Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234
Zobrazené výsledky: 46 až 56 z 56

Téma: VD: 3D TV omylem roku?

Neregistrovaný
    Guest

Ty blbečku můj otecko je už dávno v důchodě a jestli v tvém niku to číslo je tvůj ročník tak můžeš byt tak leda můj syn jinak schválně sem dal tan nejslabší a ten nejlepší film který mam a určíte nemam zapotřebí nic upravovat není nic jednoduššího vypsat do Gogole Avatar.3D.2009.Half-SBS.1080p.DTS.x264-munk a najdeš plno odkazu a určíte kvůli takovým kokotum jako jsi ty všichni upravují Info aby ti něco dokazovali takže nadále čum na svoje bluray disky a nech ty co jim stačí mkv na pokojí a tímto končím s touto nesmyslnou debatou
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Ty blbečku můj otecko je už dávno v důchodě a jestli v tvém niku to číslo je tvůj ročník tak můžeš byt tak leda můj syn
    - tak to by si sa mal za to hanbiť dvojnásobne. Starý chren a nemá rozum...
    - dúfam, že svoje potomstvo vychováš lepšie...
    - a v mojom nicku je rok môjho narodenia. To máš pravdu...
    - tvoje tvrdenia sú fakt značne uletené, pretože šabliť pri TV z nejakého 3D ripu na nejakej 3D shit TV s 3D shit okuliarmi musí byť krásny zážitok pre podobných tebe

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2011

Aktivní 3D bych si ze zdravotních důvodů domů nikdy nepořídil a vůbec bych nevylučoval, že dojde i k jeho zákazu, neboť nutit členy rodiny, kterým působí zdravotní problémy k jeho sledování, ať už během společné návštěvy Cinestar na rodinnou vstupenku nebo doma s cik cak brýlemi považuji za týrání. Poznámka: Za současného stavu (seřízení) této aktivní 3D technologie a/synchonizované s LCD brýlemi.

Cinestar České Budějovice - Avatar 3D, naprostá devastace jinak nádherného filmu. Brýle ztmavují a vyšisují barvy a kontrast na úroveň nekvalitně podsvíceného LCD zobrazovače. V první polovině filmu nesynchronizovaný obraz - rozmazané postavy, nutně vedoucí k bolestem hlavy. V druhé polovině promítání pár (na prstech jedné ruky) spočitatelných stereo 3D efektů, předmětů jakoby vystupujících z plátna. Objevil se i novodobý nešvar známý z ukázek DirectX 11, umělá snaha o plastičnost objektů na rozostřeném pozadí v mlze - jakoby se ani nenatáčelo digitální kamerou. Jako ukázka možností 3D dobré, ale jak mám věřit, že to ve hrách s NVidia 3D Vision (active shutter glasses) bude fungovat lépe nežli v kině.

Jakub K
    Guest

Pan Jano by se už mohl smířit, že zobrazovat realitu nelze. Je dost trapné sledovat Vaše komentáře. Přesvědčujete mne stále o tom, že máte jen jednu, možná dvě zkušenosti s 3D, maximálně na jediném zařízení co jste si pořídil a pak hned prodal a děláte závěry.

Tajemství rozdílu 3D na TV a realitou je ve vnímání hloubky. Kdy mozek dokresluje prostor. Vychází naprosto z přesné metody jako Side by Side metoda (mimochodem někdo zmínil, že se rozlišení dvou snímků snižuje... Což není pravda, FHD3D je FHD 3D se dvouma fotkama o 1080p na 1920, záleží jen na datovém toku.). Narozdíl od reality, vidíme mnohem více informací v malém zorném poli, jelikož v reálu stále mžouráme očima a točíme se zrakem ze strany na stranu, čímž stále přeostřujeme a fotíme od píky. Na monitoru vše máme v jednom ohnisku a je na mozku jak se s tím popere. Vjem nereálnosti tedy kazí hloubka, která je virtuální, neb je vnímána opačně, což není problém, jinak to ani nejde vymyslet (zatím), ale zásadní problém je v zaostřování hloubky. Realita je tedy ve své podstatě mnohem nekvalitnější než 3D obraz v FHD na menším displai. relita zkrátka vychází z perspektivy a všudepřítomného šumu a rozostření, kdo by se tedy na takovej hnus chtěl dívat...... Asi jen pan Jano.... přejme mu to. Já teda na obraz, promítnutý obraz do perspektivy zobrazený na 2D ploše fakt nemusím, až budou televizory do půlkruhu, můžeme o tom uvažovat, ovšem pro domácí použití, nereálné, už vidím jak se na to kouká celá rodina..... U Janků je možné ale asi všechno.

