Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dilema, výber SAT prijímača pre nenáročného uživateľa

Dagy2 (3153)|5.1.2011 12:53
Dovolil som si založiť toto vlákno aby sa možno tí, čo začínajú a uvažujú o SAT technologii rýchlejšie zorientovali.
Druhou pohnútkou k tomuto vláknu je, aby sa z vlákien, ktoré sa venujú technickej pomoci k nejakému prijímaču dostali von teoretické diskuzie o tom ktorý prijímač by bol lepší - tam je to už neskoro radiť.

Osobne som sa považoval pri kúpe SAT zostavy za náročného používateľa, pretože moje predstavy boli:
- výborný obraz v HD a výborný upscaling z SD
- zapojenie a naladenie na prvý pokus (t.j. dobrá podpora nastavenia v prijímači, predpripravené jednoduché možnosti nastavenia napr. Diseq)
- podrobný manuál
- následná "údržba" setu minimálna - spojazdniť a pozerať. Samozrjeme nepočítam naladenie nových staníc a pod. Ale žiadny update FW po prinesení domov bez ktorého prijímač nezvláda definované funkcie v návode, žiadne bádanie po internete aby som našiel neofiko FW napr. pre nahrávanie a pod
- bezproblémový chod ( prijímač nesmie zamrznúť, ukazovať nezmyselné hlášky o zakodovaných staniciach, vypadávanie signálu, nedajbože sekanie obrazu a pod.)
- bezproblémové ovládanie pre všetkých členov domácnosti (t.j. aj babička musí vedieť kde prepnúť kanál alebo nastaviť nahrávanie z EPG) bez nutnosti poznať úskalia prepnutia medzi kanálmi, prenášanie USB diskov, prehadzovanie kariet a pod.
- dobré EPG, jednoduché nastavenie časovača z EPG, bezproblémové a 100%!!! funkčné nahrávanie už rozkodovaného programu, teletext, titulky, DolbyDigital 5.1
- slušný servis a záruka výrobcu že prijímač opraví aj za rok

Za tento set som bol preto ochotný ako náročný užívateľ zaplatiť niekoľko násobok ceny než sú dnes propagované prijímače. Dnes som ale maximálne spokojný, splnil som si všetky požadované podmienky a za dva roky som nemal jediný výpadok nahrávania alebo obrazu.

Za nenáročného som považoval užívateľa, ktorý radšej ušetrí nejaké euro a akceptuje zopár múch na prijímači (zaseknutie, problémy s ladením, nahrávanie len v prípade, že sa prijímaču zrovna chce a pod.) Takýto prijímač je potom hoden napríklad 90eur a užívateľ musí počítať s tým, že napríklad neuvidí svoj film, lebo prijímač ho nenahral alebo strávi viac času na nete zháňaním informácií od skúsenejších užívateľov pri riešení základných funkcií.

Vedľajšie vlákna tu na fóre (a na iných fórach je to dtto) ma však začínajú presviedčať o opaku:
Podľa nich je divák s požiadavkami podobnými mojim práve nenáročný!!!
Náročný divák je vraj ten, kto sa chce vrtať v svojom stroji každý deň, snaží sa donútiť prístroj k zachyteniu kodovaných staníc bez prístupovej karty (zlodejina), doplniť do neho funkcie ktoré výrobca nemal ani v úmysle. A pritom nesmie stáť viac ako 100e.


Preto vážení záujemcovia o nové prijímače, zamyslite sa nad tým, do ktorej skupiny patríte.
Podľa tej novej definície sa totiž zmenilo garde
-> náročný užívateľ má prijímač za 100eur
-> nenáročný za 500eur.

Ak teda poviete, ja chcem niečo lacné pretože som nenáročný, je to presne naopak.
A tu je zdá sa pes zakopaný, mnohí "nenároční" užívatelia kúpili lacné prístroje a teraz majú problem ich vôbec uviesť do základného chodu. Tým netvrdím že urobili zle. Len si nespočítali, že nároky na ich vedomosti u takéhoto prijímača sú podstatne vyššie.
Preto potom 286 974 prečítaní jedného vlákna :)
juurosik (117)|5.1.2011 13:47
To Dagy2,
pekne si to zhrnul, iba si sa nepochválil k čomu si dospel. Nevidím v Tvojom podpise tú optimálnu a funkčnú zostavu, ktorá všetko zvláda. Keď povieš cenu 800 € za celý reťazec + platený servisný technik online za 200 €/ mesiac, beriem. Ja, skôr než som kúpil, tak som si urobil fundovaný prieskum podľa mojich požiadaviek a hlavne mojich odborných schopností. Načo mi je Drembox resp. iný linuxový stroj, keď ho neviem obsluhovať a využiť jeho potencial (nie že by som na to nemal chochmes, ale na staré kolená učenie bez finančného efektu pre rodinu sú pre mňa nezaujímavé). Kúpil som 2x Panasonic - plazma, 2x Ariva 200 HD a všetky deklarované parametre spĺňaju a hlavne bez problémov fachčia a bez problémov ich obsluhujú moje 4 baby ( 12 - 50 rokov). Čo ma teší, je skutočnosť, že každým novým FW sa schopnosti STB rozširujú a to je pre mňa mooc veľké +, keďže som do oboch investoval cca 220€. Obraz na plazmách super, na kanaloch HD super++. Zdielam 1 kartu na oboch TV. Prehrávam deklarované formáty videa stiahnuté z Net. Nahrávam programy a mám možnosť pozerať iný program, ak keď obmedzne. Spotreba cca 14W/stroj, môžem si sťažovať - odpoveď je nieeeeeeeeeeeeeeee.
Problémom 90% nickov je, že od STB za cca 100 -150 €, chcú mať multimediálne centrum s wizárdom zrozumiteľným pre deb...., a také ešte nie je na trhu a myslím, že v dohľadnej dobe ani nebude. Takže asi tak.
mirekv (7169)|5.1.2011 14:01
No můžu říct, že jednoduché ovládání dnes už žádný přístroj nemá. Kde je doba, kdy TV měla vypínač, knoflík na hlasitost a karusel na kanály (první typy ani ten ne).
panasonic650 (1124)|5.1.2011 14:13
Mam skor pocit ze to je taka "truc" tema ale v podstate sa da suhlasit s tym co pises. Problem je ze ludia ocakavaju viacej nez za co si platia a niektory vyrobcovia zase davaju prehnane ceny za "jednoucelovy pocitac" ak tak mozem nazvat tie 500e a viac masinky.

Niektore poziadavky ako napriklad upscaling z SD na HD su tazko meratelne nakolko kazdy vacsinou mame pristroj iba jeden a niet z cim porovnavat. Nehovoriac o tom ze SD signal moze byt vzdy inej kvality a TV pripojene tiez ine.

