Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

výběr LED TV

Nawak (4)|7.1.2011 17:24
zdarek vsem,

rad bych si koupil tv s LED podsvicenim - pozadavky:

cena do 30 tis.
uhlopricka min 117 cm
min 100Hz
LED podsviceni (neni zas az tak velka priorita, pokud by byl obraz skutecne dobry)

tady mam svy tri favority:
Sony KDL-46EX710
Panasonic PDP TX-P50G20ES
Sharp LC-46LE820E

jde mi hlavne, jak uz to u tv byva, o kvalitu obrazu

prosim reknete Vase nazory, pripadne doporucte jinou moc diky za odpovedi..
jarod72pm (841)|7.1.2011 18:45
Otoč to pořadí jak to máš napsané a máš vítěze :-)
jinak se dá uvažovat ještě o LG 47LE5500 nebo PHILIPS 46PFL7605H
Nawak (4)|7.1.2011 22:01
[quote=jarod72pm;321137]Otoč to pořadí jak to máš napsané a máš vítěze :-)
jinak se dá uvažovat ještě o LG 47LE5500 nebo PHILIPS 46PFL7605H[/quote]

a co ta plazma od panasonicu? ta by neudelala vetsi divadlo? prece jen 600Hz kontrast 5000000:1
ten sharp sem videl, ma nadherny barvy, ale panasonic je zas jeste o 15 cm vetsi, za stejnou cenu..

co ty na to?
garb7 (1189)|7.1.2011 22:14
plazma od panasonic větsi divadlo neudělá, ale poskytne mnohem přirozenější obraz, ale je fakt , že dost lidí ocení vysoce kontrastní obraz na LCD za dne,
Nawak (4)|7.1.2011 22:18
vysoce kontrastni obraz na lcd... ty vis, jakej kontrast ma ten Sharp.. v popisu je: Mega contrast :-)

podle myho nazoru Sharp ma lepsi barvy ale pri sledovani akce nebo sportu je obraz vic rozmazanej a plazma panasonic ma pri sportu ostrejsi obraz, ale nema zas tak pekny barvy... a kdyz prictu plazme vetsi uhlopricku, je u me vitez... nebo ne? :-) :-)
garb7 (1189)|7.1.2011 22:48
To je dost problém to popsat pokud nevidíš rozdíly a sám si neodpovíš co je reálné a co je doupravované těžko to můžeme řešit , prostě někomu se zamlouvá to druhému ono, pak jsou rozdíly u SD dost velký ale i HD signálu . Toto jsem dost dlouho porovnával a u určitých LCD mi přišel obraz efektnější než na plazmě přesto jsem si vybral PDP.
garb7 (1189)|7.1.2011 22:51
Ano pokud by to šlo 75% bych bral z PDP a 25% z LCD a to by asi odpovídalo OLED nebo AMOLED , na to si ještě nějaký čas počkáme.
jarod72pm (841)|8.1.2011 12:48
[quote=Nawak;321209]vysoce kontrastni obraz na lcd... ty vis, jakej kontrast ma ten Sharp.. v popisu je: Mega contrast :-)

podle myho nazoru Sharp ma lepsi barvy ale pri sledovani akce nebo sportu je obraz vic rozmazanej a plazma panasonic ma pri sportu ostrejsi obraz, ale nema zas tak pekny barvy... a kdyz prictu plazme vetsi uhlopricku, je u me vitez... nebo ne? :-) :-)[/quote]

