Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co říkáte na internet v televizorech?

Jiří Piškula (30)|18.1.2011 13:23
  • Internet v TV vítám, hlavně pro streamovaná videa.
  • Zatím jsou aplikace v televizorech málo použitelné.
  • Preferuji síťové propojení s dalšími zařízeními, internet není tak zásadní.
  • Internet v televizoru nepotřebuji.

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
Ivo Mašek (10205)|18.1.2011 14:17
Internet v TV nepotřebuji. Asi nejdu s dobou, nebo nejsem "IN" či "COOL"., ale já ho opravdu v TV vůbec nepostrádám.
jarod72pm (841)|18.1.2011 14:32
Nevidím důvod proč mít v TV internet - to už opravdu si mohu k pohovce dotáhnout chemické WC a ledničku a pak už se nehnu z metru :-D
Mě stačí internet ve stolním PC a pokud chci být mobilní pak si vemu notebook (když wi-fi router pokryje celý byt a někdy i dál např bratr to má až ven na lavečku pod slunečník což není špatné)

Mnohé TV sice nabízí spoustu doplňujících služeb ale TV mám především na obraz ke kterému patří vymoženosti zpráv a filmů nebo dokumentů případně PC her pro lepší požitek ,písmenka si přečtu jinde a bez problémů.
Pytkin (7947)|18.1.2011 18:03
no ak tam je integrovany media player v tej telke , tak je samozrejme , ze sa k tomu ziada aj internet , aby bolo od kial prehravat tie media ..
SPAWN (744)|18.1.2011 21:52
Do 5 let bude internet standart ve vsech TV. Jen se obavam ze sedet u 50'' nekolik hodin nebude moc dobre pro nasi telesnou schranku. :-( Kdyz mobil je tim jasnym prikladem jiz nekolik let. :D
jarino1978 (8045)|18.1.2011 22:23
[quote=Ivo Mašek;324195]Internet v TV nepotřebuji. Asi nejdu s dobou, nebo nejsem "IN" či "COOL"., ale já ho opravdu v TV vůbec nepostrádám.[/quote]

ja som na tom asi rovnako, asi som tiež NE IN...
Ja mám odstup od technológií všetko v jednom, lúskať stránky na TV ? Veď na to máme predsa PC...Maximálne možno V.O.D.....
geronimoh (2327)|21.1.2011 15:49
Taktéž internet v TV nemám a nepostrádám. Od toho mám PC.
nin (388)|21.1.2011 22:07
Subjektivně: internet v TV smysl rozhodně má. Už jen proto, že vedle TV tuneru nabízí příjem televizního vysílání (Netflix, Hulu plus apod.). Z tohoto důvodu není tedy pouze trendem na rozšíření možností (TV archivy, YouTube, Vimeo nebo jednotné řídící centrum pro moderní domácnosti).
V budoucnu bude internet v TV znamenat snížení nákladů na přívod televizního signálu do domácností (společné domovní rozvody). Snadná a nezávislá možnost výběru poskytovatele skutečně uvolní trh s přeprodejem TV programů.
StD (8612)|21.1.2011 22:15
[quote=nin;324878]...uvolní trh s přeprodejem TV programů.[/quote]

Přesně v tom je ten "háček" a proto jsem v roce 1995 vyhodil TVpřijímač z bytu, zrušil koncesi. Já si nechci nic kupovat, jen přijímat to, co je svobodně vysíláno do éteru (informace), nikoli zboží, co někdo chce mermomocí prodat... Nezajímá. Internet také slouží ke stejnému účelu, ale jestli ho někdo bude z podobných důvodů podvazovat (viz smlouva ACTA), tak je to konec svobody projevu... a počátek konce.
Pitomec (10211)|22.1.2011 12:37
[quote=nin;324878]Subjektivně: internet v TV smysl rozhodně má. Už jen proto, že vedle TV tuneru nabízí příjem televizního vysílání (Netflix, Hulu plus apod.). Z tohoto důvodu není tedy pouze trendem na rozšíření možností (TV archivy, YouTube, Vimeo nebo jednotné řídící centrum pro moderní domácnosti).
[COLOR=red]V budoucnu bude internet v TV znamenat snížení nákladů na přívod televizního signálu do domácností (společné domovní rozvody).[/COLOR] Snadná a nezávislá možnost výběru poskytovatele skutečně uvolní trh s přeprodejem TV programů.[/quote]To je naprostý nesmysl, protože klasické koaxiální rozvody mají tu ohromnou výhodu, že ti v nich jde naráz signál všech programů, takže si můžeš připojit libovolný počet TV a VCR/DVD rekordérů v domácnosti a na každém zařízení přijímat nezávisle na sobě jiný program. U internetu by ekvivalent znamenal, že bys musel mít tak GB lajnu, aby se tam všechny programy naráz protlačily...
nin (388)|22.1.2011 22:00
[quote=Pitomec;324934]To je naprostý nesmysl, protože klasické koaxiální rozvody mají tu ohromnou výhodu, že ti v nich jde naráz signál všech programů, takže si můžeš připojit libovolný počet TV a VCR/DVD rekordérů v domácnosti a na každém zařízení přijímat nezávisle na sobě jiný program. U internetu by ekvivalent znamenal, že bys musel mít tak GB lajnu, aby se tam všechny programy naráz protlačily...[/quote]

