Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: DVB-S: nastavenie Ferguson Ariva 200

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Igi

Znění dotazu: Minuly tyzden som kupil satelitny komplet Ferguson Ariva 200 HD (parabola 80 cm, monoblok single SilverSky Digital). Podla navodu som zlozil a pripevnil parabolu a prepojil s prijimacom. Nastavil som to podla udajov z internetu a inych parabol a ocakaval som, ze to doladim podla Menu->Nastavenie anteny. No akokolvek pohnem s parabolou, sila signalu je vzdy 45 % a kvalita 10%... Mam zly prijimac, konvertor, alebo je tento postup nespravny ?
    Dakujem za odpoved.

Technika, které se dotaz týká: satelitny prijimac Ferguson Ariva 200 HD

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Tazatel: Igi

[No akokolvek pohnem s parabolou, sila signalu je vzdy 45 % a kvalita 10%...
    Akoze stale ? Aj ked to otocis odveci ?

Neregistrovaný
    Guest

Vdaka za zaujem, ale ja uz tomu nerozumiem... skutocne mi stale vykazuje silu signalu 45 %, akokolvek pohnem parabolou. Jedine ak odpojim LNB kabel klesne sila signalu na 37 %. Kde je chyba ?

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Ty hodnoty uváděný přijímačem jsou úplně pro kočku a nemá smysl se podle nich vůbec řídit! A už tuplem ne u takových krámů jako Ariva

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

u toho čínskeho gumáku je veľká lotéria, ak to všetko ide pokope. Vyskúšaj najskôr dotrepať ten gumák niekde k susedovi, ktorý má satelit a vyskúšaj to u neho.
    Pokiaľ máš dobre nastavené parametre LNB u toho gumáku a celé nastavenie, ako závadu odhadujem buď LNB, alebo tuner v tom gumáku. Pre istotu si skontroluj správnosť zapojenia F-konektorov po celej trase.

Je tu pořád Avatar uživatele panasonic650
    Registrace
    Feb 2010

Jedine co ma napada je aby si napisal vsetky udaje co vidis na obrazovke. Mozno sa toho niekto chyti.

Neregistrovaný
    Guest

Vdaka za rady, skontrolujem este raz zapojenie LNB kabla a skusim to pripojit na nejaku inu parabolu... Inak tie udaje (skusal som chytit signal Astra 3) boli v nastaveniach rovnake ako tu niekto pisal na fore, to som uz ako chybu vylucil.
    Dufam, ze to bude len nejaka hlupa chyba, lebo o Arive 200 som cital dost dobre recenzie.

Podobná témata

1. Ferguson Ariva 210
    Od misha v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-04-2012, 14:59
  2. Ferguson Ariva TT HD PVR 500
    Od anra v sekci DVB-S
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 09-04-2011, 12:40