Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zasekávaní cz zvukovéstopy HD videa každých 3-5 sek.

cz pida (22)|12.1.2011 08:17
Ahoj,
potřeboval bych poradit jak upravit sekající se cz zvukovou stopu u MKV.Jak ji přes z kontejneru dostat ven a zase zpět mi je jasný, jen nevím v jakém programu a jak přesně ho nastavit, všude se píše , že už to bylo mnohokrát probíráno nebo že to je starý známý problém ohledně nastavení STRETCHe jen v MKV merge a důsledkem toho se pak zvuk v mediálních centrech nebo v TV jelikož není synchronní framerate (25000/23976) seká a v PC nikoli.Až podsuď mi to je jasný, našel jsem si i že STRETCH je nejlepší upravit předem nebo dodatečně v programech jako EAC3to, BeSweet nebo BeHappy . nikde už ale nemůžu najít jak přesně tyto (nebo nějaké jiné které mi pomůžou) nastavit aby to fakt fungovalo, všude jsou buď jen odkazy buď na nejmenované HD fórum kam se již nejde přihlásil nebo jsou odkazy prostě mrtvé. Buďte prosím někdo tak hodná a napište mi prosím nějaký stručný návod co po extrakci cz zvukové stopy ze sekajícího MKVčka musím a v jakém programu udělat nebo mi sem dejte případně nějaký funkční odkaz. Předem všem moc děkuju a jestli to tu už někde je tak se omlouvám, lae hledal jsem opravdu dlouho a nic nenašel, ještě jednou díky.
Pytkin (7947)|12.1.2011 09:54
aj niektore MC to vedia .. napriklad Dune alebo tusim aj popcorn to uz vie ..
cz pida (22)|12.1.2011 10:08
Jenže já mám bohužel jen přehrávač v plasmě a ten to nezkousne, včera jsem si objednal WD TV Live HD, jestli to umí ten ale netuším a proto bych si to raději prostě opravil, jen prostě přesně nevím přesně jak a na metodu pokus/omyl nemám moc čas, kdyby teda prosím někdo dokázal stručně popsat co a jak kdenapř v programu EAC3tou zvukové stopy z DVD nastavit aby měla tu správnou rychlost na 23,976 FPS namísto PAL 25 FPS tak bych mu byl moc vděčný, díky předm všem
mirekv (7169)|12.1.2011 10:13
cz pida (22)|12.1.2011 10:23
Díky za info, to je přesně ale to o čem tu píšu, odkaz bych měl dokonce taky, problém je ale v tom, že abych si to mohl přečíst tak se musím registrovat a to nejde jelikoý členství je už jen na pzvánky od již registrovaných členů fór a tudíž mám smůl. Jestli jsi prosím členem tak mi třeba zkopíruj návod např. z tohoto odkazu http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?p=33788#33788 na který se taky nedostanu :-)
Díky
Případně jestli mi dokážeš poradit jak se na fóru zaregistrovat budu taky rád
mirekv (7169)|12.1.2011 10:52
Aha, já se tam dostal ještě normálně a pozvánkou nedisponuji. Když, tak na SZ dám odkaz na sw a návod, ale chce to nějaký čas strpení.
cz pida (22)|12.1.2011 11:06
tak to budeš hodnej, strávil jsem tim už 2 večery.
Pytkin (7947)|12.1.2011 11:27
mne sa nechce prepocitavat zvuk , tak to robim tam , ze obraz zrychlim na 25fps .. aspon to potom netrha ..
mirekv (7169)|12.1.2011 11:44
Pytkin: je to taky řešení, pokud chceš jen jednu stopu. Ovšem taky to není jen tak.
cz pida (22)|12.1.2011 12:37
no to jo, to je i o trochu jednoduší způsob, ale to půjde jen u pohádek co mám jen v CZ, ostatní koukám radši v originále s titulkama, proto bych přeci jen radši zkusil to s tim zvukem.
Jo a Mirku díky za návod a prg., doma to zkusim a dám pak vědětjak to šlo



tak jelehce po půlnoci a stále to nějak nejde...poradil by někdo jak resp. v čem co nejjednodušeji aspoň udělat obraz ba 25 snímků ? připadá mi to jako lehčí nebo se pletu ?
cz pida (22)|13.1.2011 10:33
tak co, nemáte někdo nějaký další nápady resp. odpovědi? :-) Díky
vivid.sk (11472)|13.1.2011 11:40
Ja by som obraz nezrychloval. (uz len preto, ze vzdy pozeram originalnu stopu a slovencina je len pre deti).

