Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

bulvarni testy LCD /Plasma

Ladys (1829)|6.1.2011 08:05
Taky mate ten pocit, ze jakekoliv "bulvarni recenze" dopadnou vzycky na vybornou a clovek by mel z toho mit dojem, ze koupi jakekoliv telky neprohloupi ?
Zrovna vcera jsem si konecne precetl recenze letosnich LG v casopisu Stereo/Video a vsechny dopadly vic nez dobre.Jiste to jsou dobre telky, ale uprimne, kterej prestizni recenzent si dovoli hanit zname znacky na trhu ?
Proto jsem rad, ze existuje toto i jina forum, kde se clovek dozvi mnohem vic, uzivatelske postrehy a hlavne mnohdy i uprimnou kritiku na sve milacky.
jarod72pm (841)|6.1.2011 09:30
Tak pro mě pánové s EISA nejsou volové a mnoho lidí mi značku LG doporučilo a nakonec i mé oči mi ji doporučili ale kdyby jsi se mě zeptal před 3 roky tak nic než Samsung jsem neviděl taky od té doby mě Samsung nijak nepřekvapil spíš naopak jiné značky ano.
vsp (704)|6.1.2011 09:34
panove jsou placeni z inzerce tech vyrobcu

btw, umi LG taky facebook, google mapy apod.?
jarod72pm (841)|6.1.2011 09:50
k čemu mi je u TV facebook a google? Neumím se dívat na TV a zároveň sledovat internet to je trochu blbost.
Já si TV kupuji kvůli obrazu a zvuku a na internet mám doma PC !
eldorado09 (1441)|6.1.2011 09:55
Súhlasím
rudlus (539)|6.1.2011 10:03
ja len cumim ake su to vyhody mat facebook yahoo google a pod.kraviny na tv...to je sakra argment pre kupu tv...to fakt...ach jo decka..
vsp (704)|6.1.2011 10:04
[quote=rudlus;320501]ja len cumim ake su to vyhody mat facebook yahoo google a pod.kraviny na tv...to je sakra argment pre kupu tv...to fakt...ach jo decka..[/quote]

a jeste root pristup a prehravani cehokoliv...

takze neumi... Stacilo odepsat NE.
no jasne, ma to umet zobrazovat, ale zobrazuje LG opravdu nejlip? Anebo Sharp?

no jasne budu zenskou poustet kvuli temto blbostem na svuj pc ne? :-D navic hrat Tetris pri soucasnem sledovani nejake blbiny ma take sve kouzlo :-D

pokud spusti televize ty sve widgety, tak bude mit samsung neskutecny naskok...

davno to neni o tom, ktery panel nejlepe zobrazuje, to zajima tak mozna 0.01% uzivatelu, na to jsou dukazy
jarod72pm (841)|6.1.2011 10:12
Tak TV je hlavně na koukání a co kdo potřebuje dál je jeho věc ale rozhodovat se kvůli tomu to rozhodně ne na tomám jiné přístroje.
Co rozhoduje při koupi TV krom toho že chceme novou TV? no peníze
kdybych nebyl limitován rodinným rozpočtem a měl na TV neomezené finance určitě nezůstanu jen u toho co jsem teď koupil jako rodinou TV.
Ano máš pravdu dávno to není o tom jak který panel zobrazuje ale je to o penězích a spousta lidí má na to vyčleněnou sumu peněz avšak najdou se i tací kteří dokáží si za své peníze najít takovou která jim pasuje nejvíc a na tom není nic špatného ale naopak malé bezvýznamné plus :-)

ps: v čem má Samsung náskok? V něčem co většina lidí ani jednou nepoužije nebo nevyužije? no to je ohromná výhoda!
Ladys (1829)|6.1.2011 10:14
Troufam si rict, ze kazdej z nas v dnesni dobe kdyz kupuje telku, tak se hlavne zajima o obraz a velikost uhlopricky, vybava atd se resi az potom.
To ze dnesni telky maji spoustu vymozenosti a funkci, tak to je "jen" omacka okolo, jednak jak nalakat lidi a v neposledni rade si to proste vyzaduje doba ve ktere jsme.
Kdyz date vedle sebe dve naprosto totozne telky a jedna z nich bude mit navic nejake vymozenosti dnesni doby, tak je jasny ze si nekoupite tu orezanou verzi, i kdyz z toho tolik nevyuzijete.A tak se vyrobci doslova predhani v tom, co do dane telky nacpat.
jarod72pm (841)|6.1.2011 10:18
[quote=Ladys;320508]Troufam si rict, ze kazdej z nas v dnesni dobe kdyz kupuje telku, tak se hlavne zajima o obraz a velikost uhlopricky, vybava atd se resi az potom.
To ze dnesni telky maji spoustu vymozenosti a funkci, tak to je "jen" omacka okolo, jednak jak nalakat lidi a v neposledni rade si to proste vyzaduje doba ve ktere jsme.
Kdyz date vedle sebe dve naprosto totozne telky a jedna z nich bude mit navic nejake vymozenosti dnesni doby, tak je jasny ze si nekoupite tu orezanou verzi, i kdyz z toho tolik nevyuzijete.A tak se vyrobci doslova predhani v tom, co do dane telky nacpat.[/quote]

