Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 490

Téma: Jaké a jak naladit zajímavé programy na různých družicích

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Proč jsem vůbec založil tohle vlákno ? Ze dvou důvodů - ten první je :

Mnoho zájemců o příjem TV programů ze satelitů se ptá :
    Proč si mám pořídit příjem z více družic, například pomocí motoru, či více LNB přes DiSEqC přepínač ?
    Stojí to vůbec za to ? Co zajímavého lze uvidět ?

Druhým je ten, že (jak se zdá) se firmware sat. HD přijímačů začíná stabilizovat, a že bychom se snad (kromě řešení problémů s různým firmware), mohli začít věnovat konečně i samotným televizním programům...

Doufám, že bychom zde mohli uvést pár zajímavých informací, které by nováčky v tomto oboru pro další kroky dostatečně inspirovaly...

Pro začátek uvedu takový malý přehled těch HD programů, které se mně osobně nejvíce zamlouvají (další můžete doplnit - a třeba i SD) :

42,0°E - Turksat 2A,3A - výborný TRT HD (11043 V 6400 - je v BISS) - nikdy nevíte předem, co zajímavého budou vysílat (tedy aspoň já to nevím - mají sice již EPG, ovšem pro nás naprosto nesrozumitelné), přesto už mne mnohokrát příjemně překvapili...obraz HD je perfektni a např. sportovní přenosy nádherné. Také jsem měl štěstí, že jsem viděl i úžasné koncerty, např. ze soutěže Eurovize, ale i jiné... - rozhodně doporučuji sledovat jako numero 1.
    Jen doplním, že se dá sledovat i na 7,0°E - Eutelsat W3A (10847 H 30000), pokud není zrovna zakódovaný.
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 17-01-2011 v 14:18
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

podľa mňa by celkom pekne stačilo pravidelne sledovať túto stránku ( je tam aj možnosť RSS ) :
    http://cz.kingofsat.net/

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

losos záslužný čin. Som zvedavý, či okrem Teba niekto niečo pridá. Založil som rovnaké vlákno na inom fóre a zostalo to kompletne bez odozvy. Toto je totiž veľmi nezáživné vlákno, nedá sa tu v podstate nikomu za nič vynadať . (Aj keď si nadhodil že budeš uvádzať len tie čo sa dajú na Arive, takže by predsa len bolo o čom?)
    Ale mohli by sme uvádzať veľkosť paraboly na ktorej sa dá program zachytiť.

Jarino, kingofsat je síce super ak chceš nájsť názov stanice, jazyk, kodovanie, PIDy a pod. Ale absolutne nevieš, čo na tých staniciach vysielajú. Takže točiť parabolu niekam nevediac čo očakávať od nejakého TRT bude asi málokto.

Ako príklad dávam:
    Astra 28.2E, 12441V 27500 / Parabola 85cm ("šilhaná" z 23.5E), FTA
    Programy sú označené ako BBCi1 až BBCi7 (alebo STREAM 0 ÷ STREAM 6). Podľa popisu na parabole je uvedené "interaktívní" a nič viac.
    Na týchto programoch je vysielaný väčšinou šport, aktuálne top športové akcie buď ako 15min highlight smyčky (futbal, prehľad Premier league, F1, rugby a pod) alebo priame prenosy (tenisové Grand Slamy, lyžovanie a pod).
    Takisto v smyčkách bežia "klubové" koncerty z BBC Radio1
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 17-01-2011 v 17:04

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Je to jistě notoricky známá družice, která se proslavila v poslední době díky prolomení kódování paketu Bulsatcom atd.
    Co na ní (kromě těch 4 programů pro dospělé - 2 ve dne + další 2 až 3 v noci) je opravdu zajímavého ?

Mně se velice líbí nádherný obraz hudebního programu Planeta HD (hezké zpěvačky např. ), horší je to již s typem hudby, který mi tedy vůbec nevyhovuje, ale kvůli tomu pěknému obrazu se vždy vydržím aspoň chvíli koukat...
    Další - někdy velmi zajímavý program, je bezesporu Hobby TV HD, který se věnuje hobby.
    Rybolovu, myslivosti, ale i jiným koníčkům, rozhodně všem doporučuji často tento program navštívit, možná budete někdy i příjemně překvapeni. Má také EPG (sice v azbuce, ale něco se z toho vyluštit dá, stejně jako u Planety HD).
    Pro ty, kdo nemají možnost přijímat Eurosport HD od Skylinku v češtině, mají zde náhradu v bulharštině.
    I další dva naučné HD programy se mohou někdy hodit, jsou to : National Geographic HD a Discovery HD.
    Poslední je filmový program Film Plus HD. Ten jsem prakticky nikdy nesledoval - bez češtiny je pro mne nezajímavý.
    Na závěr se ještě zmíním o několika exotických hudebních programech včetně MTV, The Voice, VH1 a pod.
    Samozřejmě zde jsou i mnohé sportovní kanály, také např. Eurosport 2.

Tato družice nabízí hodně programů (v Arivě jich funguje celkem 85) - a je to v dnešní době největší lákadlo, kvůli němuž rozhodně stojí za to si pořídit motor. Tak hezký obraz...
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 18-01-2011 v 01:19

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2010

kto by mal zaujem o konske dostihy na snehu z Finska....

Toto-TV Thor 0,8w 10839 V 24497 576i 16:9 Conax FTA Bitrate : cca 7 mbps

vyzera to ako keby to bola tv nejakej stavkovej spolocnosti...ale kukat na kone v snehu po tme....veeelmi ukludnujuce....az na tu finstinu..ale v pozadi hra Nightwish a finske metalove kapely..xixixixi

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

9,0°E - Eurobird 9A - Fashion HD, LUXE.TV HD, m2 HD, 3x Penthouse HD + dalších 12 HD programů, Fantasy Channel, (p), celkem 101 programů, které všechny fungují i v Arivě 200 HD.

