Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TAIYO YUDEN - zkusenosti

1hroch (865)|12.1.2011 21:32
Ma nekdo dlouhodobou zkusenost s medii teto znacky? Vsude uvadeji "dlouhodoba zivotnost".
Vyplati se investovat vetsi peniz do nakupu? Bude zivotnost vetsi nez u Verbatimu?
Jakeho vyrobce medii doporucite.

Totiz - zjistil jsem u 10 let starych audio CD Verbatim problemy pri cteni, pocet chyb PIE stoupa smerem ke konci - 1800 -2000. Cteno v peti mechanikach.
Jedno CD mam "Kodak digital science" - zlate a tam je zaznam naprosto perfektni - chyby okolo 20.
Jsou to archivni nahravky, tak bych je chtel uchovat.
StD (8612)|12.1.2011 22:00
No jestli za "dlouhodobou" zkušenost považuješ cca 8 let od prvních jejich DVD u mne, pak mám, ale to byly ještě TY s úplně jinou záznamovou vrstvou - aktuální je typ G03 a ten nestojí za moc. Ricoh G05 (Ritek, Arita, Traxdata, TDK, Kodak a další značky, pod kterými se to prodává) je lepší. Normální Verbatim je jen slabý průměr a když chceš od nich (Mitsubishi) lepší, musíš 5x až 10x více zaplatit za kus (Medical a Archival Grade...).
1hroch (865)|13.1.2011 06:27
Diky za rozbor. V te dobe byly Verbatimy povazovany pro "normalni smrtelniky" za dostupnou cenu jako spickova media. Jak je videt, zazraky se nekonaji. A kdyz vezmes, ze spousta mechanik ve spotrebni elektronice byla mlsna a brala jen ty s modrou vrstvou a palena nizkou rychlosti. Asi je treba jednou za petiletku provest prezehnuti a je vystarano.
1hroch (865)|14.1.2011 14:18
Tak koukam, ze ta Tebou doporucovana nejak zmizela z trhu.
Co je toto:
http://www.bscom.cz/mediarange-dvd-r-inkjet-fullsurface-printable-25ks_d90489

A co JVC.
Uz z vice stran jsem slysel o castem pouzivani Sony.
Pitomec (10211)|14.1.2011 14:27
1hroch (865)|14.1.2011 18:23
Pitomec: Yuden v pláštíku Panasonicu? - chapu to spravne? - ta jsou trvanliva?

Std: Na tom Softcomu jsem Yuden nasel, ale psal jsi, ze ted nejsou nic moc. Tak jsem hledal Ricoh a jejich obchodni mutace. A ty jsem nenasel.

Me jde take o CD na zaznam audia. A kdyz budu objednavat, tak bych nejradeji naraz z jednoho kseftu CD i DVD, nejlepe Printable.

Co a kde byste konkretne doporucili.

Ale takto vysoko bych zase nechtel jit:
http://www.softcom.cz/produkt/dvdr-datatresordisc-47gb-4x-jewel-box/?flist=1

Myslite, ze ma cenu toto:
http://www.softcom.cz/produkt/cd-r-verbatim-medidisc-80-min52x-print-jewel-box10ks/pack/?flist=1
StD (8612)|14.1.2011 18:48
[quote=1hroch;323328]Pitomec: Yuden v pláštíku Panasonicu? - chapu to spravne? - ta jsou trvanliva?

Std: Na tom Softcomu jsem Yuden nasel, ale psal jsi, ze ted nejsou nic moc. Tak jsem hledal Ricoh a jejich obchodni mutace. A ty jsem nenasel.

Me jde take o CD na zaznam audia. A kdyz budu objednavat, tak bych nejradeji naraz z jednoho kseftu CD i DVD, nejlepe Printable.

Co a kde byste konkretne doporucili.

Ale takto vysoko bych zase nechtel jit:
http://www.softcom.cz/produkt/dvdr-datatresordisc-47gb-4x-jewel-box/?flist=1

Myslite, ze ma cenu toto:
http://www.softcom.cz/produkt/cd-r-verbatim-medidisc-80-min52x-print-jewel-box10ks/pack/?flist=1[/quote]

Co je ten který disk zač jednoduše zjistíš, když si koupíš vzorek z dávky, vložíš do vypalovačky a koukneš se na něj třeba přes DVDInfo nebo v normálním vypalovacím ImgBurnu - zahlásí ti typ zápisové vrstvy (označení), další už si vygooglíš na specializovaných webech nebo to postni sem a já se ti kouknu "na známé adresy".