Spoustě lidí je jedno zda tv má metr uhlopříčku ,spousta lidí má možnost koupit velkou TV když jim odešla ta CRT ale přesto se vrací k 82cm jako jejich ideálu protože jsou zvyklí a nemají potřebu čumět na velký obraz i když by ta TV jim tam vlezla do obýváku.Navíc je láká i cena proč si kupovat TV za 20000.- když jim stačí TV za 10000.- a to je nemalý rozdíl.Spousta lidí ani neví že je něco jako HD signál a ani je to nezajímá co víc ani to nepotřebují.
Ladys (1829)|6.1.2011 10:30
Souhlasim, ze i na dnesni dobu spoustu lidi nezajima HD signal, Bluray atd.

Tak proc si spousta z nich kupuje nove ploche telky, kdyz je ani nepotrebuji ?

Jednoducha odpoved, ...zada si to doba.
vsp (704)|6.1.2011 10:49
Proc? Protoze jsou levnejsi jak vyrobit CRT TV a stare CRT TV odchazeji (po 8-14 letech) :-)) A ti co si koupili panel v mezidobi 2000-2006, tak to byl meziclanek ausus...

[quote=jarod72pm;320507]Co rozhoduje při koupi TV krom toho že chceme novou TV? no peníze
kdybych nebyl limitován rodinným rozpočtem a měl na TV neomezené finance určitě nezůstanu jen u toho co jsem teď koupil jako rodinou TV. [/quote]

A kolik stala CRT82 pred 11 lety a kolik stoji odpovidajici nahrada dnes? :-) No je fakt je zase dnesni TV spise asi nevydrzi 11 let (coz CRT vydrzet mohla).

Apropos, prave proto, ze za 2-3 roky budou zase o dost lepsi TV, tak nebudu do TV cpat >20.000, ale radsi ji za 2-3 roky vymenim a je to u me o tom vybrat nejlepsi pomer cena/vykon.

A ty ficury jako web@tv mezi to rozhodne patri :-D Dnes je to o rad vetsi spotrebak, nez pred tema 11 lety...
noegoncz (10)|6.1.2011 10:55
Osobně mám trochu jiný názor. Jsem jen jeden z miliónu, ale zas třeba pro mne je kvalita obrazu důležitá. Myslím tím např sekání obrazu při přehrávání filmů ve vysokém rozlišení a pod. Pravdou je,že mnoho lidí si toho buďto ani nevšimne, nebo se s tím vůbec sesetkají. Mj, dost se to i tu řeší. Zcela souhlasím s tím,že mnoha lidem stačí nová 95cm TV, pokud možno LCD,aby se "ušetřilo" a taky aby to mělo ten "digitální přijem". Takto to slyším dost často kolem sebe. Pak jsem se ale také setkal s tím,že si tuto novou TV donesli lidé domů, byli spokojeni, ohrmoneni. A najednou.. proč to nepřehrává z USB video když to má umět ? aha.. v manuálu píší... proč je ten digitální obraz tak hrozný ? vždyť analogový vypadá lépe... aha... ono to na té velké obrazovce zas tak krásné není... proč se mi trhá film ? aha... mám plasmu, která to nezvládá... a pak aby šli za tím expertem z elektra a poděkovali mu.
Abych to uvedl na pravou míru, osobně se mi líbí , že je na trhu tolik druhů TV (řad). Každý si vybere to svoje. Jasně, je to jen marketing, a dost možná by místo desítek, ne-li stovek typů TV mohlo být jen pár kusů,ale to jetak trochu utopie :) . Osobně jsem tedy mj. také četl recenzi LG TV v novém Stereo / Video časopise. Nic proti tomu ani značce nemám. Avšak v podstatě, když si přečtu jakoukoliv recenzi v tomto časopise, všechno je téměř dokonalé a vždy zjistíme proč si práve toto koupit. Tedy nic proti stereu, odebírám jej. Ani už vlastně nevím,co jsem chtěl článkem říci,ale když už jsem se rozepsal, vložim to :) Jen ,že pro mne je výběr TV důležitý a mám specifické požadavky, které na tuzemském trhu pokryje jen několik TV. Ne, že bych byl vybíravý, nemyslím si. Ale chtít dnes po TV satelitní tuner (jasně, nebude tak dokonalý jako separe SAT Tuner), aby nahrávala na USB, přehrávala MKV a v neposlední řadě, když už,abych měl přístup i k nějakému online obsahu (archiv tvnova a pod).. velikosti alespoň 106cm... kolik toho mám na výběr ? spočítal bych to prstech jedné ruky.. tož tak.. závěr ? nevím.. ani nevím proč jsem se takto rozepsal, takže pěkný nový rok všem :) .
Ladys (1829)|6.1.2011 10:55
Souhlas, ze je lepsi kupovat telku pomer vykon/cena a za 3 roky co prijde vyrazna obnova technologie udelat to same, nez kupovat drahe kolem 50tis.