Alebo snaha ludi mat moznost nahravat relacie na HDD je super. Ale ako nahle im to vyrobca obmedzi len na danu TV a specialny format tak sa im to prestava pacit. Ved funkcia funguje na 100%. Preco chcu od toho viacej ?

Velky pocet precitani znamena aj velky zaujem o dany model a velke moznosti v nom nieco vrtat, pridavat, menit, nastavovat.... Ja ten prijmac napriklad mam a funguje ako ma. Nic neprestavujem, nemenim, nezasekava sa (zatial) a podla priatelky je intuitivnejsi na ovladanie a funkcie ako vstavany tuner v TV. Mozno su aj lepsie a mozno aj lacnejsie. Ked mi ich niekto pozicia vyskusat na par tyzdnov tak sa mi mozno zapacia viacej. Ale kedze to tak nefunguje tak sa musime spolahnut na rady znamych, kolegov, recenzie, predajcov. Tak to je... Treba sa s tym zmierit ze ty mas svoj model a niekto iny svoj a pritom oba mozu fungovat k spokojnisti majitelov. Ani ja nechodim pindat kolegovy ze Skodovka je riadna sracka auto ;)
jarod72pm (841)|5.1.2011 14:46
Tak nenáročný uživatel jak jsi psal preferuje jednoduchost a praktičnost přístroje za rozumnou cenu s tím že přístroj nějaký rok vydrží a dané parametry bude skutečně nabízet tedy daloby se pomalu říct to samé očekává i náročný uživatel který k tomu přidá dobrou známou značku a výbavu přístroje s rčením:" čím víc umí tím líp".
Je nutné podotknout že výběr je na tobě a rozhodování ti pomůže leda názor více lidí na forech kteří přichází se svým postřehem co a jak funguje a jestli to vůbec funguje.
Vzhledem k tomu že satelit více méně používám hlavně kvůli obraz/zvuk a přídavné funkce za malý bonus má kategorie šla logicky do levnějšího segmentu a možná by stálo za to prohlídnout některé servry (např parabola.cz)které trochu přiblíží stav jednotlivých sat.receiverů a nedají pouze na pocity některých jedinců kdekoliv.
Už podle ceny a počtu majitelů těchto přístrojů mi vyběhly dva na první pohled totožné receivery-
Ferguson Ariva 200HD a Argus mini IP a trochu jsem se kolem toho pomotal jako zvědavý pes a čmuchal informace.Vítěz mohl být jen jeden a nakonec rozhodla kvalita zpracování přístroje a lepší obraz.
Dagy2 (3153)|5.1.2011 14:58
juurosik and Panasonic:
Ani si obaja neuvedomujete, že ste práve potvrdili čo som písal
-> chceš sa hrabať v prístroji, dopĺňať do neho niečo, neustále nastavovať -> kúp si lacný prístroj, pretože ten to umožňuje
-> chceš "len" kupiť-nainštalovať-pozerať -> kúp si drahší prístroj.

Takže platí, čím nenáročnejší používateľ, tým drahší (nechcem použiť slovo lepší ale patrí sem slovo "premakanejší") prístroj.
Nepovažoval som za dôležité uviesť moju zostavu - ostatne z odpovedí na iné vlákna je známa.
panasonic650 (1124)|5.1.2011 15:08
[quote=Dagy2;320274]juurosik and Panasonic:
Ani si obaja neuvedomujete, že ste práve potvrdili čo som písal
-> chceš sa hrabať v prístroji, dopĺňať do neho niečo, neustále nastavovať -> kúp si lacný prístroj, pretože ten to umožňuje
-> chceš "len" kupiť-nainštalovať-pozerať -> kúp si drahší prístroj.

Takže platí, čím nenáročnejší používateľ, tým drahší (nechcem použiť slovo lepší ale patrí sem slovo "premakanejší") prístroj.
Nepovažoval som za dôležité uviesť moju zostavu - ostatne z odpovedí na iné vlákna je známa.[/quote]
Ako ze neuvedumujem... ved som napisal "ale v podstate sa da suhlasit s tym co pises"

EDIT: Neviem najst kde na SK sa da kupit ten "Argus mini IP" najnakup aj heureka su hluche...
vprint (136)|5.1.2011 15:11
Pridám aj ja svoju trošku do mlyna.
Podľa mňa neexistuje žiadny "zlý" ani žiadny "super" STB. Každý má niektoré vlastnosti, ktoré sa niekomu páčia a niekomu nie. Tak ako v reštaurácii si nedávajú všetci len vyprážaný syr, tak aj STB taký a taký je pre niekoho dobrý, pre niekoho je to šrot. Tí ktorí často používajú toto slovo, sú tuponi, ktorých nijakými argumentami nepresvedčí nikto.
Ja mám 5 člennú rodinu, ja manželka a naši traja mutanti. Nemám teda veľa času sa rýpať v mašine. Obvykle si musím ukradnúť nejakých max. 15 minút, lebo vždy ide niečo niekomu v telke. A ja sa rád rýpem, len strach, že s tým niečo dorobím a manželka večer neuvidí Dokonalý svet ma odrádza od špekulácií. Nemám vlastnú kuticu s dvojmetrovou plazmou, kde by som zaliezol a do polnoci sa v niečom rýpal. U nás musí TV šlapať spoľahlivo a hlavne stále.
Peňazí niet nazvyš, darmo budem žene vysvetľovať, čo dokáže DM8000, keď tomu ani za mak nerozumie a ja som rád že zvládne prepínanie TV.
Potom je tu svokra so svojím 30cm crt v kuchyni a tej stačí zatiaľ Showbox x800. Vééééľmi spokojná. Len keď stlačí nejaké blbé tlačítko na DO, tak musím naklusať a napraviť katastrofu. Najradšej by som jej zohnal nejaké 4tlačítkové, a mám pokoj. Nezoženiem.

Kým som si kúpil STB, preliezol som x fór, prečítal toľko písmen, že mám zodratú sietnicu nadobro.
Voľba padla na - hádajte. A, hahá, práve kvôli tomu 280tisícovému vláknu. Viete prečo? Lebo ten prístroj má toľko ľudí, že ak nastane nejaký problém, tak jeho riešenie je už dávno na nete. A to nehovorím o 40miliónovom PL.
Zhrniem to. Môj STB funguje ako má. Pozeráme telku. Žena pritom niekedy žehlí, lebo STB to zatiaľ nevie. Možno ďalší SW.
panasonic650 (1124)|5.1.2011 15:19
[quote=vprint;320279]tak aj STB taký a taký je pre niekoho dobrý, pre niekoho je to šrot. Tí ktorí často používajú toto slovo, sú tuponi, ktorých nijakými argumentami nepresvedčí nikto.[/quote]
Amen !!!