Tu je rychly navod ako na to audio (pred par dnami som ho posielal cez SS inemu uzivatelovi)

toto je najrychlejsi sposob (a vdaka pouzivaniiu kniznice LibAften na enkodovanie, snad aj najkvalitnejsi)

- stiahni si soft EAC3TO (je to cmd line utilita)
- vyextrahuj povodne audio (ac3 alebo dts stopu cez mkvextract)
- napis do prikazoveho riadku:

EAC3TO nazov1.ac3 nazov2.ac3 -slowdown

kde nazov1.ac3 je zdrojove audio a nazov2.ac3 je meno vystupneho suboru - spomaleneho.

Nasledne vysledok nanovo zmuxuj v mkvmerge (bez parametrov stretch). (ak subory prehravas cez TV (samsung/LG), tak odporucam starsie verzie MkvToolnix do verzie 3.0, novsie robia problemy)
cz pida (22)|13.1.2011 12:37
prima AC to mám v PC, jen jsem přeně nevěděl nastavení, večer o5 zkusim, díky
cz pida (22)|13.1.2011 20:30
tak se mi stejně nedaří tady je kopie z CMD ...zřejmě něco dělám špatně..ale co ?

C:\Users\Michal>EAC3To E:\Videos\Filmy HD\Pohádky\Speed Racer HD\Pokusy\hd1080-s
r-CZ.ac3 E:\Videos\Filmy HD\Pohádky\Speed Racer HD\Pokusy\hd1080-sr-CZnove.ac3 -
slowdown
EAC3To není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.
vivid.sk (11472)|13.1.2011 20:35
Pretoze ho nemas na zadenej ceste (C:\Users\Michal)
spusti ho s plnou cestou, alebo chod do daneho adresara. (stara skola MS DOSu)

naprikad
C:\EAC3To\Eac3To.exe hd1080-sr-CZ.ac3 hd1080-sr-CZ_new.ac3 -slowdown

(v tomto pripade sa predpoklada, ze audio bude ulozene v rovnakom adresari ako eac3to, ale mozes to napisat s plnymi cestami, ako je uvedene vyssie)
cz pida (22)|13.1.2011 21:07
jo v DOSu jsem slabej, to nepopírám....nějak se s tim poperu :-)..snad

tak jsem to končně dokázal,ale je to nějaký divný, novej soubor se zmenšil z původních 355MB na jen 285MB a k tomu mi to píše Clipping detected (chápu li správně že je to otrhaný resp. ořezaný), a 2nd pass will be necessary. Jak to udělám znova ? vezmu už Jak ale mám udělat ten druhej průchod ?..žádná taková volba tam není


