Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grafická karta

standawrc (172)|11.1.2011 19:55
prosím za jakoukoliv radu
Vyměnili mi Grafickou kartu která byla vadná za novou u MSI EX 600X-074CZ cena 5500 kč .Počítač mám 3 roky a stál 21000 kč. Po 5.5 měsících odešla znovu prý nemám nárok na záruku protože záruka je jen 3 měsíce a ne 6 měsíců na materiál . Chci se jen zeptak taky máte takový zkušenosti se zárukama po opravě ? U nás v opravně televizí je na nový součástky 6 měsíců a na práci 3 měsíce jak je to u počítačů atd a jiný elektro . .
jarod72pm (841)|11.1.2011 21:19
jak záruka 3 měsíce? vyměnili ji snad za nový kus a podle zákona máš mít na kartu 2 roky snad ne?
Pokud by se jednalo o tu samou kartu co se po opravě znovu zesypala pak bych to pochopil že záruka je 3 měsíce po opravě ale pokud jsi dostal nový kus výměnou pak na tu kartu by měla být ze zákona automaticky minimálně 2 roky záruka!
Pitomec (10211)|11.1.2011 21:45
[quote=jarod72pm;322582]jak záruka 3 měsíce? vyměnili ji snad za nový kus a podle zákona máš mít na kartu 2 roky snad ne?
Pokud by se jednalo o tu samou kartu co se po opravě znovu zesypala pak bych to pochopil že záruka je 3 měsíce po opravě ale pokud jsi dostal nový kus výměnou pak na tu kartu by měla být ze zákona automaticky minimálně 2 roky záruka![/quote]To určitě ne! Na původní kartu jsou 2 roky a když ti v záruce dají novou, tak to stejně platí jenom po tuto dobu (max. navýšenou o dobu, kdy byla karta někde v servisu).
standawrc (172)|12.1.2011 16:05
prosím počítač už není v běžné dvouleté záruce mám ho 3.5 roku i při první opravě Graf. karty nebyl v záruce. V servisu mi dali ano novou kartu grafickou + práce stálo to 5500 kč . Ted po 5.5 měsíci mi znovu odešla a servis mi řekl že mám jen 3 měsíce na všechno záruku ne 6 a vůbec ne 2 roky .To znamená 3 měsíce na novou G-K. i na práci . Je mi to záhadou . Klucí co opravují u nás TV , videa atd. tak dávají na nové desky , součástky atd. 6 měsíců záruku , ale na práci jen 3 měsíce.
Ted mi napsal jeden pán na foru , že je v tom háček jak ta oprava je dělaná
Pokud si koupím Graf. kartu sám tak mám na ni 2 roky záruku a požádám servis aby mi ji namontoval .
Pokud mi G. K. vydá servis včetě opravy a je na všechno faktura , tak je 3 měsíce záruka. ( záruka je na celkovou opravu.Tj. SMLOUVA O DÍLO. )
Prosím jak to vydíte vy nebo jakou máte skušenost s opakovanými opravamy - stejná věc se rozbíjí .
vivid.sk (11472)|12.1.2011 16:19
Pokial by bol servis seriozny, tak ti tam tu novu kartu da, pretoze on ju moze vyreklamovat u vyrobcu.
Mozno by stalo za to sa s nimi dohodnut, ze im zaplatis "pracu", ale myslim, ze nabuduce aspon budes vediet a spravis si to sam, alebo das spravit znamemu.
Pitomec (10211)|12.1.2011 17:13
[quote=standawrc;322775]prosím počítač už není v běžné dvouleté záruce mám ho 3.5 roku i při první opravě Graf. karty nebyl v záruce. [COLOR=red]V servisu mi dali ano novou kartu grafickou + práce stálo to 5500 kč .[/COLOR] Ted po 5.5 měsíci mi znovu odešla a servis mi řekl že mám jen 3 měsíce na všechno záruku ne 6 a vůbec ne 2 roky .To znamená 3 měsíce na novou G-K. i na práci . Je mi to záhadou . Klucí co opravují u nás TV , videa atd. tak dávají na nové desky , součástky atd. 6 měsíců záruku , ale na práci jen 3 měsíce.
Ted mi napsal jeden pán na foru , že je v tom háček jak ta oprava je dělaná
Pokud si koupím Graf. kartu sám tak mám na ni 2 roky záruku a požádám servis aby mi ji namontoval .
Pokud mi G. K. vydá servis včetě opravy a je na všechno faktura , tak je 3 měsíce záruka. ( záruka je na celkovou opravu.Tj. SMLOUVA O DÍLO. )
Prosím jak to vydíte vy nebo jakou máte skušenost s opakovanými opravamy - stejná věc se rozbíjí .[/quote]Pokud ti prodali novou grafickou kartu, tak je samozřejmě záruka 2 roky.
Alf (888)|12.1.2011 18:27
Nevím, ale asi je podstatné, co máš na faktuře. Jestli máš na ní napsáno: "Oprava PC...", pak je ze zákona na tuto činnost délka záruky 3 měsíce. Jestliže na faktuře jiná záruční doba uvedena není, je to problém...
Pokud by na faktuře bylo: "Grafická karta + montáž", těžko se vykroutí ze záruky 24 měsíců. V tomto případě bys totiž kupoval novou kartu a připlatil jim za montáž.
V každém případě ale ten "servis" může u svého dodavatele tu kartu vyreklamovat, pokud bude chtít. Pokud chtít nebude, svěř se s jejich přístupem všem známým i neznámým na všech fórech kam chodíš (samozřejmě s jejich plnou adresou a telefony).
standawrc (172)|13.1.2011 15:51
TOHLE JE NA FAKTŮŘE.kromě jiných věcí
Práce - materiál -
Nvidia GF8400MG 1 KUS 2690 kč 3228 kč
oprava zařízení - hodinová sasba 4 hod 1 hod 475 kč celkem 2280 kč
Doběrečné ČR GLS 36 kč
Celkem 5544 kč