[quote=vprint;320279]Len keď stlačí nejaké blbé tlačítko na DO, tak musím naklusať a napraviť katastrofu.[/quote]
Ja som rodicom zamkol menu na comsi ani neviem co som im kupil :) Nejaky detsky zamok...


[quote=vprint;320279]Žena pritom niekedy žehlí, lebo STB to zatiaľ nevie. Možno ďalší SW.[/quote]
Inac mohol by no nie ? :D
juurosik (117)|5.1.2011 15:48
[quote=Dagy2;320274]juurosik and Panasonic:
Ani si obaja neuvedomujete, že ste práve potvrdili čo som písal
-> chceš sa hrabať v prístroji, dopĺňať do neho niečo, neustále nastavovať -> kúp si lacný prístroj, pretože ten to umožňuje
-> chceš "len" kupiť-nainštalovať-pozerať -> kúp si drahší prístroj.

Takže platí, čím nenáročnejší používateľ, tým drahší (nechcem použiť slovo lepší ale patrí sem slovo "premakanejší") prístroj.
Nepovažoval som za dôležité uviesť moju zostavu - ostatne z odpovedí na iné vlákna je známa.[/quote]
To Dagy2,
trochu nesúhlasím a mám opačný názor no nie z princípu Ti oponovať, ale technicky, pretože ten lacný na báze hardwaru, do 150 € Ti tých možností sa v ňom rýpať moc nedovolí, pokiaľ ma ostať funkčný. Výhodou je iba dobrá softwarová podpora. U tých nad +++300 € sa rýpať môžeš do nemoty, ak na to máš a rodina Ti to dovolí.
jarod72pm (841)|5.1.2011 17:32
[quote=vprint;320279]Pridám aj ja svoju trošku do mlyna.
Podľa mňa neexistuje žiadny "zlý" ani žiadny "super" STB. Každý má niektoré vlastnosti, ktoré sa niekomu páčia a niekomu nie. Tak ako v reštaurácii si nedávajú všetci len vyprážaný syr, tak aj STB taký a taký je pre niekoho dobrý, pre niekoho je to šrot. Tí ktorí často používajú toto slovo, sú tuponi, ktorých nijakými argumentami nepresvedčí nikto.
Ja mám 5 člennú rodinu, ja manželka a naši traja mutanti. Nemám teda veľa času sa rýpať v mašine. Obvykle si musím ukradnúť nejakých max. 15 minút, lebo vždy ide niečo niekomu v telke. A ja sa rád rýpem, len strach, že s tým niečo dorobím a manželka večer neuvidí Dokonalý svet ma odrádza od špekulácií. Nemám vlastnú kuticu s dvojmetrovou plazmou, kde by som zaliezol a do polnoci sa v niečom rýpal. U nás musí TV šlapať spoľahlivo a hlavne stále.
Peňazí niet nazvyš, darmo budem žene vysvetľovať, čo dokáže DM8000, keď tomu ani za mak nerozumie a ja som rád že zvládne prepínanie TV.
Potom je tu svokra so svojím 30cm crt v kuchyni a tej stačí zatiaľ Showbox x800. Vééééľmi spokojná. Len keď stlačí nejaké blbé tlačítko na DO, tak musím naklusať a napraviť katastrofu. Najradšej by som jej zohnal nejaké 4tlačítkové, a mám pokoj. Nezoženiem.

Kým som si kúpil STB, preliezol som x fór, prečítal toľko písmen, že mám zodratú sietnicu nadobro.
Voľba padla na - hádajte. A, hahá, práve kvôli tomu 280tisícovému vláknu. Viete prečo? Lebo ten prístroj má toľko ľudí, že ak nastane nejaký problém, tak jeho riešenie je už dávno na nete. A to nehovorím o 40miliónovom PL.
Zhrniem to. Môj STB funguje ako má. Pozeráme telku. Žena pritom niekedy žehlí, lebo STB to zatiaľ nevie. Možno ďalší SW.[/quote]

Máš pravdu že než mít doma šrot tak raději koupím kvalitní receiver a klidně si nechám říkat v tomto případě tupoň ale argumenty nepotřebuju - mám to doma a vím co to dovede a jak to dovede :-)
losos (2977)|5.1.2011 18:14
[quote=vprint;320279]. Len keď stlačí nejaké blbé tlačítko na DO, tak musím naklusať a napraviť katastrofu. Najradšej by som jej zohnal nejaké 4tlačítkové, a mám pokoj. Nezoženiem.
[/quote]
Vykuchaj jej DO... ;)
juurosik (117)|5.1.2011 18:18
To jarod72pm,
Máš pravdu že než mít doma šrot tak raději koupím kvalitní receiver

2x Ariva200, parabola lacný šunt s plast držiakom - ide jak drak - má niekto niečo proti lacným veciam keď fugujú?!
To je podpis nicka vprint
panasonic650 (1124)|5.1.2011 18:55
[quote=jakub55;320321]pre panasonic650:
Edision Argus mini SAT IP:

http://www.satelit-tv.sk/hdtv-prijimace?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=32&category_id=6[/quote]
Hmm... 160e vs 105e ked ten za 105 funguje... no precitam si cosi o tom ze co to je za zazrak.
jarod72pm (841)|5.1.2011 19:53
[quote=juurosik;320342]To jarod72pm,
Máš pravdu že než mít doma šrot tak raději koupím kvalitní receiver

2x Ariva200, parabola lacný šunt s plast držiakom - ide jak drak - má niekto niečo proti lacným veciam keď fugujú?!
To je podpis nicka vprint [/quote]

Buď rád že ti to jde , já bych tu odvahu neměl.Mám raději nějakou jistotu i když pravda nic není stopro jisté jen je větší pravděpodobnost.
panasonic650 (1124)|5.1.2011 22:14
[quote=jarod72pm;320361]Buď rád že ti to jde , já bych tu odvahu neměl.Mám raději nějakou jistotu i když pravda nic není stopro jisté jen je větší pravděpodobnost.[/quote]
Preco odvahu ? Mne funguje taktiez bez problemov.

