Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké a jak naladit zajímavé programy na různých družicích

losos (2977)|16.1.2011 01:52
Proč jsem vůbec založil tohle vlákno ? Ze dvou důvodů - ten první je :

Mnoho zájemců o příjem TV programů ze satelitů se ptá :
Proč si mám pořídit příjem z více družic, například pomocí motoru, či více LNB přes DiSEqC přepínač ?
Stojí to vůbec za to ? Co zajímavého lze uvidět ?

Druhým je ten, že (jak se zdá) se firmware sat. HD přijímačů začíná stabilizovat, a že bychom se snad (kromě řešení problémů s různým firmware), mohli začít věnovat konečně i samotným televizním programům...

Doufám, že bychom zde mohli uvést pár zajímavých informací, které by nováčky v tomto oboru pro další kroky dostatečně inspirovaly...

Pro začátek uvedu takový malý přehled těch HD programů, které se mně osobně nejvíce zamlouvají (další můžete doplnit - a třeba i SD) :

42,0°E - Turksat 2A,3A - výborný TRT HD (11043 V 6400 - je v BISS) - nikdy nevíte předem, co zajímavého budou vysílat (tedy aspoň já to nevím - mají sice již EPG, ovšem pro nás naprosto nesrozumitelné), přesto už mne mnohokrát příjemně překvapili...obraz HD je perfektni a např. sportovní přenosy nádherné. Také jsem měl štěstí, že jsem viděl i úžasné koncerty, např. ze soutěže Eurovize, ale i jiné... - rozhodně doporučuji sledovat jako numero 1.
Jen doplním, že se dá sledovat i na 7,0°E - Eutelsat W3A (10847 H 30000), pokud není zrovna zakódovaný.
jarino1978 (8045)|16.1.2011 21:07
podľa mňa by celkom pekne stačilo pravidelne sledovať túto stránku ( je tam aj možnosť RSS ) :
http://cz.kingofsat.net/
Dagy2 (3153)|16.1.2011 22:13
losos záslužný čin. Som zvedavý, či okrem Teba niekto niečo pridá. Založil som rovnaké vlákno na inom fóre a zostalo to kompletne bez odozvy. Toto je totiž veľmi nezáživné vlákno, nedá sa tu v podstate nikomu za nič vynadať :). (Aj keď si nadhodil že budeš uvádzať len tie čo sa dajú na Arive, takže by predsa len bolo o čom?)
Ale mohli by sme uvádzať veľkosť paraboly na ktorej sa dá program zachytiť.

Jarino, kingofsat je síce super ak chceš nájsť názov stanice, jazyk, kodovanie, PIDy a pod. Ale absolutne nevieš, čo na tých staniciach vysielajú. Takže točiť parabolu niekam nevediac čo očakávať od nejakého TRT bude asi málokto.

Ako príklad dávam:
Astra 28.2E, 12441V 27500 / Parabola 85cm ("šilhaná" z 23.5E), FTA
Programy sú označené ako BBCi1 až BBCi7 (alebo STREAM 0 ÷ STREAM 6). Podľa popisu na parabole je uvedené "interaktívní" a nič viac.
Na týchto programoch je vysielaný väčšinou šport, aktuálne top športové akcie buď ako 15min highlight smyčky (futbal, prehľad Premier league, F1, rugby a pod) alebo priame prenosy (tenisové Grand Slamy, lyžovanie a pod).
Takisto v smyčkách bežia "klubové" koncerty z BBC Radio1
losos (2977)|18.1.2011 01:41
Je to jistě notoricky známá družice, která se proslavila v poslední době díky prolomení kódování paketu Bulsatcom atd.
Co na ní (kromě těch 4 programů pro dospělé - 2 ve dne + další 2 až 3 v noci) je opravdu zajímavého ?

Mně se velice líbí nádherný obraz hudebního programu Planeta HD (hezké zpěvačky např. ;)), horší je to již s typem hudby, který mi tedy vůbec nevyhovuje, ale kvůli tomu pěknému obrazu se vždy vydržím aspoň chvíli koukat...
Další - někdy velmi zajímavý program, je bezesporu Hobby TV HD, který se věnuje hobby.
Rybolovu, myslivosti, ale i jiným koníčkům, rozhodně všem doporučuji často tento program navštívit, možná budete někdy i příjemně překvapeni. Má také EPG (sice v azbuce, ale něco se z toho vyluštit dá, stejně jako u Planety HD).
Pro ty, kdo nemají možnost přijímat Eurosport HD od Skylinku v češtině, mají zde náhradu v bulharštině.
I další dva naučné HD programy se mohou někdy hodit, jsou to : National Geographic HD a Discovery HD.
Poslední je filmový program Film Plus HD. Ten jsem prakticky nikdy nesledoval - bez češtiny je pro mne nezajímavý.
Na závěr se ještě zmíním o několika exotických hudebních programech včetně MTV, The Voice, VH1 a pod.
Samozřejmě zde jsou i mnohé sportovní kanály, také např. Eurosport 2.

Tato družice nabízí hodně programů (v Arivě jich funguje celkem 85) - a je to v dnešní době největší lákadlo, kvůli němuž rozhodně stojí za to si pořídit motor. Tak hezký obraz...
rudlus (539)|20.1.2011 17:07
kto by mal zaujem o konske dostihy na snehu z Finska....