ai ai je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2007

Realita je zatim takova, ze nemuzu s zenou do kina na 3D protoze je ji z toho spatne. A ja se podivuju, ze se nekam podivam a neni to zaostreno, protoze pri produkci se musi nekam zaostrit, ovsem zrovna ne tam, kam sem se zrovna kouknul, tedy 3D implementuje hloubku, ale nezaostrenou nekdy, coz mozek (muj) vyhodnocuje jako ruch, melo by se to delat s velkou hloubkou ostrosti, ale v praxi zatim nic moc. Takze se tedy fakticky ceka co bude ...

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Realita je zatim takova, ze nemuzu s zenou do kina na 3D protoze je ji z toho spatne.
    Přesně můj případ. nejdříve začnou bolet oči, poté hlava v zátylku a pokud bych v tuto dobu neodešel, tak by se mi udělalo celkově špatně. Tohleto není zdaleka jenom můj případ, tímhle trpí skoro polovina lidstva. Ti, co ví na vlastní kůži, co to je - ti vědí a chápou to. Jsou mezi námi samozřejmě také ti, kterým to nevadí a 3D (myslím tím umělý prostor, ne ten realný) mohou sledovat - škoda jen, že ne všichni chápou tu druhou stranu. No to se holt nedá nic dělat.
    Je zajímavé, že skutečný, realný 3D prosotor (tedy to, co vidící lidé vidí kolem sebe a všude po celý život) nedělá problém nikomu, ani těm, kteří ten umělý 3D prostor prostě nemohou sledovat do konce produkce. To ovšem dokazuje, že umělý 3D prostor nemá s realným 3D nic společného a má ještě hodně a hodně co dohánět (i když možná dřive přijde holograf, a bude pokoj)

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Ivo, ono záleží na kině a kam si sedneš. Rozšířený omyl je sednout si někam dopředu, to jsem udělal v multikině na Avatarovi, obrovské nepřehlédnutelné plátno a navíc někde nahoře, takže mě slušně bolelo za krkem. Příjemně mě překvapilo nové 3D kino u nás v Bruntále, menší plátno a hlavně v rovině očí. Ovšem jak dlouho to vydrží, nevím. Na Starwars - skrytá hrozba 3D nás bylo v kině 6(!) - já, kamarád a jeho další 4 kamarádi, nj, lidi nemají prachy. Přitom ceny nejsou závratné 3D za 120-, 2D cca 90-.
    K tématu, 3D TV si ještě dlouho nekoupím.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

u nas stoji 2D 6.5 EUR , 3D 8 EUR ..

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

To si pak můžeš vzít s sebou sedačku domů? Nebo je v ceně večeře? To je hrozná cena...

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

bral som mojho 5.5 rocneho syna na Star Wars 3D ..film od 15 rokov . .hovorim , ze chcem detsky listok (6.5 EUR) .. A oni ze im system neumoznuje dat detsky listok .. asi preto , ze film bol od 15 rokov .. hovorim , ze je to divne , platit za 5.5 rocne dieta dospely listok (8 EUR) .. no a typek hovori : Mozem dat dochodcovsky .. ten stoji rovnako ako detsky ... Takze moj 5.5 rocny syn siel na dochodcovsky listok .. k tomu popcorn a kola .. 20 EUR len tak fuklo

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Teď jsem se díval na ceny cinestaru - 3D film základní lístek 199 Kč (8€). To už jsem tam nebyl pěkně dlouho. Pamatuju nějakých 150 Kč. 2D film za 165 (6,6€) Kde je kola a polystyren na chroupání - další dvě kila. Kašlat na to. Radši si zaplatím HBO HD a můžu koukat dle libosti.
    A na 3D jedině do imaxu. Je to skutečné 3D na velkém plátně a i to vstupné je rozumnější. Akorát to mám trochu z ruky.

Strana 4 z 4 PrvníPrvní ... 234

Podobná témata

1. Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 27-03-2012, 01:10
  2. VD: Co čekáte od roku 2011?
    Od Jiří Piškula v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-01-2011, 18:38
  3. Věděl by někdo z kterého roku jsou následující VCR?
    Od Kingofthehill v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 31-01-2010, 02:12
  4. VD: Události roku 2009?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-01-2010, 07:34
  5. Překvapení Roku.
    Od mouty v sekci Filmy
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 09-03-2005, 22:38