Inac ja som vedel ze sa to zase zvrtne na to ze koho pipik je vacsi a strieka najdalej....
jarino1978 (8045)|5.1.2011 22:50
jej, to je zábavné. ospevovať tu čínsky gumák Ariva, ako nejaký zázrak. Za posledných 15 rokov som ešte nevidel väčší shit, ako je tá Ariva.
Mal som v rukách Octagony, Vantage, Openboxy, Showboxy, Dreamy, Homecasty, Strongy, ale tá Ariva vedie na celej čiare, konkurovať jej vie snáď len Strong.
Zasa tu toľko nesnívajte, že ten gumák má 9 z 10 lekárov, práve že je opak pravdou. Množstvo sťažností a problémov automaticky vedie k množstvu príspevkov a tém na fórach. Takže to je mylná predstava....
Ten čínsky gumák vedel možno 1/2 roka o niečo viac, ako iný podobný gumák, ale to je už minulosťou. Podpora sa Vám chlapci už rozpadla a ten čínsky gumák pôjde tento rok do zabudnutia.
Takže Vám ostane len gumová krabica s mizerným SD obrazom a ešte mizernejším HDTV.
Krátkodobá podpora chlapci nie je všetko, kvalita STB sa hodnotí podľa niečoho iného a nie podľa toho, či mi ide dnes alebo zajtra v BISS nejaký turecký teleshoping, alebo to, ako je STB stabilný, aké má ovládanie, či všetko funguje a hlavne, z akého HW je ten zázrak pozliepaný.
Takže hlavu hore chlapci, čínsky gumák Ariva už má vrchol od decembra za sebou.

PS : Losos, sorry.... Radšej toto ani nečítaj.... Dúfam, že sa nenahneváš...
losos (2977)|5.1.2011 23:16
Neuvěříš, ale přidal jsem ti konečně bodík... - za opravdu přínosný příspěvek... :D :D :D
Ve skutečnosti jsi si ten bodík zasloužil za zcela jiné (a výborné) příspěvky v minulosti. Za ten dnešní ovšem tedy určitě ne ! :D

Radšej toto ani nečítaj.... Dúfam, že sa nenahneváš... :D

"Takže hlavu hore chlapci, čínsky gumák Ariva už má vrchol od decembra za sebou."

No a tohle jsi, tuším, psal už někdy před rokem, ne ? Nebo to byl někdo jiný ? ;)

P.S. - nevím jak komu, ale mně tedy určitě už dávno nejde o nějaké teoretické hodnocení kvality STB, ale zcela mi postačuje, co mi ten, či onen sat. přijímač umožňuje přijímat. Ariva samozřejmě toho neumí nejvíc, DM 8000 nikdy nepředstihne, ale za těch pár korun to docela ujde. To jistě uznáš i ty.
jarino1978 (8045)|5.1.2011 23:38
@Losos : téma Arivy by nás mohla asi vždy rozhádať. Tak to viem určite, že tuto sa nezhodneme. Ja ti aj tak musím dať opäť +2RB za tvoj prínos pre tých všetkých bezmocných užívateľov tohoto gumáku, pretože bez teba by si mnohí tu, na parabole, na ab-fóru ani neškrtli. Bez teba nie. A bez rozdielu na môj názor na tento gumák, si spravil v osvete a podpore toho gumáku takmer nemožné...

Sám dobre vieš, kde je dnešná podpora a sám vieš, ako sa podpora zmenila za posledných 12 mesiacov. Okrem upgrade na Irdeto 2 sa nové nič neudialo v roku 2010....No pridám snáď ešte share, aj keď to padá viac, ako dnešný sneh... AustriaSat - ide ?

Veľa zdaru a THX za bodík.
losos (2977)|6.1.2011 00:15
No, naštěstí nejsem sám, jsou tu přece i jiní, buchar, zdec a další... ;)

Austria-sat na Arivě opravdu nejede. Někde jsem tu napsal, že to jede na kdejakém starém sat. přijímači, co má EMU, ale to byla ode mne chybná informace.
Protože Austria-sat je zcela nový "provider" (nevím přesně, snad několik měsíců starý), tak pochopitelně není zapsán v databázích starších přijímačů (ani v Arivě) a pokud ten, či onen sat. přijímač neumí ve svém firmware přidat dalšího nového providera, tak se samozřejmě nedá nic dělat.
Není to chyba Arivy, ale je to nedostatek jejího firmware (čili nedopatření programátorů). Neumím to opravit, bohužel... :D
Jestli to opraví ti správní hoši, co mají k dispozici zdroják atd., to nevím... (já ho nemám).
(To je ovšem ode mne jen legrácka... ;) ).

P.S. - ty víš Jarino (stejně dobře jako já), že hlavní problém spočívá v tom, že na otázku, který nejnej sat. přijímač koupit, neumíme (dnes) dost dobře správně poradit (když vynecháme DM). Tedy alespoň já si to již netroufám !
A vo tom to je ! ;)
vprint (136)|6.1.2011 00:39
No chlapci, vidím, že sa to tu totálne zvrhlo. Kto z vás, má šajnu, čo znamená slovo kvalita? Ani jeden! Prihláste sa na školenie o kvalite a norme ISO 9000 a potom sa vám trochu rozjasní. Ale to je škoda vám tu o tom niečo trepať.
Pripadám si ako nováčik medzi rádioamatérmi, ktorí si zapisujú spojenia.
Ale to nie je o tom. Tárajte si dve na tri, o šrotoch a čínskych gumách, mám to na háku. Ja pozerám telku. Tak isto ako každý magor, čo vyvalí 30 litrov za DM8000. A moja parabola za dvacku krmí môj šrot úplne super, či fúka vietor, alebo mrzne, alebo sneží. Načo mi je titanový rýľ za desaťtisíc, keď nemám záhradu a potrebujem len semtam vykopať škaredý drn trávy. Keď niekto musí nutne pozerať Austriasat, ja mu to neberiem. Jeho vec. Ja nemusím a zvysoka na to prdím. Mám dve autá tri decká, noťas, netbook, dve PC, 6 mobilov, dva internety, dve pevné linky, dva nájmy, jeden trojpodlažný obrbarák, réžiu 35 litrov mesačne v starej mene. Platím odvody 280Eur mesačne, vodu elektriku plyn ani neviem. Som rád, že na to všetko zarobím. A nejaká satelitná machrovina, čo tu niektorí predvádzajú, je totálna úbohosť, ktorou si riešia svoje komplexy. S tým čo mám, som spokojný a komu to vadí, mi môže fúkať, viete kam.
Dagy2 (3153)|6.1.2011 11:35
najprv to vprint: ISO9000 znamená, že tvoja výroba je pod kontrolou a že vyrábaš jeden výrobok na rovnakej úrovni po celý rok. Administratívne máš podchytené, čo a kto namontoval do tvojho výrobku. Nemá ani za mak nič spoločné s tým, či výsledný produkt je kvalitný alebo 365dní v roku šitný. Len to, že je rovnaký 1.1., 5.3., 27.11. aj 31.12.
ISO 9000 do toho nepleť navyše keď certifikácie v 90-tych rokoch začali robiť napr. rumunské firmy.

a k téme: chlapi nehovorme o kvalite v zmysle či sa ten stroj pokazí alebo má lepší alebo trochu horší obraz -pokaziť sa môže hocičo a obraz je subjektívny pojem.
Hovorme o tom, že si kúpim prístroj a má v špecifikácii a popise funkcií niečo napísané. Ty to doma rozbalíš, zapneš a zistíš, že síce nahrávanie nejako možno spustiť ale buď sa nezapne v 50% prípadoch vôbec alebo nahrávka zamrzne a pod. Tzn. že je to nepoužiteľné.