Tvá námitka by byla v pořádku, ovšem za prostého předpokladu, že by před deseti lety neměla většina lidí nejméně 10x pomalejší internet. Lze tedy očekávat, že v dohledné době bude reálné sledovat (v rámci jedné domácí přípojky) několik TV programů současně. Zároveň lze předpokládat lepší optimalizaci streamů, multicastový HW, atd.

BTW, nejsem vizionář. Např. Netbox v Brně již nejméně rok nabízí 100 Mbps linku domů.
vsp (704)|23.1.2011 01:15
[quote=Pitomec;324934]To je naprostý nesmysl, protože klasické koaxiální rozvody mají tu ohromnou výhodu, že ti v nich jde naráz signál všech programů, takže si můžeš připojit libovolný počet TV a VCR/DVD rekordérů v domácnosti a na každém zařízení přijímat nezávisle na sobě jiný program. U internetu by ekvivalent znamenal, že bys musel mít tak GB lajnu, aby se tam všechny programy naráz protlačily...[/quote]

Pitomče, srovnej nejprve kvalifikovaně šířku pásma koaxu (pro terestriál) a šířku pásma řekněme 100Mbitu

z logiky věci to musí být přece podobné :-D Ale vnímám, co jsi chtěl naznačit.

A internet v TV? Ano, je to dnešek, kdo to nechápe, tak mu ujel vlak :-) Bez této možnosti nebudou vznikat aplikace. Umím si představit objednání pizzy, dneska už chodí twitter a facebook, bohužel zkripleně bez současného zobrazení TV.

Sám FB neužívám (jen k vytěžení informací o lidech :-), ale mnoho lidí v okolí aktivně ano. Twitter užívám, je to cenný zdroj informací.
Ivo Mašek (10205)|23.1.2011 08:10
[quote]
A internet v TV? Ano, je to dnešek, kdo to nechápe, tak mu ujel vlak
[/quote]
Ale kdepak, vůbec mi neujel vlak :-) . Na brouzdání inetem mám počítač. Je zatím jediným nejschopnějším a nejintuitivnějším zařízením pro tuto bohulibou činnost.
Neregistrovaný (0)|23.1.2011 11:46
Já raději TV v internetu. TV nemáme, nechceme a nepotřebujeme
Pitomec (10211)|23.1.2011 13:28
[quote=vsp;325069]Pitomče, srovnej nejprve kvalifikovaně šířku pásma koaxu (pro terestriál) a šířku pásma řekněme 100Mbitu

z logiky věci to musí být přece podobné :-D Ale vnímám, co jsi chtěl naznačit.

A internet v TV? Ano, je to dnešek, kdo to nechápe, tak mu ujel vlak :-) Bez této možnosti nebudou vznikat aplikace. Umím si představit objednání pizzy, dneska už chodí twitter a facebook, bohužel zkripleně bez současného zobrazení TV.

Sám FB neužívám (jen k vytěžení informací o lidech :-), ale mnoho lidí v okolí aktivně ano. Twitter užívám, je to cenný zdroj informací.[/quote]Nemusím nic srovnávat, protože po koaxu hravě přenesu naráz 120 digitálních programů vč. HD, 40 analogových, k tomu nepočítaně rádií a i 100Mbps net, což u žádné síťové varianty nehrozí a velký úspěch jsou 4 programy naráz a 100Mbps net :-)-
Pitomec (10211)|23.1.2011 13:32
[quote=Ivo Mašek;325081]Ale kdepak, vůbec mi neujel vlak :-) . Na brouzdání inetem mám počítač. Je zatím jediným nejschopnějším a nejintuitivnějším zařízením pro tuto bohulibou činnost.[/quote]Přesně tak, taky nechápu co bych dělal s netem v TV (teda kromě obsluhou naprosto nepohodlného a kvalitou mizerného sledování videí kdesi z Youtube apod. 9-) )
vsp (704)|24.1.2011 03:49
Fakt? Zabraná šířka pásma po koaxu i po ethernetu je stejná - je to tak??? :-)
V DVB-C je bitrate na jeden program relativně malý (do 8Mbit? alespoň tolik měly psány karty co jsem viděl).

