Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD problém

Najlvin (61)|8.1.2011 16:11
Zdravím!

Rád bych se obrátil na vás zkušenější. Mám totiž menší problém. Před nedávnem jsem koupil kameru Panasonic HDC-SD60, která ukládá video ve formátu AVCHD (1920 X 1080 - 50i. Zjistil jsem, že na počítači však video neběží plynule (WMP, Gom Player, BS Player...) Pokud to ovšem pustím v programu dodávaném s kamerou, tak to jede naprosto plynule. Usoudil jsem tedy, že chybí nějaký kodek. Jenže po doinstalování codecpacku (zkoušel jsem CCCP, K-Lite, ffdshow) sice videa již běžela plynule, ale zase vznikaly v obraze takové horizontální čáry a místama to vypadalo kostičkovaně. Problém je, že když pak video zpracuju třeba v Sony Vegas, tak výsledek to dělá taktéž...

Nevíte tedy, čím by to mohlo být? Co bych si měl do PC doinstalovat za kodeky, aby videa v AVCHD běhala plynule a bez problémů?

Druhá věc, na kterou bych se rád zeptal, když už jsem zde - co byste mi doporučili pro výsledný render videa - do jakého formátu sestříháné video ukládat? Chtěl bych zachovat co nejlepší kvalitu z originálu (tedy i FullHD tozlišení), ale zaroveň bych chtěl nějaký rozumný formát, který by byl bezproblémů přehratelný na PC a nezabíral extrémně moc místa, protože počítám i s publikací na YouTube. Řekněme tak 1Gb na 10 minut. Chtěl jsem renderovat do AVI přes ffdshow, protože jsem na to zvyklý již z dřívějška, ale nějak se nedařilo...

Předem díky za reakce ;-)
Pitomec (10211)|8.1.2011 16:16
Žádný kodeky (tím si jenom zasviníš systém), nainstaluj VLC a ten má všechno v sobě.
Najlvin (61)|8.1.2011 16:25
[quote=Pitomec;321385]Žádný kodeky (tím si jenom zasviníš systém), nainstaluj VLC a ten má všechno v sobě.[/quote]

Výsledek zcela stejný. Obraz se zasekává a vznikají tam ty pruhy v obrazu. Ale jinak dík za tip ;-)
Pitomec (10211)|8.1.2011 16:27
Tak ještě zkus MPC a pokud to nepomůže, tak bych nainstaloval znovu Wokna, protože budou díky těm codecpackům a další havěti zřejmě nepoužitelný.
Najlvin (61)|8.1.2011 16:40
[quote=Pitomec;321389]Tak ještě zkus MPC a pokud to nepomůže, tak bych nainstaloval znovu Wokna, protože budou díky těm codecpackům a další havěti zřejmě nepoužitelný.[/quote]

MPC bylo tuším v CCCP a tam mi to jelo plynule, ale pořád byl problém s tím pruhovaným obrazem. Ta ks jsem veškerá koedeky a packy odinstaloval. Hodil jsem jen samotný MPC, který teď něpřehraje obraz - jen zvuk.

Nový Win tu mám asi týden. Znovu se mi ho fakt instalovat nechce, protože zprovoznit další software je na den práce... :D
StD (8612)|8.1.2011 16:47
[quote=Najlvin;321391]MPC bylo tuším v CCCP a tam mi to jelo plynule, ale pořád byl problém s tím pruhovaným obrazem. Ta ks jsem veškerá koedeky a packy odinstaloval. Hodil jsem jen samotný MPC, který teď něpřehraje obraz - jen zvuk.

Nový Win tu mám asi týden. Znovu se mi ho fakt instalovat nechce, protože zprovoznit další software je na den práce... :D[/quote]

...tím je vidět, co vše bylo "zkorumpováno" (ovladač GK...) - a nahodit si původní obraz systemového HDD před podobnými "opičkami" je práce na pár minut (v závislosti na velikosti hadru). To "pruhování" je odstraňování prokládání (deinterlace; =máš to 50i) a perou se ti tam právě ty dekodery obrazu - pouští ti tam horní jako první, přičemž z kamery to máš dolní, což jim ovšem (tomu OS) nikdo neřekl, mimo ten software dodaný s kamerou... :-(((:o
Najlvin (61)|8.1.2011 16:57
[quote=StD;321394]...tím je vidět, co vše bylo "zkorumpováno" (ovladač GK...) - a nahodit si původní obraz systemového HDD před podobnými "opičkami" je práce na pár minut (v závislosti na velikosti hadru). To "pruhování" je odstraňování prokládání (deinterlace; =máš to 50i) a perou se ti tam právě ty dekodery obrazu - pouští ti tam horní jako první, přičemž z kamery to máš dolní, což jim ovšem (tomu OS) nikdo neřekl, mimo ten software dodaný s kamerou... :-(((:o[/quote]

