Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak získat autorské práva?

DjKarer (8)|15.1.2011 20:22
Zdravím.
Zanedlouho mám točit jednu akcičku a to video by poté mělo jít na net a být veřejné a pro všechy (na youtube).
Chci tam dát jednu skladbu od skupiny queen.
A chci abych měl v pořádku autorská práva.
Nevíte, jakýmn způsobem se jim toto platí?
Děkuji
Radek
Pitomec (10211)|15.1.2011 21:32
MartasKP (710)|15.1.2011 22:02
Pokud to nebudes delat za uplatu,tak bych to neresil
bicista (280)|16.1.2011 13:44
Jak se plati prava a komu kdyzto to das na youtube fakt netusim. Co se ti hlavne stane pokud tam hodis ten song, tak ti pravdepodobne prijde mail, ze porusujes prava nahravaci spolecnosti (oni ti ji napisou) no a pak te jako upozorni ze se vlastne priliz nedeje, ale ze tve video nebo zvukova stopa je zakazana v nejake zemi. Tam jim tve video nepujde spustit. Vetsinou to bejva nemecko. Tohle je takovej vecnej problem, kazde video vetsinou obsahuje nejaky song, vubec nevim jak to zkoumaj, myslel jsem ze treba MP3 mam nejaky info v sobe atp. Zkousel jsem to ruzne pretocit, prenahrat atp. Stejne mi to nepomohlo. Stejne mi poslou vzdy mail ze me video obsahuje zvukovou stopu, kterou porusiji autorska prava nejake zeme a tam ze me video bude zakazano. Nastesti ČR to vetsinou nebejva, to by mi tam musela asi vejskat Vondrackova a to nehrozi :)
DjKarer (8)|17.1.2011 18:08
[quote=bicista;323765]Jak se plati prava a komu kdyzto to das na youtube fakt netusim. Co se ti hlavne stane pokud tam hodis ten song, tak ti pravdepodobne prijde mail, ze porusujes prava nahravaci spolecnosti (oni ti ji napisou) no a pak te jako upozorni ze se vlastne priliz nedeje, ale ze tve video nebo zvukova stopa je zakazana v nejake zemi. Tam jim tve video nepujde spustit. Vetsinou to bejva nemecko. Tohle je takovej vecnej problem, kazde video vetsinou obsahuje nejaky song, vubec nevim jak to zkoumaj, myslel jsem ze treba MP3 mam nejaky info v sobe atp. Zkousel jsem to ruzne pretocit, prenahrat atp. Stejne mi to nepomohlo. Stejne mi poslou vzdy mail ze me video obsahuje zvukovou stopu, kterou porusiji autorska prava nejake zeme a tam ze me video bude zakazano. Nastesti ČR to vetsinou nebejva, to by mi tam musela asi vejskat Vondrackova a to nehrozi :)[/quote]

Joo, tak oni mají podobnou věcičku, něco jako umí Midomi.com.
Prostě tu skladbu pozná podle zvuku. Dobrá, no. :) Díky. :)