Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké kino/MM centrum s LAN a HDMI vstupy

vertol (2)|7.1.2011 12:02
hezký den vespolek,
uvažuji o koupi nového domácího kina nebo multimediálního centra, kterým bych mohl zároveň propojit ostatní přístroje - satelit, konzoli a PC, popř. externí disk. Propojení satelitu a konzole, popř. blue-ray mechaniky pokud nebude vestavěná bych chtěl realizovat přes HDMI, sdílení LAN, popř. wifi (DLNA). Zařízení musí mít analogový výstup 5.1 a upscaling na 1080. Mechanika by mi stačila i DVD, ale nebráním se i blue-rayi. Repráčky klasické, ne sloupové (kvůli místu). Nepotřebuji hi-tech zařízení, ale rád bych měl zmíněnou konektivitu. Uvažuji i o nové TV 50", tak bych preferoval mít vše v jedné značce, kvůli jednomu ovladači. Investovat bych chtěl cca 6-8.000, zatím se mi nepodařilo najít zařízení, které by uvedené splňovalo, máte někdo nějaký dobrý tip? Díky.
honzanun (48)|7.1.2011 14:47
To, co píšeš nevyžaduje jedno, ale tři zařízení + repro - reciever, mm centrum a BD přehrávač. Jinak totiž není možnost vše připojit (uvažuji ale tak, že když chceš připojit domácí kino, tak že budeš chtít i prostorový zvuk).
Obávám se, že Ti 8000,- stačit rozhodně nebude...

Jinak když se alepoň pokusím pomoci s výběrem - o wi-fi sdílení ani neuvažuj - sice stačí na soubory s nízkým datovým tokem, filmy v lepší kvalitě a v lepším zvuku už přes to bohužel nedostaneš a budeš stejně natahovat kabel... Nehledě na to, že na sdílení budeš potřebovat přístroj s interním diskem (třeba Xtreamer Pro, nebo ještrě lépe nějaký NAS).

Já stál před cca měsícem před podobným výběrem. Nakonec jsem koupil Xtreamer SW a k němu reciever od Yamahy RX-V467 ( a k tomu ještě navíc NAS). Repro jsem koupil o měsíc dýl HKTS30. Sice to vyšlo na cca 23tisíc (s Nasem a diskama přes 30k), ale jsem maximálně spokojenej...
matusco (376)|7.1.2011 16:05
[quote=vertol;321004]hezký den vespolek,
uvažuji o koupi nového domácího kina nebo multimediálního centra, kterým bych mohl zároveň propojit ostatní přístroje - satelit, konzoli a PC, popř. externí disk. Propojení satelitu a konzole, popř. blue-ray mechaniky pokud nebude vestavěná bych chtěl realizovat přes HDMI, sdílení LAN, popř. wifi (DLNA). Zařízení musí mít analogový výstup 5.1 a upscaling na 1080. Mechanika by mi stačila i DVD, ale nebráním se i blue-rayi. Repráčky klasické, ne sloupové (kvůli místu). Nepotřebuji hi-tech zařízení, ale rád bych měl zmíněnou konektivitu. Uvažuji i o nové TV 50", tak bych preferoval mít vše v jedné značce, kvůli jednomu ovladači. Investovat bych chtěl cca 6-8.000, zatím se mi nepodařilo najít zařízení, které by uvedené splňovalo, máte někdo nějaký dobrý tip? Díky.[/quote]

Pokial nie si prilis narocny, tak podla techn. specifikacii (realne skusenosti nemam) : Samsung HT-C5500 alebo HT-c5900.
vertol (2)|7.1.2011 16:09
díky za odpověď. Myslím, že by se mělo vše v omezené míře vejít do jednoho přístroje - zatím nejvhodnější zařízení, co jsem našel je Samsung HT-C5900, to by snad podle informací na netu mělo umět vše, ale zajímalo by mě, jestli to tak v praxi opravdu funguje a jestli není nějaká levnější alternativa od jiného výrobce. Toto kino stojí docela dost, ale např. 3D nějak nepotřebuji. Mohlo by to být i poskládané z komponentů, ale raději bych měl jen jeden ovladač (teď mám 3 a válí se všude :-)) DLNA bych chtěl funkční jak z externího disku (WD my book), tak sdílení s PC.