Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aky TV na vzdialenost 3m, k HD satelitu a Xtreameru

ROpa-SK (16)|10.1.2011 11:53
Dufam ze ma tu hned nesprdnete za otazku ktora je tu rozvedena v milion temach. Naozaj nemam chut stravit na tomto fore vikend, vediet sice viac ale aj tak mat z tych informacii hlavu ako melon a v nej chaos zo vsetkych moznych informacii ktore aj tak k nicomu nevedu. Opytam sa teda len jednoducho:

Chcem telku, k HD satelitu (kde mam Skylink HD multi balik), dalej k Xtreameru kde mam vsetko mozne, uz aj slusnu zbierku 720p, 1080p filmov. Pozerat sa budem zo vzdialenosti 3-3.3metra (meral som to metrom) tak neviem aka uhlopriecka by bola vhodna.

Nepotrebujem ziadne kraviny ako archiv, prehravanie cohokolvek to vsetko mi spravi Xtreamer. Dobre by boli aspon 2 HDMI porty. Uvital by som keby TV nebzucal (niektore plazmy to udajne zvyknu robit) som doma zvyknuty na tiche prostredie. Moje oko je citlive na blikanie, 60Hz na CRT monitore pocitaca znamena ze ma po 10min boli hlava, teda by som uprednostnil nieco co blika pokial mozno najmenej. Ci to bude plazma alebo LCD je mi fuk, posledne kriterium je samozrejme cena. Chcem investovat co najmenej pretoze si myslim ze dnes sa uz telky nekupuju na 10 a viac rokov takze je to spotrebak ako cokolvek ine a ked sa to za 3-4 roky pokazi tak mi servisak povie ze lacnejsie bude kupit novy TV a to nehovorim o moralnom zastaravani.
agentx (3)|10.1.2011 13:43
Podle tohoto zdroje http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html bys mel mit TV o uhlopricce 2 metry, coz predpokladam cenove nezvladnes.
Takze to bude nejaky kompromis. Ale asi plati, ze cim vetsi, tim lepsi.
Pokud jde o blikani, tak me osobne se zda, ze plasma vzdy blika. Ja jsem tudiz pro LCD.
navrhuji napr. LCD velikosti 46palcu, nemusi to byt LED TV (trochu i zalezi na tom, zda ji chces mit na zdi a chces, aby to bylo uplne placate). Cenove pocitej min. kolem 20tis. Pokud jsi fanouskem sportu, tak je asi dobre, aby to byla 100Hz nebo 200Hz technologie (zastanci plasmy asi reknou, ze to musi byt 600Hz plasma). Nektere veci jsou dost subjektivni.
matusco (376)|10.1.2011 13:56
[quote=agentx;322097]Podle tohoto zdroje http://myhometheater.homestead.com/viewingdistancemetric.html bys mel mit TV o uhlopricce 2 metry, coz predpokladam cenove nezvladnes.
Takze to bude nejaky kompromis. Ale asi plati, ze cim vetsi, tim lepsi.
Pokud jde o blikani, tak me osobne se zda, ze plasma vzdy blika. Ja jsem tudiz pro LCD.
navrhuji napr. LCD velikosti 46palcu, nemusi to byt LED TV (trochu i zalezi na tom, zda ji chces mit na zdi a chces, aby to bylo uplne placate). Cenove pocitej min. kolem 20tis. Pokud jsi fanouskem sportu, tak je asi dobre, aby to byla 100Hz nebo 200Hz technologie (zastanci plasmy asi reknou, ze to musi byt 600Hz plasma). Nektere veci jsou dost subjektivni.[/quote]

Uplne suhlasim - s ohladom na poziadavky zakladatela vlakna.

Pridam teda len tak z brucha tip a recenziu:
le46c650 od cca 850EUR
alebo
le46c630 od cca 770EUR (rozdiel je chybajuci LAN support ale nie som si isty... )
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
Ladys (1829)|11.1.2011 07:21
Ja bych doporucil hodne zminovanou "LEDku" LG 47le5300, ktera vyhrala cenu EISA v pomeru cena/vykon.
Mam doma podobne vybaveni a vzdalenost 3m, cili HD pres satelit a MKV a po teto telce taky posilhavam.
ROpa-SK (16)|13.1.2011 22:41
dakujem za informacie a tipy, pozrel som si rozne TV co ste mi sem popisali aj mnohe dalsie a zistil som ze az tak vela toho na vyber nemam. Prakticky mam na vyber uhlopriecku 46, 47 a 50 palcov. Ceny od 600 Eur napr. napr.:

LCD LG 47LD450 598 Eur
Plazma LG 50PK350 587 Eur

potom zmienovane:

SAMSUNG LE46C630 773 Eur
SAMSUNG LE46C650 855 Eur
LG 47le5300 903 Eur

Posledny model je zatial tazko dostupny okrem toho cena je uz nad ramec toho co som ochotny do TV investovat. 46C650 je funkcne lepsie vybavena 630ka ale predpokladam ze ma naviac funkcie ktore prave ja nepotrebujem takze mi ostavaju prve tri modely. Ta plazma je vacsia, to by mi nevadilo, mozno prave naopak moze to byt plus najma ked rano pri ranajkach pozriem spravy, z kuchyne to mam este o kusok dalej tak vacsia uhlopriecka sa hodi, i ked 3 palce naviac nie su nic extra. Tuto plazmu som videl uz aj v obchode nazivo ale stala prave vedla nejakeho LCD Philips asi o 1000E drahsieho takze obraz ma prilis nenadchol, bol menej jasny, aj farebne to bolo slabsie a cierna bola menej cierna resp. ma to vobec ciernu??? Samozrejme nemal som moznost nastavovat nic a je mozne ze to mali nastavene podla toho co potrebuju predat. Udajne by to mal byt model ktory netrpi extra blikanim, co mozem potvrdit, blikanie moje oko videlo ale nebolo to uplne tragicke, snad by sa to dalo prezit. Ci tato plazma bzuci neviem v tom obchode sa to neda pocut ani s uchom nalepenym na TV. Inac ta reklamna uputavka na NAY Elektrodom co im tam na tych telkach bezi musi spolahlivo odpudit kazdeho zaujemcu o vacsi TV pretoze to snad nebezi ani v SD kvalite a pohlad na to je naozaj hrozny.

To LCD od LG som zatial nikde nenasiel, rovnako ten lacnejsi Samsung. Mal som ale moznost vidiet 40C670 u kamarata a to malo ciernu pri prehravani z Xtreamera peknu povedal by som aj pri uplne zhasnutej miestnosti snad 95% z ciernej ramu televizora. Podsvietenie trubicami pritom na tomto TV nikde nejako nepresvita, povedal by som ze kvalita pre mna uplne vyhovujuca. Ten obraz bol ale proti tej plazme troska iny, neviem ako by som to popisal.

Dalej som mal moznost vidiet este jednu 50 palcovu plazmu od Samsungu z roku 2008, typ neviem ale ta ma nenadchla vobec, okolo ciernej to ani neslo ale co je horsie ani okolo bielej, a to sme mali moznost si nastavit vsetko lubovolne. Nasledne asi 30min potom som mohol skumat tu 40C670 a to LCD ma teda ciernu podstatne lepsiu, ostatne obrazove paramatre si ale ako laik netrufam hodnotit. Dalej tato plazma bzucala tak ze to bolo pocut z 3m bez problemov, napr v ciernom menu z Xtreamera, a dalej ma udivilo to teplo ktore z tej plazmy salalo, uz z 50cm pred nou to je evidentny tepelny zdroj. Mam pocit ze tie plazmove TV su asi tak efektivne zobrazovadla asi ako klasicke ziarovky svetelne zdroje...

Skuste mi este nieco poradit, dakujem.
bavorak (1494)|14.1.2011 09:29
[QUOTE=ROpa-SK;323150]dakujem za informacie a tipy, pozrel som si rozne TV co ste mi sem popisali aj mnohe dalsie a zistil som ze az tak vela toho na vyber nemam. Prakticky mam na vyber uhlopriecku 46, 47 a 50 palcov. Ceny od 600 Eur napr. napr.:

LCD LG 47LD450 598 Eur
Plazma LG 50PK350 587 Eur

Poprosim informaciu, kde maju 50PK350 za 587 €, ja som nasiel najlacnejsiu za cca 620 s recyklacnym poplatkom?
Ladys (1829)|14.1.2011 10:03
a se SAMSUNG LE46C550 nebo SAMSUNG LE46C530 by ses nespokojil ?
...cena cca.700-750 Eur