Je to v poslední době velmi zajímavá družice, protože na ní nalezneme dost programů věnujících se sportu, které jsou FTA - bližší popis jistě není nutný.

Co se týká těch 3+12 HD programů, tak ty v Arivě fungují jen tehdy, když je připojena k netu, viz sekci o Arivě.
    Jsou mezi nimi i atraktivní sportovní HD programy, také MTVN HD - všechny najdete na Platforma HD zde :

http://en.kingofsat.net/pack-platformahd.php
    jde i tohle :
    http://en.kingofsat.net/pack-platformadv.php
    Víc bližších informací nemohu podat, je to příliš nové..., ale ty sportovní HD se mi docela líbily.
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 23-01-2011 v 08:21

Nováček
    Registrace
    Jan 2010

docela mě iritovalo,že na PLTV/10E/není funkční EPG a nikde nebylo k sehnání,co a kdy dávají,snad se na tomto odkazu dovíte tel.program i dopředu.
    http://www.viasat.se/tvguide/channel/0107

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

tak ja to trošku zavediem inde, kludne, ak to je OT, tak to Ivo vymaž...
    Dosť ma sklamalo, že dnes skončí Z1...
    http://www.parabola.cz/clanky/4197/c...onci-vysilani/

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Chlapi toto vlákno bol super nápad (aj keď som lososa musel "pomlouvat" v inom vlákne že to fláka -sľuboval 1program denne ) - nakoniec vidno to z 1000 prečítaní, že je záujem.
    Píšem tento príspevok len aby sa neprepadlo na smetište dejín - nedá sa "vystrčiť" tak aby zostalo nad "linkou" ?

Prosím ešte raz, píšte aj veľkosť paraboly na ktorú prijímate daný program (ak píše niekto iný než losos). aby tu niekto netočil 80cm na polohu kde je treba 200cm.

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Ha, správná připomínka, ale bohužel mi do života vlezl velký problém, kterému jsem musel dát přednost - nové firmware V2.08B4patch a problémy se settingem pro něj...Na nic jiného jsem neměl čas...snad to od zítřka napravím. Ale těch tisíc přečtení je právě neuvěřitelně málo, to vypadá tak asi na jedno sto čtenářů...

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Tema je to super len ludi co ma motor je asi pomenej. Ale ak to nebudete povazovat za OT tak sa opytam na ktorom satelite ziskam najviac "odkodovanych" US kanalov ?

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

losos tak som ťa trafil, lebo v inom vlákne som žartom napísal, že určite máš problém s Arivou tak to s tými stanicami nestíhaš updatovať.

panasonic skus:
    http://en.kingofsat.net/find2.php?po...rd=&ordre=freq

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

28,2°E - Astra 2A,2B,2C - Luxury Life HD (je FTA a má EPG na jeden program dopředu).
    Možná vám připadne divné, proč se o tomto programu zmiňuji, ale i mne samého dokázal tento program příjemně překvapit - dávají na něm (v různou denni i noční dobu) totiž i nádherné špičkové balety s krásnou hudbou, které mají tu výhodu, že k nim netřeba slov. Viděl jsem dva a mám dojem, že stále opakují jen tyto dva. A proto, kdo je ještě neviděl, nenechte si to ujít, možná je to opakované vysílání jednou omrzí...

Dále je na této družici možné přijímat nejméně 17 FTA hudebních SD programů, např. B4U Music, Bliss, Clubland TV, Flava HiTV, Lava, Vegas Elvis (hádejte, čemu se věnuje ?), atd..., viz setting pro Arivu ode mne. (str. 8.)
    Nesmíme zapomenout ani na sport - je zde 7 programů označených STREAM-0 až 6, které se mu důsledně věnují. (Už se o nich výše zmínil i Dagy2).
    Přiznám se, že jsem všechny programy z této družice ještě nestačil dobře prozkoumat, je jich příliš mnoho, celkem 228, ale v HD je FTA bohužel jen ten jediný - Luxury Life HD, což je škoda.

Na obří paraboly lze prý přijímat i HD vysílání BBC, které je FTA, ale protože takovou dvoumetrovou parabolu nevlastním, tak o tom nemohu nic víc napsat.

Tož hezký obraz při baletu...

P.S. - sledujete krasobruslení na TRT HD ? Nádherný obraz ! (Opakují to, mrkněte se...)
    Tak vysoký BitRate se vidí málokdy...(7°E asi 1.911 až 2.461) - na 42°E ukazuje Ariva BitRate mnohem nižší (okolo 1.660), všimněte si...zda tomu tak opravdu je, netuším, rozdíl lze však rozeznat i pouhým okem. Ale je to krása tam i tam...
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 02-02-2011 v 09:25

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

TRT HD na 7°E úžasný obraz. Poobede skoky na lyžiach/slalom, ( info pre začiatočníkov, ako ja: TP som vkladal ručne, Ariva 200 ).
    Naposledy upraveno uživatelem medve?: 01-02-2011 v 17:34 Důvod: Nemám lososov setting, iba vlastný.

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Teď v noci je na TRT HD hokej TUR : RUS - právě to je 0:26...
    Obraz stále vynikající.
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 02-02-2011 v 11:03

Strana 1 z 33 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 18-11-2010, 15:57
  2. Nejdou naladit programy
    Od fubuk v sekci DVB-T
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 02-10-2010, 20:50
  3. Reakcí: 10