Nezapomeň že po tom koaxu to taky nepojede neomezeně daleko a ethernet má standardně (při 4 párech) 1000Tx (1000Mbit) na 100 metrů... Pokud jde o distribuci do baráku, tak tam to jede by Fiber..
vsp (704)|24.1.2011 03:51
[quote=Ivo Mašek;325081]Ale kdepak, vůbec mi neujel vlak :-) . Na brouzdání inetem mám počítač. Je zatím jediným nejschopnějším a nejintuitivnějším zařízením pro tuto bohulibou činnost.[/quote]

Brzda, kdyby výrobci dělali to, co potřebuješ ty, tak bysme byli dnes ve středověku :-D Do pár let bude počítač minoritní využití internetu (pokud už není dnes). Kdo z mladejch používá počítač? Pokud to není pařmen blázen, tak používá net/note/booka...
Pitomec (10211)|24.1.2011 08:18
[quote=vsp;325266]Fakt? Zabraná šířka pásma po koaxu i po ethernetu je stejná - je to tak??? :-)
V DVB-C je bitrate na jeden program relativně malý (do 8Mbit? alespoň tolik měly psány karty co jsem viděl).

Nezapomeň že po tom koaxu to taky nepojede neomezeně daleko a ethernet má standardně (při 4 párech) 1000Tx (1000Mbit) na 100 metrů... Pokud jde o distribuci do baráku, tak tam to jede by Fiber..[/quote]Ty moc nevíš jak ty technologie fungují a já nemám náladu to rozebírat, takže asi tolik, že po koaxu to jde v pohodě po celým městě a samozřejmě páteř z centrály v Praze je optikou. A tomuto se žádný UTPéčko nevyrovná. Optika do baráku je pak spíš utopie, resp. i když tam jde, tak to ještě neznamená, že celá síť takovýho poskytovatele (tj. optika+UTP) dokáže totéž co kabelovka po koaxu (optika+koax).
vsp (704)|26.1.2011 21:33
"po celým městě" nebo vesnici? Desítky kilometrů po jednom koaxu jde jaká šířka pásma? :-)

Tomu asi opravdu nerozumím, zvláště když se vyhýbáš uvedení konkrétních dat, samozřejmě vnímám to, že ethernet je vždy 1:1 symetrický a to co ty tvrdíš, bude patrně těžce asymetrické (jednosměrné), ale i tak to bez repeaterů těžko pojede v větší šířce pásma neomezeně daleko, tohle není světlo.

Optika do novostaveb se dávno dělá a i O2 to prodává místo ADSL, je tam tuším 20/20Mbit a stojí to míň jak ceníkové ADSL.

Do starých baráků s důchodcema optiku nikdo dodělávat nebude, o tom žádná. Ale do králíkáren, se stovkami bytů, se jednou ta optika podaří dotáhnout.

Uveď bitrate takového tvého skvělého 1920x1080 DVB-C programu, pokud nějaký takový ve tvé kabelovce po koaxu existuje, díky...
Pitomec (10211)|27.1.2011 12:18
Kabelová televize je stavěná na pásmo 48-862MHz a samozřejmě není problém s rozvodem ani v desítkách kilometrů (on se totiž v zemi používá koax. kabel poněkud jiných parametrů, než jaký většina lidí zná někde z obchodu). Kromě toho jsem psal, že koax lze zkombinovat s optikou a pak není problém takto v pohodě zakabelovat celou republiku.

Ethernet je ethernet a jestli je symetrický nebo ne, záleží na poskytovateli. Např. Netbox má jeden tarif 100/100 a druhý 50/10.

A pokud jde o optiku, tak její význam zbytečně přeceňuješ, protože je hezký že mám vlákno až do bytu, ale když poskytovatel má celou síť na dvě věci a ještě pomalý propojení dál (nebo to jde pak z centrálního bodu kamsi mikrovlnným spojem), tak je ta optika v bytě k ničemu.