Dole malýmy písmeny je napsáno - SMLOUVA O DÍLO uzavřené mezi mnou a servisem.
Takže mám asi podle vás smůlu že ?
Pitomec (10211)|13.1.2011 16:58
"Nvidia GF8400MG 1 KUS 2690 kč 3228 kč" - normální prodej, takže 2 roky. A výměna grafárny za 2.280,-Kč je fakt nářez :-k
sarusa (0)|14.1.2011 00:30
Jo tam bych nechodil.
Pavel_tempx2 (829)|17.1.2011 23:27
ta částka je fakt moc, by mě zajímalo jestli ten člověk nad tím opravdu byl 4h, nebo jestli během 15min. vyměnil grafiku a pak další 3h 45min nechal počítač běžet, aby ověřil že to jede...pokud 4h měnil graf. kartu, tak to musí být opravdu hodně kvalitní práce nebo hodně nemehlo :D

jinak k těm reklamacím pozor, existuje ještě možnost že ikdyž dostanete nový kus (při reklamaci v záruce) tak pořád může platit původní záruka...jen na opravence by mělo být napsáno - oprava výměnou (nebo něco podobného)...taková byla nedávno praxe
Alf (888)|21.1.2011 17:29
[quote=Pavel_tempx2;324107]ta částka je fakt moc, by mě zajímalo jestli ten člověk nad tím opravdu byl 4h, nebo jestli během 15min. vyměnil grafiku a pak další 3h 45min nechal počítač běžet, aby ověřil že to jede...pokud 4h měnil graf. kartu, tak to musí být opravdu hodně kvalitní práce nebo hodně nemehlo :D[/quote]Já myslím, že to byl ten druhý případ. Akorát tam lítá ještě jedna hodina, protože Avatar trvá jen 2:46 h.:D

[quote=Pavel_tempx2;324107]jinak k těm reklamacím pozor, existuje ještě možnost že ikdyž dostanete nový kus (při reklamaci v záruce) tak pořád může platit původní záruka...jen na opravence by mělo být napsáno - oprava výměnou (nebo něco podobného)...taková byla nedávno praxe[/quote]To by ale platilo pouze v případě, že by mu tu kartu poprvé měnili v rámci záruky. Jenže on ji platil...

standawrc
Myslím, že ten text "SMLOUVA O DÍLO" to asi skutečně komplikuje. Zkus dát dotaz odborníkům. Třeba tady: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/