Toto-TV Thor 0,8w 10839 V 24497 576i 16:9 Conax FTA Bitrate : cca 7 mbps

vyzera to ako keby to bola tv nejakej stavkovej spolocnosti...ale kukat na kone v snehu po tme....veeelmi ukludnujuce....az na tu finstinu..ale v pozadi hra Nightwish a finske metalove kapely..xixixixi
losos (2977)|23.1.2011 04:13
9,0°E - Eurobird 9A - Fashion HD, LUXE.TV HD, m2 HD, 3x Penthouse HD + dalších 12 HD programů, Fantasy Channel, (p), celkem 101 programů, které všechny fungují i v Arivě 200 HD.

Je to v poslední době velmi zajímavá družice, protože na ní nalezneme dost programů věnujících se sportu, které jsou FTA - bližší popis jistě není nutný.

Co se týká těch 3+12 HD programů, tak ty v Arivě fungují jen tehdy, když je připojena k netu, viz sekci o Arivě.
Jsou mezi nimi i atraktivní sportovní HD programy, také MTVN HD - všechny najdete na Platforma HD zde :

http://en.kingofsat.net/pack-platformahd.php
jde i tohle :
http://en.kingofsat.net/pack-platformadv.php
Víc bližších informací nemohu podat, je to příliš nové..., ale ty sportovní HD se mi docela líbily.
majkloun (59)|24.1.2011 18:46
docela mě iritovalo,že na PLTV/10E/není funkční EPG a nikde nebylo k sehnání,co a kdy dávají,snad se na tomto odkazu dovíte tel.program i dopředu.
http://www.viasat.se/tvguide/channel/0107
Dagy2 (3153)|31.1.2011 09:57
Chlapi toto vlákno bol super nápad (aj keď som lososa musel "pomlouvat" v inom vlákne že to fláka -sľuboval 1program denne :) ) - nakoniec vidno to z 1000 prečítaní, že je záujem.
Píšem tento príspevok len aby sa neprepadlo na smetište dejín - nedá sa "vystrčiť" tak aby zostalo nad "linkou" ?

Prosím ešte raz, píšte aj veľkosť paraboly na ktorú prijímate daný program (ak píše niekto iný než losos). aby tu niekto netočil 80cm na polohu kde je treba 200cm.
losos (2977)|31.1.2011 11:23
Ha, správná připomínka, ale bohužel mi do života vlezl velký problém, kterému jsem musel dát přednost - nové firmware V2.08B4patch a problémy se settingem pro něj...Na nic jiného jsem neměl čas...snad to od zítřka napravím. Ale těch tisíc přečtení je právě neuvěřitelně málo, to vypadá tak asi na jedno sto čtenářů...
panasonic650 (1124)|31.1.2011 15:12
Tema je to super len ludi co ma motor je asi pomenej. Ale ak to nebudete povazovat za OT tak sa opytam na ktorom satelite ziskam najviac "odkodovanych" US kanalov ?
Dagy2 (3153)|31.1.2011 18:40
losos :) :) tak som ťa trafil, lebo v inom vlákne som žartom napísal, že určite máš problém s Arivou tak to s tými stanicami nestíhaš updatovať.

panasonic skus:
http://en.kingofsat.net/find2.php?pos=&cl=&num_pays=34&num_genre=&num_crypt=1&num_standard=&ordre=freq
losos (2977)|1.2.2011 04:18
28,2°E - Astra 2A,2B,2C - Luxury Life HD (je FTA a má EPG na jeden program dopředu).
Možná vám připadne divné, proč se o tomto programu zmiňuji, ale i mne samého dokázal tento program příjemně překvapit - dávají na něm (v různou denni i noční dobu) totiž i nádherné špičkové balety s krásnou hudbou, které mají tu výhodu, že k nim netřeba slov. Viděl jsem dva a mám dojem, že stále opakují jen tyto dva. A proto, kdo je ještě neviděl, nenechte si to ujít, možná je to opakované vysílání jednou omrzí... ;)

Dále je na této družici možné přijímat nejméně 17 FTA hudebních SD programů, např. B4U Music, Bliss, Clubland TV, Flava HiTV, Lava, Vegas Elvis (hádejte, čemu se věnuje ?), atd..., viz setting pro Arivu ode mne. (str. 8.)
Nesmíme zapomenout ani na sport - je zde 7 programů označených STREAM-0 až 6, které se mu důsledně věnují. (Už se o nich výše zmínil i Dagy2).
Přiznám se, že jsem všechny programy z této družice ještě nestačil dobře prozkoumat, je jich příliš mnoho, celkem 228, ale v HD je FTA bohužel jen ten jediný - Luxury Life HD, což je škoda.

Na obří paraboly lze prý přijímat i HD vysílání BBC, které je FTA, ale protože takovou dvoumetrovou parabolu nevlastním, tak o tom nemohu nic víc napsat.

Tož hezký obraz při baletu...

