Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lze mít menší obraz i při větší vzdálenosti projektoru?

peprnik (2)|4.1.2011 17:29
Zdravím!

Mám hodně laický dotaz před pořizováním DLP projektoru. (poohlížím se po něčem levnějším pro občasné shlédnutí filmu/pohádky dětem z PC.)

Můj "problém" je, že chi promítat z police na zdi na zeď protější na vzdálenost téměř 4,5m, ale zároveň nechci aby úhlopříčka obrazu přesahovala 2m. Všechny projektory které jsem ale zatím zkoumal(Benq,Acer) však zobrazují při dané vzdálenosti úhlopříčku 2,5-3m(bez dalšího zoomu).
Je toto nějak jednoduše technicky řešitelné? Jsou i projektory s menším nativním zoomem?
Je mi jasné, že na prvním místě se nabízí dát projektor blíž - na strop, tomu bych se chtěl ale vyhnout zejména proto, že nedůvěřuji nosnosti sádrokartonu v dané místnosti(a pak je tu samozřejmě i estetické a finanční hledisko takové instalace).

Předem díky za odpovědi.
Josef
ezechiel1917 (498)|6.1.2011 12:15
DLP a projektory v nejlevnejsim segmentu bohuzel moc neznam, ale konkretne napr. FullHD Epsony zvladaji 80" 16:9 od vzdalenosti 238 do 508 cm takze mozne to urcite je. Navic ty maji i velmi siroke moznosti umisteni projektoru diky vybornemu posunu obrazu (lens-shift)

Prip. kalkulacka je zde (i kdyz o ni asi uz vis) : http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm
peprnik (2)|6.1.2011 20:52
Díky za odpověď,
stránku s projekčními vzdálenostmi znám, pravě díky ní jsme bohužel došel k názoru, že levnější segment DLP projektorů má víceméně obdobné zoomování. Takže asi buďto budu musit zabrousit do podstatně dražších vod, nebo přistoupit na bližší stropní/stolní instalaci