UPC má HD programy jak v DVB-C, tak v DVB-T ([COLOR=#810081]http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf[/COLOR]). Ohledně datového toku nevím co tím sleduješ (když rozhodující je kvalita signálu, jaký UPC bere přímo od TV stanice nebo distributora přes satelit), ale můžeš si ho vypočítat dle parametrů v obrázku:
hd.JPG
mirekv (7169)|28.1.2011 15:04
Já jedině v PC, TV mám jako kulisu, když slyším, že je tam něco zajímavého, tak se akorát otočím na křesle.
jarod72pm (841)|28.1.2011 17:14
[quote=vsp;325069]Pitomče, srovnej nejprve kvalifikovaně šířku pásma koaxu (pro terestriál) a šířku pásma řekněme 100Mbitu

z logiky věci to musí být přece podobné :-D Ale vnímám, co jsi chtěl naznačit.

A internet v TV? Ano, je to dnešek, kdo to nechápe, tak mu ujel vlak :-) Bez této možnosti nebudou vznikat aplikace. Umím si představit objednání pizzy, dneska už chodí twitter a facebook, bohužel zkripleně bez současného zobrazení TV.

Sám FB neužívám (jen k vytěžení informací o lidech :-), ale mnoho lidí v okolí aktivně ano. Twitter užívám, je to cenný zdroj informací.[/quote]

Internet v TV je zbytečnost a je pro ty kteří nemají na to si pořídit laptop nebo stolní PC
vlak mi rozhodně neujel protože nebudu nutit rodinu čumět na net když tam mají seriál o přírodě!
TV slouží k reprodukci obrazu a někdy i zvuku a je pro nějaký signál ,ale rozhodně ne na to aby čuměl na písmenka a kochal se pedofilama na facebooku.A drtivá většina lidí má TV na koukání a ne na net.
jarod72pm (841)|28.1.2011 17:18
[quote=Pitomec;326144]Kabelová televize je stavěná na pásmo 48-862MHz a samozřejmě není problém s rozvodem ani v desítkách kilometrů (on se totiž v zemi používá koax. kabel poněkud jiných parametrů, než jaký většina lidí zná někde z obchodu). Kromě toho jsem psal, že koax lze zkombinovat s optikou a pak není problém takto v pohodě zakabelovat celou republiku.

Ethernet je ethernet a jestli je symetrický nebo ne, záleží na poskytovateli. Např. Netbox má jeden tarif 100/100 a druhý 50/10.

A pokud jde o optiku, tak její význam zbytečně přeceňuješ, protože je hezký že mám vlákno až do bytu, ale když poskytovatel má celou síť na dvě věci a ještě pomalý propojení dál (nebo to jde pak z centrálního bodu kamsi mikrovlnným spojem), tak je ta optika v bytě k ničemu.

UPC má HD programy jak v DVB-C, tak v DVB-T ([COLOR=#810081]http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf[/COLOR]). Ohledně datového toku nevím co tím sleduješ (když rozhodující je kvalita signálu, jaký UPC bere přímo od TV stanice nebo distributora přes satelit), ale můžeš si ho vypočítat dle parametrů v obrázku:[/quote]
No s tím UPC je to divné protože kabelem do TV ale HD programy jsou stejné kvality jako SD.
Prostě hrůza.Vždycky když přijedu ke Tchánovy a koukám na Eurosport HD (native) mno raději bych to přepnul a další programy jakbysmet.(UPC kartu má přímo v TV Samsung UE40C6000)
Pitomec (10211)|28.1.2011 18:31
[quote=jarod72pm;326550]No s tím UPC je to divné protože kabelem do TV ale HD programy jsou stejné kvality jako SD.
Prostě hrůza.Vždycky když přijedu ke Tchánovy a koukám na Eurosport HD (native) mno raději bych to přepnul a další programy jakbysmet.(UPC kartu má přímo v TV Samsung UE40C6000)[/quote]Už jsem to psal jasně: "rozhodující je kvalita signálu, jaký UPC bere přímo od TV stanice nebo distributora přes satelit" - v kabelovce totiž není nutnost nějak omezovat datový tok (jako třeba u satelitu, kde se tím sníží náklady na distribuci), takže v tomto je UPC nevinně a nekvalita bude spíš způsobená samotnou LCD TV (ovšem to doufám dál rozebírat nebudeme, protože by to nikam nevedlo).
Ivo Mašek (10205)|28.1.2011 19:37
[quote]
Vždycky když přijedu ke Tchánovy a koukám na Eurosport HD (native) mno raději bych to přepnul a další programy jakbysmet.
[/quote]
Mám naprosto odlišnou zkušenost. Ty zahraniční skutečné HD programy - no prostě nádhera pohledět. Čím to je, ten rozdíl - to nevím.
deAngello (308)|28.1.2011 20:15
[quote=Ivo Mašek;326599]Mám naprosto odlišnou zkušenost[/quote]