P.S. - sledujete krasobruslení na TRT HD ? Nádherný obraz ! (Opakují to, mrkněte se...)
Tak vysoký BitRate se vidí málokdy...(7°E asi 1.911 až 2.461) - na 42°E ukazuje Ariva BitRate mnohem nižší (okolo 1.660), všimněte si...zda tomu tak opravdu je, netuším, rozdíl lze však rozeznat i pouhým okem. Ale je to krása tam i tam... ;)
medve? (7)|1.2.2011 18:31
TRT HD na 7°E úžasný obraz. Poobede skoky na lyžiach/slalom, ( info pre začiatočníkov, ako ja: TP som vkladal ručne, Ariva 200 ).
losos (2977)|2.2.2011 04:32
Teď v noci je na TRT HD hokej TUR : RUS - právě to je 0:26... :D
Obraz stále vynikající.
Dagy2 (3153)|2.2.2011 09:23
Losos, dúfam že niekde na nočnej nemontuješ v Boleslavi a jedným okom hokej na TRT. Aby nejaké auto nevyšlo bez motora :) :)

Dotaz: predpokladám že 7E ideš na parabolu s motorom - veľkosť 80÷85cm alebo väčšia ?
losos (2977)|2.2.2011 09:44
Patrně jsem zapomněl uvést rozměr paraboly, kterou s motorem používám, ale předpokládal jsem, že to každý ví - tedy určitě si to každý může přečíst v textové příloze "settingy.txt", která doprovází každý setting ode mne :

Laděno na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm), LNB Sharp BS1R9EL100A, Stab HH 90 (+-65°), pomezí ČR a Slovenska.

Ale ty družice 7°E, 4,8°E, 1°W, 4°W a 5°W bez problémů přijímám i na parabole 80 cm, která je nepohyblivá a na ní jsou namontovány jen 3 LNB. Prostřední je pro 1°W a na ty krajní LNB (vlevo a vpravo) funguje příjem vždy ze dvou družic.
Takže vlastně každý, kdo má parabolu od DigiTV, si k tomu jednomu LNB může přidat z každé strany ještě po jednom LNB a s pomocí DiSEqC přepínače přijímat snadno další čtyři družice. Rozhodně to stojí za to ! Doporučuji každému. Otázkou ovšem zůstává, zda si každý přikoupí i další HD přijímač, což je asi v tomto případě nutné, na ten od DigiTV to nepojede... ;)
StD (8612)|2.2.2011 10:04
Chlapi, čtu vás velmi pozorně a oceňuji snahu, ač si vystačím se svými FTA na 19,2°, ale jelikož je tento thread o HW a nikoli o vysílaném obsahu, nějak to sem nepasuje. Nestálo by za to přesunout tu diskusi do sekce "Ostatní"? Do Filmů to nepasuje také (tam se o hokeji ani baletu nebavíme) a do Volných témat vedle vtipů taky ne - možná by stálo za to napsat I.M. a zasadit se o vznik nové sekce v těch ostatních a tam to třídit podle žánrů...? Co vy na to? :BB: Upozorním ho na to.
Ivo Mašek (10205)|2.2.2011 10:15
Týká se to satelitu, mělo by to asi zůstat tady v sekci DVB-S.
Já můžu vytvářet a upravovat temata., nikoli vytvářet sekce (fyzicky to ze strany moderátora není proveditelné - práva na tvorbu sekcí má pouze admin)
Nejspíše přejmenuji ten thread, protože jenom o zajímavých programech to už není.

Tak jsem to přejmenoval, ten název threadu na: "Jak naladit programy na různých družicích"
StD (8612)|2.2.2011 10:24
[quote=Ivo Mašek;327870]Týká se to satelitu, mělo by to asi zůstat tady v sekci DVB-S.
Já můžu vytvářet a upravovat temata., nikoli vytvářet sekce (fyzicky to ze strany moderátora není proveditelné - práva na tvorbu sekcí má pouze admin)
Nejspíše přejmenuji ten thread, protože jenom o zajímavých programech to už není.[/quote]

No tak se zkus zeptat KaPo, až se zase ukáže, jestli by to nešlo udělat novou podsekci nazvanou třeba pracovně "Vysílaný obsah" nebo "Na co a kde, jak koukat", kam by se daly třeba přesunout i ty Filmy...
Ta hardwarová stránka problemů by se od těch obsahových (spojených s příjmovými podmínkami) měla trochu odlišit, aby to nezapadlo.
Mod I.M.: Kvůli tomuhle bych celou novou sekci (protože podsekce by byla defacto to samé) nezakládal. Tenhle thread označím, jako "důležité tema", takže bude stále nahoře na očích.
Každopádně, KaPo si to přečte tam nahoře v té sekci, kam jsi mi psal. Ale moc bych se divil, kdyby kvůli tomu zakládal novou sekci
StD (8612)|2.2.2011 10:42
OK, uvidíme, jak se to na tomto místě vyvine dál. V každém případě je to i pro mě inspirativní čtení...

Edito: K tomu názvu by se měl vyjádřit především losos jako zakladatel, jestli mu to tak vyhovuje.
losos (2977)|2.2.2011 13:14
26,0°E - Badr 4,6 - Al Kass HD a DUBAI SPORTS HD (sportovní, převážně fotbal)

Tohle je dost zapeklitá družice, signál z ní nepatři k nejsilnějším a pro příjem hlavně těch dvou HD programů je opravdu potřebná větší parabola, s šířkou účinné plochy aspoň 90 cm - a i tu je nutné velmi přesně nastavit.
Mou parabolu nastavuji ne podle 23,5°E, či 19,2°E, ale právě podle této 26°E a toho slabšího programu Al Kass HD. Pokud se mi to podaří nastavit co nejlépe, funguje dobře potom i příjem z ostatních družic na celém orbitu.

