Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s airstar

pe3k (37)|1.3.2005 09:42
nazdar,

nainstaloval som airstar do pocitaca a chvilu to aj slapalo, ale ked som restartoval pocitac, tak zamrzol a koniec. musim vybrat kartu von, inak sa nenastartuje. Stalo sa to uz niekomu? Co mam robit?

mam celeron 1,7 maticnu MSI 845 PE max, 256 MB ram, GeForce 440 MX, win xp sp2
exTNT (1421)|1.3.2005 18:16
1. Start - Run - "msinfo32.exe" - tím se Ti otevře okno se systémovými informacemi. V oddílu Hardware Resources se mrkni na Conflicts/Sharing, jestli se Ti ta karta s něčím nepere, pokud ano, prohlídni si ještě IRQs, abys viděl, který IRQ je volný a pak zkus tu kartu píchnout do jinýho PCI slotu a koukni se do tohohle přehledu znovu, abys viděl, kterej slot si bere který přerušení.
2. stáhni si z http://www.download.com/TuneUp-Utilities/3000-2086_4-10280149.html prográmek TuneUp Utilities 2004 a s jeho pomocí (Utilities - TuneUp Uninstall Manager) odinstalovat DVBViewer a následně i vše, co se instalovalo pod TechniSat (Setup4PC...), nemůžu se přesně podívat jak se to jmenuje, protože jsem na horách.
3. smaž z Program Files adresáře DVBViewer a TechniSat a v TuneUp pustit aplikaci 1 Click Maintenance - pokud najde víc, než 30 chyb, spouštěj jí opakovaně, dokud neproběhne bez nalezených chyb.
4. provéď instalaci, pokud se Ti ta instalace zdaří, můžeš si pak vyzkoušet různé verze ovladačů pro TS kartu, ke stažení jsou třeba na http://www.trinitro.net/Soft , jsou zatím poslední verze je v souboru TS4300.zip, já jí používám bez problémů.
No a pokud Ti to nepomůže, tak vem valašku a dál už to znáš... :-E
pe3k (37)|1.3.2005 18:48
ok, skusim. aj ked tomu celkom nerozumiem, lebo na druhom pocitaci mam nainstalovanu aj Skystar 2, s tou nebol taky problem. Skusal som vybrat skystar von a dal som Airstar do toho isteho slotu, ale stale to mrzne, co je zvlastne, ked pouzivaju obe rovnaky b2c2 chip...
doma to skusim podla tvojho navodu, ale irq konflikt to podla mna nebude, lebo tam mam iba graficku (geforce 440mx) a potom len airstar.. trochu ma to stve ze to nejde, ak to nerozbeham, pozicias mi valasku?
clee (6592)|1.3.2005 18:53
jo, to muze bejt vadna karta, zkusil bych to este narvat do to druhyho kompa ale jinyho slotu, jinak me neco podobnyho delal vadnej usb radic
exTNT (1421)|1.3.2005 19:01
Pokud to dělá i v jiným kompu, pak souhlas s "clee", trochu bych se bál, že ta karta je v pytli.
Valašku někde snad mám, jsou dva způsoby, jak jí v tomhle případě použít - buď rychlé řešení s jedním rozmachem nebo jako Jura Jánošík, akorát bez toho sociálního rozměru - prostě si vyzbíjať na novej komp a novou kartu, chudý ať si poraděj sami...
pe3k (37)|1.3.2005 19:07
skusim to este cele odinstalovat a nainstalovat s novymi ovladacmi a ak to nepojde, odnesiem ju tam kde som ju kupil. chapal by som, ze v jednom pocitaci to nejde, ale v dvoch, tak to je podozrive
etecka (36)|14.4.2005 10:01
ahoj,

mám velmi podobný problém. včera jsem nainstaloval wxp na nový pc, potom jsem vložil airstar pci kartu, a od toho okamžiku pc startuje vždy až napodruhé. po zapnutí (nebo restartu) proběhnou bios obrazovky a to je vše. skončím s černou obrazovkou a wxp vůbec nenabíhá. takže stisknu tlačítko reset na skříni a napodruhé wxp naběhnou a vše je v pohodě.
airstar ovladače a soft jsem nainstaloval, karta běží.
problém je někde na hw, irq úrovni. z manuálu k mobo se nezdá že jiný pci port bude lepší - mám msi nforce4 desku, hdd na sata2 (nvidia).

nějaká hodnotná rada? (jo, zkusím ještě jiný pci slot)
e.
exTNT (1421)|15.4.2005 16:36
Tak jak, pomohl jiný slot?
Jinak na sdílení přerušení se můžeš kouknout v Device Manageru (Správce Zařízení), když si ve View (Zobrazit) vybereš třetí nebo čtvrtou možnost (Resources by type nebo Resources by connection) a rozbalíš si větev IRQ.
Jakou verzi ovladačů pro TS máš? A jakej SP u XP?
etecka (36)|17.4.2005 17:19
sorry za matení. já jsem do nového pc instaloval najednou 2 věci: airstar a četečku karet. a k mému překvapení neplechu nedělal airstar, ale ta čtečka (což jsem zatím nevyřešil). ale airstar chodí v pohodě.

tedj mnjie zas štve, že ta naše banánová republika není podporovaná v paypal, abych moh koupit dvb viewer. převod je složitý a drahý a posílat prachy poštou je z minulého tisíciletí a ne-bezpečné, navíc sem na poště dlouho nebyl, nevím jestli bych to zvlád ;-). počkám si až bude čr v paypal. btw, nechcete někdo přeprodat dvb viewer za rozumný poplatek (50%=7€)?
exTNT (1421)|17.4.2005 17:34
Nic neslibuju, zkusím se domluvit se švárou, žije v Německu, možná bude ochotnej poslat těch 15 EUR autorovi skrzevá Bundes Post...
Už se mu několik dnů chystám napsat maila, ale jsem línej jako veš, takže jestli se dokopu dneska, tak mu ten dotaz na DVBV přihodím.