Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Grafická karta

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

prosím za jakoukoliv radu
    Vyměnili mi Grafickou kartu která byla vadná za novou u MSI EX 600X-074CZ cena 5500 kč .Počítač mám 3 roky a stál 21000 kč. Po 5.5 měsících odešla znovu prý nemám nárok na záruku protože záruka je jen 3 měsíce a ne 6 měsíců na materiál . Chci se jen zeptak taky máte takový zkušenosti se zárukama po opravě ? U nás v opravně televizí je na nový součástky 6 měsíců a na práci 3 měsíce jak je to u počítačů atd a jiný elektro . .
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele jarod72pm
    Registrace
    Feb 2007

jak záruka 3 měsíce? vyměnili ji snad za nový kus a podle zákona máš mít na kartu 2 roky snad ne?
    Pokud by se jednalo o tu samou kartu co se po opravě znovu zesypala pak bych to pochopil že záruka je 3 měsíce po opravě ale pokud jsi dostal nový kus výměnou pak na tu kartu by měla být ze zákona automaticky minimálně 2 roky záruka!

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od jarod72pm Zobrazit příspěvek
    jak záruka 3 měsíce? vyměnili ji snad za nový kus a podle zákona máš mít na kartu 2 roky snad ne?
    Pokud by se jednalo o tu samou kartu co se po opravě znovu zesypala pak bych to pochopil že záruka je 3 měsíce po opravě ale pokud jsi dostal nový kus výměnou pak na tu kartu by měla být ze zákona automaticky minimálně 2 roky záruka!
    To určitě ne! Na původní kartu jsou 2 roky a když ti v záruce dají novou, tak to stejně platí jenom po tuto dobu (max. navýšenou o dobu, kdy byla karta někde v servisu).

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

prosím počítač už není v běžné dvouleté záruce mám ho 3.5 roku i při první opravě Graf. karty nebyl v záruce. V servisu mi dali ano novou kartu grafickou + práce stálo to 5500 kč . Ted po 5.5 měsíci mi znovu odešla a servis mi řekl že mám jen 3 měsíce na všechno záruku ne 6 a vůbec ne 2 roky .To znamená 3 měsíce na novou G-K. i na práci . Je mi to záhadou . Klucí co opravují u nás TV , videa atd. tak dávají na nové desky , součástky atd. 6 měsíců záruku , ale na práci jen 3 měsíce.
    Ted mi napsal jeden pán na foru , že je v tom háček jak ta oprava je dělaná
    Pokud si koupím Graf. kartu sám tak mám na ni 2 roky záruku a požádám servis aby mi ji namontoval .
    Pokud mi G. K. vydá servis včetě opravy a je na všechno faktura , tak je 3 měsíce záruka. ( záruka je na celkovou opravu.Tj. SMLOUVA O DÍLO. )
    Prosím jak to vydíte vy nebo jakou máte skušenost s opakovanými opravamy - stejná věc se rozbíjí .
    Naposledy upraveno uživatelem standawrc: 12-01-2011 v 15:13

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Pokial by bol servis seriozny, tak ti tam tu novu kartu da, pretoze on ju moze vyreklamovat u vyrobcu.
    Mozno by stalo za to sa s nimi dohodnut, ze im zaplatis "pracu", ale myslim, ze nabuduce aspon budes vediet a spravis si to sam, alebo das spravit znamemu.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od standawrc Zobrazit příspěvek
    prosím počítač už není v běžné dvouleté záruce mám ho 3.5 roku i při první opravě Graf. karty nebyl v záruce. [COLOR=red]V servisu mi dali ano novou kartu grafickou + práce stálo to 5500 kč .[/COLOR] Ted po 5.5 měsíci mi znovu odešla a servis mi řekl že mám jen 3 měsíce na všechno záruku ne 6 a vůbec ne 2 roky .To znamená 3 měsíce na novou G-K. i na práci . Je mi to záhadou . Klucí co opravují u nás TV , videa atd. tak dávají na nové desky , součástky atd. 6 měsíců záruku , ale na práci jen 3 měsíce.
    Ted mi napsal jeden pán na foru , že je v tom háček jak ta oprava je dělaná
    Pokud si koupím Graf. kartu sám tak mám na ni 2 roky záruku a požádám servis aby mi ji namontoval .
    Pokud mi G. K. vydá servis včetě opravy a je na všechno faktura , tak je 3 měsíce záruka. ( záruka je na celkovou opravu.Tj. SMLOUVA O DÍLO. )
    Prosím jak to vydíte vy nebo jakou máte skušenost s opakovanými opravamy - stejná věc se rozbíjí .
    Pokud ti prodali novou grafickou kartu, tak je samozřejmě záruka 2 roky.