A nějaké méně drastické řešení než reinstal Windows není? Veškeré kodeky, co jsem tam nahrál, jsem si zase odinstaloval. To se zpětně nedá někde nastavit?
Pitomec (10211)|8.1.2011 17:07
Ty kodeky se bohužel neodinstalují úplně (někdy vůbec) a reinstal Woken je nejrychlejší...
StD (8612)|8.1.2011 17:09
[quote=Najlvin;321399]A nějaké méně drastické řešení než reinstal Windows není? Veškeré kodeky, co jsem tam nahrál, jsem si zase odinstaloval. To se zpětně nedá někde nastavit?[/quote]

A jak by jsi si představoval to "méně drastické řešení"? Za blbost se platí. Rozumný člověk myslící dopředu si udělá zálohu funkční konfigurace a to pak opakuje po každém kroku/zásahu, kterým se chce dobrat nějakého výsledku... Pokud máš inteligentně nainstalovaný operační systém, tak jistě má uložený nějaký Bod obnovy k určitému datu, tedy pokud si to nějaký chytrák nevypnul... :-E
Najlvin (61)|8.1.2011 19:56
Tak dík za užitečné rady. Nakonec jsem to nějak rozchodil. I když pravda - ve Vegasu se náhled na video občas seká, což docela komplikuje práci. Jinak už ale AVCHD v PC běhá bez problémů. Náhodou někdo nevíte, proč Vegas nezvládá plynule náhled, když tam AVCHD edituju?
StD (8612)|8.1.2011 20:04
[quote=Najlvin;321451]...Náhodou někdo nevíte, proč Vegas nezvládá plynule náhled, když tam AVCHD edituju?[/quote]
S Vegáčem si tedy ruce nemažu, ale je to evidentní důkaz toho, že je "cosi shnilého ve tvém státě Dánském", to jest podle Shakespeara vyjádřený protest proti tomu, přes kolik (zbytečných) DirectShow filtrů z CodecPacku ten obraz musí přepočítávat... =Závada mezi klávesnicí a židlí.
Nemec79 (56)|8.1.2011 23:06
máš na to dostatečně výkonný pc?
konfiguraci tady vůbec nezmiňuješ. co jsem měl obstarožní pentium na 3GHZ tak se avchd taky sekalo a náhled ve vegasu to samý.
jarino1978 (8045)|8.1.2011 23:42
[quote=Nemec79;321561]náhled ve vegasu to samý.[/quote]

pokiaľ ho vhodne nenastavíš, tak sa seká aj s I7 a 8 GB RAM...
Najlvin (61)|9.1.2011 01:04
Mám Intel Core Duo 3.16Ghz, 3,5Gb RAM a grafická karta GeForce GTX 280. Dnes už asi celkem nic moc sestava.... Ale nastavil jsem si ve Vegasu náhled na Draft nejnižší kvalitu - a celkem to jde ;-)
Najlvin (61)|9.1.2011 15:03
Ale stejně to nějak nedává smysl. Proč když pustím ve Vegasu nějakej klip v AVCHD, který chci editovat, jede v pohodě bez záseku a z výkonu to užírá asi 20%, a pak najednou po 10 vteřinách přehrávání se začne sekat a z výkonu to bere 99%? Může mi tohle někdo vysvětlit? Přece kdyby Vegas a AVCHD byly už příliš pro hardware, tak se to bude sekat od začátku a ne až po chvilce. Já to fakt nechápu... To skoro vypadá, jako by se po chvilce zaplnil nějakej buffer a přestal to stíhat...
man100 (235)|9.1.2011 16:39
Nastav v Options - Preferences - karta Video - Dynamic RAM Preview max: na 0MB!
Najlvin (61)|10.1.2011 02:35
[quote=man100;321781]Nastav v Options - Preferences - karta Video - Dynamic RAM Preview max: na 0MB![/quote]

Jo, moc díky - to opravdu pomohlo!