Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

3x satelit 3x prijmac

panasonic650 (1124)|7.1.2011 02:51
Ked som sa pustal do satelitu tak som netusil ako nekonecne tema to je :)

Takze po case premyslam ze by som okrem standardnych SkyLink satelitov a Twin Monoblocku chcel chytat aj nieco ine (mozno UPC) a tak premyslam ako na to. Ake moznosti mam ked mam teraz 1 sat. tanier a twin monoblock ? Moje uvahy su....

1) Prejst na 3x sigle quad, multifokus a prepinace

2) Prilepit na panelak druhy tanier a nejak to poprepajat.... (zatial som nehladal ako). Vyhoda je ze ked sa jedna popsuje tak stale bude jedna funkcna.

3) Zase druhy tanier ale ten uz na motor.

Urcite chcem bezne sledovane programy (SkyLink) nechat na pevno aby som nemusel cakat na pretocenie.

Napady a rady su vitane...
Dagy2 (3153)|7.1.2011 08:05
KeĎže SkyLink robí čoraz viac a viac psích kusov (TV8, GolfCh) a chýbajú programy ako Sport2, ESPN, Cinemax2, HBO2 tiež vážne uvažujem o UPC Direct. Navyše ak je zase k dispozícii u UPC predplatená 12mes karta na ktorú nie je treba žiadna zmluva a kompletný paket vyjde na 20EUR/mes čo je menej ako Mulit + chudobné HBO u SkyLinku.

Variant 1/ pevne parabola, LNB na 1W, 19.2E, 23.5E (1W quad, 19+23 ako quad alebo nechal twinmonoblok ak ti stačí na dvoch prijímačoch)

Variant 2/ by som zavrhol

Varinat 3/ ak by som chcel ešte niečo ďalšie. u mňa by zostala ex. parabola na 19-23-28 a otočná na 1W.
rudlus (539)|7.1.2011 09:34
ja osobne by som to riesil motorom..ale kedze je parabola na stene kde mozem ist max od 4e-xW tak nic..nevem ale robit 23,5e a 0,8w viem ze to kopu ludi tak ma ale ak je moznost dat motor nevahal by som...ak by ste chceli hocijake info upc direct kludne sa opytajte..
Pitomec (10211)|7.1.2011 10:04
Jak chceš použít motor, když se jedná o 3x přijímač? 9-)
Pitomec (10211)|7.1.2011 10:07
[quote=Dagy2;320929]KeĎže SkyLink robí čoraz viac a viac psích kusov (TV8, GolfCh) a chýbajú programy ako Sport2, ESPN, Cinemax2, HBO2 tiež vážne uvažujem o UPC Direct. Navyše ak je zase k dispozícii u UPC predplatená 12mes karta na ktorú nie je treba žiadna zmluva a kompletný paket vyjde na 20EUR/mes čo je menej ako Mulit + chudobné HBO u SkyLinku.

Variant 1/ pevne parabola, LNB na 1W, 19.2E, 23.5E (1W quad, 19+23 ako quad alebo nechal twinmonoblok ak ti stačí na dvoch prijímačoch)

[COLOR=red]Variant 2/ by som zavrhol[/COLOR]

Varinat 3/ ak by som chcel ešte niečo ďalšie. u mňa by zostala ex. parabola na 19-23-28 a otočná na 1W.[/quote]Tak to já určitě ne, protože vždycky je lepší samostaná parabola (která navíc i s držákem na zeď stojí do tisícovky), než to flikovat na jednu anténu všechno. Ještě se dá akceptovat Astra 23,5E + 19,2E (protože je to hodně blízko sebe), ale určitě ne kombinace Astry a Thoru.
Zigáč (231)|7.1.2011 10:23
Variantu 2 sloučíš v multiswitchi ne? .. to je úplně stejný princip jako bys měl multifocus
panasonic650 (1124)|7.1.2011 10:57
[quote=Zigáč;320969]Variantu 2 sloučíš v multiswitchi ne? .. to je úplně stejný princip jako bys měl multifocus[/quote]
Tak som si to predstavoval ? Kolko akych switchov by som potreboval ? Vdaka.
vprint (136)|7.1.2011 22:04
Panasonic, mal som kedysi Digy, prikúpil som Arivu, parabolu a jeden disec prepínač. Kým bolo digi v emu, tak som mal aj digi aj Skylink. Digi som zrušil, parabolu som musel vrátiť. Ale disec mi ostal, trčí z neho fúz na ďalšiu parabolu, ktorú sa chystám dokúpiť a asi ju nasmerujem zasa na Thora. Budem mať potom možnosť u rusov prechádzať zo Skylinku na UPC plynule, poprípade aj na CSlink. A19,2 mámm samo v okuliaroch s A23,5.
Takže pre mňa stačí dokúpiť ďalší šunt za 20 ečiek a idem.