C:\eac3to>"C:\eac3to\eac3to.exe" "C:\eac3to\hd1080-sr-CZ.ac3" "C:\eac3to\hd1080-
sr-CZnew.ac3" -slowdown
AC3, 5.1 channels, 2:09:29, 384kbps, 48kHz, dialnorm: -27dB
The Nero decoder doesn't seem to work, will use libav instead.
Removing AC3 dialog normalization...
Decoding with libav/ffmpeg...
Remapping channels...
Changing FPS from 25.000 to 23.976...
Encoding AC3 <640kbps> with libAften...
Creating file "C:\eac3to\hd1080-sr-CZnew.ac3"...
Clipping detected, a 2nd pass will be necessary.
-----------------
cz pida (22)|14.1.2011 11:15
tak nevim,. teď jsem zkusil i jinou audiostopu a to samé, soubor je o dost meněí a opět ta samá hláška :-(..no ale na druhou stranu jsem se trochu přiučil něco o MSDOSu
vivid.sk (11472)|14.1.2011 12:25
Hlaska clipping je v poriadku. On automaticky po dokonceni 1pass spravi 2pass (znizi hlasitost o malu uroven). Vystupny subor by urcite nemal byt mensi. Neprerusoval si enkodovanie? (ono to naozaj trva nejaky cas, v pripade 2pass, to trva dvojnasobne).
cz pida (22)|14.1.2011 12:43
nic jsem s tim nedělal, dělám to ale v práci na nic moc stroji, zkusim to doma jestli to bude lepší nebone, tak či tak to ale automatick udělá jenomjedn pas a pak se to zastaví, jak mám udělat druhej netušim...jediný co mě napadá nechat výslednej soubor ještě jednou projet bez příkazu -slowdown...nebo ?
vivid.sk (11472)|14.1.2011 13:51
Nene.
2 pass sa spravi automaticky. (mozno sa ti zda, ze sa to zastavi, ale sleduj vytazenie procesora, [COLOR=Red]program stale pracuje![/COLOR])

Skratka nic nezatvarat a pockaj! Okno sa zavrie po dokonceni same!

[SPOILER]
eac3to v3.22
command line: "c:\Program Files\eac3to\eac3to.exe" sk_1.ac3 sk_out.ac3 -slowdown
------------------------------------------------------------------------------
AC3, 5.1 channels, 1:36:14, 448kbps, 48kHz, dialnorm: -27dB
The Nero decoder doesn't seem to work, will use libav instead.
Removing AC3 dialog normalization...
Decoding with libav/ffmpeg...
Remapping channels...
Changing FPS from 25.000 to 23.976...
Encoding AC3 <640kbps> with libAften...
Creating file "sk_out.ac3"...
Clipping detected, a 2nd pass will be necessary.
Starting 2nd pass...
Removing AC3 dialog normalization...
Decoding with libav/ffmpeg...
Remapping channels...
Changing FPS from 25.000 to 23.976...
Encoding AC3 <640kbps> with libAften...
Applying -0,72dB gain...
Creating file "sk_out.ac3"...
eac3to processing took 30 minutes, 0 seconds.
Done.
[/SPOILER]
cz pida (22)|14.1.2011 18:48
tak doma mi to opět nejde, mám WIN7 64bit a ani když to spustimjako správce to nedám..neplatná aplikace typu Win32 :-(
vivid.sk (11472)|14.1.2011 19:47
Sorry, problem je medzi PC a stolickou. Mam tiez doma (okrem inych aj) Win7 64bit a naozaj nie je problem so spustenim. (netreba to pustat ako admin, aktualnu verziu ide normalne pustit, a ak ju pustis bez parametrov, vypise sa klasicke usage)
cz pida (22)|16.1.2011 08:36
jo jo, přesně tak..chyba byla u mě, holt MSDOS je trochu komplikace když to člověk moc neovládá, abych si to usnadnil nakopíroval jsem aeac3to.exe + knihovny přímo do rootu windows a už to jde, díky za pomoc
cz pida (22)|16.1.2011 11:53
tak jsem se na půl unáhlil. uřž se to sice neseká, ale jakmile to optikou připojím přes domácí kino tak zvuk nejde , resP. jde ale seká se mnohem víc než před tím....je to tak normální (doufám že NENÍ) a nebo jsem někde něco uděla špatně ? Jinak přehrávač mám WD TV® Live
StD (8612)|16.1.2011 12:14
Já bych si tipl, že to audio je zaenkodováno s funkcí Copyright Bit a tudíž ti to tyto opičárny dělat nenechá. Stačí si to načíst v nějakém Dolby enkoderu a použít funkci Verify File - budeš to vědět hned.
vivid.sk (11472)|16.1.2011 12:24
pouzi starsiu verziu Mkvmerge (najlepsie do 3.4)
cz pida (22)|16.1.2011 15:15
tak jsem to udělal ve verzi 3.4 a je to úplně to samý :-(
Zkusim ještě nějakej jinej film resp. jinou zvukovou stopu a uvidim co a jak dál...každopádně mě to pěkně štve, mám to pro kluka...jde o filmy AUTA A SPEED RACER, atačilo by mi to i jen v CZ, něšlo by to případně udělat nějak jinak resp. dorovnat spíš film ke zvuku ?....Prosím jak a v čem..nějak podrobněji, díky


