Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: dvd nepřepná velikost obrazu, obraz je pořád natažený na výšku

Neregistrovaný (0)|3.1.2011 17:23
Tazatel: tyax

Znění dotazu: Mám dvd Samung mm-530d a lcd Samsung le37a686 propojené HDMI. Když přehrávám film v 16:9 obraz je roztažený přes celou tv, tím pádem natažený na výšku (normálně by se měli nahoře a dole udělat černé pruhy), ale to se nikdy nepřepíná. Na dvd mám nastavený formát 16:9 a v tv taky. V tv mám normálně nastaveno automatický formát, ale to přpojení HDMI neumožňuje. U známého na tv a dvd Philips se horizontální rámeček dělá automaticky, u každého filmu jinak velký. Jdiné trochu uspokojivé řešení je, že na dvd nastavím 4:3 letter box a na tv zvětšení a ručně roztáhnu obraz na výšku,tím si udělám hoizontální rámeček podle potřeby a obraz nemám zdeformovaný, jenže mi zas chybí kousek obrazu po stranách (díky zvětšení).
Poraďte co s tím, asi už jsem zkusil všechny možné kombinace nastavení. Díky

Technika, které se dotaz týká: dvd Samung mm-530d a lcd Samsung le37a686
Pytkin (7947)|4.1.2011 00:51
ak mas 16:9 film , tak sa ti nemaju ziadne pruhy spravit .. ma to vyplnit celu obrazovku .. na dvd nastav 16:9 , na telke tiez 16:9 a malo by to fungovat .. ak nefunguje , pouzi kladivo ..
geronimoh (2327)|5.1.2011 17:50
[quote=Neregistrovaný;319649]Tazatel: tyax

...obraz je roztažený přes celou tv, tím pádem natažený na výšku (normálně by se měli nahoře a dole udělat černé pruhy)...[/quote]

Pruhy nahoře a dole by se měly zobrazit například u filmů s poměrem stran 21:9, u filmů s poměrem stran 16:9 ba měl být nedeformovaný obraz přes celou obrazovku. Ideálně poradit by ti mohl vlastník podobných modelů DVD a TV. Chce to vyzkoušet různá nastavení formátu obrazu jak na DVD, tak na TV.
mirekv (7169)|5.1.2011 21:19
To je divné, ještě jsem se nesetkal, že by se natahoval na výšku film 2,2:1 pokud je nastavený rozměr 16:9. Možná automatika v TV.