A proč vlastně o příjem z této družice stojíme ? Nu, je to hlavně kvůli fotbalu, či i jinému sportu a to v HD kvalitě.
Teď právě vysílají na DUBAI SPORTS HD závod katamaránů. Obraz nemají sice úplně perfektní, ale to je opravdu výjimka, jindy - z toho fotbalu například - bývá bezvadný. (Ariva ukazuje teď BitRate 1240 - oproti TRT HD to je dost slabé... )

I když mohu z této družice přijímat celkem 199 programů (všechny FTA), tak kromě těch dvou sportovních HD, a nějakých v SD (např. JSC Sports, Modern Sport, Dubai Sport, DUBAI SPORTS 2, Bahrain Sport a Bahrain Sport 2 - vše vesměs fotbal), jsou ostatní programy pro mne stále víceméně záhadné, protože je jich trochu moc... ;)
Ale je to takový pohled do zcela jiného světa = Arabského světa.
Přál bych vám, abyste měli možnost vidět zahajovací ceremoniál z toho jejich mistrovství ve fotbale (před několika dny), včetně ohňostroje z toho jejich obřího mrakodrapu. Bylo to úchvatné - a ovšem v HD.
Určitě to někdy budou opakovat... - všude jen přepych, přepych a hádejte co ještě ? PŘEPYCH ! (a bílé noční košile...) :D
Mrkněte se tam někdy, třeba budete mít štěstí a uvidíte něco zajímavého, i když nepůjde nutně zrovna o fotbal...
Hezký obraz všem.
losos (2977)|6.2.2011 21:14
Kdo by neznal družici Astra 3,
naši "hlavní" českou a slovenskou družici, ze které lze přijímat nejen hromadu programů v SD rozlišení, ale dnes také již poměrně dost programů v HD.
Všichni určitě víte, o které programy jde. Každý, kdo má zakoupenu kartu Skylink, nebo CS Link, dostává jejich písemné (nebo e-mailové) nabídky a jistě ví, co si může na objednávku předplatit a potom i přijímat.

Např. určitě nemusím nikomu představovat NOVU HD :D

Ale rád bych u této družice přece jen upozornil na velmi zajímavý program "Travel Channel HD", který opravdu stojí za podívanou ! Znalcí vědí, že Travel se věnuje cestování...
No a my, kteří nemáme možnost cestovat v reálu a sedíme doma, máme zde možnost podívat se do celého světa - a většinou s krásným obrazem v HD rozlišení. Můžete se spolehnout, že tento program určitě nenachytáte v "nedbalkách" 4:3, jako běžně používá NOVA HD, ale vždy jen 16:9 a většinou i v perfektní kvalitě (=ostrý obraz). Sleduji jej pravidelně od samého počátku vysílání a i když se - pochopitelně - programy občas opakují, jsem s nabídkou zcela spokojený.
Nejvíce se mí líbil "hit" Velké vyhlídkové železnice - o využití parních lokomotiv v nádherných turistických oblastech USA - jedním slovem paráda... (bude se opět vysílat např. 12.2.2011 v 02:00 a ve 14:00 hod).

Docela zajímavý je i program HISTORY HD, který nabízí jinou programovou nabídku, než History SD.
Mně osobně se nejvíce zamlouvají pořady o vesmíru, či zrodu naší planety.

Samozřejmě je třeba se zmínit i o dalších placených filmových HD programech, jako je HBO HD a FILMBOX HD, ale i o sportovních Nova Sport HD a snad nejatraktivnějším EUROSPORT HD.
K tomuto poslednímu se odvážím dodat, že kvalita jeho obrazu velmi silně pokulhává ve srovnání se současným vysíláním stejného sportovního přenosu např. u ZDF HD, či dokonce ještě kvalitnějšího ORF 1 HD.
Přesto - když jsem viděl některé přenosy z Tour de France - z tzv. Alpských etap, tak na to je jen jedno hodnocení - numero jedna a opravdu krása na druhou...

Abychom nezapomněli, je zde i program pro milovníky vážné hudby : BravaHDTV.

O ČT HD raději psát nebudu, ještě že je to aspoň zadarmo... ;)
Dagy2 (3153)|8.2.2011 01:20
losos už tu uviedol niekoľko programov pod označením 28.2 Astra.
Ja len doplním, že programy na tejto pozícii sú rozložené až na malé výnimky tak, že FTA vysielanie Astier je možné zachytiť v ČR/SR len na anténu s priemerom 180÷200cm.
Bežnou anténou 85cm aj so šilhaním je možné zachytiť veľmi dobre a s vynikajúcim signálom všetky stanice z Eurobird1 28.5E.

Tu okrem už spomínaných dobrých hudobných a športových kanálov možno odporučiť ešte tieto FTA programy:
- nachádza sa tu 8 filmových programov
Men and Movies, Movies4men 1 a 2, horror channel, True Movies 1 a 2, True Entertainment, CBS Drama.
Vysielajú predovšetkým staršie filmy ale je to veľmi vhodný a vďačný zdroj výučby anglického jazyka. Niektoré programy majú ešte mutáciu s označením "+1" čo je program posunutý o 1 hodinu dozadu. Takže ak nájdete rozbehnutý film, na mutácii +1 bude začínať o chvíľu a môžete ho tak pozerať od začiatku.