Preženiem: kúpiš si auto a má napísané že je tam ABS. Pri jednom zabrzdení ti zablokuje brzdy a ty sa v servise dozvieš že to bude riešiť nový firmware.

Všetci čo tu píšete o jednom konkrétnom stroji ste jeho fanúšikovia a takmer každý deň sa v ňom vŕtate, skúšate, ladíte, meníte FW za starší, novší apod - tak som to pochopil nielen z vašich príspevkov ale aj z iných fór - viď tu (citácia):

Téma: Vyšel noví soft pro Arivičky
Zatim ofiko A200_20110105_v2.07B8.zip

odpoveď: Zatím vypadá, že co dvojkový sw to zmetek.

odpoveď: Je to len ďaľší nepoužiteľný firmware, ako všetky dvojokvé doposial. Neviem kto tie softy robí, ale asi je nejaký zmätený z toho, keď púšťa von takéto nedorobky.Vraj testovacia verzia, k.o.k.o.t. Stále pretrváva otravná hláška " Moving dish..." dokonca pri každom prepnutí na iny kanál. Otrasné, strašné, bordel. Vraciam späť na 107b1patch. Do rúk im n.a.s.r.a.t, k.o.k.o.t.o.m polským.

odpoved:" Moving dish..." a dyť neni zase tak špatná,akorát že nejde přepínat z kanálu na kanál. Ale to snad tolik nevadí, nebo jo? Motor sem pro jistotu ani neskoušel


Môj dotaz teda znie (pretože sa ma občas niekto opýta na lacnejší prijímač a je tak ako ja nenáročný, tzn. chce kúpiť prístroj a pozerať nie sa v ňom hrabať) - ak si kúpim Arivu 200 (nedá sa teraz nemenovať) čo v nej naozaj funguje po rozbalení a zapojení?
To, že potom do toho nahráte niečo aby ste mohli pozerať ORF a prezerať mkv ma nezaujíma. Totiž takúto úpravu nikdy nebudem radiť niekomu, kto má problém už s tým, že nevie načo je LNB.
P.S. za neslušné slová sa tunajšiemu osadenstvu ospravedlňujem nedalo mi ich neskopírovať tak ako boli
rudlus (539)|6.1.2011 11:46
to vprint
konecne to niekto realne zhodnotil...to kydanie tu jeden na druheho...ako keby na tom zalezalo kto ma aky stb ..ako keby to znacilo aky je kto clovek...naco mi je drahy cerep ked na to nie je ani poriadny signal ktory by vyuzil kvality...a to ze nemci maju signal o inom...koho to trapi???priznajte -kto si naladi aj ten balik rakusky-priznajte preco si ho ladite??len pre obraz???co na tom ked prd a rozumiem???hlavne ze mozem tu napisat aky je nadherny obraz...
niekedy som bol aj ja rypak ale tu sa konstruktivnej kritike moc nedari...napisem ze mam arivu a uz sa 10 do mna obuju co to mam za polsky gumak cerepny...napisem ze mam upc direct a 20 hned do mna ze naco to platim a podobne kraviny...
az na temu Ariva 200 hd toto forum uz nie je o radach ale len o tom kto ma vacsi...
ludia sa tu predhanaju ako co najlepsie craknut stb abo tv a potom tu kadzy nadava ake cerepy sa to vyrabaju...ani tych 100e co dam za arivu nenajdem na zemi...je mi luto ju dosrat alebo kazdy tyzden chodit do sevisu na prehranie cez rs...tak ako tu ludia nadavaju ake tv sa vyrababju ale nikto sa neprizna ze tam skusal neviem co natahat a zmenit a potom sa pytaju ako mam zapnut tv...
na sd signal u nas staci hocijaky cerep s hdmi...a kto z normalnych ludi ma vobec pristup k hd???nemyslim tie zadara na astre ktore su prakticky o nicom...
nevravim ze ariva je technologicky vykvet ale naco by mi bol nejaky za 500-800e ???
ludia tu davaju otazky typu ::Poradte mi nejaky stb co urobi vsetko na svete ale do 200e...to je tak trapna otazka ...alebo ked si tu totalny laik necha radit...naco su mu nase rady ked nevie kde je sever???aj tak si kupi potom len to na co ho ukeca predajca a potom tu bude machrovat ze si nechal poradit nejaky za 500e...a nevie na tom pomaly ani naladit...
je tu toho este vela na pisanie ale aj za to by ma tu ludia zdrbali ako za vsetko tak radsej koncim..
jarod72pm (841)|6.1.2011 11:51
Ono je to sice všechno velmi krásné že si koupíte sat.receiver za neskutečně nízkou cenu a ono vám to funguje a jste vlastně štěstím bez sebe ale stejně jak já mnozí další když se rozhodli že si pořídí satelit a nechcou na tom zrovna nechat celou výplatu pak nezbývá než hledat a číst recenze lidí co doma mají a jak to funguje a i když jsem měl prvotní nadšení z Arivy co všechno umí za ty peníze a skutečně jsme si přístroj měli možnost vyzkoušet a ejhle on jaksi se pokazil a druhý jakbysmet pak se vaše důvěra pomalu vytrácí a koupit něco kde dopředu nevíte zda to vůbec bude fungovat a jak dlouho je velká loterie!(neříkám že se to nemůže stát ostatním dražším modelům ale ta pravděpodobnost je tu minimální pro dražší modely)
Navíc je dost lidí kteří své problémy popíšou na forech a není to žádná zášť k této značce jen se prostě něco nepovedlo.A pokud máte možnost výběru tím líp.Každá věc co stojí peníze musí odevzdat určitou hodnotu a tam patří i kvalita přístroje ať se to někomu líbí nebo ne.
Nehodlám přeci kupovat něco kde si nejsem jist zda to bude nebo nebude fungovat a bohužel tak to u Arivy chodí.
jarod72pm (841)|6.1.2011 11:55
[quote=rudlus;320550]to vprint
konecne to niekto realne zhodnotil...to kydanie tu jeden na druheho...ako keby na tom zalezalo kto ma aky stb ..ako keby to znacilo aky je kto clovek...naco mi je drahy cerep ked na to nie je ani poriadny signal ktory by vyuzil kvality...a to ze nemci maju signal o inom...koho to trapi???priznajte -kto si naladi aj ten balik rakusky-priznajte preco si ho ladite??len pre obraz???co na tom ked prd a rozumiem???hlavne ze mozem tu napisat aky je nadherny obraz...
niekedy som bol aj ja rypak ale tu sa konstruktivnej kritike moc nedari...napisem ze mam arivu a uz sa 10 do mna obuju co to mam za polsky gumak cerepny...napisem ze mam upc direct a 20 hned do mna ze naco to platim a podobne kraviny...
az na temu Ariva 200 hd toto forum uz nie je o radach ale len o tom kto ma vacsi...
ludia sa tu predhanaju ako co najlepsie craknut stb abo tv a potom tu kadzy nadava ake cerepy sa to vyrabaju...ani tych 100e co dam za arivu nenajdem na zemi...je mi luto ju dosrat alebo kazdy tyzden chodit do sevisu na prehranie cez rs...tak ako tu ludia nadavaju ake tv sa vyrababju ale nikto sa neprizna ze tam skusal neviem co natahat a zmenit a potom sa pytaju ako mam zapnut tv...
na sd signal u nas staci hocijaky cerep s hdmi...a kto z normalnych ludi ma vobec pristup k hd???nemyslim tie zadara na astre ktore su prakticky o nicom...
nevravim ze ariva je technologicky vykvet ale naco by mi bol nejaky za 500-800e ???
ludia tu davaju otazky typu ::Poradte mi nejaky stb co urobi vsetko na svete ale do 200e...to je tak trapna otazka ...alebo ked si tu totalny laik necha radit...naco su mu nase rady ked nevie kde je sever???aj tak si kupi potom len to na co ho ukeca predajca a potom tu bude machrovat ze si nechal poradit nejaky za 500e...a nevie na tom pomaly ani naladit...
je tu toho este vela na pisanie ale aj za to by ma tu ludia zdrbali ako za vsetko tak radsej koncim..[/quote]

