máme je zasklené.
sirdo (1320)|14.5.2011 09:33
[quote=mirekv;345545]U nás se zatím nezatepluje, ale i kdyby, tak firmy stávající držáky prostě zateplí včetně koaxiálů. Já mám provrtanou zeď protože je blbost vrtat nová plastová okna. Na balkon nelze, máme je zasklené.[/quote]

ja tiez planujem zasklievat balkon a mam uz aj vykoumane ako pripevnim konzolu, zvarenu z obdlznikovych profilov, na bocnu stenu balkona tak, aby som mohol aj zasklit a zaroven zasklievacia firma nemusela robit hokusy-pokusy okolo konzoly...
Pitomec (10211)|14.5.2011 10:03
[quote=mirekv;345545]U nás se zatím nezatepluje, ale i kdyby, tak firmy [COLOR=red]stávající držáky prostě zateplí[/COLOR] včetně koaxiálů. Já mám provrtanou zeď protože je blbost vrtat nová plastová okna. Na balkon nelze, máme je zasklené.[/quote]To je nejobvyklejší řešení. Akorát ten držák musí být dost dlouhý a hlavně instalovaný před tím, než jdou zateplovat...
mirekv (7169)|14.5.2011 17:18
Jistě, mám krátký, ale to bych si pohlídal, není problém vyměnit.