Tak já si třeba v té cenové třídě okolo dvaceti tisíc vybral právě LG -kontrast má ucházející podání barev a gamma taky perfektní docela dobře zvládá SD a Analog a co hlavní vybíral jsem ji podle plasmy ve sportovní akci kde vykazovala podle mě přijatelný obraz v rychlém pohybu tedy sport se dá na tom taky dívat. Navíc Megakontrast je stejně nic neříkající když LCD má kontrast 1000:1 a Plasma 60000:1 takže tohle bych zrovna neřešil ,obrazové obvody sice udělají své a mohou vylepšit obraz ale nečekal bych od toho zázraky.
jirkaskra (139)|8.1.2011 14:03
Ahojte, ja si trošku přihodím želízko do ohýnku, přes 2,5 roku jsem sem nechodil, protože jsem to nepotřeboval. Po každodeních diskuzích a neustálého pročítání všech fór a rozhodování jsem nakonec šel do SONY 40W4000. Pokrok letí dál a ceny jsou někde úplně jinde, tak je třeba opět zauvažovat o obměně své milované TV a nastává to samé - rozhodování.
Používám telku prakticky jen jako zobrazovač, zvuk - pouze přes AVreceiver, signál pouze satelit nebo multimediální centrum,DVD atd. Dálkové ovládání - jeden ovladač na vše.
Jaké by to bylo jednoduché, kdyby byl na trhu pouze LED TV panel se vstupem HDMI, bez tuneru ,repro ,atd. , a v designu třeba KDL-xxLX900, a za přijatelnou cenu. Ale nemohu nic najít.
Třeba někdo o nějakém řešení ví???
Nawak (4)|10.1.2011 18:49
[quote=jirkaskra;321361]Ahojte, ja si trošku přihodím želízko do ohýnku, přes 2,5 roku jsem sem nechodil, protože jsem to nepotřeboval. Po každodeních diskuzích a neustálého pročítání všech fór a rozhodování jsem nakonec šel do SONY 40W4000. Pokrok letí dál a ceny jsou někde úplně jinde, tak je třeba opět zauvažovat o obměně své milované TV a nastává to samé - rozhodování.
Používám telku prakticky jen jako zobrazovač, zvuk - pouze přes AVreceiver, signál pouze satelit nebo multimediální centrum,DVD atd. Dálkové ovládání - jeden ovladač na vše.
Jaké by to bylo jednoduché, kdyby byl na trhu pouze LED TV panel se vstupem HDMI, bez tuneru ,repro ,atd. , a v designu třeba KDL-xxLX900, a za přijatelnou cenu. Ale nemohu nic najít.
Třeba někdo o nějakém řešení ví???[/quote]

to je trosku z jinyho soudku ne?
jarod72pm (841)|10.1.2011 20:00
[quote=Nawak;321201]a co ta plazma od panasonicu? ta by neudelala vetsi divadlo? prece jen 600Hz kontrast 5000000:1
ten sharp sem videl, ma nadherny barvy, ale panasonic je zas jeste o 15 cm vetsi, za stejnou cenu..

co ty na to?[/quote]

600Hz no nevím v reálu to ani nepoznám - měl bych?, kontrast to je opět udaj dynamického kde to má na starosti nějaký čip a to není rozhodující pro kvalitu obrazu , jo Plasma dnes má ještě co nabídnout hlavně pro SD signál všeho druhu pokud ti TV vyhovuje po všech stránkách je to dá se říct jasná volba,ale jsou lidé kteří mají TV spíš jako universál i pro HD signál , PC,foto ,multimedia a tady se nabízí spíš LCD
.Pokud máš TV pouze na běžné vysílání DVB-T nebo DVB-S případně DVD je Plasma dobrá a určitě není problém i HD signál.

Ps: mě kdyby neblikala/unavuje oči je to otravné - tak jsem dnes měl místo LCD - Panasonic 42G20e
vivid.sk (11472)|10.1.2011 20:04
[quote=Nawak;321201] prece jen 600Hz ...
co ty na to?[/quote]

Hmm, dalsi clovek nahlodany marketingom? Vies co tych 600Hz znamena?
SPAWN (744)|10.1.2011 23:19
[quote=Nawak;321209]vysoce kontrastni obraz na lcd... ty vis, jakej kontrast ma ten Sharp.. v popisu je: Mega contrast :-)

podle myho nazoru Sharp ma lepsi barvy ale pri sledovani akce nebo sportu je obraz vic rozmazanej a plazma panasonic ma pri sportu ostrejsi obraz, ale nema zas tak pekny barvy... a kdyz prictu plazme vetsi uhlopricku, je u me vitez... nebo ne? :-) :-)[/quote]

Kdyz se pohrajes u te G20 s nastavenim obrazu udalas si home kalibraci tak budes hodne spokojenej. Ja bych dnes uz LCD i LCD s LED nebral je to prekonana technologie ktera jak se ukazalo na CES11 ma nasledovnika v OLED kolem roku 2014.
vivid.sk (11472)|10.1.2011 23:35
spawn> kazda technologia ma (alebo bude mat) nasledovnika, a bude raz prekonana.
Len my tu uz nemusime byt.