Ten tvůj první zmíněný druh už je trochu finančně "overkill" a navíc by jsi si musel nejprve vyzkoušet, jestli ho tvá vypalovačka opravdu umí dobře zapsat. Řekl bych, že stejného výsledku docílíš i s -/+RW mediem, to má také kovovou (odolnější) zápisovou vrstvu. A s těmi "plusky" si dej bacha na to, aby to bylo vypáleno čitelně i pro jiné mechaniky než na které to uděláš. BTW chci vidět, jak budou mít za 160 let ti tví prapotomci (funkční) staré zařízení schopné to přečíst... 9-)

P.S. Jo a co se týče třeba těch Ricohů v plášti TDK nebo Maxell - ten Softcom ti je bez problemu objedná na vyžádání - brát je budou také od velkoobchodníků stejně jako si je kupuji já třeba z Anglie, kde to je v EU nejlevnější. Akorát já si je odtud nechávám dovézt "kurýrem" zdarma (...dcerou :-E)
1hroch (865)|14.1.2011 20:54
[quote=StD;323334]Co je ten který disk zač jednoduše zjistíš, když si koupíš vzorek z dávky[/quote]
Ja to musim resit vsechno pres net - primo nedostupne
[quote=StD;323334]Co je ten který disk zač jednoduše zjistíš, když si koupíš vzorek z dávky, vložíš do vypalovačky a koukneš se na něj třeba přes DVDInfo nebo v normálním vypalovacím ImgBurnu - zahlásí ti typ zápisové vrstvy (označení)[/quote]
Toto tak trosku vim, jak zjistit, ale kde se dopidit zda je dobre ci nevyhovujici uz nevim. Ustrnul jsem na Verbatimech setrvacnosti z dob davnych a jak dnes koukam, tak "Casy se meni"
[quote=StD;323334]Ten tvůj první zmíněný druh už je trochu finančně "overkill" a navíc by jsi si musel nejprve vyzkoušet, jestli ho tvá vypalovačka opravdu umí dobře zapsat.[/quote]
Maji i seznam podporovanych palenic:
http://www.datatresordisc.cz/cz_support1.php?n=id6n&h=m1&l=cz_
[quote=StD;323334] A s těmi "plusky" si dej bacha na to, aby to bylo vypáleno čitelně i pro jiné mechaniky než na které to uděláš. BTW chci vidět, jak budou mít za 160 let ti tví prapotomci (funkční) staré zařízení schopné to přečíst... 9-)[/quote]
To vim, zvlaste stolni playery maji problem
[quote=StD;323334] stejně jako si je kupuji já třeba z Anglie, kde to je v EU nejlevnější. Akorát já si je odtud nechávám dovézt "kurýrem" zdarma (...dcerou :-E)[/quote]
Mas vyhodu!

CD-RW - me temer vsechna pred cca 2-3 roky zkolabovala, zajimave moje prvni - BASF (rychlost 1x - za asi 350,-) funguje stale, DVD-RW (vetsinou Verbatim) se zatim drzi. Vyhazel jsem nektere Imation, Benq a nekoli dalsich, ktera byla vetsinou jako bonusova k packu DVD-R.

Diky moc, za, pro me velmi cenne rady, v posledni dobe je tato oblast opomijena, nejak se v tom pokusim zorientovat. Pokud mi hodlas vyjit vstric s dalsi radou, urcite ji vyuziji.
StD (8612)|14.1.2011 22:08
[quote=1hroch;323367]Ja to musim resit vsechno pres net - primo nedostupne

= to máš smůlu. :-((

Toto tak trosku vim, jak zjistit, ale kde se dopidit zda je dobre ci nevyhovujici uz nevim. Ustrnul jsem na Verbatimech setrvacnosti z dob davnych a jak dnes koukam, tak "Casy se meni"

= všechno kontroluji na PI/PIF chybovost v KProbe (lze pouze na LiteOn mechanice nebo brandované pod jinou značkou).