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Nevím, ale asi je podstatné, co máš na faktuře. Jestli máš na ní napsáno: "Oprava PC...", pak je ze zákona na tuto činnost délka záruky 3 měsíce. Jestliže na faktuře jiná záruční doba uvedena není, je to problém...
    Pokud by na faktuře bylo: "Grafická karta + montáž", těžko se vykroutí ze záruky 24 měsíců. V tomto případě bys totiž kupoval novou kartu a připlatil jim za montáž.
    V každém případě ale ten "servis" může u svého dodavatele tu kartu vyreklamovat, pokud bude chtít. Pokud chtít nebude, svěř se s jejich přístupem všem známým i neznámým na všech fórech kam chodíš (samozřejmě s jejich plnou adresou a telefony).

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

TOHLE JE NA FAKTŮŘE.kromě jiných věcí
    Práce - materiál -
    Nvidia GF8400MG 1 KUS 2690 kč 3228 kč
    oprava zařízení - hodinová sasba 4 hod 1 hod 475 kč celkem 2280 kč
    Doběrečné ČR GLS 36 kč
    Celkem 5544 kč

Dole malýmy písmeny je napsáno - SMLOUVA O DÍLO uzavřené mezi mnou a servisem.
    Takže mám asi podle vás smůlu že ?

Registrace
    Mar 2004

"Nvidia GF8400MG 1 KUS 2690 kč 3228 kč" - normální prodej, takže 2 roky. A výměna grafárny za 2.280,-Kč je fakt nářez

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Jo tam bych nechodil.
    Naposledy upraveno uživatelem sarusa: 13-01-2011 v 23:47

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

ta částka je fakt moc, by mě zajímalo jestli ten člověk nad tím opravdu byl 4h, nebo jestli během 15min. vyměnil grafiku a pak další 3h 45min nechal počítač běžet, aby ověřil že to jede...pokud 4h měnil graf. kartu, tak to musí být opravdu hodně kvalitní práce nebo hodně nemehlo

jinak k těm reklamacím pozor, existuje ještě možnost že ikdyž dostanete nový kus (při reklamaci v záruce) tak pořád může platit původní záruka...jen na opravence by mělo být napsáno - oprava výměnou (nebo něco podobného)...taková byla nedávno praxe

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    ta částka je fakt moc, by mě zajímalo jestli ten člověk nad tím opravdu byl 4h, nebo jestli během 15min. vyměnil grafiku a pak další 3h 45min nechal počítač běžet, aby ověřil že to jede...pokud 4h měnil graf. kartu, tak to musí být opravdu hodně kvalitní práce nebo hodně nemehlo
    Já myslím, že to byl ten druhý případ. Akorát tam lítá ještě jedna hodina, protože Avatar trvá jen 2:46 h.

Citace Původně odesláno od Pavel_tempx2 Zobrazit příspěvek
    jinak k těm reklamacím pozor, existuje ještě možnost že ikdyž dostanete nový kus (při reklamaci v záruce) tak pořád může platit původní záruka...jen na opravence by mělo být napsáno - oprava výměnou (nebo něco podobného)...taková byla nedávno praxe
    To by ale platilo pouze v případě, že by mu tu kartu poprvé měnili v rámci záruky. Jenže on ji platil...

standawrc
    Myslím, že ten text "SMLOUVA O DÍLO" to asi skutečně komplikuje. Zkus dát dotaz odborníkům. Třeba tady: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

Podobná témata

1. Grafická karta s AVIVO
    Od jkl123 v sekci Editace videa
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 02-08-2009, 17:37
  2. Grafická karta
    Od Bohnice05 v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 15-02-2009, 09:38
  3. grafická karta
    Od nedbis v sekci Střižny s HW akcelerací
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-12-2006, 20:54