naprosto ...přes kabel (CA modul+karta) obrazově valí Eurosport HD v té NEJlepší kvalitě,
resp. jeden z těch výborných, alespoň na ty naše "některé zoufalé" HD poměry :rolleyes: (celkově z cca 24 HD kanálů co mám)
SPAWN (744)|28.1.2011 22:01
[quote=jarod72pm;326547]A drtivá většina lidí má TV na koukání a ne na net.[/quote]

Tahle veta od tebe by chtala ''vytesat do kamene''. :-)- Neni to tak dlouho kdyz si tady tak usilovne az mirne fanaticky prosazoval ze k LCD je dobre az primo vhodnejsi pripojit: PC, NB, PS3 a tim padem se da brouzdat na internetu narozdil od PDP. Sam si s LCD delal mutimedilaniho vseumela. Tak promin ale tahle veta me dostalo do polohy zvazovani ze si nakonec prisel k rozume a priznal si ze TV je primarne urcenana k sledovani. A to prece vsem co si poruzuji nove TV prece jde.8-)
SPAWN (744)|28.1.2011 22:13
[quote=jarod72pm;326550]Vždycky když přijedu ke Tchánovy a koukám na Eurosport HD (native) mno raději bych to přepnul a další programy jakbysmet.(UPC kartu má přímo v TV Samsung UE40C6000)[/quote]

Ja sice UPS nemam tak ze nemuzu porovnavat ale co jsem mel moznost sledovat u pratel kteri maji jak LCD tak PDP tak obraz v HD byl vynikajici i kdyz SD taky neni spatny v porovnani s DVB-T.

On byl spise problem v tom, ze se tchan nechal nekym ukecat na LCD od Samsungu.\\/ Kdyby mu nekdo rozumny rek ze existuji i jine znacky a technologie nez Samsung LCD. A volil by treba PDP od Samsungu nebo kdyz uz by opravdu tak reklamou zmasirovan na LCD tak mu prece vyberu neco od Sharpu nebo Toshiby.:-!!!
nin (388)|29.1.2011 00:27
[quote=Pitomec;326580]Už jsem to psal jasně: "rozhodující je kvalita signálu, jaký UPC bere přímo od TV stanice nebo distributora přes satelit" - v kabelovce totiž není nutnost nějak omezovat datový tok (jako třeba u satelitu, kde se tím sníží náklady na distribuci), takže v tomto je UPC nevinně a nekvalita bude spíš způsobená samotnou LCD TV (ovšem to doufám dál rozebírat nebudeme, protože by to nikam nevedlo).[/quote]

Máš nevyvratitelnou pravdu, logicky vycházející již z principu funkčnosti každé moderní HFC CATV. Ovšem napsat, že pro kvalitu na výstupu je rozhodující kvalita signálu, jakou UPC pouští na vstupu, je bez debat pouhou polovinou pravdy. Neméně záleží na kvalitě kabelových rozvodů, repeaterů, hubů a v neposlední řadě i na kvalitě provedení konektorů. Často také uškodí nevhodně zvolená architektura a topologie rozvodů, dlouhý souběh s vyšším napětím atd. Skutečně, vzhledem k tomu, že se jedná o jednoznačně ztrátovou asymetrickou síť bez kontroly spolehlivosti (obdobně UDP protokol u ethernetu bývá často využíván k transportu živého datového streamu), také hodně záleží, jak moc chtěla instalační (nebo investiční) spol. ušetřit a jak odborně svou práci provedla. Záleží, zda síť skutečně vyhovuje standardům (Euro)DOCSIS.