Jo a taky mám rip Iron maiden Let666 a tam mi to dělá to samý, to přece ale není možná aby zvuk neseděl s obrazem když je to z origo BR..nebo ?

takže konečne je vše OK, udělal jsem to přes. stretch.BAT kde jsem jako předtím i u eac3to měl špatně navolenou cestu a jde to parádně,
už jen vyřeším ty Maideny, tak mi to přijde hodně divný , ale nejdřív to zkusim taky ať tu zbytečně nekecám, zatím všem moc díky...především vivid.sk a mirek.v ..je vidět že vědí co dělají a píšou, díky
cz pida (22)|17.1.2011 08:09
Prosím ještě o info zda existuje něco kde zjistím s jakými prametry je MKV spojeno, resp. jaký je nastavený delay u audia, když to otevřu v MKVmerge tak to tam už vidět není, vyexportuju zvukovou stopu, předělám fps spojím znova v MKVmerge a když tam byl původně nějaký delay tak já už nevím jaký.Díky předem
vivid.sk (11472)|17.1.2011 10:06
mediainfo.
cz pida (22)|17.1.2011 12:49
Ok. zkusim díky
mirekv (7169)|17.1.2011 13:06
Posunutý zvuk nezjistí žádný sw, jak taky, že? Je to prostě pokus-chyba, něco jsem se toho nadělal. Nejlépe je posouvat zvuk ve finále, tedy v MKVMerge.
cz pida (22)|17.1.2011 22:39
takže Mediainfo v případě že bylo delay stanoveno v MKVmerge funguje správně :-)
Jinak mi je samozřejmě jasný, že musim nastavit sám , šlo mi o již existující mkv, kde jsem jenom musel poupravit stretch. Díky
cz pida (22)|18.1.2011 16:35
tak všechy filmy už mám překopaný až na 2 kde to bude v něčem jiném,
je to koncert Iron Maiden a Jak vyvičit draka, oba mají dle media info 24,976,
zvuk mijde jen v TV, když to dám optikou do 5.1 receiveru tak to začne zase vynechávat,
když přkopu zvuk na 24,976 tak to ale dělá taky a ještě k tomu nesedí zvuk s obrazem (to jsem zkoušel jen tak bych měl jistotu a mohl něco vyloučit).
Existuje na tohle nějakej postup jak to udělat aby to hrálo jak má ?..u tý pohádky to ještě jde, ale ty maideny bych moc rád viděl v 5.1 a ne jen se zvukem z TV...prosím jestli víte tak nějak pomozte...pak už snad dám pokoj :-)
moc díky předem
mirekv (7169)|18.1.2011 17:15
cz pida: fórum je na to, aby si lidi radili a ne aby si dávali pokoj. S tím Ti moc neporadím, i když fandím, IM je moje hóódně oblíbená kapela, na koncertě jsem byl minimálně 5x.
vivid.sk (11472)|18.1.2011 20:53
24,976 je dost "nestandardne" fps a samozrejme spomalenie pomocou -slowdown ti audio rozhasi (vid popis k EAC3 to).

Zaujimalo by ma vsak, naco niekto upravuje zvuk ku koncertu, zeby bol aj tu potrebny dabing? :D
A co sa tyka how to train your dragon....."zozen" si lepsiu verziu s fps 23.976.
cz pida (22)|19.1.2011 07:56
jo jo, ...Draka už "shánim", ty IM mě ale mrzí, mám doma ale i origo DVD a tak se nějak pokusim vyndat zvuk z něj a nějak to pak předělat,bohužel jsem to ale ještě nikdy nedělal a tak se mi do toho moc nechce...no uvidim, zatim díky