Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ferguson Ariva @Link 200

rado101k (298)|11.1.2011 23:13
Mate niekto skusenosti s tymto satelitnym hd prijimacom??
Paci sa mi jeho design,jeden z najkrajsich...
Uvazujem o jeho kupe,ale je to celkom novinka,tak ma zaujima ci ho niekto ma doma a ci je spokojny...rad by som ukladal nahravany program na disk v sieti doma ? je to mozne
a ci je dost odladeny??
dakujem
vprint (136)|17.1.2011 11:53
Na abfore je založená sekcia, pozri tam.
rado101k (298)|29.1.2011 22:12
To nikto nema tento sat.prijimac???
rado101k (298)|29.1.2011 22:31
noo ma lepsi chip a oveela krajsi design...,ci nie?
alfi_ (2)|26.2.2011 12:09
zkušenosti jsou (http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva-link-200-hd-satelitni-prijimac/nazory/168316/vlakno/#o168316), ale s pět let starým dreamboxem mám lepší..
Dagy2 (3153)|26.2.2011 16:41
Tak občas prečítam nejaké recenzie rôznych prijímačov. Udivuje ma, čo všetko sa dá predať a čo všetko sú ochotní ľudia kúpiť a trpieť.

Táto Ariva, pokiaľ to funguje ako sa píše v recenzii je teda riadna katastrofa. Pomerne ťažko chápem, že niekdo sa vrhne na takýto prístroj a ešte si myslí ako dobre kúpi, však Ariva má dobrú podporu a ..... (nebudem tu radšej písať ďalšie veci aby nebol flame).
Nastavenie časovačov, zrušenie pozerania pri načítaní EPG, funkcia diaľkového ovládača, veľkosť textu na obrazovke atď atď.

Rovnako som si prečítal ako človek ktorý vlastní Topfield 7700 po troch rokoch (!!!) objavil, že pri nejakom krkolomnom nastavení mu konečne funguje nahrávanie. TRI ROKY maturoval s nie lacným prijímačom!
Ale na to sa hneď ozvalo asi 5 ďalších majiteľov tohto skvostu s tým, že informuje nepravdivo a prijímač aj tak nefunguje. Naviac sa objavilo niekoľko ďalších negatív tohto prijímača - napr.sekanie obrazu na ČTHD (nepozerateľné!!!). Takže ďalší vlastne nepoužiteľný prístroj.

Tiež som v časopise Stereo našiel recenziu na Dreambox DM800 se. Nadšený popis všetkých nových funkcií a porovnanie s pôvodným DM800 - a div sa svete naraz je hromada vecí ktoré na DM800 nefungovali ako napr. nahrávanie cez časovač zo standby!
Neuveriteľné.

Takže keď sa pozriem na moj obyčajný 3 roky starý stroj bez linuxu dokáže vlastne závratné veci. Hlavne neseká, nahráva vtedy keď má, nemrzne, jednoducho sa ovláda. Len nevie zdieľať kartu cez internet, takže si ju človek musí zaplatiť a nevie emu, takže sa nedajú pozerať programy načierno. Hm.
rado101k (298)|2.3.2011 23:21
Tak co by ste mi poradili v cene cca:200-250€
aby islo bez problemov a bay to nebol nejaky stary model...
alebo mi poradite nejaku novinku na ktoru sa oplati pockat?
losos (2977)|3.3.2011 02:09
Za ty peníze si můžeš koupit dvě Arivy 200 HD a máš "dvoutuner"... ;)
drto (341)|3.3.2011 12:36
EDISION ARGUS Pingulux
co som o nom zatial cital tak vyzera vcelku dobre a aj s podporou to nieje zle :) a cena je cca 170€ coz je slusne :)
alfi_ (2)|2.4.2011 23:19
[quote=Dagy2;332523]Tak občas prečítam nejaké recenzie rôznych prijímačov. Udivuje ma, čo všetko sa dá predať a čo všetko sú ochotní ľudia kúpiť a trpieť.
[/quote]
ono to není jen u boxů, ale dneska v podstatě ve všem - dvb-s, dvb-t, samotné tv, ostatní audio-video, mobilní telefony, za současné ceny i pc nebo notebooky/netbooky.. nebo i větší technika ala pračky, ledničky.. jsou lepší kousky, horší kousky.. spousta věcí byla vymyšlena už dávno a stejně se pořád dělají výrobky, které to či ono už osvědčené neumí (třeba dálkové ovládání s odrazem přes zeď.. tlačítka popsané anglicky nebo německy..). v té rychlosti, jak spousta výrobků vzniká, na to nejspíš není čas, dobré zkušenosti se neustále ztrácejí.. a málokdy máš jako zákazník prostor/čas/možnosti u všeho zkoušet a srovnávat i všechny detaily.
na druhou stranu, BFU (běžný franta uživatel) většinu funkcí stejně nikdy nepoužije - protože je nepochopí nebo nepotřebuje - a vůbec by tam nemusely být :-)

tahle ariva je tak něco mezi.. dreamboxy jsou lepší, ale už jsem viděl i mnohem horší kousky (třeba GoSAT GS-9010). a tím, že běží na linuxu, tomu může komunita ještě hodně pomoct - jak už někdo někde psal, třeba tam časem bude fungovat i ta enigma :)