No dobře ale raději mám možnost výběru a ta možnost tu je .(ač se to některým nelíbí)
jarino1978 (8045)|6.1.2011 11:57
[quote=vprint;320441] Kto z vás, má šajnu, čo znamená slovo kvalita? Ani jeden! Prihláste sa na školenie o kvalite a norme ISO 9000 a potom sa vám trochu rozjasní. Ale to je škoda vám tu o tom niečo trepať. [/quote]
- no ty si sa vyznamenal. Ten názov ISO si prešiel z rýchlika, no tak ma pouč, čo ten systém znamená a aké sú podmienky na udelenie certifikácie a kto ju vydáva. Rád sa nechám od Teba poučiť.

[quote=vprint;320441]Tak isto ako každý magor, čo vyvalí 30 litrov za DM8000. Mám dve autá tri decká, noťas, netbook, dve PC, 6 mobilov, dva internety, dve pevné linky, dva nájmy, jeden trojpodlažný obrbarák, réžiu 35 litrov mesačne v starej mene. Platím odvody 280Eur mesačne, vodu elektriku plyn ani neviem. Som rád, že na to všetko zarobím. A nejaká satelitná machrovina, čo tu niektorí predvádzajú, je totálna úbohosť, ktorou si riešia svoje komplexy. S tým čo mám, som spokojný a komu to vadí, mi môže fúkať, viete kam.[/quote]

- tu nejde o žiadnu machrovinu, ale o zdravý rozum. Nikoho nezaujíma, čo ešte všetko doma máš, ale tvoje vystupovanie = rozpoltená osobnosť. Prečítaj si celý text, čo som odcitoval a o tej rozpoltenej osobnosti pouvažuj. Trepeš 2 na 3.
vprint (136)|6.1.2011 12:48
Áno, máte pravdu to ISO som tam trepol preto, lebo sme to mali ako súčasť školenia o kvalite. Čo sa týka kvality ako takej, ten pojem je trošku zložitejší a kvalita má viac stupňov. Pojem kvalita označuje vlastnosti výrobku, ktoré umožňujú splniť účel, na ktroý bol vyrobený - skrátene. Prvý stupeň kvality je, výrobok určený na predaj. Účelom tohto výrobku nie je fungovať, ale jeho účelom je predaj. Na nič iné ten výrobok nie je určený.
Takže ak sa takýto výrobok dobre predáva, možno ho označiť ako kvalitný, pretože spĺňa dané parametre. Ďalej nebudem pokračovať v školení, domyslite si každý sám ďalšie stupne.

To jarod: áno, prvé série arív boli poruchové, a nikto ti nemôže vyčítať, že si sa sklamal a kúpil niečo iné. Ale to tvoje osieranie arivy by si si mal nechať pre seba. Nikto na to nie je zvedavý.

pozn.: druhú arivu som kúpil, zapojil, nastavil porty na disec a na šupu naladil komplet všetko.

To jarino. Tvoj názor som si doteraz vážil, ale dostal si sa do oblasti osobných invektív. To čo mám alebo nemám ťa nemusí zaujímať, napísal som to sem len preto, lebo svet satelitného príjmu nie je pre mňa žiadna životná priorita, mám strašnú kopu iných starostí a je to len jedna z vecí, čo potrebujem poriešiť a poriešil som. Vidím, že si to nepochopil a že sa ťa dotklo, čo som napísal na záver a reaguješ nádherne v zmysle príslovia: trafená hus zagága. Takže si môžeš ďalej riešiť svoje komplexy a zväčšovať pipíka na úkor nás, obyčajných užívateľov.
juurosik (117)|6.1.2011 12:59
[quote=jarino1978;320563]- no ty si sa vyznamenal. Ten názov ISO si prešiel z rýchlika, no tak ma pouč, čo ten systém znamená a aké sú podmienky na udelenie certifikácie a kto ju vydáva. Rád sa nechám od Teba poučiť.