PS: Ak máš miesto na ďalšiu parabolu, tak šup šup.
Pytkin (7947)|8.1.2011 02:24
Ja som prekvapeny , ze je niekto ochotny podpisat zmluvu s UPC .. To je jak volit komunistov vo volbach .. Alebo zaplatit Billovi Gejcovi za Windows ..
Dagy2 (3153)|8.1.2011 11:35
k variantám: 2/ som z mojho pohľadu vyhodil ako dve pevné paraboly.
Lebo osobne (číry subjektávny názor) ak by som inštaloval druhú parabolu tak jednu dám určite na motor = 1pevná kde sa bude pozerať väčšina programov a nahrávanie aby prepínanie bolo rýchle + 2otočná na menej sledované programy.
Ak by bolo prioritou UPC tak pevnú na 1W a možno nejaké okolité družice + otočnú.

Otázka je ale ako to Panasonic myslel v skutočnosti s tromi prijímačmi (viem že používa TV tuner + Arivu + ?).
Je pravdou že už som zažil experta, ktorý tvrdil že jedine motor a na otázku ako by riešil twintuner aby nenahral napríklad tmu alebo pri nahrávaní (čo je napr. u TechniSatu priorita pred pozeraním) sa ukrutne vytočil.

To Pytkin: teraz UPC opäť aj bez zmluvy -> karta UPC Direct 12 film = vychádza za 20eur/mesačne niečo ako Multi+HBO&Cinemax (u SkyLinku za 18,50e/mes), ale oproti SkyLinku navyše celý paket MTV unlimited + HBO2 +HBO comedy + Cinemax2 + Sport2 + ESPN čo nie je až taký sprostý nápad.
panasonic650 (1124)|8.1.2011 11:53
[quote=Dagy2;321315]Otázka je ale ako to Panasonic myslel v skutočnosti s tromi prijímačmi (viem že používa TV tuner + Arivu + ?). [/quote]

TV+Ariva+HTPC SkyStar (v buducnosti mozno ina kombinacia)
mirekv (7169)|8.1.2011 12:09
Já bych to řešil 19+23 monoblokem a na 1W samostatnou parabolu a rozvod multiswitchem. Důvody neřeším, protože mám parabolu natočenou prakticky jen na 23E, i když mám motor a střední pozici na jih.
vprint (136)|8.1.2011 12:26
[quote=mirekv;321324]Já bych to řešil 19+23 monoblokem a na 1W samostatnou parabolu a rozvod multiswitchem. Důvody neřeším, protože mám parabolu natočenou prakticky jen na 23E, i když mám motor a střední pozici na jih.[/quote]