Ale to je vsechno o penezich, nekdo na to ma a nekdo ne.Nekdo si kupuje kazde dva roky telku a nekdo zase auto, kazdej mame ten zebricek hodnot a priorit jinak.
jarod72pm (841)|6.1.2011 11:36
[quote=vsp;320524]Proc? Protoze jsou levnejsi jak vyrobit CRT TV a stare CRT TV odchazeji (po 8-14 letech) :-)) A ti co si koupili panel v mezidobi 2000-2006, tak to byl meziclanek ausus...



A kolik stala CRT82 pred 11 lety a kolik stoji odpovidajici nahrada dnes? :-) No je fakt je zase dnesni TV spise asi nevydrzi 11 let (coz CRT vydrzet mohla).

Apropos, prave proto, ze za 2-3 roky budou zase o dost lepsi TV, tak nebudu do TV cpat >20.000, ale radsi ji za 2-3 roky vymenim a je to u me o tom vybrat nejlepsi pomer cena/vykon.

A ty ficury jako web@tv mezi to rozhodne patri :-D Dnes je to o rad vetsi spotrebak, nez pred tema 11 lety...[/quote]

Tak mě ten Panák CRT 68cm 100Hz v té době jako novinka vyšel bratru na 20000.-(velkoobchod díky kamošovy) a dokud byl signál 4:3 analog nemohl jsem si stěžovat ještě kabel UPC byl na tom dobrý,pak ale přišla možnost SD a hlavně HD signálu +multimedia a vysoké rozlišení už té TV jaksi nestačili a v té době mi velká uhlopříčka nic neříkala tak jsem koupil Sama 82cm a opě cena kolem 21000.- v té době patřil mezi ty lepší i když už se prodávali i 40" po třech letech jsem trochu slevil (doba je zlá) ale i ta opět jsem si vybral TV trochu na urovni sice zase LCD ale i tak nelituji a cena opět 18000.- tedy podobná.
Osobně si nedovedu představit koupit si domů levnou TV za babku a spolíhat na to že za 3 roky koupím další levnou a spolíhat na to že za další 3 roky bude něco lepšího.
Jasně hodně lidí se zhlídne v tom že ta TV umí to a to a nakonec zjistí že to ani nevyužijí ale už pro ten pocit že to mají doma a TV stála skrz to o nějako tisícovku víc.Fakt výhodný kup! :-D
Ladys (1829)|6.1.2011 11:52
Nemluvil jsem o nakupu levne LCD kazde 3 roky, ale LCD v pomeru vykon/cena, to uz se myslim vyplati.
Kazdy rok se na trhu objevi paar TV, ktere jsou s ohledem na cenu a vykon naprosto dostacujici a cloveka pak nezamrzi, kdyz to same udela o 3 roky pozdeji.
Pred 5 lety jsem kupoval Philips 82cm, ale bez DBV-T tuneru, nicmene patril zrovna do kategorie vyhodny nakup v pomeru cena/vykon.I tak tech 23tis bylo dost.
Pred dvouma rokama jsem musel jednak kvuli DVB-T, ale i kvuli vetsi uhlopricce a full Hd skocit do Samsunga 102cm.Taky mne to prislo na hezkych 23tis.
No a tedka nastal cas, kdy mi ani tato telka nestaci a rad bych opet vetsi a je mi jasne, ze v kategorii vykon/cena opet budu muset sahnout minimalne pro 20tis.
Ale porad lepsi, nez kdybych si koupil pred temi peti lety nadupanou telku za 50tis, nebyla ani Full HD a dneska brecel ze mi je pro me potreby k nicemu.
jarod72pm (841)|6.1.2011 12:04
A to se opět dostáváme k hodnotám té TV a zase tu máme obraz+zvuk
je tu spousta značek a rozdílné ceny a ta cena vyjadřuje krom výbavy TV i kvalitu obrazu a možnosti upravy obrazu a pro mě dnes poměr cena /výkon měla tv která stála až 18000.- a to je špatně? V tomto případě je pro mě blbost kupovat levnou TV na 3 roky to prostě nechci.
vsp (704)|6.1.2011 12:34
[quote=Ladys;320557]Nemluvil jsem o nakupu levne LCD kazde 3 roky, ale LCD v pomeru vykon/cena, to uz se myslim vyplati.
Kazdy rok se na trhu objevi paar TV, ktere jsou s ohledem na cenu a vykon naprosto dostacujici a cloveka pak nezamrzi, kdyz to same udela o 3 roky pozdeji.
Pred 5 lety jsem kupoval Philips 82cm, ale bez DBV-T tuneru, nicmene patril zrovna do kategorie vyhodny nakup v pomeru cena/vykon.I tak tech 23tis bylo dost.
Pred dvouma rokama jsem musel jednak kvuli DVB-T, ale i kvuli vetsi uhlopricce a full Hd skocit do Samsunga 102cm.Taky mne to prislo na hezkych 23tis.
No a tedka nastal cas, kdy mi ani tato telka nestaci a rad bych opet vetsi a je mi jasne, ze v kategorii vykon/cena opet budu muset sahnout minimalne pro 20tis.
Ale porad lepsi, nez kdybych si koupil pred temi peti lety nadupanou telku za 50tis, nebyla ani Full HD a dneska brecel ze mi je pro me potreby k nicemu.[/quote]

