Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: nastavenie Ferguson Ariva 200

Neregistrovaný (0)|4.1.2011 00:13
Tazatel: Igi

Znění dotazu: Minuly tyzden som kupil satelitny komplet Ferguson Ariva 200 HD (parabola 80 cm, monoblok single SilverSky Digital). Podla navodu som zlozil a pripevnil parabolu a prepojil s prijimacom. Nastavil som to podla udajov z internetu a inych parabol a ocakaval som, ze to doladim podla Menu->Nastavenie anteny. No akokolvek pohnem s parabolou, sila signalu je vzdy 45 % a kvalita 10%... Mam zly prijimac, konvertor, alebo je tento postup nespravny ?
Dakujem za odpoved.

Technika, které se dotaz týká: satelitny prijimac Ferguson Ariva 200 HD
panasonic650 (1124)|4.1.2011 15:33
[quote=Neregistrovaný;319752]Tazatel: Igi

[No akokolvek pohnem s parabolou, sila signalu je vzdy 45 % a kvalita 10%...[/quote]
Akoze stale ? Aj ked to otocis odveci ?
Neregistrovaný (0)|4.1.2011 21:34
Vdaka za zaujem, ale ja uz tomu nerozumiem... skutocne mi stale vykazuje silu signalu 45 %, akokolvek pohnem parabolou. Jedine ak odpojim LNB kabel klesne sila signalu na 37 %. Kde je chyba ?
Pitomec (10211)|4.1.2011 21:57
Ty hodnoty uváděný přijímačem jsou úplně pro kočku a nemá smysl se podle nich vůbec řídit! A už tuplem ne u takových krámů jako Ariva :-I
jarino1978 (8045)|4.1.2011 22:02
u toho čínskeho gumáku je veľká lotéria, ak to všetko ide pokope. Vyskúšaj najskôr dotrepať ten gumák niekde k susedovi, ktorý má satelit a vyskúšaj to u neho.
Pokiaľ máš dobre nastavené parametre LNB u toho gumáku a celé nastavenie, ako závadu odhadujem buď LNB, alebo tuner v tom gumáku. Pre istotu si skontroluj správnosť zapojenia F-konektorov po celej trase.
panasonic650 (1124)|4.1.2011 22:49
Jedine co ma napada je aby si napisal vsetky udaje co vidis na obrazovke. Mozno sa toho niekto chyti.
Neregistrovaný (0)|4.1.2011 22:57
Vdaka za rady, skontrolujem este raz zapojenie LNB kabla a skusim to pripojit na nejaku inu parabolu... Inak tie udaje (skusal som chytit signal Astra 3) boli v nastaveniach rovnake ako tu niekto pisal na fore, to som uz ako chybu vylucil.
Dufam, ze to bude len nejaka hlupa chyba, lebo o Arive 200 som cital dost dobre recenzie. :-(