Takto to mám v podstate aj ja, ale namiesto monobloku mám samostatné LNB v multifokuse. Mal som dvakrát single, ale som na A23,5 dal quad, kvôli ďalším STB(svokra, svokor) na Skylink.
Monoblok nedoporučujem, kvôli neskoršiemu upgrade na viac prístrojov.
Pitomec (10211)|8.1.2011 12:33
[quote=Pytkin;321267]Ja som prekvapeny , ze je niekto ochotny podpisat zmluvu s UPC .. To je jak volit komunistov vo volbach .. Alebo zaplatit Billovi Gejcovi za Windows ..[/quote]Teď po přechodu UPC na Thor už je to zajímavější a defacto za ty prachy žádnou jinou satelitní službu s takovou programovou nabídkou nemáš.
panasonic650 (1124)|8.1.2011 14:43
[quote=mirekv;321324]Já bych to řešil 19+23 monoblokem a na 1W samostatnou parabolu a rozvod multiswitchem. Důvody neřeším, protože mám parabolu natočenou prakticky jen na 23E, i když mám motor a střední pozici na jih.[/quote]
Nebude problem s prepinacmi ? Monoblock ma zabudovane v sebe a potom to nebude vediet prepina medzi 1 single a 1 monoblock... ci ? Asi prejdem na 3x single quad ci ako sa to vola. Hlavne nech riesenie je mozne v pohode prepinat.
vprint (136)|8.1.2011 15:36
Single quad neexistuje. Single je jednovýstupový, quad je štvorvýstupový konvertor pre 4 samostatné STB. Ja mám na A1 single, lebo odtiaľ beriem signál iba ja. Na A3 mám quad(štvorvýstupový), aj keď by mi momentálne stačil twin(dvojvýstupový), lebo z A3 berú signál zatiaľ len dva prístroje. Ale keď som ten quad kupoval, tak som počítal už aj s ďalším prístrojom, ktorý určite časom pribudne. Ja ti radím, rozmyslieť, čo sa kde bude pozerať, a podľa toho nakombinovať LNBčka. Z toho potom vyplynie aj potreba disec prepínačov. Keď to budeš mať rozmyslené, nakresli to, zanes do predajne a chlapík ti vysadí na pult, čo potrebuješ. Trvaj iba na tom, aby ťa nenahovoril na monoblok. Potom budeš obmedzený vo variantách
Príklad: budeš mať twin monoblok a zmyslíš si, dať babke v zadnej izbe SD STB na skylink. Tak musíš vyhoodiť twin monoblok, čo nie je moc lacné, kúpiť quad monoblok, taktiež dosť drahé. ale ak si mal dva twin LNB v okuiliaroch, tak ten jeden vymeníš za quad a frčíš.

Apropo, napíš, čo už máš, alebo poď na skajp
Pitomec (10211)|8.1.2011 16:14
[quote=panasonic650;321364]Nebude problem s prepinacmi ? [COLOR=red]Monoblock ma zabudovane v sebe a potom to nebude vediet prepina medzi 1 single a 1 monoblock[/COLOR]... ci ? Asi prejdem na 3x single quad ci ako sa to vola. Hlavne nech riesenie je mozne v pohode prepinat.[/quote]Natvrdlej? Stačí číst co je psaný v odkazu, který sem dával včera (http://www.emp-centauri.cz/cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=19&id=61): pro přepínání mezi tzv. monoblokem a dalším LNB je nutno použít verzi "Option", což značí, že není problém mít monoblok a single k tomu.
panasonic650 (1124)|8.1.2011 19:22
[quote=vprint;321375]Single quad neexistuje. Single je jednovýstupový, quad je štvorvýstupový konvertor pre 4 samostatné STB.[/quote]
jj... zle som napisal. aby som sa nezamotal v terminologii tak napisem "jednohrdlove LNB so 4 vystupmi" :)

[quote=vprint;321375]Apropo, napíš, čo už máš, alebo poď na skajp[/quote]
Hned v prvom som pisal... dufam ze je to jasne (1 tanier, 1 dvojhrdlovy (4.3stupna) LNB s dvoma vystupmi)
[quote]Takze po case premyslam ze by som okrem standardnych SkyLink satelitov a Twin Monoblocku chcel chytat aj nieco ine (mozno UPC) a tak premyslam ako na to. Ake moznosti mam ked mam teraz 1 sat. tanier a twin monoblock ? [/quote]
Popremyslam co dalej... Chcel som sa hlavne dozvediet ake a ako zapojene prepinace by som potreboval pre tie 3 varianty. Ale povedzme ze by ma zaujmala hlavne moznost mat 3 samostatne LNB (3 pozicie druzic) a 3-4 prepinace. Ake treba a ako zapojit ? Len teoreticky. Dik.
Pytkin (7947)|8.1.2011 21:02
[quote=Dagy2;321315]