- program CBS reality sa venuje reality show a katastrofickým programom so šťastným koncom
(práve sa tam mlátia pred obecenstvom nejakí potetovaní magori kvôli dvom slepiciam)

- tí čo nemajú Travel Channel HD na našej "domovskej pozícii" môžu FTA sledovať dva programy venujúce sa cestovaniu a krásam zemegule: Travel Channel +1 a Propeller

- poslednou zaujímavosťou je waleshský kanál S4C (kto by si chcel trénovať waleshtinu)

EPG je u všetkých programov len actual a next, takže výhoda môjho TechniSatu je u týchto programov mimo.
Neviem ako to ten BSkyB robí, ale pri pomerne nízkych tokoch všetky programy majú veľmi dobrú kvalitu obrazu a veľmi prirodzený obraz (okrem starých filmov).
losos (2977)|11.2.2011 22:02
Přidejte si do svého settingu Channel 4 HD (FTA) :

EuroBird 1 - 28,5E
12,607V SR 28250 FEC 3/4
DVB-S2/QPSK
MPEG-4/HDTV/FTA

Co se na něm bude vysílat, teprve uvidíme...
StD (8612)|12.2.2011 08:49
[quote=losos;329825]Přidejte si do svého settingu Channel 4 HD (FTA) :
uvidíme...[/quote]

Channel Four mívá docela dobré vlastní produkce a koprodukce. Chce to ovšem pozorně sledovat program. Když jsem v Londýně, celkem dost často na něj čučím.
Dagy2 (3153)|12.2.2011 10:01
Ja keď som v Londýne, čučím na neho tiež takmer vždy.
Inými slovami keď to zoberieme odzadu, tento kanál nesledujem vôbec :) :) :)

Zatiaľ na ňom bežia hlavne rozprávky a teraz "Priatelia", zatiaľ klasická Prima/Nova/Markíza.
StD (8612)|12.2.2011 10:08
...no já jsem si řadu věcí od nich pořídil dokonce i na DVD, namátkou třeba dvoudílný film Britz (2007) a další, musel bych to dohledat. Zkrátka trefují se do mého žánru, což však nemusí platit u tebe i dalších. Každá TVstanice se profiluje na určitou skupinu diváků.

Edito @Dagy2: Koukni se pozorně zvláště na kapitolu Programming zde.

BTW: A v London jsem proto, že tam jezdím venčit svou čubu, která je tam u dcery, takže dědek bývá "užitečný"... :-E
losos (2977)|12.2.2011 17:00
METOP - Program přímých přenosů na sezónu 2010/2011 :
=====================================
Christoph Willibald Gluck | IPHIGÉNIE EN TAURIDE (Ifigenie na Tauridě)
Sobota 26. únor 2011 v 18.45 hodin
Gaetano Donizetti | LUCIA DI LAMMERMOOR (Lucie z Lammermooru)
Sobota 19. březen 2011 v 17.45 hodin
Gioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)
Sobota 9. duben 2011 v 18.45 hodin
Richard Strauss | CAPRICCIO
Sobota 23. duben 2011 v 18.45 hodin
Giuseppe Verdi | IL TROVATORE (Trubadúr)
Sobota 30. duben 2011 v 18.45 hodin
Richard Wagner | DIE WALKÜRE (Valkýra)
Sobota 14. květen 2011 v 17.45 hodin

Družice 1°W, 11529 V 12891 - parádní obraz používá velmi vysoký BitRate (Ariva ukazuje cifru 2248).
Dagy2 (3153)|13.2.2011 08:32
to StD: môj komentár k Londýnu bol hlavne o tom Londýne. (Tichá závisť) :)
losos (2977)|13.2.2011 13:40
10,0°E - Eutelsat W2A - Fi02STOK HD (FTA), Premier League HD + MGM ME + Chelsea TV (v BISS), + FTA kanály, celkem 23 TV programů.

Premier League HD (11305 V 30000) - to je samozřejmě pro milovníky fotbalu vůbec nejžádanější a nejvítanější HD kanál na orbitu. Má rovněž dobrý obraz, z našeho hlediska má jen jedinou chybu, neumí česky, stejně jako i ostatní programy na této družici.

Fi02STOK HD (11396 V 14400) - tento program jsem naladil poprvé až dnes (13/2) - dle informace na jiném fóru. Dávali na něm hokej Rusko - Česko v HD kvalitě - obraz byl perfektní, ještě lepší, než na Premier League HD. Po skončení zápasu přenos stále běží, je tam vidět ledová plocha, uvidíme, co bude dál..., nezapomeňte se tam občas mrknout. Teď od 16:00 hod je zápas Švédsko - Finsko.
Patrně vysílá jen během toho hokejového turnaje...

Chelsea TV - v seznamu programů označen jako CTV (11305 V 30000), je sice jen SD, ale 16:9 - a protože to je rovněž program zabývající se fotbalem, tak je jistě stejně tak žádaný, jako Premier League HD.

SKY SPORT 24 & JSC SPORT FEED (v seznamu programů označen ITINFI CH8), (11134 H 5064) - také jen SD, ale 16:9 a opět fotbal...(a jen někdy).

