Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Acer H5360 3D projektor

koliar (142)|7.1.2011 19:14
Ahoj, po par navstevach 3D kin som sa rozhodol, ze predam moj projektor Benq W500 a prejdem nie na FullHD ako bol prvotny zamer ale na projektor podporujuci 3D zobrazenie. Nakolko v testoch po nete vychvalovali Acer H5360 do nebies v spojeni s Nvidia 3D vision, rozhodol som sa pren. Kupil som k tomu Nvidia 3D vision kit. Obraz co z toho "leze" v 3D je ocarujuci. Predpokladal som z recenzii , ze 3D podanie obrazu cez Nvidia vision z tohto maleho strojceka bude uzasny, ale toto som necakal. Na projectorcentral.com pisu, ze lepsie 3D este nevideli a musim suhlasit. Obraz v 3D je plne porovnatelny co pustaju v 3D kinach v nakupnych centrach, dokonca by som povedal, ze hlbka priestoru je vacsia. Som zatial max. spokojny (7dni) a mozem len odporucit fanusikom 3D. Co sa tyka standardneho 2D obrazu zda sa mi menej "kinovy" ako na mojom predchadzajucom pj Benq W500. Farby su trochu chladnejsie aj po nastavovani. Nevravim, ze obraz je zly ale na W500 mi pripadal filmovejsi. V neposlednom rade v 2D vidim duhu pri niektorych stuaciach ale da sa. Zaujimave, ze v 3D mode duhu nevidiet. Takze ako som spominal na 3D v spojeni 3D vision je to spicka. Ziadne konvergencie obrazu (duchovia) ako na Plazma 3D a LCD 3D televizoroch. Odporucam ...
zaja85 (9)|24.9.2012 04:09
potreboval bych radu, zkousel jsem jestli bude fungovat 3D pres PS3 ale bohuzel bez uspechu, ted nevim jestli to neni projektorem. potreboval bych vedet jak to sprovoznim, jak to nastavit. nebo jestli to pres PS3 nefunguje a potrebuju nakej prehravac 3D. tak jestli nekdo vi, v cem to je. prosim poradte
zaja85 (9)|24.9.2012 04:13
prosim s jakym prehravacem to mas propojeny a jaky bryle. koupil jsem si stejny projektor. zkousel jsem to pres PS3 ale bez uspechu, tak nevim jestli je to tim ze jsem to spatne nastavil, nebo jestli potrebuji nejaky prehravac.
koliar (142)|24.9.2012 10:24
Zdravim, odpoviem ti na otazku tou istou odpovedou ako sa pytal jeden uzivatel pred tebou. Spominany projektor sice podporuje zobrazenie v 3D ale cez system nVidie a to nVidia 3D Vision a 3D DLP Link. To znamena, ze si musis kupit set 3d Vision kit, v ktorom mas jeden par okuliarov plus mozes dalsie samozrejme dokupit. Dalej budes potrebovat graficku kartu taktiez od nVidie s podporou 3D vision. Ak tieto podmienky splnis a napojis projektor k PC s uvedenymi nalezitostami tak ti garantujem, ze podanie 3D bude spickove! Mam tento projektor od Aceru s podporou 3D od nVidie a podanie 3D zobrazenia (aktivne) je poprdeli Ziadne presluchy a pod. Mam platno so 100" na vzdialenost cca 4m. Absolutne neporovnatelny zazitok ako s 50" plazmou 3D. Ak do toho pustim bluray 3D alebo kvalitny bluray rip (18-25 Gb) tak vysledok je identicky ako v 3D kine...Odporucam uvedenu kombinaciu hardwaru pre fanusikov 3D. Dnes su uz ale aj 3D projektory FullHD bez nutnosti pouzitia systemu 3D od nVidie (Epson,Panasonic), ktore ti 3D podaju bud s tebou spominanou PS3 alebo hociakym 3D bluray prehravacom . Ale mnou spominana kombinacia ti da kvalitne 3D kino za prijatelnu investiciu (1000 Eur,-).
zaja85 (9)|25.9.2012 17:42
prosim potreboval bych radu, jestli s nakym timhle notebookem mi to pujde : Acer Aspire 5755G-2414G1TMnbs, Toshiba Qosmio F750-10Z, Toshiba Qosmio F750-110.
tu grafiku se mi zda ze maj, ale nekde nepisou jestli na to jde 3D. muzes mi prosim poradit
zaja85 (9)|25.9.2012 18:04
staci kdyz ten notas bude mit grafiku NVIDIA GeForce GT555M? u nakych pisou 3D ale u nakych se o tom ani nezmini. opravdu se v tom nevyznam, proto bych potreboval radu
koliar (142)|25.9.2012 18:14
Stačí sa pozrieť na stránku výrobcu...
http://www.geforce.co.uk/hardware/notebook-gpus/geforce-gt-555m
zaja85 (9)|25.9.2012 19:04
sorry ze tak otravuju jen si chci byt jistej a abych nekoupil a nefungovalo to! takze pokud to dobre chapu staci kdyz to ma grafiku GeForce GT555M a je to, 3D pobezi. diky
koliar (142)|25.9.2012 19:20
V pohode... Ano staci ten notebook s gt555m. Ntb prepojis s pj cez hdmi a okuliare s 3d vysielacom ktory prepojis s ntb cez USB. A ficis :-) Ale pozor! Zvuk musis prepojit zvlast. Ntb nema digitalny vystup okrem hdmi (ten je v projektore) takze zvuk prepojis cez ntb s receiverom len analogovo. Ziadne DD alebo DTS sa nekona! Preto mam ja projektor napojeny na stolny PC, kde mam okrem hdmi aj zvukovku so SPIDF (opticky digitalny vystup), ktorú mam pichnutu do receiveru a DD spolu s DTS fachci ako ma... Ale ak si kupis externu zvukovku (usb), ktora ma digitalny vystup cez SPIDF tak vsetko bude OK aj s DD alebo DTS :-) Drzim palec.
zaja85 (9)|25.9.2012 21:53
porad jsem v nejistote :D jelikoz muzu koupit notebook s tou grafikou co potrebuji, ale jeden je full hd a druhy ne. na kterym to pobezi a na kterym ne? asi ten full hd ne? kdyz na tom chci prehravat blu rey.