Maji i seznam podporovanych palenic:
http://www.datatresordisc.cz/cz_support1.php?n=id6n&h=m1&l=cz_

= No vidíš, s tím bych si na svém Pioneeru DVR116 (který používám nejvíce) ani LiteOnu (mám PATA) neškrtl. Musel bych použít LG (4163B, co právě budu vyhazovat, nebo GH20/22), což není právě to pravé ořechové pro čitelnost jinde...

To vim, zvlaste stolni playery maji problem

Mas vyhodu!

CD-RW - me temer vsechna pred cca 2-3 roky zkolabovala, zajimave moje prvni - BASF (rychlost 1x - za asi 350,-) funguje stale, DVD-RW (vetsinou Verbatim) se zatim drzi. Vyhazel jsem nektere Imation, Benq a nekoli dalsich, ktera byla vetsinou jako bonusova k packu DVD-R.

Diky moc, za, pro me velmi cenne rady, v posledni dobe je tato oblast opomijena, nejak se v tom pokusim zorientovat. Pokud mi hodlas vyjit vstric s dalsi radou, urcite ji vyuziji.[/quote]

Dopsáno do citace... Klidně napiš SZ, pokud obsah nebude zajímavý i pro druhé. :BB:
1hroch (865)|14.1.2011 22:31
Diky za nabidku.
O KProbe vim, bohuzel diky specializaci na LiteOn jsem nikdy nevyuzil, pouzivam CDSpeed nebo DVDSpeed z Nera. Problem je vetsinou u Slim mechanik v NB, ty nedokazou vracet chyby.

No vidíš, s tím bych si na svém Pioneeru (který používám nejvíce) ani LiteOnu (mám PATA) neškrtl. Musel bych použít LG (4163B, co právě budu vyhazovat, nebo GH20/22), což není právě to pravé ořechové pro čitelnost jinde...
Tak take nic nezanechas pro generace pristi a prespristi.....

Takze Ty by jsi Yudeny uz nebral?
StD (8612)|14.1.2011 22:42
[quote=1hroch;323389]...Tak take nic nezanechas pro generace pristi a prespristi.....

Takze Ty by jsi Yudeny uz nebral?[/quote]

No dělám si to jen pro sebe a pochybuji, že to případně pozůstalí nevyhodí do kontejneru... Já už toho času tolik nemám.

TY používám stále, ale způsobem Ricoh je první kopie pro přehrávání se hřbetem obalu do knihovny abych to našel, TY záloha v bulk-spindlu ve skříni. Plus zdrojové iso zůstává na zálohovaných HDD... K tomu patřičná databáze filmotéky s odkazy. Je to takový malý ouřad, aby člověk vůbec věděl, kde co a jak má. 9-)
1hroch (865)|14.1.2011 23:12
Mozna to moc dramatizuji a vyhrocuji - o zivot nejde - lidi prisli o mnohem vice, ale na druhou stranu, kdyz se ta moznost naskyta, proc ji nevyuzit, ze. Napadla me vsak za sekundu dvanact....Do ted jsem byl mylne uchlacholen.
[quote=StD;323393]No dělám si to jen pro sebe a pochybuji, že to případně pozůstalí nevyhodí do kontejneru... Já už toho času tolik nemám.[/quote]
Vsem se nam chyli. Take na mne zub casu hloda.
[quote=StD;323393]TY používám stále, ale způsobem Ricoh je první kopie pro přehrávání se hřbetem obalu do knihovny abych to našel, TY záloha v bulk-spindlu ve skříni. Plus zdrojové iso zůstává na zálohovaných HDD... K tomu patřičná databáze filmotéky s odkazy. Je to takový malý ouřad, aby člověk vůbec věděl, kde co a jak má. 9-)[/quote]
Ted je vse jasne. Podobnou predstavu mam i ja, na rozdil od Tebe se u me jedna pouze o desitky kusu - tech nejzavaznejsich.
Diky!
JirkaH (123)|5.3.2011 01:26
[quote=1hroch;323389]Diky za nabidku.
O KProbe vim, bohuzel diky specializaci na LiteOn jsem nikdy nevyuzil, pouzivam CDSpeed nebo DVDSpeed z Nera. Problem je vetsinou u Slim mechanik v NB, ty nedokazou vracet chyby.