Tož chlapci "DO TOHO, DO TOHO..." :)
Dagy2 (3153)|13.2.2011 14:13
Pozícia 13E má najviac FTA zo všetkých pozícií až 1091.
Keďže ale na tejto pozícii mám starý plesnivý LNB z čias začiatkov analogu a bez možnosti prepínať LF/HF, mám možnosť sledovať a doporučiť len niečo z frekvencie 10950 - 12020 MHz.
Príjem z tejto duržice je na Gibertini 85cm smerovanej na 23.5E, t.j. LNB 10° šilhá a je úplne bez problémov aj s šumovým číslom LNB 1.2dB (takže na nejaké HD ready LNB zabudnime aj u tejto družice)

13E je "multinárodná" ba až "babylonská", kde nájdete okrem eskimáčtiny snáď každý akýkoľvek iný pozemský jazyk, ale prevahu má taliančina.
Z FTA programov môžem odporučiť tieto:
- hudba
-- fanúšikom klasického rocku určite urobí radosť poľský kanál RebelTV
-- bežné hudobné kanály VIVA PL, EskaTV, RU TV, Music box Russia
-- RTL102.5 - čo je podľa mňa najlepší rozhlasový taliansky kanál. Táto stanica vysiela pohľad do štúdia a klipy ktoré sú však už televízne - nie rozhlasové :)

- poľský paket
TV Polonia, TV Kultura, TVP info, Puls, TVS, ITV, TVR a všetky polské rádiá

- šport
-- Rai Sport 1 a 2
-- arabské väčšinu dňa futbal vyseilajúce stanice Dubai Sport, JSC, AD sport1
-- Nuvolari - taliansky motoristický program o nových aj historických autách

- Taliančina
stovky lokálnych talianskych programov vhodných pre výučbu taliančiny

- Nemčina
vysiela tu aj pár klasických staníc známych inak z 19.2E (ARD, ZDF, RTL)
Dagy2 (3153)|20.2.2011 17:48
Keďže losos určite zase ladí Arivu a ja nemám motor len fixné pozície uvediem ako poslednú z mojej strany notoricky známu pozíciu 19.2E
Túto pozíciu možno v FTA považovať za plne nemeckú. Čo zaujímavé sa tu teda nachádza:

FTA HD programy vo vynikajúcej kvalite:
ARD HD, ZDF HD, ArteHD v rozlíšení 720p
AnixeHD, ServusTV DE + ServusTV AT (zatiaľ s rovnakým programom) v 1080i

nemecká klasika:
to sú všetky programy ktoré poznáme ešte z čias analogu -
"spolkové" programy ARD, ZDF, 3SAT, RTL, RTL2, SuperRTL, SAT1, PRO7, Tele5, VOX, Kabel 1 a všetky krajinské TV (BR, SWR, WDR, MDR, HR, NDR, RBB s lokálnymi mutáciami)

nemecké verejnoprávne TV rozšírili v digitále svoje vysielanie o programy zamerané na určité cieľové skupiny divákov:
EinsFestival, EinsExtra, EinsPlus, ZDF_neo, ZDF infokanal, ZDFtheaterkanal sú zamerané na obmedzené žánre

vzdelávacie kanály s programami z vedy, techniky, automobilov a prírody
- Phoenix, DMAX

hudobné programy
-VIVA Germany, Music TV, ojom TV, Yavido, DeLuxe Music


Treba určite tiež spomenúť notoricky známy program Dr.Dish, ktorý určite každý kto trochu fandí satelitom pozná.


šport je v FTA pomerne chudobne zastúpený nemeckou verziou Eurosportu, ktorá je identická s vysielaním Eurosportu u SkyLink a druhou FTA stanicou je Sport1 (bývalý DSF) so športovými klipmi v čase od 24.00h do 05.00h :)


Poľský TV paket na 19.2E obsahuje v FTA TVP Kultura, TVP Historia, TVP Info a TV Polonia


Samostatnou kapitolou, ktorú si uričte nenechajte ujsť sú rádiá na Astre 19.2E.
Je tu obrovské množstvo nemeckých, rakúskych, poľských a francúzskych FTA rádií.
Milovníci klasickej hudby nájdu niekoľko rádií v DD - napr. OE1, BR-klassik a pod. Takmer všetky nemecké a rakúske rádiá vysielajú EPG na niekoľko dní dopredu.

Nemožno tiež nespomenúť platenú HDTV nemeckej platformy HD+. Za poplatok 50EUR/ročne (to je menej ako polovica u SkyLinku) sú tu programy v skutočnej HD kvalite.
RTLHD, RTL2HD, VOXHD, Sport1HD, SAT1HD, PRO7HD, Kabel1HD, SixxHD
panasonic650 (1124)|20.2.2011 18:06
[quote=Dagy2;331347]....a druhou FTA stanicou je Sport1 (bývalý DSF) so športovými klipmi v čase od 24.00h do 05.00h :)[/quote]
:D B-)
losos (2977)|20.2.2011 19:59
Jen doplním, že v současné době je možné na této družici přijímat z placené nabídky paket ORF, z toho samozřejmě nejzajímavější pro nás jsou dva HD programy : ORF 1 HD a ORF 2 HD.
Bývá na nich leccos, např. i přímé sportovní přenosy s nádherným obrazem (mnohem lepším, než má Eurosport HD od Skylinku...). ;)
Protože mají i EPG, je snadné zjistit, co se bude vysílat - stačí 3x stisknout tlačítko "I", nebo jednou EPG. (To platí pro Arivu).
losos (2977)|21.2.2011 02:34
O programech na této družici jsem již psal (i o těch bílých nočních košilích), je to hned na druhé stránce a poměrně nedávno - 2. února 2011.
Je to až neuvěřitelné, co se od té doby, za těch pár dnů, v onom arabském světě událo a změnilo.
Nemohl jsem to pominout - a protože mne zajímalo, kde by se dalo sledovat co nejvíce zpráv o onom převratném dění, tak jsem trochu blíže prozkoumával programy právě i na této družici.
Našel jsem jich tam celou hromadu, nemá cenu je vyjmenovávat, většinou začínají na "Al...", ale také např. Bahrain, JSC, či Sýrie.
Ve dne v noci na nich běží záběry z demonstrací, jsou slyšet výkřiky a střelba z automatických zbraní, lidé na nich chodí s transparenty, nebo prchají a umírají...