[quote=Ivo Mašek;326599]Mám naprosto odlišnou zkušenost. Ty zahraniční skutečné HD programy - no prostě nádhera pohledět. Čím to je, ten rozdíl - to nevím.[/quote]

Vzhledem k výše uvedenému nebývá neobvyklé, že i v rámci jednoho vchodu zaznamenáte rozdílnou kvalitu signálu na výstupní zásuvce (co se děje dále od zásuvky bývá leckdy také předmětem velice veselých situací).
jarino1978 (8045)|29.1.2011 00:37
internet v TV ? Ďalšia somarina. Čo je už éra PC za nami ?
nin (388)|29.1.2011 00:51
[quote=jarino1978;326740]... Čo je už éra PC za nami ?[/quote]
Obecně ano, konečně, ale přesto, aby nedošlo k nedorozumění
[code]#define identifier ("éra PC") podrobnejsi_vyklad[/code]
vsp (704)|29.1.2011 06:52
pánové, já také mám TV na koukání (z 99%), ale historicky se prokáže, že ěra PC je za námi a od nyní do budoucna už bude vždy nePC zařízení s IP konektivitou majorita...

pokud víte co to jsou widgety, snippety apor., tak si jistě dokážete představit, o čem to je a bude, vemte si že 80% lidí internet čte (na facebooku prohlížejí fotky cizích, nepíší na zeď) a k tomu se perfektně hodí HTPC, dnes v podstatě chytré TV (Samsung hacked TV = počítač s linuxem)...

už teď zhusta využívám TV archivů, na počítači si to maximálně vyhledám (zatím ještě BT keyboard k TV není běžný, ale USB Keyboar už v SamyGo driver je) a pustím si to přímo v TV :-))
vsp (704)|29.1.2011 06:56
[quote=Pitomec;326144]UPC má HD programy jak v DVB-C, tak v DVB-T ([COLOR=#810081]http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf[/COLOR]). Ohledně datového toku nevím co tím sleduješ (když rozhodující je kvalita signálu, jaký UPC bere přímo od TV stanice nebo distributora přes satelit), ale můžeš si ho vypočítat dle parametrů v obrázku:[/quote]

Vyško na 1,22MB/s. To je přes DVB-C UPS?
mirekv (7169)|29.1.2011 08:21
Vzhledem k výše uvedenému nebývá neobvyklé, že i v rámci jednoho vchodu zaznamenáte rozdílnou kvalitu signálu na výstupní zásuvce (co se děje dále od zásuvky bývá leckdy také předmětem velice veselých situací).

Rozdíl v kvalitě signálu může udělat akorát to, že kanál jde, nebo nejde. Pokud ano tak to nemá vliv na kvalitu obrazu (mám na mysli DVB). U analogu pochopitelně, taky jsem si často užil! :D
Pitomec (10211)|29.1.2011 14:10
[quote=nin;326735]Máš nevyvratitelnou pravdu, logicky vycházející již z principu funkčnosti každé moderní HFC CATV. Ovšem napsat, že pro kvalitu na výstupu je rozhodující kvalita signálu, jakou UPC pouští na vstupu, je bez debat pouhou polovinou pravdy. [COLOR=red]Neméně záleží na kvalitě kabelových rozvodů, repeaterů, hubů a v neposlední řadě i na kvalitě provedení konektorů. Často také uškodí nevhodně zvolená architektura a topologie rozvodů, dlouhý souběh s vyšším napětím atd. Skutečně, vzhledem k tomu, že se jedná o jednoznačně ztrátovou asymetrickou síť bez kontroly spolehlivosti (obdobně UDP protokol u ethernetu bývá často využíván k transportu živého datového streamu), také hodně záleží, jak moc chtěla instalační (nebo investiční) spol. ušetřit a jak odborně svou práci provedla. Záleží, zda síť skutečně vyhovuje standardům (Euro)DOCSIS.[/COLOR]



Vzhledem k výše uvedenému nebývá neobvyklé, že i v rámci jednoho vchodu zaznamenáte rozdílnou kvalitu signálu na výstupní zásuvce (co se děje dále od zásuvky bývá leckdy také předmětem velice veselých situací).[/quote]Ani jsem ten tvůj blábol (protože to bohužel nic jiného není!) nechtěl komentovat, ale aspoň tě uvedu do reálu - TV programy šířené v sítích UPC jsou normálně modulované, podobně jako třeba rozvod signálů někde v STA nebo po domě a žádný internet (a vše co s ním souvisí) s tím nemá co dělat!!! Tudíž tebou uváděné věci jsou úplně mimo mísu. Napřed si zjisti jak pracují kabelovky a jak IPTV a potom teprve piš do diskuzí :-)-
Pitomec (10211)|29.1.2011 14:19
[quote=vsp;326772]Vyško na 1,22MB/s. To je přes DVB-C UPS?[/quote]To je přes DVB-T UPC. V DVB-C to bude obdoba.
nin (388)|29.1.2011 22:12
[quote=Pitomec;326838]Ani jsem ten tvůj blábol (protože to bohužel nic jiného není!) nechtěl komentovat, ale aspoň tě uvedu do reálu - TV programy šířené v sítích UPC jsou normálně modulované, podobně jako třeba rozvod signálů někde v STA nebo po domě a žádný internet (a vše co s ním souvisí) s tím nemá co dělat!!! Tudíž tebou uváděné věci jsou úplně mimo mísu. Napřed si zjisti jak pracují kabelovky a jak IPTV a potom teprve piš do diskuzí :-)-[/quote]

