Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Jaký televizor by jste si vybrali

Hlasujících
713. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • plazma Panasonic

195 27.35%
  • plazma Samsung

33 4.63%
  • plazma LG

32 4.49%
  • LCD Sony

56 7.85%
  • LCD LG

97 13.60%
  • LCD SHARP

27 3.79%
  • LCD Hyundai

0 0%
  • LCD Samsung

160 22.44%
  • LCD Panasonic

56 7.85%
  • LCD Philips

40 5.61%
  • LCD Grundig

0 0%
  • LCD Sencor

3 0.42%
  • LCD Toshiba

10 1.40%
  • LCD Changhong

3 0.42%
  • LCD ECG

1 0.14%
Strana 53 z 245 PrvníPrvní ... 343515253545563103153 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 781 až 795 z 3663

Téma: Jakou TV byste si koupili? (vlákno pro obecné dotazy přes značky)

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od klimek Zobrazit příspěvek
    Protože dynamika vinylu se pohybuje někde okolo 70dB
    Je to este menej.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2008

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Omlouvám zhoršenou kvalitu, zajisté pro orientaci stačí.....
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek.jpg 
Zobrazení: 214 
Velikost: 149.3 KB 
ID: 12049  

Registrace
    Mar 2010

Také nové nahrávky nekupuji. Samozřejmě celý večer nehraji naplno, dvě - tři skladby, dostanu se vychutnáním do tranzu, následuje zeslabení. Pro mne hlavně: denně 1/2 hod. jemné kvalitní hudby znamená ode všeho odpoutání a snížení krevního tlaku. Kdys jsem četl o tomto odborné pojednání které zvlastní zkušenosti potvzuji, tlak si měřím a za prášky méně utrácím.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Snímek.jpg 
Zobrazení: 126 
Velikost: 149.3 KB 
ID: 12052  

Registrace
    May 2009

Cisla a teoria su jedna vec, a ludske moznosti ucha su vec druha (obzvlast cim sme starsi - tym je to horsie)
    Ved aj oproti AudioCD (44.1k) je 192khz viac ako stvor nasobne vyssia vzorkovacia frekvencia (teda 4x viac samplov sa sekundu) a rozlisenie zo 16bit na 24bit je dalsie mnohonasobne zvacsenie moznosti zapisat presnejse hodnotu zvuku.

Ibaze, ked to premenime do praxe a pustis si DVDA a AudioCD (samozrejme na adekvatnom retazci), tak mnoho ludi ani rozdiel nespozna, pretoze nema sluch a dalsia cast bude poznat rozdiel len v nuanciach. Takze tie niekolkonasobne rozdiely sa stratia smahom ruky.

Oproti tomu, ked uz sme na TVF, porovnajme si DVD vs. Bluray, kde je taktiez niekolko-nasobny rozdiel vo velkosti. Ten rozdiel zbada aj polo-slepy a je to velky prinos pre kazdeho, kto ma adekvatny zobrazovac (aj lowend, aj highend). A to sa o 192 vs 44.1 pri audiu povedat neda.

Taktiez to plati o komprimovanych zdrojoch, ale to je na inu (a dlhu) debatu.

Registrace
    Mar 2010

Chcete tím říci, že je zbytečný vývoj jakéhokoliv vylepšování? Chápu a mám zkušenosti, jsou lidé kteří se neumějí dívat, jsou lidé kteří nevědi jak to může hrát. Jsou tací, kteří hudbu nechtějí spojit s obrazem. A převážně mladá generace navyklá na špunty neví co hudba je. Jsem přestárlý, samozřejmě špatně slyším, ale jemnost v hudbě stále rozeznám. Miluji velké orchestry se sólisty. Opakuji se, když něco hraje, naskakuje husí kůže. To není o kraválu.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od tesla15 Zobrazit příspěvek
    Chcete tím říci, že je zbytečný vývoj jakéhokoliv vylepšování?
    To som samozrejme nepovedal. Naopak - digitalizacia priniesla obrovsky progress v kvalite nahravok (ak teda zoberiem tie vydavatelstva, ktore produkuju kvalitne nahravky - nie len ten dnesny natlaceny kus RockPopu, ktory sa hra v mainstreame).