Tož tak - tam to najdete...
Dagy2 (3153)|21.2.2011 09:01
Je to istotne strašné, keď vidno umierať ľudí v priamom prenose a našťastie je to pomerne ďaleko od nás.
Ale pokiaľ chcete vidieť katastrofu v domácom podaní a v zrozumiteľnej reči bude vám už čoskoro stačiť 23.5E a Nora (:
romandurk (13)|25.2.2011 13:06
Na pozici Turksat 42 E na tp12015 ,H,27500 ladim na Gibertini 100 ,lnb IBU , jsem našel zajímavé demo kanal 3D. Použil jsem brýle z časopisu Blesk a fungují i na tv. Vlastním plazmu tv 107.
Je to pro mě zajímavé,mužete vyzkoušet.
mpaulen (61)|25.2.2011 14:03
Astra 23,5; volné stanice hudební nové City TV a DSTV, kmitočet 12051V, SR 27500
jarino1978 (8045)|11.3.2011 22:39
* Astra 3B (23,5°E), freq. 12,207 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S2/8PSK, Pilot ON

HD kanál iConcerts se objevil na DVB-S2 transpondéru Satellite BG a identifikuje se zatím jen jako I - Concerts. Vysílání bylo v době publikování zprávy šířeno v režimu FTA, takže bylo možné stanici přijímat na libovolném HD set top boxu. Později dojde k zakódování signálu systémy Conax a CryptoWorks. Program pak bude k dispozici jen abonentům bulharského providera.

i-Concerts HD se vysílá v rozlišení 1440x1080 s video bit ratem 5,3 Mbit/s a se zvukem v kvalitě 256 kbit/s.

Zatiaľ FTA
IMG_1450.JPG IMG_1458.JPG IMG_1455.JPG
losos (2977)|16.3.2011 16:39
Možná víte, možná ne ?

Několik dnů jsem se na tohle fórum nemohl přihlásit a tedy ani nic psát.
Nijak moc mi to nevadilo, protože jsem stejně většinu dne a noci NEVĚŘÍCNĚ zíral na různé TV programy, které se předháněly v uveřejňování tragických záběrů z Japonska. Brzy nato se přidaly záběry vybuchujících atomových reaktorů.
A záběry z arabského světa, kde se lidé v Libyi vzbouřili proti Kaddáfímu a hned poté, jak je Kaddáfí likviduje...
Nikdy jsem si ani ve snu nepomyslel, že něco takového zažiji a budu moci sledovat na velké televizní obrazovce v přímém přenosu. A obzvláště ne letos, rok přece začal tak klidně a mírumilovně, až to bylo nudné.
Stále to však ještě neskončilo - ani v Japonsku, ani v arabském světě, viz např. boje demonstrantů v Bahrajnu. Neskutečné záběry - např. dorážení zraněných záměrným přejetím autem ...
Velké demonstrace a boje s pořádkovými silami pokračují i v Jemenu.
Či záběry hašení reaktorů z vrtulníků a vodními děly, což silně připomíná Černobyl...

Použil jsem k tomu tyto programy z těchto družic :

26°E - 11996 H 27500 - Al Jazzera
26°E - 12073 H 27500 - NHK World
a pár jiných arabských...

23,5°E - ČT24 a TA3, někdy také NOVA HD

21°E - 12517 V 2894 - AJA W6 (Al Jazeera trochu jinak)

19,2°E - 11778 V 27500 - CNN Int.
19,2°E - 11509 V 22000 - NHK World TV
19,2°E - 11509 V 22000 - Al Jazeera Channel
19,2°E - 11509 V 22000 - Al Jazeera English
19,2°E - 11362 H 22000 - Das Erste HD
19,2°E - 11362 H 22000 - ZDF HD

13°E - 12597 V 27500 - JSTV1 (Japane Satelite TV)
13°E - 11137 H 27500 - NHK World

Tož tak, přeji dobrý obraz a trochu příznivější zprávy...
losos (2977)|18.3.2011 13:25
METOP - Program přímých přenosů na sezonu 2011 :
=================================

Gioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)
Sobota 9. duben 2011 v 18.45 hodin

Richard Strauss | CAPRICCIO
Sobota 23. duben 2011 v 18.45 hodin

Giuseppe Verdi | IL TROVATORE (Trubadúr)
Sobota 30. duben 2011 v 18.45 hodin

Richard Wagner | DIE WALKÜRE (Valkýra)
Sobota 14. květen 2011 v 17.45 hodin

Na Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6
losos (2977)|23.3.2011 18:23
Dobrá zpráva, přibyl další HD program FTA :

Program Channel 4 HD (12607 V 27500) je již v režimu FTA.
Současně se na nové frekvenci 12727 V 27500 objevil nějaký test. Možná i tam něco přibude...
losos (2977)|1.4.2011 01:02
Pro ty, kdo nečtou Parabolu : jedna dobrá zpráva pro milovníky fotbalu :

Premier League HD (PLTV)
Eutelsat W2A 10°East
11305 V 30000 5/6 DVB-S2/8PSK a také na
10995 V 6888

jede to momentálně FTA
losos (2977)|6.4.2011 18:36
Pro ty, kdo nečtou Parabolu :

Eurobird 1 (28,5°E), freq. 11,224 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 2/3, DVB-S/QPSK

NHK World HD je anglicko-jazyčný zpravodajský a lifestylový program.