- tu nejde o žiadnu machrovinu, ale o zdravý rozum. Nikoho nezaujíma, čo ešte všetko doma máš, ale tvoje vystupovanie = rozpoltená osobnosť. Prečítaj si celý text, čo som odcitoval a o tej rozpoltenej osobnosti pouvažuj. Trepeš 2 na 3.[/quote]
To jarod72pm - Je tu pravidelně
To jarino1978 - Je tu pořád
predpokladám, že tie čísla vo Vašom nick znamenajú rok narodenia, čo vám závidím.
Vaše príspevky sú podľa ISO objemovo veľké avšak podľa toho istého ISO obsahovo prázdne.
Na okože všetky odborné fóra, vieme o ktorých hovorím, som sa registroval pred rokom, keď som riešil problém zmeny z dedinskej kablovky na niečo iné, lebo som chcel do nových TV púšťať kvalitatívne lepší signál. Preštudoval som si na Nete parametre potencionálnych TV, STB, LNB a potrebných serepetičiek k tomu (mám na to odborné vedomosti) a po zrelej úvahe, som sa, aj na finančné možnosti rozhodol. Uvedenú problematiku som konzultoval s kolegami z práce aj mimo a verte, že mám s kým konzultovať, pretože ročná skúsenosť zo študovania fór ma utvrdila v tom, že až na pár nickov, ktorý viedie o čom to je, sú tieto fóra iba trhoviskom, kde každý môže plácať čo ho napadne a aj pláca. Najviac ma irituje, keď niekto nazve Shitom nejaké STB, na ktoré rozumovo nedorástol alebo ho ani nikdy nevidel nie to ešte odskúšal a ten svoj Shit zložení zo súčiatok vyrobených a označených Made in China zaradí do kategórie High end a ktorý je na našom trhu možno necelý rok - tzn. minimum skúseností z prevádzky aj to od málo uživateľov a pritom ich topik každým dňom rastie počtom otázok a nie chvalou daného STB. Záverom: ešte som na fórach nepoložil otázku, možno až na jednu. Keď viem poradím, keď neviem mlčím, keď niekto bezdôvodne osiera alebo tára reagujem veď je akože demokracia !!!!
jarod72pm (841)|6.1.2011 15:29
[quote=juurosik;320602]To jarod72pm - Je tu pravidelně
To jarino1978 - Je tu pořád
predpokladám, že tie čísla vo Vašom nick znamenajú rok narodenia, čo vám závidím.
Vaše príspevky sú podľa ISO objemovo veľké avšak podľa toho istého ISO obsahovo prázdne.
Na okože všetky odborné fóra, vieme o ktorých hovorím, som sa registroval pred rokom, keď som riešil problém zmeny z dedinskej kablovky na niečo iné, lebo som chcel do nových TV púšťať kvalitatívne lepší signál. Preštudoval som si na Nete parametre potencionálnych TV, STB, LNB a potrebných serepetičiek k tomu (mám na to odborné vedomosti) a po zrelej úvahe, som sa, aj na finančné možnosti rozhodol. Uvedenú problematiku som konzultoval s kolegami z práce aj mimo a verte, že mám s kým konzultovať, pretože ročná skúsenosť zo študovania fór ma utvrdila v tom, že až na pár nickov, ktorý viedie o čom to je, sú tieto fóra iba trhoviskom, kde každý môže plácať čo ho napadne a aj pláca. Najviac ma irituje, keď niekto nazve Shitom nejaké STB, na ktoré rozumovo nedorástol alebo ho ani nikdy nevidel nie to ešte odskúšal a ten svoj Shit zložení zo súčiatok vyrobených a označených Made in China zaradí do kategórie High end a ktorý je na našom trhu možno necelý rok - tzn. minimum skúseností z prevádzky aj to od málo uživateľov a pritom ich topik každým dňom rastie počtom otázok a nie chvalou daného STB. Záverom: ešte som na fórach nepoložil otázku, možno až na jednu. Keď viem poradím, keď neviem mlčím, keď niekto bezdôvodne osiera alebo tára reagujem veď je akože demokracia !!!![/quote]
No bohužel demokracie obnáší číst takové bludy a představy ,možná že až dorosteš do "rozumného" věku pochopíš proč se někteří lidé staví zásadně k některým věcem které ty bereš jako "normální".Já ti neberu právo tvrdit o nějakém přístroji že je OK ,ale na druhou stranu mám právo se k němu vyjádřit i já se svým postojem až tohle pochopíš a budeš respektovat pak nabere diskuze a forum které je vlastně o diskuzi smysl!
Nikdo tu nemá umysl hanit něčí přístroj(mě taky odsoudili za to že jsem si koupil takovou TV a posral jsem se s toho? no jistě že ne protože mám na to jiný názor a respektuji názor druhých ale do tohodle musí člověk dorůst a to i věkem.)
Taky jsem měl 18 nebo 25 a myslel jsem si o sobě že jsem mistr světa a všechno vím nejlíp -to je normální tím prochází každý člověk.
Mladí jsou dnes hrozně chytří všechno znají ,umí a hlavně chtějí mít hned(kolikrát bez vlastního přičinění) škoda že jen malé procento časem dostane rozum.
ps: omlouvám se za menší přednášku ale mám pocit že někteří by ji potřebovali denně.
jarod72pm (841)|6.1.2011 15:33
[quote=vprint;320594]Áno, máte pravdu to ISO som tam trepol preto, lebo sme to mali ako súčasť školenia o kvalite. Čo sa týka kvality ako takej, ten pojem je trošku zložitejší a kvalita má viac stupňov. Pojem kvalita označuje vlastnosti výrobku, ktoré umožňujú splniť účel, na ktroý bol vyrobený - skrátene. Prvý stupeň kvality je, výrobok určený na predaj. Účelom tohto výrobku nie je fungovať, ale jeho účelom je predaj. Na nič iné ten výrobok nie je určený.
Takže ak sa takýto výrobok dobre predáva, možno ho označiť ako kvalitný, pretože spĺňa dané parametre. Ďalej nebudem pokračovať v školení, domyslite si každý sám ďalšie stupne.

To jarod: áno, prvé série arív boli poruchové, a nikto ti nemôže vyčítať, že si sa sklamal a kúpil niečo iné. Ale to tvoje osieranie arivy by si si mal nechať pre seba. Nikto na to nie je zvedavý.

pozn.: druhú arivu som kúpil, zapojil, nastavil porty na disec a na šupu naladil komplet všetko.

To jarino. Tvoj názor som si doteraz vážil, ale dostal si sa do oblasti osobných invektív. To čo mám alebo nemám ťa nemusí zaujímať, napísal som to sem len preto, lebo svet satelitného príjmu nie je pre mňa žiadna životná priorita, mám strašnú kopu iných starostí a je to len jedna z vecí, čo potrebujem poriešiť a poriešil som. Vidím, že si to nepochopil a že sa ťa dotklo, čo som napísal na záver a reaguješ nádherne v zmysle príslovia: trafená hus zagága. Takže si môžeš ďalej riešiť svoje komplexy a zväčšovať pipíka na úkor nás, obyčajných užívateľov.[/quote]

Pro tvou informaci Ariva je stále procentuálně nejvíc poruchová, (mám to z osobních zdrojů servisu sat techniky) ale to jen tak na okraj.
jarino1978 (8045)|6.1.2011 15:34
[quote=vprint;320594]Áno, máte pravdu to ISO som tam trepol [/quote]
- no vidíš. nauč sa, že sa držím toho, čo ovládam. Nemusíš tu hneď vystúpiť ako geroj s nejakým ISO, keď si ho aj tak videl len z rýchlika. Ja som naopak certifikáciu ISO, rôznych auditov , atestácií a iných somarín zažil presne 4x do roka počas 13 rokov.

