Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Leadtek DTV 2000 H PLUS

jirkaotice (5)|7.1.2011 21:47
Dobrý den mám problém:
Nefunguje mi digitální příjem na kartě,máme nově dělanou anténu+zesilovač pro digitální příjem, podle měření firmy na antény máme u STA zde signál na 97% (u mě doma) a tato karta to není schopna rozpoznat a naladit digitální příjem ,prosím o radu, již jsem vyzkoušel i vyměnit kartu i jiné aktuální ovladače a je to pořád stejné (analog jede, ale digitál nikoliv)
Děkuji moc za odpověď
jarod72pm (841)|8.1.2011 13:06
[quote=jirkaotice;321194]Dobrý den mám problém:
Nefunguje mi digitální příjem na kartě,máme nově dělanou anténu+zesilovač pro digitální příjem, podle měření firmy na antény máme u STA zde signál na 97% (u mě doma) a tato karta to není schopna rozpoznat a naladit digitální příjem ,prosím o radu, již jsem vyzkoušel i vyměnit kartu i jiné aktuální ovladače a je to pořád stejné (analog jede, ale digitál nikoliv)
Děkuji moc za odpověď[/quote]

No snima je těžká a složitá práce, neuvažoval jsi o změně karty na Aver media? Myslím si že tam problém už nebude.
Pitomec (10211)|8.1.2011 13:10
Leadtek DTV1000S naprosto v pohodě.
Pitomec (10211)|8.1.2011 13:12
[quote=jirkaotice;321194]Dobrý den mám problém:
Nefunguje mi digitální příjem na kartě,máme nově dělanou anténu+zesilovač pro digitální příjem, [COLOR=red]podle měření firmy na antény máme u STA zde signál na 97% [/COLOR](u mě doma) a tato karta to není schopna rozpoznat a naladit digitální příjem ,prosím o radu, již jsem vyzkoušel i vyměnit kartu i jiné aktuální ovladače a je to pořád stejné (analog jede, ale digitál nikoliv)
Děkuji moc za odpověď[/quote]To je naprostý nesmysl!!! Odborná firma nemůže uvádět údaje v procentech (od čeho se ta procenta odvíjí? Kde je hranice 0% a 100%?), ale uvádí intenzitu signálu, odstup signál/šum, chybovost a další věci. A jestli ne, tak to není odborná firma, ale patlalové 9-)
jirkaotice (5)|8.1.2011 18:50
věc se má takto firma co to tu instalovala dával novou anténu a zesilač nový, pozval jsem je tady domů, že mi to nejede a po výměně zásuvek zjistili, že nahoře je stejný signál jako dole, stál jsem u nich při měření a na jejich měřáku to jelo téměř na 100% to znamená čistě bez poruchy a měřili intenzitu a zjistili, že je to v pohodě, po mých argumentech někam volali a prý údajně se musí někde na kartě nastavit "signál DK či DEKA" nějak jsem tomu nerozuměl (oni taky kartám nerozumí) signál pro setobox či televize s digi tady je v naprostém pořádku, ale karta to nechytá prosím jestli by mi mohl někdo poradit, kde zda není na kartě či ovladači ještě nějaké nastaví. Děkuji
StD (8612)|8.1.2011 19:15
[quote=jirkaotice;321433]...na kartě nastavit "signál DK či DEKA"...[/quote]

= Výzva pro tebe, aby jsi si na kartě nastavil signál PAL D/K. Eto vsjo. :-E
jirkaotice (5)|8.1.2011 20:29
MOžná se zeptám hloupě kde to najdu, asi jsem slepý a nevidím to díky moc
Pitomec (10211)|8.1.2011 20:41
Máš vůbec ve WinFastu přepnutej vstup na DTV? Klávesa V nebo levý spodní tlačítko na panelu WinFast PVR2.
Ivo Mašek (10205)|8.1.2011 20:42
Nevím jak tady u tohoto modelu, ale já kdysi u analogového Leadtek Expert to mohl udělat na začátku při instalaci. Tam to po mě chtělo stát a tam byl výběr, mimo jiné, i Czech PAL_DK. A ty stanice, které vysílaly v PAL_BG, tak tam jsem použil kouzelnou klávesnici a vždy zmáčkl A (na PC klávesnici). Uložilo se to v paměti a byl na pořád klid.
Ale protože analog ti běží (jak výše píšeš), nebude to problém nastavení DK, nebo BG (Secam se už na tyto modely neuvádí). Možná hloupá připomínka, ale radši ji zde napíšu (nic se tím přece nezkazí): Na přepnutí na digitál by tam mělo být takové namalované tlačítko



(kolega byl rychlejší)
jirkaotice (5)|8.1.2011 20:57
Velice si vážím vaší pomoci, to všechno jsem zkoušel, ale pořád to nefunguje. Děkuji moc
Ivo Mašek (10205)|8.1.2011 21:21
Pokud máš na ten koax i klasickou TV, mrkni na ní, jaký tam ukazuje signál (síla a kvalita). je to sice informativní, ale něco to vypoví. Leadtek je na kvalitu opravdu citlivý (co jiné tunery ještě jsou schopné schroustnout, tam už Leadtek odmítá), ovšem je to vykoupeno opravdu nádherným obrazem.
No, jinak fakt nevím, co by kde mělo být "špatného". Pokud jde analog, tak zapojený je v pohodě - měl bys i chytat digitál (pokud je tam ten digitál v pořádku)
Pitomec (10211)|8.1.2011 21:30
Pak se ještě mrknout do Správce zařízení jestli tam nesvítí žlutý vykřičník a nechybí nějaký driver.
jirkaotice (5)|19.1.2011 20:42
Ahoj zajímavá věc je ,že usb tuner MSI funguje na 100% multiplex 1 (čt1,čt2,čt24,čt4) ten funguje na plno ukazuje plný signál u multiplexu 2 je to tak 60% (to je 3 čárky z 5)
a leadtek se vůbec nechytá (u digitálu)
Ivo Mašek (10205)|20.1.2011 19:05
Leadtek vyrábí velmi citlivé tunery (což se ale všeobecně ví). Takže to, co ještě zchroustne jiný tuner, nebo klasická TV, to už Leadtek nezpracuje. Umí se ovšem za to odměnit nádherným obrazem.