V tom případě je škoda, že jsi se nakonec neudržel a zakomentoval jsi.
Můžeš být té dobroty a objasnit, jakou přesně má souvislost tvé laskavé uvedení do reálu
[quote]"TV programy šířené v sítích UPC jsou normálně modulované, podobně jako třeba rozvod signálů někde v STA nebo po domě a žádný internet (a vše co s ním souvisí) s tím nemá co dělat!!! Tudíž tebou uváděné věci jsou úplně mimo mísu. Napřed si zjisti jak pracují kabelovky a jak IPTV a potom teprve piš do diskuzí :-)"[/quote]
s tím, co jsem napsal?
Pitomec (10211)|29.1.2011 22:50
[quote=nin;326993]V tom případě je škoda, že jsi se nakonec neudržel a zakomentoval jsi.
Můžeš být té dobroty a objasnit, jakou přesně má souvislost tvé laskavé uvedení do reálu

s tím, co jsem napsal?[/quote]Jestli nevíš co za kraviny napsals, tak to máš tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=326735&postcount=30. A pokud to chceš konkrétně, tak jsem to v předešlém příspěvku označil [COLOR=red]červeně[/COLOR]. Prostě si pleteš šíření TV programů s internetem (o čemž svědčí i ta zmínka o DOCSIS), což jsou dvě naprosto odlišné věci a spolu vůbec nesouvisí (resp. jediná souvislost je ta, že se k tomu používá identické kabelové vedení, ale toť vše - jsou to 2 různé a na sobě zcela nezávislé služby).
nin (388)|29.1.2011 23:35
[quote=Pitomec;327016]Jestli nevíš co za kraviny napsals, tak to máš tady: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=326735&postcount=30. A pokud to chceš konkrétně, tak jsem to v předešlém příspěvku označil [COLOR=red]červeně[/COLOR]. Prostě si pleteš šíření TV programů s internetem (o čemž svědčí i ta zmínka o DOCSIS), což jsou dvě naprosto odlišné věci a spolu vůbec nesouvisí (resp. jediná souvislost je ta, že se k tomu používá identické kabelové vedení, ale toť vše - jsou to 2 různé a na sobě zcela nezávislé služby).[/quote]

Promiň mi to nedorozumění, ale já chápu, co jsi označil červeně, na co jsi reagoval. Tajemstvím zůstala pouze souvislost a zeptám se znovu. Jakou přesně má souvislost tvé laskavé uvedení do reálu

[quote]"TV programy šířené v sítích UPC jsou normálně modulované, podobně jako třeba rozvod signálů někde v STA nebo po domě a žádný internet (a vše co s ním souvisí) s tím nemá co dělat!!! Tudíž tebou uváděné věci jsou úplně mimo mísu. Napřed si zjisti jak pracují kabelovky a jak IPTV a potom teprve piš do diskuzí"[/quote]

s tím, co jsem napsal? Kde přesně píšu o šíření TV programů s internetem? Standard DOCSIS jsem zmínil jako příměr, kdy instalační společnost měří kvalitu své instalace kabelovým TV analyzerem právě se standardem DOCSIS, což snad z poslední věty "Záleží, zda síť skutečně vyhovuje standardům (Euro)DOCSIS." bylo snadno patrné.
Pitomec (10211)|29.1.2011 23:55
[quote=nin;327040]Promiň mi to nedorozumění, ale já chápu, co jsi označil červeně, na co jsi reagoval. Tajemstvím zůstala pouze souvislost a zeptám se znovu. Jakou přesně má souvislost tvé laskavé uvedení do reálu