To Pytkin: teraz UPC opäť aj bez zmluvy -> karta UPC Direct 12 film = vychádza za 20eur/mesačne niečo ako Multi+HBO&Cinemax (u SkyLinku za 18,50e/mes), ale oproti SkyLinku navyše celý paket MTV unlimited + HBO2 +HBO comedy + Cinemax2 + Sport2 + ESPN čo nie je až taký sprostý nápad.[/quote]

No . Chapem , ze to mozno niekoho oslovi .. Mne to nehovori nic .. Ja mam SKYLINK a som s tym spokojny .. Stoji ma to 0 EUR/mesiac .. Aktivoval som si SMSkou dake demo na HBO a uz to bezi 3ti mesiac .. a priznam sa , ze som to nepozeral ani raz .. Vsetko zaujimave som uz videl , a zvysok su hluposti ..

V kazdom pripade , mam absolutne negativne skusenosti s UPC a nie som im ochotny platit ani cent .. Nech poskytuju sluzby, ake chcu ..
Dagy2 (3153)|9.1.2011 12:28
Mal som ročnú kartu keď boli na 19.2 v jednom prijímači spolu so SkyLinkom.
Tam bol dátový tok presne polovičný ako u SkyLinku a tomu zodpovedajúci obraz.
Ale ESPN bežalo často, rovnako HBO Comedy alebo HBO2. To mi u SkyLinku teraz chýba.
panasonic650 (1124)|19.1.2011 14:51
Vdaka za rady.
Bude tento multifokus tanier dobry ? Planujem zatial len SkyLink a novy UPC satelit ...

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=13962914
sate_85.jpg
panasonic650 (1124)|19.1.2011 20:49
A este ktory z tychto ?

LNB SILVER SKY QUAD
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14608568
LNB Golden Interstar GI204S quad - moj favorit
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14519643
LNB Smart TQSX Quad 0,2dB Titanium Edition
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14231519
vprint (136)|20.1.2011 10:42
Hehe, mne to pripomína nejaký gril, alebo zariadenie na snímanie záberu udíc.
Kúp si plechovú 2x80, a multifokus.
panasonic650 (1124)|20.1.2011 13:46
[quote=vprint;324574]Hehe, mne to pripomína nejaký gril, alebo zariadenie na snímanie záberu udíc.[/quote]
Podla tychto linkov je to dobra parabola a prijem je lepsi ako pri beznej... ci ?
http://www.parabola.cz/clanky/3205/prijem-satelitnich-pozic-23-5e-a-1w-s-jednou-parabolou/

Dokonca aj tu je uvedena ako "Příklad mělké paraboly pro kvalitní příjem postranních konvertorů"
https://www.tvfreak.cz/prijem-dvb-ss2-satelitni-technika-a-platformy-v-cr/2898
vprint (136)|23.1.2011 19:30
Netreba až tak veriť čo predajca napíše. Fyzika. Parabola je rovinná krivka. Jej vlastnosťou je, veľmi zjednodušene, že lúč, rovnobežný s osou paraboly, dopadajúci na jej vnútornú stranu je odrazený vždy na to isté miesto-ohnisko. Otočením paraboly o 180° dostaneme priestorový útvar-paraboloid, ktorý sústreďuje elmag. žiarenie do jedného ohniska.
Škúlenie pri druhom LNB v multifokuse (napr. monoblok A23,5 a A19,2)využíva posun ohniska v závislosti od uhlovej odchýlky zdroja, v tomto prípade odchylnej polohy A19,2 od A23,5. Tzn. že elmag. žiarenie z A19,2 nie je rovnobežné s osou paraboloidu a preto sa aj ohnisko nachádza mimo os paraboloidu.
Toto je využité aj pri tej "smiešnej" "parabole", kde jej tvar je uspôsobený tak, aby zisk z LNB bol ešte dostatočný na to, aby bol príjem kvalitný. Nikdy však nebude taký, ako pri systéme jedna družica-jedna parabola. Je to celá veda, ale asi tak nejak si myslím, že to funguje. No a samozrejme zisk je závislý aj od plochy paraboloidu, pričom už malé zväčšenie priemeru prináša percentuálne dosť značné zväčšenie plochy.
Podotýkam, že klasická staelitná "parabola" nie je ideálny paraboloid, ale je nejak zdeformovaný, pretože LNB nie je v osi.