vyhlidl jsem si ASUS N55SF-S1207V
a nebo tenhle ale ten neni full hd ASUS N55SL-S2115V


jeste co mi pak bude chybet je jakej stahnout,bo poridit prehravac aby mi to prehravalo blu rey a 3D

kdyz se mi to podari,budu Ti velice zavazan :) projektor uz mam skoro rok ale 3D jsem jeste nevyzkousel
zaja85 (9)|27.9.2012 19:58
porad jsem v nejistote :D jelikoz muzu koupit notebook s tou grafikou co potrebuji, ale jeden je full hd a druhy ne. na kterym to pobezi a na kterym ne? asi ten full hd ne?
vyhlidl jsem si ASUS N55SF-S1207V
a nebo tenhle ale ten neni full hd ASUS N55SL-S2115V

kdyz se mi to podari,budu Ti velice zavazan :) projektor uz mam skoro rok ale 3D jsem jeste nevyzkousel.
KamilZ (10277)|27.9.2012 20:28
Jestli chceš čumět na BD na display notebooku tak ten s FULL HD Display, jestli to chceš kvůli projektoru, tak klidně i ten druhý, to že nemá FULL HD Display je putna. Má i SPDIF (u prvního jsem neprověřoval), větší a rychlejší disk, více RAM, .... Grafika je v obou stejná ([FONT=Verdana]GT635M je jen přeznačená [/FONT]GT555M). Vybral jsi si varianty bez BD mechaniky, takže ještě externí BD (nebo uprav výběr).