pred 10 lety jsem koupil 82 za asi 23000 a maka dodnes, dokonce jsem nedavno to porovnaval s SD obrazem a LE32C650 (od 11999)a na SD filmy mi prisla CRT skoro lepsi, ale to jsem asi neumel nastavit jeste ten LCD co do barev...

pred vanoci sla koupit treba Sam LE40C65x, tedy 100% ekvivalent 82cm CRT co do vysky panelu od 14990 Kc... ale zase je sirokouhla, takze ma vyhodu do stran pri 16:9 (pri 4:3 vysilani je to 100% stejne) a ma full hd, coz je pro me nanic, ze 3 metru )ale jine uz se ani nedelaji nebo jako lowendy)... A ma to 512MB Flash, rychly CPU, linux a pujde z toho udelat zajimavy mm zarizeni casem.

A v ktery rodine nikdo (pritelkyne, deti, vy) nekoukate na facebook a kvuli tomu lezt na pocitac? internet@tv je zajimava funkce, i kdyz zatim ne moc vyuzita, No ta rada xxC65xx se mi libi co do moznosti, rootu i nastaveni obrazu a panely? No tak kdyz tam jsou ruzne panely, nepocitane, obraz muze byt dobry nebo prumerny...

takze podle me LExxC65x se vyplati, za ty prachy.

ps: puvodne jsem se koukal po 32C530 za 9999 ale pak jsem objevil ze nema LAN, a dalsi featury co C650 ma ("jen" o 2K navrch a pak dalsi 3 navrch za 20cm z 32" na 40" a tak dale :-).
Ladys (1829)|6.1.2011 12:36
to vsp:
jasne, to pak ale patris spis mezi ty, co maji telku spis jako multimedial a neresi moc kvalitni obraz pro dane potreby.Z SD jiste nic nevykouzlis ani na sebelepsi telce, ale trochu vyladit to jde a zobrazeni HD je take na kazde telce jine.

Takze ja osobne jsem spise pro kvalitni co nejlepsi obraz a vybava je spis jako bonus ktery bud vyuziju nebo ne.

Hele nekdo si koupi levnou TV a vydrzi mu 10let, bo ji vyuziva jen na bezne SD vysilani.Tam neresi obraz, neresi vybavu, neresi nic, chce proste jit trochu s dobou , tak si koupi plochou placku.
Pak je sorta lidi, co si koupi uz lepsi drazsi placku, ale jen aby se mohli pochlubit a moznosti dane telky stejne nevyuzijou.
No a pak jsou tady "maniaci" jako nas vetsina, co od telky ocekavaji, aby vsechno co nabizi dokazala naplno vyuzit.
I tak si myslim, ze stejne spoustu lidi spada do prvni kategorie, neni na tom nic spatneho, proste si to zada doba.
jarod72pm (841)|6.1.2011 15:56
Když mě se ta Loewe tak líbila ale nikdo mi nechtěl přispět 150000.- no škoda :-(