[quote=vprint;320594]
To čo mám alebo nemám ťa nemusí zaujímať, napísal som to sem len preto, lebo svet satelitného príjmu nie je pre mňa žiadna životná priorita, mám strašnú kopu iných starostí a je to len jedna z vecí, čo potrebujem poriešiť a poriešil som. Vidím, že si to nepochopil a že sa ťa dotklo, čo som napísal na záver a reaguješ nádherne v zmysle príslovia: trafená hus zagága. Takže si môžeš ďalej riešiť svoje komplexy a zväčšovať pipíka na úkor nás, obyčajných užívateľov.[/quote]

- opäť no vidíš. Tu máme riešiť niečo zaujímavé a ty sa prídeš pochváliť so svojim majetkom a finančnými možnosťami. To som vôbec nepochopil, čo to do čerta s tým má spoločného.
- ale čo bolo z toho podstatné je to, že nazveš magorom niekoho, kto má Dreama za 30 000 tisíc korún, ale na druhej strane sa tu pochváliš, že máš 6 mobilov ( ??? ), 2 autá a neviem ešte čo . Ale pravdepodobne si nepochopil to, čo som ti napísal, ako urážka to byť nemala, ale malo to byť pre teba na zamyslenie, čo za kravinu si v jednom príspevku trepol.
- čiže nie žiadna trafená hus zagága, ale to, že si presne zagágal ty sám, s tým magorom s Dreamom za 30 000 a s tvojim majetkom.
- bez urážky : som zvedavý, kto si pomyslí to, že človek, ktorý pokladá za magora toho, čo má STB za 30 000 už nepokladá za magora človeka, ktorý má 6 mobilov..... Chápeš to ?

[quote=juurosik;320602]Najviac ma irituje, keď niekto nazve Shitom nejaké STB, na ktoré rozumovo nedorástol alebo ho ani nikdy nevidel nie to ešte odskúšal a ten svoj Shit zložení zo súčiatok vyrobených a označených Made in China zaradí do kategórie High end a ktorý je na našom trhu možno necelý rok - tzn. minimum skúseností z prevádzky aj to od málo uživateľov a pritom ich topik každým dňom rastie počtom otázok a nie chvalou daného STB. [/quote]

- keby si nemal tých 50 príspevkov,ale trebár si mal ochotu si prečítať príspevky staršieho dáta, iste by si vedel, že ten čínsky gumák som mal dokonca doma, používal som ho, mal ho môj sused.... Čiže ho poznám lepšie, ako ty sám a to mi ver.
- a to, že je to shit je jasné, stačí ho používať pár mesiacov. Čínska guma, čo je len obyčajný klon podradných čínskych shitov, ktoré kúpiš na nete za 40 Euro aj s dovozom, ktorá sa dovezie do PL v rámci OEM...
- veď to prosím ťa pochop, že STB má bez problémov slúžiť a nie to, aby som ja musel byť otrokom nejakého čínskeho shitu za pár Euro.
- ja chcem pozerať čo najkvalitnejší obraz, mať dokonalý komfort, chcem, aby všetko šlapalo na 100%, chcem, aby mi STB slúžil niekoľko rokov. Podľa toho aj kupujem.
- doba, keď ma možno zaujímalo EMU ( keď to bolo ešte zaujímavé ) je dávno, pradávno preč. Ja nekupujem STB kvôli tomu, že stojí pár Euro a ide na tom zopár tureckých teleshopingov a budem hrdina, ale STB kupujem kvôli kvalite.
vprint (136)|6.1.2011 17:37
Nestojí mi to za to sa tu s tebou naťahovať, nič si nepochopil a ani nepochopíš. Uznávam, si macher, ktorému nesiaham ani po kotníky. Stačí? Stačí.
jarino1978 (8045)|6.1.2011 18:44
[quote=vprint;320741]Nestojí mi to za to sa tu s tebou naťahovať, nič si nepochopil a ani nepochopíš. Uznávam, si macher, ktorému nesiaham ani po kotníky. Stačí? Stačí.[/quote]

ale veď tu sa nikto nechce s nikým naťahovať. a naviac, tie posledné posty sú už značne OT, tak sa poďme baviť k veci a nie len sa navzájom naťahovať.
Apropo : nie som žiaden macher a nemám snahu sa s niekym ťahať, či niekto komu siaha po kotníky.
Ale poďme sa baviť pravdivo.
vprint (136)|7.1.2011 16:49
OK, poďme. Poviem to jednoducho. Každému stačí niečo iné. Mne aj kope iným ľuďom stačí ariva. Že sú aj lepšie, o tom sa netreba sporiť. Švagor má Digi a fullHD telku. Jemu to stačí. A proti gustu žiaden dišputát. Jediné, čo by som chcel, aby sa niekto nevyjadroval pohrdlivo a drzo o tom, čo má ten druhý doma.
A čo sa týka arivy, tak moja skúsenosť je, že kúpiš, zapojíš strčíš kartu, nastavíš disec, naladíš a pozeráš. Aj pre nenáročných jednoduché. A to že ja mám na nej šare, je len plus. Mne to stačí.
jarod72pm (841)|7.1.2011 18:58
[quote=vprint;321102]OK, poďme. Poviem to jednoducho. Každému stačí niečo iné. Mne aj kope iným ľuďom stačí ariva. Že sú aj lepšie, o tom sa netreba sporiť. Švagor má Digi a fullHD telku. Jemu to stačí. A proti gustu žiaden dišputát. Jediné, čo by som chcel, aby sa niekto nevyjadroval pohrdlivo a drzo o tom, čo má ten druhý doma.
A čo sa týka arivy, tak moja skúsenosť je, že kúpiš, zapojíš strčíš kartu, nastavíš disec, naladíš a pozeráš. Aj pre nenáročných jednoduché. A to že ja mám na nej šare, je len plus. Mne to stačí.[/quote]

Tady nejde o to jestli někdo se podle tebe vyjadřuje pohrdavě nebo drze je to jen konstatování faktu nic víc každý máme na to osobní názor a nic na tom nezměníš ,prostě se vždy najdou lidé kteří neskousnou kritiku druhého a není to nic vylhaného.
Ivo Mašek (10205)|9.1.2011 13:47
Tohle pomlouvání a mnohdy až agresivní zavrhování některých výrobků mě tu celkově také vadí. Každému vyhovuje něco jiného, a ne všichni chtějí, aby mu zařízení umělo "hory, doly přenášet".
Ochuzuje to i diskuzi. Ne každý je otrlý, aby tu "proti všem" popisoval svůj výrobek a že je s ním (ach ta drzost, někdy) dokonce spokojený. A ochuzujete se i vy sami, neb se spoustu věcí nedozvíte - neb jak jsem psal výše, ne každý má své nervy na to, tu popisovat svojí spokojenost se svým "šuntem"
Myslete na to B-)