Len velakrat sme ohureny cislami a pritom pri slepom teste ludske ucho nie je schopne rozlisit vzork. frekvenciu 96k od 192k.
    Ale ludia nemaju radi slepe testy, pretoze tie lahko odhalia aki sme hluchi. Dokonca aj pri porovnavani komprimovanych a nekomprimovanych nahravok. Na druhej strane tu je audio retazec a nie kazdy si moze doma dovolit (alebo nema k dispozicii) tak kvalitnu aparaturu, ktora by dane detaily dostatocne zobrazila. (a viete, ze to nie su male ciastky, ak to niekto mysli s posluchom uplne vazne). A pokial nie je dobra aparatura, niet moznosti spozorovat rozdiely.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 01-07-2011 v 21:51

Registrace
    Mar 2010

Však jsem napsal pořadí: záznam, repro, akust. místnost, zesilovač, kabely. Že se v dřívějších létech nahrávalo kvalitněji všeobecně známo. I několikrát skladba opakována. " DÍKY" digitálu i to zkažené jde zachránit. A dnešní vynill? Analog, digitál, analog. PROPAD. Ještě poznámka. Kvalitní aparaturu chodí nakupovat většinou lidé kteří umí i poslouchat. Já na toto théma začal reagovat v souvislosti odposlechu na nějaké výstavě kde není ani malé soukromí a nemohu si sám v klidu repro přepínat.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Také nové nahrávky nekupuji. Samozřejmě celý večer nehraji naplno, dvě - tři skladby, dostanu se vychutnáním do tranzu, následuje zeslabení. Pro mne hlavně: denně 1/2 hod. jemné kvalitní hudby znamená ode všeho odpoutání a snížení krevního tlaku. Kdys jsem četl o tomto odborné pojednání které zvlastní zkušenosti potvzuji, tlak si měřím a za prášky méně utrácím.
    "Také nové nahrávky nekupuji".

Tomu opět nerozumím,znamená to snad,že se domníváte,že všechny staré nahrávky jsou kvalitní a
    všechny nově vydané nahrávky jsou nekvalitní?

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Chcete tím říci, že je zbytečný vývoj jakéhokoliv vylepšování? Chápu a mám zkušenosti, jsou lidé kteří se neumějí dívat, jsou lidé kteří nevědi jak to může hrát. Jsou tací, kteří hudbu nechtějí spojit s obrazem. A převážně mladá generace navyklá na špunty neví co hudba je. Jsem přestárlý, samozřejmě špatně slyším, ale jemnost v hudbě stále rozeznám. Miluji velké orchestry se sólisty. Opakuji se, když něco hraje, naskakuje husí kůže. To není o kraválu.

To není o kraválu,to máte naprostou pravdu.Já také poslouchám hudbu relativně nahlas,tedy oproti
    mým kamarádům.Aby zase nějaký debil nezačal diskuzi o tom co je to nahlas.Jako to bylo s tím,co
    vyjadřuje slovo náročný.

Jsem rád,že vzniklo SACD nebo DVD-audio,pouze se domnívám,že už fyzického potenciálu CD-ček
    je velmi málo využito,když slyším jaké mohou být kvalitativní rozdíly mezi nahrávkou různých
    CD-ček,tak chápu,že rezervy dobré nahrávky nejsou ani tak moc limitovány médiem,ale kvalitou
    zvukaře.Některá CD-čka jsou prakticky na vyhození a tomu samozřejmě nepomůže ani když takto
    zmršený master hodíte na SACD.

Registrace
    Mar 2010

Jsou to odlišné věci. Že od samého počátku je špatná nahrávka, a za další i ta nejlepší nahrávka nemůže na CD se předvézt v plné kvalitě. Zkazit se nechá ledacos, mám originál koncert na Blue a tentýž koncert ze Satelita full a divte se... satelitní viditelně lepší.. Jinými slovy - byznys ( bohužel ) vládne.