Katastrofa v Japonsku v HD provedení...?

Zvuk již jde, stačí znovu naladit, funguje Audio PID 2346.
losos (2977)|8.4.2011 01:42
Gioacchino Rossini | LE COMTE ORY (Hrabě Ory)
Sobota 9. duben 2011 v 18.45 hodin

Na Thoru (1°W) kanál METOP 11529 SR 12891 Ver. FEC 5/6

Podrobnosti zde : http://www.satcentrum.com/clanky/4461/dalsi-satelitni-prenos-z-metropolitni-opery-live-in-hd-hrabe-ory-gioacchina-rossiniho/
jarino1978 (8045)|11.4.2011 17:35
Kulturní kanál 3sat přichystal další den, který bude zcela věnován koncertům. Na první květnový den je přichystán 24 hodinový maratón koncertů populární hudby. Diváci se mohou těšit například na interprety jako je Queen, Tina Turner, Eric Clapton, Status Quo, Pet Shop Boys a další.

Na jaké koncerty se mohou diváci 1.5.2011 těšit?

05.45 - Die Toten Hosen: Mach mal lauter - Live in Berlin

06.45 - The Scorpions: Acoustica

07.45 - Rory Gallagher: Irish Tour

08.30 - Rod Stewart: Live at London Olympia

09.15 - Status Quo: Pictures - Live at Montreux

10.15 - Queen & Paul Rodgers: Let the Cosmos Rock

11.15 - Bruce Springsteen & The E Street Band: London Calling

12.15 - The Rolling Stones: Ladies and Gentlemen

13.15 - Eric Clapton: Crossroads

14.15 - Phil Collins: Going Back

15.00 - Neil Diamond: Hot August Night/NYC

16.00 - Tina Turner: 50th Anniversary Concert Tour

17.00 - Paul McCartney: Good Evening New York City

18.00 - Michael Jackson: HIStory Tour

20.00 - The Rock and Roll Hall of Fame: 25th Anniversary

22.15 - The Rolling Stones: Live at the Max

23.30 - P!nk: Funhouse

00.30 - Take That: The Circus Live

01.10 - Pet Shop Boys: Pandemonium

02.10 - Beyoncé: I Am Yours

02.55 - The Pretenders: Live in London

03.40 - Oasis: Electric Proms

04.40 - Lovers Live

05.25 - Carole King & James Taylor: Live at the Troubadour

technické parametry:

* Astra 1H (19,2°E), freq. 11,954 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK
janin (15)|14.4.2011 08:41
FTA: Music Plus, Rock TV a Best of Music
Eurobird 9A (9°E), freq. 12,073 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK
losos (2977)|25.4.2011 12:12
Na družici Turksat 2A na 42°E - Turecká ATV začala testovat ATV HD a A Haber HD :

technické parametry - ATV HD, A Haber HD:
Freq. 11,896 GHz, pol. H, SR 11200, FEC 2/3, DVB-S2/8PSK, FTA

Jen dodám, že jsem to naladil i na anténu, kterou běžně používám :
Laděno na parabole FTE Maximal OS dural 105 (účinná plocha 91x98 cm), LNB Sharp BS1R9EL100A, Stab HH 90 (+-65°), pomezí ČR a Slov.

Signál je na této parabole dost slabý (10 - 25%), ale k fungování programů to kupodivu postačuje... (a to je dnes zamračeno).
losos (2977)|5.5.2011 14:42
Na frekvenci 11075 V 27500 Hotbird 13°E program MTVN HD již nejde.
Ivo Mašek (10205)|20.5.2011 19:45
Společnost SES Astra, součást satelitní společnosti SES, oznámila, že podepsala smlouvu o pronájmu se společností Telekom Srbija pro Direct-to-Home vysílání srbských veřejnoprávních stanic RTS Sat a rozhlasové Radio Beograd v Srbsku. Stanice budou vysílat zdarma přes satelit SES Astra na orbitální pozici 19,2 stupně východně, a to od 1. června 2011. Telekom Srbija je důležitým obchodním partnerem na této pozici v balkánské oblasti.

Ferdinand Kayser, výkonný obchodní ředitel SES, k tomu řekl: „Jsme rádi, že se povedlo podepsat tuto smlouvu o pronájmu s Telekom Srbija. Znamená to průlom v naší strategii týkající se pozice 19,2 stupně východně, která se stává novou orbitální pozicí pro příjem Direct-to-Home v balkánské oblasti. Díky stanicím RTS Sat a Radio Beograd jsme nyní přidali atraktivní nabídku k ostatnímu portfoliu na 19,2 stupňů východně, což pomůže našemu dalšímu růstu a dosahu v této dynamické oblasti.“

Zdroj: HD World