Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

obraz v TV jako "vystřihovánka"

ritchey (1)|7.1.2011 11:16
Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud je toto téma někde na TVFreaku již probráno, ale netuším, jaký odborný název zadat, abych si ho mohl vyhledat. :)

Můj problém je následující:
Na nové LED TV, kterou mám doma (Sharp LC37LE320E), mám obraz, který vypadá, jako kdyby byl poskládán z několika rovin. Vypadá to, jako by na vzdáleném pozadí byla "vrstva" bližšího pozadí a před ní ještě další "vrstva" ve které jsou třeba herci. Celé to působí dojmem "vystřihovánky", kde jsou jednotlivé vystřižené vrstvy poskládány na sebe. Celé to působí značně nerealisticky. Připodobnil bych to k tomu, jako když jste ve starých filmech poznali, když se něco natáčelo před modrým plátnem - poznali jste, že je tam herec vystřižený.

Dá se s tím něco dělat? Napadá mě třeba, jestli není někde zapnuté nějaké digitální vyhlazování obrazu nebo tak něco. Nebo jestli to není zapnutou redukcí šumu. Nebo je to jenom tím, že nejsem zvyklý na digitální signál na takhle velké a řekněme kvalitní TV (v porovnání s mojí předchozí stařičkou klasickou analogovou bednou)?

Moc díky za případné nápady.

Ritchey
lerby (906)|7.1.2011 11:22
[quote=ritchey;320985]Dobrý den,

...Dá se s tím něco dělat? Napadá mě třeba, jestli není někde zapnuté nějaké digitální vyhlazování obrazu nebo tak něco. Nebo jestli to není zapnutou redukcí šumu.

[/quote]

Bude to redukciou sumu a zvyraznovanim hran. Na LCD sa tym zvyraznenym hranam nie vzdy da vyhnut.