s tím, co jsem napsal? Kde přesně píšu o šíření TV programů s internetem? Standard DOCSIS jsem zmínil jako příměr, kdy instalační společnost měří kvalitu své instalace kabelovým TV analyzerem právě se standardem DOCSIS, což snad z poslední věty "Záleží, zda síť skutečně vyhovuje standardům (Euro)DOCSIS." bylo snadno patrné.[/quote]Proboha uvědom si, že DVB-C se šíří i v sítích, kde žádný internet není a tudíž nikdo nic neměří jak popisuješ, žádný DOCSIS s tím nemá nic společného a jestli síť vyhovuje nebo nevyhovuje právě DOCSIS je u TV programů šumafuk. Stejně tak psals o jakýchsi repeaterech a hubech, které se u TV programů v kabelovce nikde na trase nepoužívají (signál se zesiluje zesilovačem, nikoliv opakovačem a hub si můžu dát akorát jako podložku pod nohy 9-) ). Další blábol je ten o souběhu s vyšším napětím, kdy bývá zcela běžné, že v kolektorech v panelácích jsou celé svazky kabelů jak silových, tak koaxiálních pro TV a žádný problém. A "jednoznačná ztrátová asymetrická síť bez kontroly" je zřejmě nějaký oduševnělý terminus, který sis doma u flašky nebo při jointu vybásnil - ve skutečnosti je to samozřejmě totální chujovina takto podávat, protože šíření TV programů v kabelovce je vždy výhradně jednosměrné, jako v každém vedení pochopitelně ztrátové a taktéž není nikdy kontrola příjmu těchto programů (jedině kdyby někde u TV seděl zákazník a telefonicky referoval jak mu to hraje 9-) ), takže to nemá smysl vůbec řešit a zmiňovat.
nin (388)|30.1.2011 00:04
@pitomec
Děkuji za konkrétnější vysvětlení. Nemám patent na rozum a informace (nyní vidí, že zřejmě kusé) mám od lidí z UPC, kteří pro naši firmu STA instalují na jiných projektech. Jakmile budu mít příležitost neopomenu tvé argumenty zmínit.
Pitomec (10211)|30.1.2011 00:09
[quote=nin;327048]@pitomec
Děkuji za konkrétnější vysvětlení. [COLOR=red]Nemám patent na rozum [/COLOR][COLOR=black]a informace[/COLOR] (nyní vidí, že zřejmě kusé) mám od lidí z UPC, kteří pro naši firmu STA instalují na jiných projektech. Jakmile budu mít příležitost neopomenu tvé argumenty zmínit.[/quote]To ti nevyčítám! Většina lidí nemá o kabelovce ani páru, což je pochopitelné. Ale většina lidí to taky proto nekomentuje.
A z UPC nikdo nic neinstaluje, tam se najímají externí firmy a bohužel občas s kvalifikací, že umí akorát mlátit lišty po chodbách a s bídou zapojí účastnickou zásuvku...
mirrec (42)|30.1.2011 22:39
Internet v TV nutnost. Cez reklamu si pustim videochat s kamaratom co pozera ten isty program a reklama ho urcite nezaujma tak ako aj mna. Naco mat notebook pri telke, ked by telka mala to co notebook ? Mat okolo seba kopec sprostosti ? Staci jedna mini klavecnica spojena s mysou a netreba ani DO. O videach na youtube pisat ze je to humus... Urcite krajsie ako standardne vysielanie, teraz je aj tak vacsina v HD na youtube. Blbosti tocene mobilom nepozeravam... Uz len rozbehat videa cez planovany "torrentovy protokol" a ani domace kino nepotrebujem.
Ivo Mašek (10205)|31.1.2011 07:32
Zlatý starý časy, když neexistovaly tyhle vymoženosti. :-) Lidi uměli napsat dopis, uměli si sami z hlavy lecos spočítat, uměli si přečíst knížku, uměli si popovídat na živo, chodili mnohem více ven a byli nuceni se na živo navštěvovat. Lidi žili ! Ještě, že TV neumí nahradit školu a hospodskou pípu :-D . To už by se od monitoru snad nezdvihl nikdo.
(... a tohle nemůže pro lidskou populaci dopadnout dobře. Svým způsobem, ač obklopeni moderními výdobytky, zakrní)
Pitomec (10211)|31.1.2011 10:29
Zrovna včera jsem vzpomínal jak se v dobách mého dětství v zimě skříkaly vodou plácky mezi činžákama a pak jsme tam chodili hrát hokej a bruslit. Dneska si děcka radši zahrají NHL na PC 9-)