Nováček
    Registrace
    Sep 2010

Jsou to odlišné věci. Že od samého počátku je špatná nahrávka, a za další i ta nejlepší nahrávka nemůže na CD se předvézt v plné kvalitě. Zkazit se nechá ledacos, mám originál koncert na Blue a tentýž koncert ze Satelita full a divte se... satelitní viditelně lepší.. Jinými slovy - byznys ( bohužel ) vládne.

Jak už jste sám napsal,sestavit vyvážený audio řetězec je náročné a kvalitní reprodukce je pořád jen reprodukce a ne originál,ať použijete CD či SACD.

Registrace
    May 2009

J...satelitní viditelně lepší...
    Neviem ci bolo myslene viditelne alebo pocutelne.
    Treba si vsak uvedomit akym processingom prebieha ulozena nahravka, kym vyjde cez mix von opat do enkoderov. A uprava obrazu / zvuku moze byt velakrat vyhodnotena ako lepsia. Pochybujem totiz, ze satelitny DD bude lepsi ako lossless DTS master, pripadne DTS 1.5Mbit

Registrace
    Mar 2010

To je samozřejmé, živá hudba nelze překonat. Kollikrát byste si mohl dovolit zaplatit velký orchestr by zpříjemnil nějaký ten večer? Vzpomínám, i James Last si pronajímal hudebníky za nemalé peníze. Za ty pochopitelně zpět inkasoval. Tuto možnost ani takový obnos nemám, slušnou aparaturu ano. Taktéž nemám na blue akční filmy ( za život 2x shlédnout ) ale tytéž fin. prostředky za koncerty obětuji ( přehrátí možná stokrát ). Popsaný kocert ze Sat. zadarmo, tentýž Blue stál 29e. a v obraze ze Sat. lepší. Mám li koncert současně s obrazem a chci jej vychutnat smysly obraz - zvuk se střídavě zaměřují a já se užívám obojího.

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Po prostudování tohoto fóra vážně nevím jaký typ televizoru zvolit. Na posledního horkého favorita, kterého jsem měl v rukávě jsem moc pozitivní ohlas tady nečetl. Jednalo se o model Sharp LC-40LE814E, původně se mě hodně líbil loňský model PANASONIC TX-P42VT20, ale ten se nezamlouvá manželce. A ještě abych se vrátil úplně na začátku našeho rozhodování tak se musím zmínit o modelu od Samsungu UE40D6530. ( ale nevím jaký potencionál z nabízených funkcí bych u této televize využil. Nahrávání pořadů jak jsem se dočetl jde pouze z ČT24, Očko a zahraniční nekódované kanály, čili je vám ta funkce k ničemu. Satelitní tuner, příliš pomalé připínání kanálů. 3d funkci nevyužijete pokud nepřikoupíte 3d brýle. Web browser - o tom tady bylo taky docela hodně napsáno, že je přiliš pomalý.

Poradíte mě prosím?

Když jsem zvážil všechna pro a proti tak bych upřednostnil variantu satelitní přijímač zvlášť + D-Link Boxee Box DSM-380 + stojan na tv.

Takže z celkového rozpoču 30 tisíc, mě na nákup nové tv zbývá nějakých 16 tisíc.

Děkuji za doporučení.

Podobná témata

1. koupili byste tuto lcd?
    Od DeNNI85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 03-11-2013, 11:13
  2. Koupili byste si multimediální centrum?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-08-2011, 06:58
  3. Jaký typ TV byste si v současnosti koupili?
    Od Karel Polívka v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2478
    Poslední příspěvek: 03-01-2011, 15:45
  4. Koupili byste si OLED televizor?
    Od Jiří Piškula v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 09-11-2010, 18:51
  5. Koupili byste LCD/PLAZMU z prodejní plochy?
    Od blazas11 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-10-2009, 17:12