Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je lepší interní nebo USB tuner? Aver TV Volar HD PRO nebo jiný?

mikux (4)|3.1.2011 19:15
Zajímalo by mne, zda se dá obecně říci, zda je lepší koupit interní (v mém případě PCI nebo PCI-E) nebo externí (USB) DVB-T tuner? Prostě jestli za danou částku koupím lepší externí nebo interní tuner. Např. u zvukových karet se tvrdívá, že jsou lepší externí kvůli vysokofrekvenčním interferencím v počítači. Nevím, jestli něco podobného může být i u tunerů.

Já jsem bohužel totální laik a netechnik, takže se mi zdá, že lepší musí být interní, že tam je víc elektroniky a takové jiné nesmysly :-)

Raději bych si ale koupil externí USB - už kvůli pohodlí a také si chci časem pořídit notebook.

Doporučili byste mi nějakou kartu, která určitě nezklame? Mám spíše nižší rozpočet - chtěl bych se vejít do cca 1000 Kč.

Chtěl bych, aby karta
- fungovala v Praze na pokojovou anténu (tj. čím citlivější tuner bude, tím lépe) - to mi samozřejmě nikdo nezaručí
- měla dobré dálkové ovládání
- podporovala Windows Media Center nebo jiná multimediální centra.

V místních diskuzích je občas doporučována AVER TV Volar HD PRO, USB2.0, digital DVB-T. Výrobky Aver si také vedou dobře ve srovnávacím testu časopisu Computer (viz článek v PDF) Je skutečně tak dobrá nebo byste mi doporučili vzhledem k mým potřebám spíše jinou? Moc se mi u ní nezdá dálkový ovladač. Ten je prý naopak dobrý u Aver Volar HD Nano. Je sice o cca 200 Kč dražší, ale pokud má stejně dobrý příjem jako HD PRO, pak bych si možná i připlatil. A pokud bych měl spíš uvažovat o interní, tak o které?

Zde budu shromažďovat vaše doporučení (a můj pohled na klady /+/ a zápory /-/):
Díky za pomoc s výběrem
mikux (4)|3.1.2011 20:46
Musím se přiznat, že o Leadtek Winfast DTV1000 S jsem taky hodně uvažoval. Líbí se mi na něm podpora linuxu "out of the box" a také nízká cena (dá se sehnat už za cca 700 Kč). Naopak se mi nelíbí podezřele nízká cena :-) a také lze bezproblému vygooglit různé problémy, na které si uživatelé stěžují. Ve vámi zmiňovaném obchodě je uvedena poruchovost téměř 5%. Součástí balení navíc není vůbec žádná anténa, takže bych už od začátku musel nějakou dokoupit.

Bojím se, abych nekoupil něco nekvalitního a pak si to vyčítal. Každopádně díky za tip.
Pitomec (10211)|4.1.2011 13:44
2 roky tu kartu mám a funguje úplně v pohodě.
mirekv (7169)|4.1.2011 13:53
Ta poruchvost je zdánlivá, věřím, že hodně lidí vraceli kartu jen kvůli tomu, že na kus nabastleného drátu nic nechytli. Pořádná anténa je základ, to co by přibalili, by stejně za moc nestálo.
mikux (4)|4.1.2011 14:41
Děkuji za vaše příspěvky, začínám být nakloněný zmiňovanému Leadteku.

Z hlediska kvality příjmu - je šance, že u této interní karty bude lepší příjem než u externích (USB) tunerů (např. než u Aver Volar HD PRO)? Dobrý příjem je pro mě hlavním rozhodovacím faktorem, neboť nemohu mít jinou než pokojovou anténu.

U Aver Volar HD PRO a Nano je prý výborný, nenašel jsem ale žádné srovnání s interním tunerem.

Ještě bych se zeptal - Leadtek Winfast vám bezproblémů běží pod Windows XP SP3? Na jiná Windows licenci bohužel nemám.
mirekv (7169)|4.1.2011 16:37
"Ještě bych se zeptal - Leadtek Winfast vám bezproblémů běží pod Windows XP SP3? Na jiná Windows licenci bohužel nemám."

Já myslím, že bez problému. Když mi pod W7 chodí Soundblaster 128, tak opačně to taky musí jít. Hodně věcí dnes chodí i pod W98.
Pitomec (10211)|4.1.2011 16:41
[quote=mikux;319875]Děkuji za vaše příspěvky, začínám být nakloněný zmiňovanému Leadteku.

Z hlediska kvality příjmu - je šance, že u této interní karty bude lepší příjem než u externích (USB) tunerů (např. než u Aver Volar HD PRO)? Dobrý příjem je pro mě hlavním rozhodovacím faktorem, neboť nemohu mít jinou než pokojovou anténu.

U Aver Volar HD PRO a Nano je prý výborný, nenašel jsem ale žádné srovnání s interním tunerem.

