Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Domácí kino, ale jaké??

samurraj (25)|6.1.2011 20:09
Ahoj, vybírám pro svou novou led televizi domácí kino, ale fakt se v tom neorientuju a tak byste možná zde mohli poradit. Někde jsem se dočetl, že je lépe koupit repro,receiver (zesilovač) a přehrávač zvlášť, že prý odchází po čase nějaký laser a vše pak mohu vyhodit..moc se mi to ale nezdá, páč dle mě vše mohu zapojit zvlášť ne?? Raději bych koupil přímo nějaký nabízený set domácího kina. Nejsem žádný audiofil, ale nechci zase úplně chrastítko. Požadavek je samozřejmě Blue-ray přehrávač a 5.1 nebo 7.1 reproduktory (nevím, jestli v 5.1 a 7.1 je nějaký zásadní rozdíl). Nechci do toho vrážet balík peněz, páč už takhle mě zrinovala finančně ta televize a boháč nejsem :-)
Takže díky za každou radu a doporučení. Vašek.
honzanun (48)|6.1.2011 22:02
Napiš, jaká cena je pro tebe limitující, pak se dá něco doporučit. Já například měl limit 20tis - koupil jsem reciever Yamaha RX-V467 (mimochodem teď je za vynikajicí cenu 6000), místo Blue-Ray přehrávače Xtreamer SW a jako repro po dlouhým vybírání vzal Harman Kardon HKTS 30. Suma sumárum cca 22tis., ale výkon stojí za to!!!
samurraj (25)|6.1.2011 22:10
No vzhledem k tomu, že jsem dal 201 klacků za telku tak jsou prachy trochu problém. Byl bych ochoten jít tak max do 15.000 Kč. plus mínus. Co máš na mysli tím místo blue-ray to Xtreamer??Nikdy jsem o tom nic neslyšel.Fajn ta Yamaha by mě bodla, je dobrá co se provedení a kvality týče? Pak teda nějak pořešit ty repráky no
9z9 (188)|7.1.2011 06:12
Onkyo S5305 či lepší S6305. Cena 10-12,5k. Do zbytku tebou uvedených peněz vzít nějaký BR přehrávač. Bojím se, že na hrátky alá samostatný receiver + samostatné repro + BR nebudeš mít dost peněz.

To máš fakt TV za 201 klacků ? ;-)
honzanun (48)|7.1.2011 10:02
Jestli máš rozpočet cca 15tisíc, tak bych určitě doporučoval nějaký zesilovač (konkrétně s tou Yamahaou jsem velmi spokojen - za málo peněz opravdu hodně muziky), k tomu nějaký Blue-Ray přehrávač (dobrý jsou prý LG http://www.mall.cz/blu-ray/lg-bd560 ), to jsi na 8500,- a k tomu nějaký repro - myslím, že i nějaký základní ( třeba http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/jamo-s-426-hcs-3?v=440276001 ) budou hrát líp, než ty v sestavě Onkyo S5305/S6305, popřípadě došetřit a koupit nějaký kvalitnější... Jinak samozřejmě nesmíš zapomínat, že tahle cena není konečná a cca 1000 dáš ještě za kabely...

Dalším řešením je hodně vychvalovaný set Onkyo Onkyo HTX-22HDX + Onkyo SKS-22X + k tomu nějaký BD přehrávač...
samurraj (25)|7.1.2011 10:15
nééé televizi mám za 20.000 kč :-) jsem se poprvé přepsal :-) jinak všem moc díky za doporučení, snad něco vyberu. Jako dělám to proto, že zvuk ze samotné televize není nijak ohromující...