No vidíš, s tím bych si na svém Pioneeru (který používám nejvíce) ani LiteOnu (mám PATA) neškrtl. Musel bych použít LG (4163B, co právě budu vyhazovat, nebo GH20/22), což není právě to pravé ořechové pro čitelnost jinde...
Tak take nic nezanechas pro generace pristi a prespristi.....

Takze Ty by jsi Yudeny uz nebral?[/quote]

KProbe není vázán jen na mechaniky LiteOn. Dá se použít na všech jednotkách s čipsety MediaTek, takže např. i Samsung, Asus ...
Více informací je na CDR serveru. Tam používali pro testy kvality LiteOn SOHW-1673S (mám ji také), z vlastní zkušenosti vím, že výsledky u různých vypalovaček schopných s KProbe spolupracovat mohou být velmi rozdílné. V podstatě dost shodných výsledků s 1673S dosahuje např. Samsung SH-S223B, velmi podobné výsledky měl i Samsung SH-S183A.
Na uvedeném serveru je i vynikající databáze vypalovaček včetně jejich vlastností.
1hroch (865)|5.3.2011 20:44
Diky za info. CDR byl vytecny, ted z toho udelali nepruhledny bulvar o nicem....
Pitomec (10211)|5.3.2011 21:29
Jo, přesně - tam už se nevyplatí vůbec chodit :-k
1hroch (865)|21.5.2011 05:05
Jsi je mel dopredu odzkousene? Jinak pekna cena.
StD (8612)|21.5.2011 08:07
[quote=1hroch;346972]Jsi je mel dopredu odzkousene? Jinak pekna cena.[/quote]

Ne, ale nakupuji je tam stabilně a mimo P/N bývá stejné i číslo šarže na balení jako u těch, co už jsem spotřeboval.
Tomix_tvf (9)|7.8.2011 14:19
"Ma nekdo dlouhodobou zkusenost s medii teto znacky? Vsude uvadeji "dlouhodoba zivotnost"."

Právě jsem si chtěl pustit před pár lety pálené audio cd.
Cca před půl rokem hrálo normálně, teď jako bych to nahrával před 30 lety ze Svobodné Evropy.
Potisk na CD žádný,výrobce žádný, jen číslo, ale Nero hlásí "Taiyo Yuden Company Limited"...
(šumí v různých přístrojích a mechanikách).

Člověk si asi nevybere.
JirkaH (123)|7.8.2011 22:13
Asi zásadní otázkou je, zda skutečně jde o média TY. Pokud si ještě pamatuji, tak právě tato média se kdysi dost falšovala. Doporučuji juknout do předchozích příspěvků, je tam návod, jak zjistit. Samozřejmě je také otázka, jak dobře tj. kvalitně bylo médium vypáleno. Z vlastní zkušenosti vím moc dobře, že používíní max. rychlostí ke kvalitnímu vypálení vesměs nevede. Na toto byly doslova geniální jednotky Plextor, ty si dokázaly samy nastavit rychlost vypalování a tím ohlídaly kvalitu. Plextor už vypalovačky nevyrábí, to se občas pod jejich značkou objeví, jsou ve 100% OEM produkty, které z původních vysoce ceněných vlastností Plextorů neumí nic.
JirkaH (123)|9.9.2011 21:30
Když je zde diskuze o čitelnosti médií, dovolím si ukázat výsledek z KProbe na médiu Verbatim DVD-R 2x. Médium bylo vypáleno na jednotce LG4040B 11.1.2004 a pokud si pamatuji, rychlostí 1x. Médium je skladováno ve skříni ve svěloneprodyšném obalu.
Verbatim2x.png
JirkaH (123)|3.10.2011 21:39
Dovolím si ještě připojit dva obrázky výsledků z KProbe, medium Verbatim DVD-R 2x bylo vypáleno 10.1.2004, medium skladováno v černém světlonepropustném obalu.
Čteno jednotkami :
LiteOn SOHW-1693S fw KSOB
Plextor PX-L890SA fw 1.06
Dle mého názoru se výsledky poměrně slušně shodují (ono každé měření dá poněkud odlišný výsledek).
Jiné jednotky aktuálně bohužel k dispozici nejsou.
01.jpg 02.jpg