Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s Prevodem videa z DV kamery do Win 7

poklop88 (2)|5.1.2011 12:02
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, dřív jsem měl WIN XP, kameru připojoval přes fire wire a v pohodě jsem video přehrál do PC.


Teď mám nově WIN 7, připojil jsem kameru nainstalovaly se automaticky ovladače, ale video nepřehraji. v pinnacle mi to píše, že video se nepodařilo zobrazit, a movie maker už 7 nejspis nemaji...

Kamera se mi ani nezobrazi v tento pocitac, pritom ve spravci zarizeni normalne je nainstalovana.


Dekuji mnohokrat...
ai (2993)|5.1.2011 15:48
uzivatele win7 nekdy musi manualne nastavit Legacy driver, windows je tam ma myslim tri,

zajdi do my computer ,properties,Device manager....a
poklop88 (2)|6.1.2011 14:08
Dekuji chlapci, moc mi to pomohlo...


Hezky den...
cukfira (1)|27.2.2011 13:53
Ahoj
měl jsem stejný problem jako poklop88,také mi to moc pomohlo.Teď mám zase ale roztrhaný(rozsypaný,kostičkovaný)obraz.Zkoušel jsem různé kodeky,ale je to stále stejné.Mám po reinstalu W7,na XPčkách to bylo OK.
maxo777 (6)|15.9.2011 22:11
Ja mam problem s FIrewire streamovanim videa .. potreboval by som kameru pripojit v HD rozliseni k win 7 alebo xp .. podla toho ktory OS to bude podporovat a cez Adobe media publisher pustit toto video na CDN server .. ale ani za toho boha neviem rozchodit hd .. SD mi v pohode ide .. ale je to malicke 7xx na 5xx video .. potrebujem aby mi win 7 videli pripojenu kameru a ju pripadne aj zobrazili v device liste ..

ak kameru nastavim do sd modu .. tak nemam problem .. v hd .. a cez firewire mi to nejako nejde ..

nemate s tym niekto skusenosti ?
bastlir (3245)|15.9.2011 22:23
[quote=maxo777;366651]Ja mam problem s FIrewire streamovanim videa .. potreboval by som kameru pripojit v HD rozliseni k win 7 alebo xp .. podla toho ktory OS to bude podporovat a cez Adobe media publisher pustit toto video na CDN server .. ale ani za toho boha neviem rozchodit hd .. SD mi v pohode ide .. ale je to malicke 7xx na 5xx video .. potrebujem aby mi win 7 videli pripojenu kameru a ju pripadne aj zobrazili v device liste ..

ak kameru nastavim do sd modu .. tak nemam problem .. v hd .. a cez firewire mi to nejako nejde ..

nemate s tym niekto skusenosti ?[/quote]

Nevím co je na tom pravdy, ale kamarádi říkají, že pokud chceš na PC s něčím vážně pracovat, pořiď si Win7 Ultimate. Já je mám a když jsem kameru přes 1394 připojil, tak se mi bez jakkýkoliv ovladačů hned sama v Zařízení objevila a Pinnacle hned jelo.
porybnej (20)|22.9.2011 00:51
[quote=bastlir;366657] Win7 Ultimate. Já je mám a když jsem kameru přes 1394 připojil, tak se mi bez jakkýkoliv ovladačů hned sama v Zařízení objevila a Pinnacle hned jelo.[/quote]

U mě to samé v Premiere,importuje i exportuje.
Koukal jsem podle návodu ai do správce zařízení a ani tam žádnej Legacy driver nemám.
bastlir (3245)|22.9.2011 02:22
Jinak u Woknows vždycky platilo, pokud se Ti něco nepřipojí, hledej ovladače u výrobce. Už u XPéček však bylo všechno jednodušší, no a Win7 Ultimate jsou bezproblémové vůbec. Navíc zařízení ještě přidělí pěknou ikonu. Doufám, že jsi měl kameru zapnutou v režimu přehrávání. Někdy pomůže vypnutí antiviru. Ale to tento případ asi nebude.
Být Tebou, vezmu ji k někomu jinému, kdo také má Win7 a vyzkouším, jak jeho PC na kameru reaguje.
bastlir (3245)|22.9.2011 02:45
Rád bych ještě popsal svůj problém a jak jsem ho vyřešil.
Jednou se mi stalo, že se mi nemohl spustit Pinnacle a už zhavaroval při načítání. A od té doby to dělal pořád. Pinnacle jsem přeinstaloval, před tím jsem jej doslova "vyzobal" z registrů, ale nic se nezlepšilo. Pak jsem si uvědomil, že mi na pozadí běží DriverMax, který mi průběžně v PC aktualizuje ovladače, a tedy i pro grafickou kartu (ASUS EAH5870). Tak jsem ve Správci zařízení vrátil předchozí ovladač, ale ani to nepomohlo. Zkusil jsem stáhnout freewarový prográmek pro ATI chipy pro odinstalování všech ovladačů gr. karty. Odinstalace proběhla až do úrovně VGA. Po nainstalování předposledního ovladače se k mé spokojenosti Pinnacle rozběhl. Pak jsem na zkoušku znovu doinstaloval poslední verzi originálních ovladačů a problémy se vrátily. Tak jsem celý postup opakoval, abych eliminoval náhodu a zakázal jsem aktualizaci ovladače grafické karty. Nyní je vše OK.