Ještě bych se zeptal - Leadtek Winfast vám bezproblémů běží pod Windows XP SP3? Na jiná Windows licenci bohužel nemám.[/quote]Pod XP_SP3 v pohodě (u W7 údajně problémy jsou). Jinak ta karta samozřejmě potřebuje kvalitní signál, takže na nějaký antény alá pokojový nesmysly apod. zapomeň (pokud nebydlíš u vysílače). V porovnání s USB kartou (taky mám nějakýho Leadteka, model z hlavy nevím) je na tom DTV1000S ovšem o stupínek líp co se týká citlivosti na signál.
teoren (39)|11.1.2011 13:01
Pro další inspiraci doporučuji starší srovnávací test:
https://www.svethardware.cz/recenze-megatest-tv-tuneru-pro-usb-dvb-t-zaver/15602

Osobně mám dobrou zkušenost s výrobky firmy Aver (usb tunery), Hauppauge (usb i interní tunery) a Pinnacle (interní).

Jako kritéria pro výběr bych uvažoval hlavně:
- dodávaný software - pokud bude použit (osobně doporučuji nepoužívat sw od výrobce)
- citlivost tuneru - troufám si tvrdit, že v Praze by pokojová anténa měla dostačovat, pokud je alespoň přibližná viditelnost na vysílač, např. v suterénním bytě by mohl být problém
- dálkové ovládání - pokud bude použito (dálkový ovladač většinou bez problému funguje jen s originálním software od výrobce)

Každopádně myslím si, že oba výše zmiňované tunery (interní LeadTek, usb Aver) jsou ok. Jen je nutné zvážit, jestli usb tuner opravdu přestavuje použitelnou výhodu. Např. některé notebooky mají dvb-t tuner integrovaný.
mikux (4)|13.1.2011 07:36
Děkuji za odpověď, článek na Svět Hardware je skutečně zajímavý.
Ivo Mašek (10205)|13.1.2011 07:59
bavorak (1494)|19.1.2011 13:15
[quote=Pitomec;319698]http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53876&utm_source=heureka_cz&utm_medium=ppc&utm_campaign=TV+karty&utm_term=Leadtek+Winfast+DTV1000+S[/quote]

a existuje aj taky SCART DVBT prijimac, ktory by nepotreboval vlastne DO?
Ivo Mašek (10205)|19.1.2011 15:01
Něco takového existuje (jestli jsem pochopil, co myslíš), ale má to DO
http://www.eltasat.cz/dvb-t-pozemni-prijem/allbox-mini-dvb-t-scart
allbox1.jpg allbox2.jpg allbox3.jpg
Pitomec (10211)|19.1.2011 15:46
[quote=bavorak;324402]a existuje aj taky SCART DVBT prijimac, ktory by nepotreboval vlastne DO?[/quote]A jak bys přepínal programy? Jinak DVB-T přijímač schovaný ve SCARTu je totální šunt, takže to nebrat ani zadarmo!
bavorak (1494)|26.1.2011 09:50
no vsak prave. Dalsia skatula mi nesedi a navyse nove dialkove a este aj adapter. Budem to riesit inak. Je to pre mamu, a pre tu je dalsi dialkac problem, uz teraz pouziva SAT malo kvoli tomu :-).
Pitomec (10211)|26.1.2011 12:41
Dneska obvykle stačí samotné DO od přijímače, protože programy přepínáš na něm a regulovat hlasitost lze taky. Stejně jako přijímače umí zapnout a vypnout TV (pokud to ovšem umí i ta TV samotná) a zobrazit teletext. Takže DO od TV je potřeba jednou na nastavení hodnot typu jas/kontrast, ale pak už většinou ne.
bavorak (1494)|26.1.2011 15:41
vidis to ma nenapadlo, a mas nejake skusenosti s programovanim DO DM7020?
patriot (227)|16.2.2011 17:59
Pořídil jsem si tu Avermedii Volar HD Nano, a jsem šokován schopnostmi příjmu. Bydlím v oblasti (Zlínsko), kde podle mapy Českých Radiokomunikací již není pokrytí z Brňenských vysílačů, přesto chytám oba multiplexy, signál 100%. Současně chytám dva rakouské multiplexy, a to jsem od rakous daleko a anténa je na Rakousko otočena bokem ... Stejně tak příjímám Zlínský multiplex, postavení antény bokem. Když jsem otočil anténu na Slovensko, zachytil jsem slovenský multiplex, a to přesto, že vysílají vertikálně (já měl stále anténu horizontálně), signál někde kolem 60%, obraz bezvadný. Současně zezadu jsem přijímal Zlínský multiplex.
To vše na síto s předzesilovačem TEROZ. S dodanou anténkou jsem si ani neškrknul, ta je tak do města (Praha, Brno) s dobrým výhledem na vysílač.

Co se týče značky Aver (Avermedia) - mám v PC dodnes jejich kartu TVPhone98 na příjem analogu, FM a grabování z kompozitu a SVHS. Je stará přes 10 let a dodnes šlape jako hodinky. Má stále SW podporu (pod XP, dál nevím). Taky patřila k tomu lepšímu.

Takže nebojím se AverTV Volar HD Nano pro USB doporučit. Je super !
juurosik (117)|25.2.2011 20:20
to mikux,
prečítaj si aj moju skúsenosť s Aver tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=331556&postcount=6